Racjonalista - Strona głównaDo treści
Władza bez podwładnych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-11-2019 22:15nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Władza bez podwładnych
Ocena 1 na 1
Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy własność to władza. Ja tak twierdziłem a on temu przeczył. Miał też w zaprzeczeniu interes, przyznał się do licznych posiadłości a pojęcie władzy wywołuje negatywne skojarzenie, jako właściciel nie chciał być z tym negatywnym obrazem kojarzony.

On zaprzeczał ale rzeczywistość zdaje się to potwierdzać. Wciąż i wciąż przeżywam liczne zdarzenia, w których informowany jestem o tym co mi wolno i co jest mi zabronione w związku z wolą właściciela.

Chciałbym ostatecznie wyjaśnić kwestię powiązania własności z władzą, dlatego sformułuję pewne pytanie.

Czy zakaz wstępu na cudzy teren prywatny i zakaz pobierania z tego tereny pożytku jest formą podporządkowania?

Kto to pytanie przeczytał tego proszę, żeby nie ignorował lecz na pytanie odpowiedział.
Rozumiem, że na tabu, jakim również jest kapitał, spuszcza się zasłonę milczenia, ale z szacunku dla własnego intelektu proszę to tabu przełamać i odpowiedzieć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6
#76
19-11-2019 19:12
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi nic nie mówię

>Nazwanie kogos bardzo uczciwie robolem bez mienia, popychadlem Panów właścicieli, określenie kogoś tym kim naprawdę jest, bez żadnych kłamstw, jest wyrazem głębokiego dla tego człowieka.

Nie. Robol to pejoratywne określenia na pracującego człowieka

>Wasze cwaniackie określenia, będące wyrazem fałszywego szacunku dla podwładnych i prawdziwej manipulacji drugim czlowkiem dla własnej korzyści nie mają żadnej wartości.

Pracownik nie jest cwaniackim określeniem człowieka pracującego wie to nawet skończony debil.

Mianem tym określają się świadomi uczciwi ludzie utrzymujący ze swojej uczciwej pracy swoje rodziny siebie itd..

Bandytą jest człowiek dopuszczający się ciężkich przestępstw, w tym napadów i morderstw.



>Ludzie nauczeni braku kontroli nad własnym życiem, pojeni kłamstwami gadziego języka, zapomnieli już czym jest ludzka godność.
>Ktoś musi im uświadomić kim są naprawdę, żeby wybudzic w nich pamięć o ich człowieczeństwie.

Ludzie pracujący ale też obywatele ogólnie mają prawa wyborcze. Dysponują głosem i te głosy oddawali ostatnio w wyborach parlamentarnych.

Frekwencja 18 678 457








nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi szarley
>Widzisz we mnie człowieka, który ma wielką władzę bo nie pozwala ci swobodnie decydować o tym, kto ma zbierać jabłka w moim sadzie

Widzę w Tobie przeciwnika, kogoś kto nie podejmie współdziałania ani wspolpodzialu na innych zasadach niż swoje.

Sądzisz, że prawo utajnionej, nieopodatkowanej własności, prawo do tajemnicy mienia, prawo do przymusowej egzekucji podatku od biedy, żeby z niego dać sobie i za reszte dać biedocie "darmową" opiekę, której po odebraniu krwawicy nie zostało nic dał Wam Bóg?

Nie sami je sobie wzieliscie, odbierając innym wolność, godność i możliwość rozwoju.

Co zostało zabrane to i powinno być odebrane.

szarley (54913 punktów)Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi nic nie mówię
>Sądzisz, że prawo utajnionej, nieopodatkowanej własności, prawo do tajemnicy mienia, prawo do przymusowej egzekucji podatku od biedy, żeby z niego dać sobie i za reszte dać biedocie "darmową" opiekę, której po odebraniu krwawicy nie zostało nic dał Wam Bóg?
>Nie sami je sobie wzieliscie, odbierając innym wolność, godność i możliwość rozwoju.
>Co zostało zabrane to i powinno być odebrane.

Co dziś ćpałeś?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#79
19-11-2019 21:23
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi farmer
>>Nazwanie kogos bardzo uczciwie robolem bez mienia, popychadlem Panów właścicieli, określenie kogoś tym kim naprawdę jest, bez żadnych kłamstw, jest wyrazem głębokiego dla tego człowieka.
>Nie. Robol to pejoratywne określenia na pracującego człowieka
>>Wasze cwaniackie określenia, będące wyrazem fałszywego szacunku dla podwładnych i prawdziwej manipulacji drugim czlowkiem dla własnej korzyści nie mają żadnej wartości.
>Pracownik nie jest cwaniackim określeniem człowieka pracującego wie to nawet skończony debil.
>Mianem tym określają się świadomi uczciwi ludzie utrzymujący ze swojej uczciwej pracy swoje rodziny siebie itd..
>Bandytą jest człowiek dopuszczający się ciężkich przestępstw, w tym napadów i morderstw.
>>Ludzie nauczeni braku kontroli nad własnym życiem, pojeni kłamstwami gadziego języka, zapomnieli już czym jest ludzka godność.
>>Ktoś musi im uświadomić kim są naprawdę, żeby wybudzic w nich pamięć o ich człowieczeństwie.
>Ludzie pracujący ale też obywatele ogólnie mają prawa wyborcze. Dysponują głosem i te głosy oddawali ostatnio w wyborach parlamentarnych.
>Frekwencja 18 678 457
>

Zapomniałeś niż tylko dopisać, że po raz pierwszy w dziejach ludzkości, świat jest dobry i sprawiedliwy, słuszny i zbawienny.

Przyznasz zatem, że w dobrym, uczciwym i sprawiedliwym świecie, w jakim przyszło nam żyć, nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby ujawnić kapitał i opodatkować własność na rzecz najemnych pracowników podatkiem okreslanym demokratycznie, co będzie świadczeniem właścicieli uzupełniającym wynagrodzenie za pracę, jeśli to okaże się zbyt niskie aby pracownik mógł zdobyć własność, np. mieszkania w którym mieszka.

Skoro tak wielbisz demokrację, jawny i demokratyczny wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej będzie jej absolutnym ukoronowaniem.

Czy nie zrobisz?
Niczego nie przyznasz?
Bo te twoje piękne słowa o uszanowaniu drugiego człowieka to jedynie jadowita manipulacja przekonaniami innych ludzi?

Ludzie tak wybrali?

Nie oni zostali zmanipulowani na przekonanie, że to ich wybór, bo przewaga intelektualna cwaniakow nad robolem żyjącym w ciągym strachu przed jutrem jest totalna. Ciężka praca robola i podłe warunki egzystencjalne pomagają utrzymać umysł robola w stanie całkowitej kontroli nad nim.

Zapytaj człowieka na ulicy jak się kreuje złotówki, jak się je emituje, żeby znalazły się w jego rękach, ile jest złotówek w obiegu, kto jest za to odpowiedzialny i kto na tym zyskuje. Zobaczymy czy ten piękny i zadolowny człowiek rozumie swój świat.

#80
19-11-2019 21:24
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi szarley
>Co dziś ćpałeś?

Zawsze to samo.

Nienawiść do tajemnic, dziś z większą dawką nienawiści do tajemnicy mienia.

#81
19-11-2019 21:58
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi nic nie mówię
>>>Nazwanie kogos bardzo uczciwie robolem bez mienia, popychadlem Panów właścicieli, określenie kogoś tym kim naprawdę jest, bez żadnych kłamstw, jest wyrazem głębokiego dla tego człowieka.
>>Nie. Robol to pejoratywne określenia na pracującego człowieka
>>>Wasze cwaniackie określenia, będące wyrazem fałszywego szacunku dla podwładnych i prawdziwej manipulacji drugim czlowkiem dla własnej korzyści nie mają żadnej wartości.
>>Pracownik nie jest cwaniackim określeniem człowieka pracującego wie to nawet skończony debil.
>>Mianem tym określają się świadomi uczciwi ludzie utrzymujący ze swojej uczciwej pracy swoje rodziny siebie itd..
>>Bandytą jest człowiek dopuszczający się ciężkich przestępstw, w tym napadów i morderstw.
>>>Ludzie nauczeni braku kontroli nad własnym życiem, pojeni kłamstwami gadziego języka, zapomnieli już czym jest ludzka godność.
>>>Ktoś musi im uświadomić kim są naprawdę, żeby wybudzic w nich pamięć o ich człowieczeństwie.
>>Ludzie pracujący ale też obywatele ogólnie mają prawa wyborcze. Dysponują głosem i te głosy oddawali ostatnio w wyborach parlamentarnych.
>>Frekwencja 18 678 457
>>
>Zapomniałeś niż tylko dopisać, że po raz pierwszy w dziejach ludzkości, świat jest dobry i sprawiedliwy, słuszny i zbawienny.

Nie, napisałem że używasz pogardliwego określenia na ludzi pracujących.



>Zapytaj człowieka na ulicy jak się kreuje złotówki, jak się je emituje, żeby znalazły się w jego rękach, ile jest złotówek w obiegu, kto jest za to odpowiedzialny i kto na tym zyskuje. Zobaczymy czy ten piękny i zadolowny człowiek rozumie swój świat.

Zapytaj kogoś czy zrozumie twój świat. Najlepiej jakiegoś pracownika na ulicy.

Pracownik pracujący w Niemczech tyle lat co ty nie rozumiejąc czym jest FED BTC ECB ETF swap kreacja pieniądza a nawet nie rozumiejąc niemieckiego jest w stanie wybudować dom w Polsce na ziemi z małym sadem czy ogródkiem ogrodzić to płotem żeby mu się patologia nie kręciła i on to wie.

I ty go chcesz uszczęśliwić? Czym ja się pytam? Robią tak miliony Polaków od lat.
Robiłem tak ja już 20 lat temu.

Nie wiedziałem że ty istniejesz kilkanaście lat temu gdy bezrobocie było 20%.



>Bo te twoje piękne słowa o uszanowaniu drugiego człowieka to jedynie jadowita >manipulacja przekonaniami innych ludzi?

Puknij się łeb człowieku.

#82
19-11-2019 22:13
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi farmer
Nie chcę świata, w którym jeździsz do Niemiec do niemieckiej fabryki żeby móc zbudowac dom w Polsce ani świata, w którym przydomowy sklepik należy do globalnego koncernu, za którym stoją zagraniczne fundusze inwestycyjne.

W takim świecie nawet nie wiesz kiedy stajesz się ludzkim zasobem, siła roboczą, narzędziem w rękach "wielkich" ludzi.

Co z tego skoro wszyscy są zadowoleni?

A zatem jestem pierwszym szczerze niezadowolonym.
Mam nadzieję, że dowiodlem już szczerości swojego niezadowolenia?

Jestem tak niezadowolony, że mógłbym nawet poświęcić trochę ze swojego życia byleby ten niedobry dla mnie swiat zwalczac.

Zwykli ludzi ponoć jak papugi powtarzają zaszczepione im idee, zresztą po to chyba szkoła jest państwowa, żeby wszystkim szczepić to samo.

Już czas może coś innego szczepić?

Bez sensu bo odnalezliscie już sprawiedliwość uniwersalna?

Nie, zbudowaliscie sobie kawałek dobrobytu na utracie wolności przez innych i teraz tego dobrobytu bronicie.

Widzę jak Ci się ton zmienia i jak ostudziles swoją arogancje.
To chyba dobry sygnał?

#83
19-11-2019 22:26
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi nic nie mówię

>Widzę jak Ci się ton zmienia i jak ostudziles swoją arogancje.
>To chyba dobry sygnał?

Ból dupy masz że ludzie ogarniają się bez twoich bzdetów?

Masz ból dupy że ktoś z biedy albo z bezrobocia lat 90 potrafił ogarnąć swoje życie zwykłą k***a pracą będąc spawaczem kierowcą budowlańcem itd?. Pojebawszy cię. Serio.

>Nie chcę świata, w którym jeździsz do Niemiec do niemieckiej fabryki żeby móc zbudowac >dom w Polsce ani świata, w którym przydomowy sklepik należy do globalnego koncernu, za >którym stoją zagraniczne fundusze inwestycyjne.

>W takim świecie nawet nie wiesz kiedy stajesz się ludzkim zasobem, siła roboczą, >narzędziem w rękach "wielkich" ludzi.

>Co z tego skoro wszyscy są zadowoleni?

To że cz tu czy tam czy gdziekolwiek trzeba pracować na siebie. I ja i oni to wiedzieli. czego nie rozumiesz?

>Nie, zbudowaliscie sobie kawałek dobrobytu na utracie wolności przez innych i teraz >tego dobrobytu bronicie.

Puknij się w łeb. Zrobili zrobiłem to uczciwą pracą. Wmawiasz milionom ludzi że dorobili się na krzywdzie innych? Weź się człowieku.

Jesteś qrwa niesamowicie bezczelny. Nikt kto pracuje cie nie zrozumie. Ni huja.


nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi farmer
>Jesteś qrwa niesamowicie bezczelny. Nikt kto pracuje cie nie zrozumie. Ni huja.

Czyli to stonowanie arogancji to tylko przypadek?

Idea jest tak prosta, że czego tu nie rozumieć?

Jawny kapitał, opodatkowanie własności, debet w systemie pieniężnym do wartości mienia kosztujący podatek od mienia, limit oszczędności pieniężnych do wartości mienia, własność czynności wytwórczych, zniesienie wszelkich kar za zdradę tajemnic.

Jakie to proste i oczywiste.
Nie rozumiesz?

Idź na ulicę, zapytaj zwykłego człowieka czy jest VAT.

Bóg da to powtórzy coś z waszej propagandy o wartościach dodanych nie rozumiejąc zupełnie, że do podatek od biedy ku chwale Panów właścicieli.

#85
19-11-2019 22:56
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Władza bez podwładnych
W odpowiedzi nic nie mówię

>Idź na ulicę, zapytaj zwykłego człowieka czy jest VAT.

Idź mu powiedz że się dorobił na krzywdzie innych i broni swojej wartości to się dowiesz.

Spytaj się go czy wie że ten dom to auto to co ma i ten rower i płot to zbudowany na utracie wolności przez innych.


I nie zapomnij mu powiedzieć że pobierasz socjal w Niemczech z podatku od biedoty....a nie czekaj jak mu powiesz o tej biedocie to cię nie zrozumie. Powiedz o samym socjalu.

1 2 3 4 5 6

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365