 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-05-2010 23:53 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Co Państwo na to????
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#106 1 na 5 | Nanowo (114 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Różnicy Ci zapewne nie robi również fakt, że eutanazja jest skutkiem woli bezpośrednio zainteresowanego, a kara śmierci zdecydowanie nie.Kara śmierci zdecydowanie jest skutkiem woli. Jeśli dokonuję zbrodni i wiem jaka spotka mnie kara w sytuacji gdy mnie złapią dokonuję aktu woli. Inna rzecz, że morderca zwykle zakłada, że nie zostanie złapany. Albo inaczej nie chce być gruby, ale zżeram po klika kiełbas i kilo słodyczy dziennie, chociaż wiem że taka dieta może mnie zabić. Dokonuję aktu woli i godzę się z konsekwencjami. Poza tym żyjemy w świecie w którym już niedługo nie będę mógł się nawet obżerać bo jakiś euromatołek zechce dbać o moje zdrowie.  ... |
#107 1 na 3 | pavvel (8272 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | Nie włączaj się w dyskusję tylko po to, żeby pokazać, że nie masz nic do powiedzenia. Proszę. |
#108 1 na 3 | apud (4399 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? |
> Jeśli dokonuję zbrodni i wiem jaka spotka mnie kara w sytuacji gdy mnie złapią dokonuję aktu woli.Twoje pisanie kwalifikuje sie jako zbrodnia. Na intelekcie ewentualnych czytelników. Okolicznoscia łagodząca moze byc tylko wiek albo nauczyciele. |
#109 2 na 4 | Nanowo (114 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Twoje pisanie kwalifikuje sie jako zbrodnia. Na intelekcie ewentualnych czytelników.> Okolicznoscia łagodząca moze byc tylko wiek albo nauczyciele.Jeśli widzisz coś nielogicznego w tym stwierdzeniu to proszę wykaż to w dyskusji a nie próbuj mnie ośmieszać i przypinać łatek. Znowu to samo... I to ma być dyskusja... Jeśli ktoś się z wami nie zgadza potraficie tylko ujadać... ps. > Twoje pisanie kwalifikuje sie jako zbrodnia.Jak zaczniesz dbać o formę to wtedy porozmawiamy. Klawisz "Alt Gr" nie gryzie  ... I co przyjemnie jak Cię ktoś ośmiesza... ... |
| Nanowo (114 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > ... nie rozumiesz, że w każdym innym przypadku niesłuszna kara nie jest karą ostateczną.Tak jak ty nie rozumiesz, że dla wielu nawet odsiadka 1 roku jest karą ostateczną po której nie podniesie się nigdy. ... |
| Nanowo (114 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Nie włączaj się w dyskusję tylko po to, żeby pokazać, że nie masz nic do powiedzenia. Proszę.Mam do powiedzenia równie wiele co Ty mimo iż wystarczy mi do tego o połowę mniejsza ilość postów... ... |
| pavvel (8272 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | Wolisz odsiedzieć dożywocie, czy kulkę w łeb lub parę minut na krześle elektrycznym? |
#113 1 na 1 | Nanowo (114 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Wolisz odsiedzieć dożywocie, czy kulkę w łeb lub parę minut na krześle elektrycznym?Kara śmierci powinna być zarezerwowana dla morderców. Ja nie zamierzam nikogo zamordować z "zimną krwią", zakładam że Ty również. Dlatego uważam, że cokolwiek teraz napiszę i tak nie będzie miało żadnego praktycznego znaczenia. Jest oczywiste, że chciałbym zachować życie mimo wszystko, w równym stopniu jak wolność. To jednak niczego nie zmienia. Jeszcze raz podkreślam nie zamierzam nikogo zamordować dlatego uważam, że sprawa indywidualnych odczuć mordercy z wyrokiem śmierci lub oczekującego na proces nie mają dla mnie większego znaczenia. Są sytuacje w których wina nie ulega wątpliwości i wtedy najwyższy wymiar kary powinien być jedyny. Jeśli stawiasz swoje życie na równi z życiem mordercy świadczy to o Twojej wielkoduszności, ale ja chyba nie potrafię się zdobyć na taki gest. ... |
| pavvel (8272 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > >Wolisz odsiedzieć dożywocie, czy kulkę w łeb lub parę minut na krześle elektrycznym?> Kara śmierci powinna być zarezerwowana dla morderców.No i właśnie za morderstwo mogą cię przez pomyłkę skazać. Nie wpadłeś na to? A teraz jeszcze raz - wolisz śmierć, czy dożywocie? |
#115 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Analogia nie ma miejsca. Kara śmierci jest zabijaniem. Eutanazja, to pomoc w samobójstwieNie zawsze, ponieważ definicja eutanazji nie zawiera warunku koniecznego zgody pacjenta. Niezbędne jest współczucie i chęć ulżenia w cierpieniu. No ale powiedzmy, że ograniczamy się do eutanazji na życzenie ... wtedy tak. > Zgadzając się na brak kary za eutanazję nie namawiam nikogo do jej stosowania.> Wprowadzając karę śmierci do kodeksu przymuszasz sędziów do jej orzekania w przypadku przestępstw wyczerpujących przesłanki kodeksowe do jej orzeczenia.Gdy eutanazja stanie się prawem pacjenta, ten będzie oczekiwał, że znajdzie się jakiś fachowiec (lekarz), który spełni jego wolę. Taki lekarz będzie niejako przymuszony, podobnie jak lekarz wykonujący aborcję ze wskazań pozamedycznych albo jak sędzia skazujący na karę śmierci (choć jest przecież autonomiczny w decyzjach). > Ja jestem zwolennikiem kary śmierci wyłącznie w sprawach, gdzie o omyłkowym wyroku mowy być nie może.Sędziom, którzy zasądzali felerne wyroki też się tak czasem wydawało. Nie ma spraw z góry wolnych od błędów. |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > >No tak ... a odszkodowanie dla rodziny za omyłkową karę śmierci nie wróci co prawda życia skazańcowi, ale pozwoli rodzinie żyć w dobrych warunkach.> A co ma rodzina do rzeczy?A co ma do rzeczy góra zielonych papierków dla starca, który przegrał życie ? |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | > Wolałbyś być niesłusznie skazany na dożywocie czy na karę śmierci?Andrzej Bogusławski (kilka postów wyżej) twierdzi, że woli nirwanę ... Twoje retoryczne pytanie nie ma nic do rzeczy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z problemu nieodwracalności kary śmierci. Pytanie tylko, czy mimo wszystko nie warto jej utrzymać jako ostateczność. Choćby po to, by nie "produkować" bezkarnych więźniów z orzeczonym bezwarunkowym dożywociem. |
| pavvel (8272 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? |
> >Zgadzając się na brak kary za eutanazję nie namawiam nikogo do jej stosowania.> >Wprowadzając karę śmierci do kodeksu przymuszasz sędziów do jej orzekania w przypadku przestępstw wyczerpujących przesłanki kodeksowe do jej orzeczenia.> Gdy eutanazja stanie się prawem pacjenta, ten będzie oczekiwał, że znajdzie się jakiś fachowiec (lekarz), który spełni jego wolę. Taki lekarz będzie niejako przymuszony, podobnie jak lekarz wykonujący aborcję ze wskazań pozamedycznych albo jak sędzia skazujący na karę śmierci (choć jest przecież autonomiczny w decyzjach).Nie. Sędzią będzie sam pacjent. Lekarz wystąpi w roli kata. Można podobnie jak w przypadku aborcji dopuścić klauzulę sumienia. Tylko zarówno w przypadku eutanazji jak i aborcji w każdym szpitalu powinien być choć jeden lekarz, który jest gotów zabieg wykonać. > > Ja jestem zwolennikiem kary śmierci wyłącznie w sprawach, gdzie o omyłkowym wyroku mowy być nie może.> Sędziom, którzy zasądzali felerne wyroki też się tak czasem wydawało. Nie ma spraw z góry wolnych od błędów.Dlatego przy wprowadzaniu kary śmierci do kodeksu powinno się nałożyć duże ograniczenia na możliwość jej orzekania. Ale to temat na odrębną dyskusję. |
#119 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | . > Proszę zadać to pytanie w Izraelu. Nie będzie dobrze przyjęte ...Szczerze, zupełnie nie rozumiem Pańskiej odpowiedzi. Znam kilkunastu Żydów w Polsce, jak byłem w Izraelu, to pomimo tego, że moi rozmówcy byli po 60-siątce nie zeszło nam na rozmowę o czasach bierutowskich (tak jak ja w tych czasach byli dziećmi), ale trochę znam historię powojennej Polski pisaną przez różne opcje i dalej nie rozumiem. > Tak, z reguły z przodu w klatkę piersiową.Tu Pańska wiedza jest większa, ja tylko znam opisy przerażających zbrodni na niewinnych ludziach dokonywanych przez podziemie. Ale wcale też nie twierdzę, że służby bezpieczeństwa nie mordowały niewinnych ludzi znam i takie przypadki. To była wojna. Najgorsza z wojen - wojna domowa. > Ale ja ich wcale nie bronię.Chyba nie wynikało z moich uwag, że bronię którejkolwiek strony. Zwróciłem tylko uwagę na specyfikę czasów. Ojciec do 56 roku ukrywał się z wyrokiem śmierci za walkę z Niemcami, ale w niewłaściwej organizacji. Uważał, że zmarnowano mu kawałek życia, ale potrafił sobie to wytłumaczyć. Między innymi ponadczasową głupotą, konformizmem i wrednością ludzi. Na bazie już własnych doświadczeń myślę, że tata miał rację. > Nie wiem jaki procent wyroków na życzenie władzy powinniśmy zaakceptować ? Moim zdaniem zerowy ...Moim zdaniem też! Dlatego oburzają mnie dzisiejsze wyroki. Pomimo łagodniejszych kar. > Jak to powiedział Kiszczak: "Ci, którzy ośmieszają wszelkie teorie spiskowe, to najlepsi nieświadomi sprzymierzeńcy służb specjalnych". A dowody Rokity spłonęły na stosach Kiszczaka pod okiem "Siły Spokoju".Wiem, że istniały różne spiski i organizowane są nadal, ale ja już z natury jestem przeciwnikiem teorii spiskowych. A prawdomówność Rokity jest dla dla tyle samo warta co i Kiszczaka - czyli niewiele. > A ja nie mogę latać samolotem, mam też mdłości przy pobieraniu krwi ...No, tak ja myślałem o humanizmie, a Pan pomyślał o pobieraniu krwi. Przepraszam byłem niekomunikatywny. > Nawet nie wiedziałem, że długoletnie więzienie jest aż tak straszne,Może mam większą wyobraźnię, ale dla mnie jest przerażające. Pomimo tego, że długi czas bez znudzenia mogę sam pozostawać. > ale teraz to tym bardziej dostrzegam grozę omyłkowego wyroku dożywocia.Całkowita zgoda, to prawie morderstwo, a na pewno zbrodnia sądowa. Ale czy osądzając sędziów nie znajdą się argumenty usprawiedliwiające. . > |
| pavvel (8272 punktów) | Odp: Co Państwo na to???? | Jak Grabowska wyjaśniła Ci, że więźniowie nie są bezkarni, to się na brak doświadczeń powoływałeś. Ja doświadczeń również nie posiadam, ale zdaję sobie sprawę, że warunki odbywania kary mogą być różne w zależności od zachowania skazanego. To raz, a dwa to powtórzę, że mimo wszystko uważam, że kara śmierci powinna kiedyś wrócić do kodeksu. Tylko nie dlatego, że jest super, a mimo tego, że super nie jest. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|