 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-09-2010 17:17 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Socjalizm
5 na 7 | hej, Chciałbym zadać Wam pytanie . Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ... Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ... Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ? makuś acha ... dla mnie jest to socjalizm ... socjalizm ponieważ ... tylko ta wizja jest na tyle demokratyczna , pluralistyczna , tolerancyjna ... aby w konsekwencji brać wzgląd na największą możliwą ilość ludzi ... makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..| setarkos (10757 punktów) | Odp: Socjalizm | > >> .. podatek liniowy promuje bogatszych... > 3. " zachęcam do (..) porównania realnej stopy podatkowej (..) osoby zarabiającej 3.000 i 30.000 zł. miesięcznie ..".. i tu właśnie brak stosownych wyliczeń, co w ekonomi brzmi jak brak argumentów. > .. pewien margines co do wieku emerytalnego byłby pożądany.Mam co do tego podobne zdanie. [Dziękuję za staranną i obszerną odpowiedź :-] |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Socjalizm | > Panie Andrzeju, zaczynam się przyzwyczajać do Pańskiego stylu.Dziękuję. > Już wiem, że kobiety mają u Pana nieco inne prawa, jako damy i nie-damy  Jestem człowiekiem starej daty i tak zostałem wychowany. > Osobiście wolę należeć do kategorii "człowiek", kategorię "kobieta" rezerwując do życia prywatnego.Prywatnie to jeszcze bardziej lubię kobiety. Natomiast zupełnie nie zgadzam się z oceną, że jesteśmy jednakowi, odwrotnie jestem wprost zachwycony różnicami. Uważam też, że należymy do zbioru ludzi i jako jednostki w tym zbiorze mamy jednakową wartość - niezależnie od płci, orientacji seksualnej, koloru skóry itd. Ale nie jest to teraz przedmiotem naszej dyskusji. > Gdy Pan atakuje to co wygląda Panu na głupotę i brak zastanowienia, to odnoszę wrażenie, że nie pozostawia Pan marginesu na wypadek nieco pochopnej oceny.Tak, zostawiam niewielki margines, ale gdy ktoś tkwi w uporze, to posuwam się w kpinie jeszcze dalej i odwrotnie, gdy ktoś przyzna się, że się zagalopował umiem to docenić. Nikt z nas nie ma patentu na prawdę i na rację i bardzo jestem wdzięczny forumowiczom, którzy wykazują niedostatki w wyartykułowaniu swoich przemyśleń. Staram się czynić wobec innych to samo. I tak ogólnie, to to, że odnoszę się do jakieś wypowiedzi jest moim wyrazem szacunku dla interlokutora. Ewidentnych głupców omijam z daleka. > To miłe. Jeden plus już byłam Panu przyznałam  Ten plus był akurat całkowicie niezasłużenie, ale plusem i liścikiem rozbroiła mnie Pani. Ja jednak wymianę zdań na tym forum traktuję jak zabawę. Intelektualną i czasem na wysokim poziomie merytorycznym, ale zabawę. Miłego dnia. @@@ . |
#138 1 na 1 Eleuthere (26 punktów) (zablokowany) | Odp: Socjalizm | żaden |
#139 -2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >Ubaw po pachy z Twoich tekstów  > Dziękuję za uznanie. Naprawdę Pan coś zrozumiał?a co tu nie rozumieć ? ubaw po pachy.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#140 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >Prosta sprawa wystarczy zostać pracodawcą jak to takie dochodowe zajęcie,> Zawsze chciałem być młodym, pięknym i bogatym, ale dobry Bóg wolał mi dać trochę rozumu.przyjąłeś ? > >tylko co by socjaliści robili w świecie bez robotników.> Jest tyle krzywdy na świecie. Mogli by też zająć się wyzwalaniem rozumów z okowów ciemnoty.> Ale co robili by kapitaliści, na kim pasły by się brzuchy klechów. To rzeczywisty problem.Nie to problem urojony. Oczywiście paśliby sie z pracy włąsnych rąk , a nie jak socjaliści z cudzych.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >strasznie pan plecie, rzekłbym trzy po trzy - pomylił pan system ekonomiczny z wartościami etycznymi> hej,> System ekonomiczny bez uwzględniania wartości etycznych to degeneracja i demoralizacja !> Według mnie nie powinno się tych dziedzin od siebie oddzielać !> makuśTo nie oddzielaj. W liberaliźmie też można stosować chrześcijańskie wartości moralne.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#142 3 na 3 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Socjalizm | > chrześcijańskie wartości moralne.Albo chrześcijańskie, albo moralne. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > > chrześcijańskie wartości moralne.> Albo chrześcijańskie, albo moralne.> Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#144 8 na 8 | apud (4399 punktów) | Odp: Socjalizm | > >> chrześcijańskie wartości moralne.> >Albo chrześcijańskie, albo moralne.> >> Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.A dlaczego nie zabijaj jest chrześcijańskie akurat? jeżeli chcemy byc formalni, to i Mojżesz miał cos takiego zapisane na tablicach. Hammurabi wręcz zabraniał pozbawiania życia chociaż praktycznie cennik ogłosił. Buddyści zakazują zabijania nie tylko ludzi ale i wszelkich istot żyjących o ile nie sa przeznaczone do jedzenia. W czasach,kiedy nikomu nie śniło sie o chrześcijaństwie. Ej, Konowale, ostatnio cos nawet tokujący tu niepowtarzalnie logik, jest logiczniejszy od ciebie. Sw. Augustyn wstydziłby sie ciebie! 
Kobieta to istota poślednia, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga" (św. Augustyn, 354-430r Kobieta to "błąd natury, rodzaj kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny" (św. Tomasz, 1225-1274) |
#145 -3 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Socjalizm | > >>> chrześcijańskie wartości moralne.> >>Albo chrześcijańskie, albo moralne.> >>> >Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.> A dlaczego nie zabijaj jest chrześcijańskie akurat? jeżeli chcemy byc formalni, to i Mojżesz miał cos takiego zapisane na tablicach. Hammurabi wręcz zabraniał pozbawiania życia chociaż praktycznie cennik ogłosił. Buddyści zakazują zabijania nie tylko ludzi ale i wszelkich istot żyjących o ile nie sa przeznaczone do jedzenia.> W czasach,kiedy nikomu nie śniło sie o chrześcijaństwie.> Ej, Konowale, ostatnio cos nawet tokujący tu niepowtarzalnie logik, jest logiczniejszy od ciebie.Może Ty jesteś z kręgu kultury mojżeszowej, albo hamurabiej  ja zaś jestem z kręgu kultury chrześcijańskiej i na nią się powołuję, gdzie jest przykazanie Nie zabijaj i jest to moralne i chrześcijańskie. Co do logiki to nie odpowiedziałeś na pytanie tylko sam tokujesz.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#146 3 na 3 | spray (5875 punktów) | Odp: Socjalizm |
> Może Ty jesteś z kręgu kultury mojżeszowej, albo hamurabiej ja zaś jestem z kręgu kultury chrześcijańskiej i na nią się powołuję, gdzie jest przykazanie Nie zabijaj i jest to moralne i chrześcijańskie.No, to jesteś bezczelnym uzurpatorem. Tym bardziej bezczelnym, że Twoje credo sugeruje , iż poza nim zasada nie obowiązuje  |
#147 5 na 5 | apud (4399 punktów) | Odp: Socjalizm |
> Może Ty jesteś z kręgu kultury mojżeszowej, albo hamurabiej ja zaś jestem z kręgu kultury chrześcijańskiej i na nią się powołuję, gdzie jest przykazanie Nie zabijaj i jest to moralne i chrześcijańskie.A w którym to kręgu Dante tych moralnych chrześcijańsko powstawiał? Pamietasz? Ciekawe, ze chrześcijanom potrzebne jest konkretne przykazanie: nie zbijaj. Bez niego to by dopiero było!  I pewnie wszyscy chrześcijanie by wylądowali w piekle.  Gdzie indziej to przeważnie zwykła przyzwoitość wystarcza. 
Kobieta to istota poślednia, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga" (św. Augustyn, 354-430r Kobieta to "błąd natury, rodzaj kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny" (św. Tomasz, 1225-1274) |
#148 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Socjalizm | > To nie oddzielaj. W liberaliźmie też można stosować chrześcijańskie wartości moralne.hej, Ja nic nie mówiłem o chrześcijańskiej moralności ! Ale może teraz powiem : Otóż bardzo często bywało tak , że kościół oprotestowywał wszelkie ruchy pracownicze ! Dochodziło nawet do sojuszy różnego rodzaju pomiędzy faszystami a kościołem przeciw komunistom czy socjalistom . Kościół czy kościoły reprezentowały głównie interesy pracodawców , władców , posiadaczy ponieważ wszelka władza pochodzi od boga ! - to jest tak jasne !!! Kościół jest instytucją hierarchiczną , pionową a nie poziomą , pluralistyczną ! Ludzkie masy mają wypracowywać zysk dla garstki bogaczy ! Ludzie żyją po to tylko aby wychwalać pana boga ! Wszystko się zgadza , nie ? Czy o taką moralność ci chodzi ? W Ameryce południowej powstał ruch teologii wyzwolenia ... Watykan woli jednak stosunki z tymi którzy negują zbrodnie hitlerowskie ! pozdrawiam makuś |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Socjalizm | > Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.hej, Niemoralne to było przez prawie dwa tysiące lat dla chrześcijan ! Chrześcijanie mordowali z wielką uciechą i przyjemnością ! Z tym , że zawsze zaznaczali , że robią to dla swego boga ! makuś |
| setarkos (10757 punktów) | Odp: Socjalizm | > Rozumiem, że "Nie zabijaj" jest niemoralne.*Zauważ, że to przykazanie, nie będące zresztą zaleceniem lecz zakazem, w religii nie stoi na pierwszym miejscu, ani na drugim, ani na trzecim.. (*)A starać się pisać poprawnie po Polsku też nie grzech. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|