Racjonalista - Strona głównaDo treści
Socjalizm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-09-2010 17:17makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Socjalizm
Ocena 5 na 7
hej,
Chciałbym zadać Wam pytanie .
Jaki system rządów wydaje się wam najbardziej rozsądny , etyczny , sprawiedliwy , funkcyjny ...
Jaki system wartości wydaje się wam najbardziej wiarygodny ...
Jaka polityka przestawia najbardziej spójną i logiczną perspektywę dla największej ilości ludzi ?
makuś
acha ...
dla mnie jest to socjalizm ... socjalizm ponieważ ... tylko ta wizja jest na tyle demokratyczna , pluralistyczna , tolerancyjna ... aby w konsekwencji brać wzgląd na największą możliwą ilość ludzi ...
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
setarkos (10757 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Almentyna
>>> .. podatek liniowy promuje bogatszych
...
>3. " zachęcam do (..) porównania realnej stopy podatkowej (..) osoby zarabiającej 3.000 i 30.000 zł. miesięcznie .."
.. i tu właśnie brak stosownych wyliczeń, co w ekonomi brzmi jak brak argumentów.
> .. pewien margines co do wieku emerytalnego byłby pożądany.
Mam co do tego podobne zdanie.

[Dziękuję za staranną i obszerną odpowiedź :-]

Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Almentyna
>Panie Andrzeju, zaczynam się przyzwyczajać do Pańskiego stylu.
Dziękuję.

>Już wiem, że kobiety mają u Pana nieco inne prawa, jako damy i nie-damy
Jestem człowiekiem starej daty i tak zostałem wychowany.

>Osobiście wolę należeć do kategorii "człowiek", kategorię "kobieta" rezerwując do życia prywatnego.
Prywatnie to jeszcze bardziej lubię kobiety. Natomiast zupełnie nie zgadzam się z oceną, że jesteśmy jednakowi, odwrotnie jestem wprost zachwycony różnicami. Uważam też, że należymy do zbioru ludzi i jako jednostki w tym zbiorze mamy jednakową wartość - niezależnie od płci, orientacji seksualnej, koloru skóry itd. Ale nie jest to teraz przedmiotem naszej dyskusji.

>Gdy Pan atakuje to co wygląda Panu na głupotę i brak zastanowienia, to odnoszę wrażenie, że nie pozostawia Pan marginesu na wypadek nieco pochopnej oceny.
Tak, zostawiam niewielki margines, ale gdy ktoś tkwi w uporze, to posuwam się w kpinie jeszcze dalej i odwrotnie, gdy ktoś przyzna się, że się zagalopował umiem to docenić.
Nikt z nas nie ma patentu na prawdę i na rację i bardzo jestem wdzięczny forumowiczom, którzy wykazują niedostatki w wyartykułowaniu swoich przemyśleń. Staram się czynić wobec innych to samo.
I tak ogólnie, to to, że odnoszę się do jakieś wypowiedzi jest moim wyrazem szacunku dla interlokutora.
Ewidentnych głupców omijam z daleka.

>To miłe. Jeden plus już byłam Panu przyznałam
Ten plus był akurat całkowicie niezasłużenie, ale plusem i liścikiem rozbroiła mnie Pani.
Ja jednak wymianę zdań na tym forum traktuję jak zabawę. Intelektualną i czasem na wysokim poziomie merytorycznym, ale zabawę.

Miłego dnia.

@@@
.

#138
20-10-2010 16:41
 Ocena 1 na 1
Eleuthere (26 punktów)
(zablokowany)
Odp: Socjalizm
żaden

#139
22-10-2010 23:17
 Ocena-2 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
>>Ubaw po pachy z Twoich tekstów
>Dziękuję za uznanie. Naprawdę Pan coś zrozumiał?

a co tu nie rozumieć ? ubaw po pachy.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#140
22-10-2010 23:18
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
>>Prosta sprawa wystarczy zostać pracodawcą jak to takie dochodowe zajęcie,
>Zawsze chciałem być młodym, pięknym i bogatym, ale dobry Bóg wolał mi dać trochę rozumu.

przyjąłeś ?

>>tylko co by socjaliści robili w świecie bez robotników.
>Jest tyle krzywdy na świecie. Mogli by też zająć się wyzwalaniem rozumów z okowów ciemnoty.
>Ale co robili by kapitaliści, na kim pasły by się brzuchy klechów. To rzeczywisty problem.

Nie to problem urojony. Oczywiście paśliby sie z pracy włąsnych rąk , a nie jak socjaliści z cudzych.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi makuś
>>strasznie pan plecie, rzekłbym trzy po trzy - pomylił pan system ekonomiczny z wartościami etycznymi
>hej,
>System ekonomiczny bez uwzględniania wartości etycznych to degeneracja i demoralizacja !
>Według mnie nie powinno się tych dziedzin od siebie oddzielać !
>makuś

To nie oddzielaj. W liberaliźmie też można stosować chrześcijańskie wartości moralne.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#142
22-10-2010 23:45
 Ocena 3 na 3
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
> chrześcijańskie wartości moralne.

Albo chrześcijańskie, albo moralne.

Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi lukaszewicz
>> chrześcijańskie wartości moralne.
>Albo chrześcijańskie, albo moralne.
>
Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#144
23-10-2010 11:52
 Ocena 8 na 8
apud (4399 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>>> chrześcijańskie wartości moralne.
>>Albo chrześcijańskie, albo moralne.
>>
>Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.

A dlaczego nie zabijaj jest chrześcijańskie akurat? jeżeli chcemy byc formalni, to i Mojżesz miał cos takiego zapisane na tablicach. Hammurabi wręcz zabraniał pozbawiania życia chociaż praktycznie cennik ogłosił. Buddyści zakazują zabijania nie tylko ludzi ale i wszelkich istot żyjących o ile nie sa przeznaczone do jedzenia.

W czasach,kiedy nikomu nie śniło sie o chrześcijaństwie.

Ej, Konowale, ostatnio cos nawet tokujący tu niepowtarzalnie logik, jest logiczniejszy od ciebie.
Sw. Augustyn wstydziłby sie ciebie!

Kobieta to istota poślednia, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga" (św. Augustyn, 354-430r Kobieta to "błąd natury, rodzaj kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny" (św. Tomasz, 1225-1274)

#145
23-10-2010 13:42
 Ocena-3 na 3
Konowal (6291 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi apud
>>>> chrześcijańskie wartości moralne.
>>>Albo chrześcijańskie, albo moralne.
>>>
>>Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.
>A dlaczego nie zabijaj jest chrześcijańskie akurat? jeżeli chcemy byc formalni, to i Mojżesz miał cos takiego zapisane na tablicach. Hammurabi wręcz zabraniał pozbawiania życia chociaż praktycznie cennik ogłosił. Buddyści zakazują zabijania nie tylko ludzi ale i wszelkich istot żyjących o ile nie sa przeznaczone do jedzenia.
>W czasach,kiedy nikomu nie śniło sie o chrześcijaństwie.
>Ej, Konowale, ostatnio cos nawet tokujący tu niepowtarzalnie logik, jest logiczniejszy od ciebie.

Może Ty jesteś z kręgu kultury mojżeszowej, albo hamurabiej ja zaś jestem z kręgu kultury chrześcijańskiej i na nią się powołuję, gdzie jest przykazanie Nie zabijaj i jest to moralne i chrześcijańskie.
Co do logiki to nie odpowiedziałeś na pytanie tylko sam tokujesz.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#146
23-10-2010 13:50
 Ocena 3 na 3
spray (5875 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal

>Może Ty jesteś z kręgu kultury mojżeszowej, albo hamurabiej ja zaś jestem z kręgu kultury chrześcijańskiej i na nią się powołuję, gdzie jest przykazanie Nie zabijaj i jest to moralne i chrześcijańskie.

No, to jesteś bezczelnym uzurpatorem.
Tym bardziej bezczelnym, że Twoje credo sugeruje , iż poza nim zasada nie obowiązuje

#147
23-10-2010 14:29
 Ocena 5 na 5
apud (4399 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal

>Może Ty jesteś z kręgu kultury mojżeszowej, albo hamurabiej ja zaś jestem z kręgu kultury chrześcijańskiej i na nią się powołuję, gdzie jest przykazanie Nie zabijaj i jest to moralne i chrześcijańskie.

A w którym to kręgu Dante tych moralnych chrześcijańsko powstawiał?

Pamietasz?

Ciekawe, ze chrześcijanom potrzebne jest konkretne przykazanie: nie zbijaj.
Bez niego to by dopiero było!
I pewnie wszyscy chrześcijanie by wylądowali w piekle.

Gdzie indziej to przeważnie zwykła przyzwoitość wystarcza.

Kobieta to istota poślednia, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga" (św. Augustyn, 354-430r Kobieta to "błąd natury, rodzaj kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny" (św. Tomasz, 1225-1274)

#148
23-10-2010 15:26
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>To nie oddzielaj. W liberaliźmie też można stosować chrześcijańskie wartości moralne.

hej,
Ja nic nie mówiłem o chrześcijańskiej moralności !
Ale może teraz powiem : Otóż bardzo często bywało tak , że kościół oprotestowywał wszelkie ruchy pracownicze !
Dochodziło nawet do sojuszy różnego rodzaju pomiędzy faszystami a kościołem przeciw komunistom czy socjalistom .
Kościół czy kościoły reprezentowały głównie interesy pracodawców , władców , posiadaczy ponieważ wszelka władza pochodzi od boga ! - to jest tak jasne !!!
Kościół jest instytucją hierarchiczną , pionową a nie poziomą , pluralistyczną !
Ludzkie masy mają wypracowywać zysk dla garstki bogaczy !
Ludzie żyją po to tylko aby wychwalać pana boga !
Wszystko się zgadza , nie ?
Czy o taką moralność ci chodzi ?
W Ameryce południowej powstał ruch teologii wyzwolenia ... Watykan woli jednak stosunki z tymi którzy negują zbrodnie hitlerowskie !
pozdrawiam
makuś

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>Rozumiem że dla Ciebie Nie zabijaj jest niemoralne.

hej,
Niemoralne to było przez prawie dwa tysiące lat dla chrześcijan !
Chrześcijanie mordowali z wielką uciechą i przyjemnością !
Z tym , że zawsze zaznaczali , że robią to dla swego boga !
makuś

setarkos (10757 punktów)Odp: Socjalizm
W odpowiedzi Konowal
>Rozumiem, że "Nie zabijaj" jest niemoralne.*
Zauważ, że to przykazanie, nie będące zresztą zaleceniem lecz zakazem, w religii nie stoi na pierwszym miejscu, ani na drugim, ani na trzecim..

(*)A starać się pisać poprawnie po Polsku też nie grzech.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365