 |
Refleksje o uboju, czyli jedzonko. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-03-2010 19:25 | devares aka. mentalrapist. (605 punktów) | Refleksje o uboju, czyli jedzonko.
7 na 7 | Wynalazłem dawny film zwący się 'Le Sang des betes' z roku 1949 w reżyserii Georges Franju, którym chciałbym się podzielić z - poniekąd - świadomą społecznością racjonalisty.pl, mając także nadzieję, że nie tylko ja interesuję się najróżniejszymi aspektami ludzkiej egzystencji. W tym ubojem zwierząt. Bowiem, jako rzecze Biblia 'Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi': www.youtube.com/watch?v=QFAUA8_mfXs( OSTRZEŻENIE! Film zawiera sceny, których nieletni winni nie oglądać - choć pewnie czym prędzej w takim razie click'ną w ten link - jednakże ostrzegam, nie każdy to 'przełknie'. Nawet co wrażliwszy - co wcale nie jest wadą - dorosły.) I tak zastanawiam się, już nawet pomijając ohydę tego, co robi nasz rodzaj, by żyć - czy to absolutnie jedyne wyjście - ażeby jeden gatunek musiał rozwijać się kosztem drugiego? Wegetarianizm to nie odpowiedź, ewolucyjnie przystosowanego żołądka do mięsiwa nie zmienisz 'od tak', a wszelkie smęcenie o tym 'jakie to straszne i smutne', a następnie robienie tego co zwykle, również nie ma sensu. Czyli, że jak - mus pogodzić się z przeznaczeniem drapieżcy? I jakie to sarkastyczne - dywagować nad cierpieniem tych istot - które niewątpliwie cierpią - by jutro zjeść choćby hamburgera. Ale najwyraźniej świat jest cholernie cyniczny. A my tacy 'humanitarni', jak choćby George Bernard Shaw, który do naukowców zwrócił się z prośbą o stworzenie 'humanitarnego' narzędzia, które pozwoliłoby 'bezboleśnie' likwidować 'gorszych'. No i dostaliśmy Cyklon B (tj. gaz używany w obozach zagłady). Czy naprawdę, choćby nie wiem jak mocne, przeświadczenie o 'wyższości' nad czymkolwiek co istnieje, daje nam prawo (a może tymczasowy przywilej?) do decydowaniu o życiu i śmierci - kogokolwiek? Na to wychodzi. W takim razie zrozumiałe stają się mordy w imię wiary w jakąkolwiek wyświechtaną frazę. Albowiem skoro 'mój Bóg' jest po 'mojej stronie', to Tyś robaczek, a mym obowiązkiem Cię zdeptać na drodze do 'Królestwa Niebieskiego'..? A skoro to 'Bóg', tj. najwyższy, i na dodatek udzielający mi pozwolenia (gdzie, psiakrew, list uwierzytelniający do czegoś takiego..?!), to mogę sobie robić cokolwiek sobie.. Wytłumaczę..? Chyba o to chodzi - o wytłumaczenie zbrodni. Tak, by sumienie nie gryzło. Sądzę, że to warte przemyślenia. I dlatego napisałem to, co powyżej. Bo przecież warto dążyć do dobra. Prawda? (Wiem, że nie rozpoczyna się zdania od 'bo' - ale ja lubię.) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Dalej..#106 -2 na 2 | devares aka. mentalrapist. (605 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | Za przeproszeniem, ocipiałeś? Zastanawiam się nad udzieleniem odpowiedzi, skoro zadajesz tak makabrycznie głupie pytanie. Wynika to stąd, iż nie wiem, czy zmarnuję jeno czas. No, ale: www.ushmm.org/photos/66/66573.jpga tam leżysz Ty, Twoja rodzina i Twoja miłość. Tylko dlatego, że ktoś zdecydował, iż z powodu pochodzenia, jesteś gorszy. Jeżeli to wciąż nie oczywiste dla Ciebie, cóż - nie mam zamiaru stracić ani chwili więcej.  |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > >Wegetarianizm to piękna i szlachetna ideologia...> "Piękna i szlachetna ideologia"... Coś takiego w przyrodzie nie występuje. hej, Oczywiście , że występuje ! Ludzie w przyrodzie przecież występują , nie ? A razem z ludźmi występują właśnie ich poglądy i przekonania , a nawet ... piękne i szlachetne ideologie ... Wegetarianizm to wybór ... ludzie czasem mają możliwość dokonania wyboru . Wegetarianie wybierają życie bez mordowania innych stworzeń . Mięsożercy wybierają mordowanie innych stworzeń . A człowiek jest wszystkożerny ! Ma więc wybór ! pozdrawiam wegetariańsko makuś |
| jkl; (5859 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > Poniekąd ciekawy pomysł, ale niespecjalnie - np. ja - wiem, czy uda się rozwój jakiegokolwiek organizmu zwierzęcego (w tym człowieka) bez mózguCzy to znaczy, że można by hodować ludzi bez mózgu na przekąskę? |
| devares aka. mentalrapist. (605 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | W 'Cannibal Holocaust' przyszłości z pewnością byłaby taka możliwość rozważona.  |
#110 6 na 6 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > > "Piękna i szlachetna ideologia"... Coś takiego w przyrodzie nie występuje. > hej, Cześć, makuś.  > Oczywiście , że występuje ! Przyjrzyjmy się więc. > Ludzie w przyrodzie przecież występują , nie ? Wprawdzie żyję na odludziu, ale od czego net?- więc owszem, występują.  > A razem z ludźmi występują właśnie ich poglądy i przekonania , a nawet ... piękne i szlachetne ideologie ... Ludzie są składnikiem przyrody, ale już ich myśli mało mi się z przyrodą kojarzą. Są, co najwyżej, znikomą częścią przemiany energii, tak znikomą, że do tej pory nie słyszałem, by ktoś myśli zważył czy zmierzył. > Wegetarianizm to wybór ... ludzie czasem mają możliwość dokonania wyboru . Owszem. > Wegetarianie wybierają życie bez mordowania innych stworzeń . Kłamiesz, makuś,, jedynie wolisz tak myśleć - bez żywych np. bakterii, których kosztem (z wzajemnością) żyjesz, nie przeżyłbyś ani sekundy. > Mięsożercy wybierają mordowanie innych stworzeń . Możesz to sobie nawet HOLOKAUSTEM albo APOKALIPTYCZNĄ ZBRODNIĄ nazwać, a i tak nazwą zwykłego procesu przemiany materii, na jakim świat się opiera, będzie.  > A człowiek jest wszystkożerny ! Ma więc wybór ! Ma - dlatego ja wybieram to, co lubię. > pozdrawiam wegetariańsko Pozdrawiam zwyczajnie, jak to przed śniadaniem, na które wątróbka z padliny smażona będzie, mniammmm...  > makuś Juruś.  |
#111 4 na 4 | gama (1062 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > Pozdrawiam zwyczajnie, jak to przed śniadaniem,Nie za późno na śniadanko? > na które wątróbka z padliny smażona będzie,Co padło? (byle nie komputer)> makuś> Juruś> gamuś |
#112 5 na 5 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > Nie za późno na śniadanko? Na dobre, padlinkowe śniadanko nigdy nie jest za późno. > Co padło? (byle nie komputer) Kilka kurczaczków * życie oddało, by mi uprzyjemnić sobotni dzionek. > makuś> >Juruś> >gamuś ... czyli trzej mięsożercy w tym jeden fałszywy. *- na masełku, bo to post pono.  |
| Sylwek (15472 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > Za przeproszeniem, ocipiałeś?> Zastanawiam się nad udzieleniem odpowiedzi, skoro zadajesz tak makabrycznie głupie pytanie. Wynika to stąd, iż nie wiem, czy zmarnuję jeno czas.> No, ale:> www.ushmm.org/photos/66/66573.jpg> a tam leżysz Ty, Twoja rodzina i Twoja miłość. Tylko dlatego, że ktoś zdecydował, iż z powodu pochodzenia, jesteś gorszy.Z całym szacunkiem, ale właśnie czymś takim jest jedzenie zwierząt, przerabianie ich na buty, torby i paski. Odłóż na chwilę histeryczne emocje na bok i spróbuj mi odpowiedzieć: czemu mam uznać holocaust czy jakiekolwiek inne ludobójstwo za najgorsze zło, skoro większość ludzi nie uznaje znacznie większego holocaustu zwierząt za rzecz godną uwagi? Prawdopodobnie jedyna odpowiedź to: bo zwierzęta to nie ludzie, ale nie różni się ona istotnie od odpowiedzi nie-aryjczycy to nie ludzie, lub, po prostu, holocaust nie był zły bo nie dotyczył Rasy Panów a tylko ona się liczy jako "oczywisty" zbiór podmiotów etycznych. Skoro na przykład taki Adamiak stwierdza, że jedyny dozwolony rodzaj "zmieniania świata" to zmienianie siebie, a wszytko inne to zideologizowana hipokryzja, to to samo dotyczy sprzeciwu wobec holocaustu: jesteś uczciwy dopóki dopóty sam nie zabijasz i nie gazujesz inny, gdy zaczynasz moralizować o ludobójcach jesteś po prostu hipokrytą. To logika Adamiaka (i jak sądząc po reakcjach, odpowiedziach i plusach - wielu, jeśli nie większości innych na forum). dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#114 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > >> "Piękna i szlachetna ideologia"... Coś takiego w przyrodzie nie występuje. > >hej,> Cześć, makuś. > >A człowiek jest wszystkożerny ! Ma więc wybór !> Ma - dlatego ja wybieram to, co lubię.hej, No ... nie wiem ... Można różnie wybierać ... czy rzeczywiście kryterium które podajesz może być uznane za akceptowalne ? Wybierasz to co lubisz ... niby wszystko jest tutaj w porządku ... Ale można różne rzeczy lubić ... na ten przykład można lubić mordować małe dziewczynki ... prawda ? To co pisze nie jest demagogiczne , jest tylko uwypukleniem twojego stanowiska ! Lubię a więc nic nie stoi na przeszkodzie aby to realizować ... Nic nie stoi na przeszkodzie ... ? Nic ... ? Czy jednak coś może stoi ? Wegetarianizm nie jest żadnym definitywnym rozwiązaniem wszystkich ludzkich problemów i dylematów i rozterek Jest tylko czymś w rodzaju stwierdzenia : Pomimo tego , że w tej windzie nie ma zainstalowanych kamer nie będę ani pluł ani srał ani rzygał ... mogę przejechać się tą windą nie robiąc tego ... pozdrawiam serdecznie makuś |
#116 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > >Nie za późno na śniadanko?> Na dobre, padlinkowe śniadanko nigdy nie jest za późno.> >Co padło? (byle nie komputer) Kilka kurczaczków* życie oddało, by mi uprzyjemnić sobotni dzionek.> >makuś> >>Juruś> >>gamuś> ... czyli trzej mięsożercy w tym jeden fałszywy. hej, Te kurczaki nie oddały życia aby tobie twoje życie uprzyjemnić ... te życie ty im swoją decyzją odebrałeś ! Nie bądź proszę hipokrytą ! Za ciebie życie oddał Jezus ... właśnie po to aby ci życie uprzyjemnić ... bo gdyby go za ciebie nie oddał to jego tatuś Jehowa ... bardzo by to twoje życie uprzykrzył ... może nawet by ci to życie odebrał , po to aby swoje życie uprzyjemnić ... całuję makuś |
#117 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. |
> Ale chyba Ci umknęło, że zmienić świat można zaczynając od siebie i na sobie kończąc, bo cóż możesz zmienić na świecie? Możesz zmienić jedynie swoją jego percepcję.> Chyba, że co innego rozumiemy pod słowem "świat".Kłamczuszek i hipokryta, nie ładnie  Dodatkowo sam w innych wątkach opisuje siebie jako pragnącego zmieniać i kształtować świat przez wpływanie (wtrącanie się, wpierdalanie się z buciorami w cudze życie?). dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#118 4 na 4 | gama (1062 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > całuję> makuśAdamiak tego nie lubi, makusiu  |
#119 3 na 3 | pavvel (8272 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | Cześć makuś. A buty to wolisz skórzane, czy sztuczne? Pasek do spodni, też zapewne parciany wolisz? Pozdrawiam |
| Adamiak (36436 punktów) | Odp: Refleksje o uboju, czyli jedzonko. | > Skoro na przykład taki Adamiak stwierdza, że jedyny dozwolony rodzaj "zmieniania świata" to zmienianie siebie... Gdybyś był mądry, jak nie jesteś, "Sylwek", to przestałbyś kłamać.  > To logika Adamiaka... Co ty wiesz o mojej logice... kurczaczku.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|