 |
Ewolucja i Bóg to to samo - dowód Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-07-2010 17:47 | karlos (3 punktów) | Ewolucja i Bóg to to samo - dowód
-6 na 8 | Witam Chciałem przedstawić moją teorię, która być może na zawsze rozwiąże spór pomiędzy religią a ewolucjonizmem, uważam że ewolucja a Bóg to jedno i to samo a oto dowód: Zgodnie z religijnym rozumowaniem Bóg to ktoś/coś co stworzyło człowieka, zatem: Bóg = "Przyczyna istnienia człowieka" Następnie nauka uważa iż człowiek powstał na drodze ewolucji, mamy więc: Ewolucja = "Przyczyna istnienia człowieka" Należy dodać iż według religii stwórca jest tylko jeden, zatem po podstawieniu otrzymujemy: Bóg = Ewolucja Jak widać ewolucję można utożsamiać z Bogiem, oraz Boga z ewolucją, ponieważ mają one wspólną definicję. Chciałem poznać waszą opinię na temat mojego rozumowania  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#1 25 na 25 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Fiat Panda to samochód
Renault Scenic to samochód
Fiat Panda to Renault Scenic. |
#2 2 na 2 | coreless (16088 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód |
Zastanawia mnie, czy 'przyczyna istnienia człowieka' stanowi wyczerpującą definicję bozi i ewolusi.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
| karlos (3 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Zastanawia mnie, czy 'przyczyna istnienia człowieka' stanowi wyczerpującą definicję bozi i ewolusi.Zatem jaka definicja byłaby wystarczająca ? Czy gdyby nauka udowodniła istnienie Boga to skąd wiadomo by było że to co odkryto to właśnie Bóg ? Jakie kryteria należałoby zastosować ? |
| coreless (16088 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód |
Zły adres. Osobiście uważam, że czegoś takiego jak ewolucja po prostu nie ma. Boga zresztą też nie ma. I nie pytaj mnie, jak to udowodnić logicznie. Tego się nie da powiedzieć. To się po prostu widzi.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
| spray (5875 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód |
> Zatem jaka definicja byłaby wystarczająca ?> Czy gdyby nauka udowodniła istnienie Boga to skąd wiadomo by było że to co odkryto to właśnie Bóg ? Jakie kryteria należałoby zastosować ?Jeśli nie byłoby wiadomo, co odkryto, to skąd wiadomo byłoby co odkryciem udowodniono? Ja tam próbowałabym z nim pogadać. Ponoć kiedyś był dość gadatliwy, jest więc nadzieja, że języka w gębie nie zapomniał. |
| karlos (3 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Zły adres.> Osobiście uważam, że czegoś takiego jak ewolucja po prostu nie ma.> Boga zresztą też nie ma. I nie pytaj mnie, jak to udowodnić logicznie. Tego się nie da powiedzieć. To się po prostu widzi.Jak zatem mogło powstać życie w sposób inny niż mówią to kreacjoniści i ewolucjoniści czy do obu tych założeń może istnieć jakaś "trzecia opcja" ? PS. Też nieraz zauważam że człowiek wydaje się "nie pasować" zarówno do jednego i jak do drugiego wyjaśnienia, obie teorie sprawiają wrażenie chybionych, stąd moje pytanie o trzecią alternatywę, której jak dotąd nie jestem w stanie sobie wyobrazić. |
#7 6 na 6 | nomilk (1013 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Należy dodać iż według religii stwórca jest tylko jeden, zatem po podstawieniu otrzymujemy: Bóg = Ewolucja
Na potrzeby wątku proponuję od tej chwili pisać: Bogolucja.
three of a perfect pair |
#8 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód |
> Zgodnie z religijnym rozumowaniem Bóg to ktoś/coś co stworzyło człowieka, zatem:> Bóg = "Przyczyna istnienia człowieka"> Następnie nauka uważa iż człowiek powstał na drodze ewolucji, mamy więc:> Ewolucja = "Przyczyna istnienia człowieka"> Należy dodać iż według religii stwórca jest tylko jeden, zatem po podstawieniu otrzymujemy:> Bóg = EwolucjaCzlowiek wymyślił "Boga" ze strachu i braku zrozumienia własnego otoczenia.To wiemy od dawna wszyscy  Ewolucja to nie tylko człowiek, co więcej człowiek to tylko przemądrzały,często szkodliwy po prostu błąd ewolucji, pyłek w kosmosie prawie bez znaczenia  dla "Całości" |
| coreless (16088 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód |
> Jak zatem mogło powstać życie w sposób inny niż mówią to kreacjoniści i ewolucjoniści czy do obu tych założeń może istnieć jakaś "trzecia opcja" ?A to już w ogóle udowodniono, że życie kiedyś powstało i że w ogóle istnieje?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca. |
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Też nieraz zauważam że człowiek wydaje się "nie pasować" zarówno do jednego i jak do drugiego wyjaśnienia, obie teorie sprawiają wrażenie chybionychWyjaśnij dlaczego człowiek "nie pasuje" ci do teorii ewolucji?
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. |
#11 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Ewolucjonizm czy kreacjonizm wyglądają na dorabianie filozofii do faktów post factum, a zamykają oczy na to, co dziś. Niemniejszym wyzwaniem dla umysłu zdaje się rozumne planowanie przyszłości. Dociekanie skąd jest teraźniejszość - czy z mechanizmów przyrody, czy z cudzej woli - niewiele wnosi - dość stwierdzić, że świat ludzki pochodzi z przedludzkiego/nieludzkiego. Jako nieautorzy swego pochodzenia nie ponosimy odpowiedzialności za 'nawarzone piwo'. Wolno "nam" za to budować światy, domy .. i dachy  . Wątpliwe, by wielu osobom odpowiadało tylko bycie 'ofiarą Losu' albo tylko 'Pańskim sługą'. Zatem: tertium datur. |
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > [...]człowiek to tylko przemądrzały,często szkodliwy po prostu błąd ewolucjiDlaczego tak uważasz?
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. |
| kogut59 (3090 punktów) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > >[...]człowiek to tylko przemądrzały,często szkodliwy po prostu błąd ewolucji> Dlaczego tak uważasz?wastarczy policzyć rakiety, tylko dwóch typów decyduje jesteśmy lub umieramy. Smród i brud który Radośnie i dumnie tworzymy zachlannosc i glupota wystarczy ? |
#14 1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | > Ewolucja to nie tylko człowiek, co więcej człowiek to tylko przemądrzały,często szkodliwy po prostu błąd ewolucji, pyłek w kosmosie prawie bez znaczenia dla "Całości"Nie bierz tego tak osobiście  ,przyroda da sobie radę. |
#15 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja i Bóg to to samo - dowód | Dinozaury wyginęły, jeśli ludzkość wyginie - co to będzie za różnica? Celem ewolucji nie było powstanie gatunku homo sapiens, ani gatunku "mądrzejszego" od człowieka, więc mówienie o błędzie ewolucji nie ma sensu. Trudno w ogóle twierdzić, że ewolucja ma jakikolwiek cel.
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|