 |
Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2010 16:53 | Iwona Przybyła (801 punktów) | Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze?
-1 na 13 | Coś czuję, że będzie się działo.
Po miesiącach przemyśleń, pracy z podświadomością, medytacji, przejścia przez skrajny ateizm (Boga nie ma i już) i doświadczenia uroku złej dewoty (zobaczysz, że Bóg Cię pokaże), po licznych bojach samemu ze sobą i z innymi stwierdzam, że...
WIERZĘ W INTELIGENTNY PROJEKT.
Jak to uzasadniam i jak do tego doszło? Zastanawiałam się nad tym, do czego prowadzi ślepa wiara w Boga, myślałam o tym, co się stanie, gdy ludzie uwierzą w moc nauki i kult technologii, analizowałam siebie w różnych sytuacjach. Trafiła mi w ręce książka mojego promotora o społeczeństwie informacyjnym, w której zawierał on sugestię, że świat podzieli się na informatycznych geniuszy i na wielką grupę wykluczonych. Wyglądało to naprawdę strasznie. Jego koncepcja nie dawała mi sprać chyba 3 noce z rzędu, zastanawiałam się nad globalizacją, nanotechnologią, neoliberalnymi eksperymentami i wiecie do jakich wniosków doszłam...
ŻE NAUKA MA RACJĘ, TAM GDZIE BIERZE POD UWAGĘ, ŻE KTOŚ STOI WYŻEJ, ŻE PO PRZEJŚCIU WIELU ŚWIATÓW ZA ŻYCIA, MIMO ZUŻYCIA NASZEGO WEHIKUŁU, BYĆ MOŻE COŚ SIĘ DZIEJE, O CZYM NIE MAMY POJĘCIA, BO NASZE UMYSŁU SĄ ZA SŁABE, BY TO POJĄĆ.
To wcale nie oznacza, że nie wierzę w ewolucję. Wierzę w ewolucję umysłu i ewolucję myślenia, która zakłada, że staram się unikać cierpienia i oszczędzać go innym istotom. Nie wierzę natomiast, że człowiek jest w czymś lepszy, mądrzejszy od małpy. Raczej wierzę w koncepcje wszechświata w atomie, milionów wszechświatów w atomach.
Bez Boga doszłam do muru, za którym nie ma nic, prócz zetknięcia się z własną świadomością. Z Bogiem wierzę, że nie jesteśmy zorganizowani hierarchicznie, ale że JESTEŚMY WOLNI. Wolność jest możliwa tylko z Absolutem, tj. z wzięciem pod uwagę istnienia jakiejś siły ponad nami, inaczej doprowadzimy świat do paranoi technologicznej.
Czy zastanawialiście się nad tym, że Bóg wcale nie musi w niczym przeszkadzać, że Absolut to po prostu prawda, do której każdy zmierza własną drogą? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..#1 12 na 12 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | Oczywiście, wszystko zostało stworzone przez ID- Italian Dish. Ramen |
#2 8 na 8 | Mariusz Pracki (436 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | Ech radzę jeszcze się douczyć, poczytać i pomyśleć, bo bardziej bezsensowne od wiary w boga jest wiara w ID. PS. Plusa dałem przez przypadek. Po kilku drinach trudno trafić w minusa... www.moherowo.pl |
#3 20 na 20 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > Wolność jest możliwa tylko z Absolutem,
Z tym jednym mogę się zgodzić, ale wyłącznie z dobrze schłodzonym. |
#4 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > Plusa dałem przez przypadekwyrównam rachunek  |
#5 3 na 3 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > bo bardziej bezsensowne od wiary w boga jest wiara w ID.Proszę nie obrażać Jego Węglowodanowosci. Plus jak najbardziej zasłużony. |
#6 1 na 1 | Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > Ech radzę jeszcze się douczyć, poczytać i pomyśleć,Chętnie dowiem się od bardziej uczonego, oczytanego i myślącego kolegi. Oczywiście po tym, jak wytrzeźwieje. |
#7 1 na 5 | Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > > Wolność jest możliwa tylko z Absolutem,> Z tym jednym mogę się zgodzić, ale wyłącznie z dobrze schłodzonym.Tak myślałam, że na tym racjonalna mądrość polega. Cóż... przykre. |
#8 16 na 16 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | A ja osobiście uważam, że dopiero po wypiciu kilku mocnych drinków mój umysł na tyle staje się podobny do normalnie działającego umysłu "wyznawcy", że jestem z nim w stanie na poważnie rozmawiać o bogach i mniej lub bardziej inteligentnych projektantach  |
#9 2 na 2 | Cehe (103 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | ŻE NAUKA MA RACJĘ, TAM GDZIE BIERZE POD UWAGĘ, ŻE KTOŚ STOI WYŻEJ,
Zainteresowało mnie to, i mógł bym poprosić o małe rozwinięcie? Tego nie czaję, może dlatego że moja dzisiejsza forma nie jest szczytowa.
btw. Jak by tak było, fajnie by było. |
#10 16 na 16 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > ŻE NAUKA MA RACJĘ, TAM GDZIE BIERZE POD UWAGĘ, ŻE KTOŚ STOI WYŻEJ,A gdzie tak bierze?  > Bez Boga doszłam do muru, za którym nie ma nic, prócz zetknięcia się z własną świadomością.No, to - odwagi. To będzie mały krok dla ludzkości, ale Wielki Skok dla Iwony Przybyły  . |
#11 1 na 1 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? |
Każdy ma prawo wierzyć w co chce. Kwestia jest nie do rozstrzygnięcia a spekulacje średnio mnie interesują - chyba, że na zasadzie "pogadać zawsze można"... Potrzebny jest skok jakościowy, możliwy wyłącznie za sprawą inżynierii genetycznej. Inaczej ludzkość będzie dreptała w miejscu. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski  (agnostyk/ignostyk/sceptyk)
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#12 5 na 5 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > Tak myślałam, że na tym racjonalna mądrość polega. Cóż... przykre.Przykre jak dla mnie jest odejście od ateizmu do tych poglądów. Doprawdy nie wiem jak godzisz wiarę w Id i ewolucję (jakkolwiek ją rozumiesz), ale to zdaje się Twój problem. Jeśli chcesz dyskutować to jednak musisz uściślić Twą powyższą wypowiedź: 1. Co na polski znaczy to zdanie: "Z Bogiem wierzę, że nie jesteśmy zorganizowani hierarchicznie, ale że JESTEŚMY WOLNI." No chyba bóg jest nad nami, a to już jakaś hierarchia? 2. Jakieś dowody na poparcie tej tezy? "Wolność jest możliwa tylko z Absolutem, tj. z wzięciem pod uwagę istnienia jakiejś siły ponad nami, inaczej doprowadzimy świat do paranoi technologicznej." Co to w ogóle jest paranoja technologiczna i dlaczego wiara w boga miałaby nas przed nią uchronić? To śmierdzi kolejnym procesem Galileusza. |
#13 7 na 7 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > BO NASZE UMYSŁU SĄ ZA SŁABE, BY TO POJĄĆ. Zawsze mnie fascynowało pojęcie słabego umysłu. Co to znaczy? Zupełnie, moim zdaniem, pojęcie to nie pasuje do tematu. Kiedyś, gdy nie mieliśmy komputerów miało ono jakiś sens, bo nie potrafiliśmy w rozsądnym czasie policzyć 123567890 razy 98765321 i wyciągnąć pierwiastek kwadratowy z wyniku. Ale dziś wystarczy myślenie jakościowe i posiadanie znajomych potrafiących obsługiwać odpowiednie programy komputerowe, gdy trzeba coś przeliczyć. Ogarnięcie praw logiki i logicznego wnioskowania jest wystarczające, by umysł był "mocny". No i jeszcze używanie powyższych. Argument słabego umysłu odpada.
Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym. |
#14 15 na 15 | Madman (7811 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | > > BO NASZE UMYSŁU SĄ ZA SŁABE, BY TO POJĄĆ.> Zawsze mnie fascynowało pojęcie słabego umysłu. Co to znaczy?To coś w stylu argumentu z braku wyobraźni. "Wierzę w Boga, bo nie wyobrażam sobie świata bez Niego"... Trochę to niepokojące zjawisko, wytrwale pielęgnowane przez światopogląd religijny, coraz popularniejsze w kulturze ponowoczesnej i nasilające się wraz ze wtórnym analfabetyzmem. Ludzie po prostu nie potrafią myśleć. Docierają do punktu, który przerasta ich możliwości i się poddają, akceptując wyjaśnienia pozorne, łatwiejsze, przyjmując 'gotowce' serwowane przez Zorganizowane Systemy Oduczania Myślenia. "Nie ogarniasz ewolucji? Mamy dla Ciebie ID albo kreacjonizm!" "Nie wiesz, co o tym myśleć? Nasz teolog Ci powie!" |
#15 6 na 6 | Ratatoskr (4439 punktów) | Odp: Jestem zwolenniczką inteligentnego projektu. Kto jeszcze? | >Bez Boga doszłam do muru, za którym nie ma nic, prócz zetknięcia się z własną świadomością. Z >Bogiem wierzę, że nie jesteśmy zorganizowani hierarchicznie, ale że JESTEŚMY WOLNI.
No wiesz... bez boga jesteśmy śmiertelni, a z bogiem? Włala - nieśmiertelna dusza.
Bez boga ten świat nie jest sprawiedliwy: jedni są biedni inni bogaci, tylko część łotrów spotka zasłużona kara, a z bogiem? Niebo, piekło, błogosławieni ubodzy itd.
Bez boga jesteśmy produktem ewolucji i nasze życie nie posiada samo z siebie żadnego sensu i celu (ponad ten, który sami w nim sobie znajdziemy), a z bogiem? Z bogiem jesteśmy dziećmi bożymi zesłanym na ten świat, by zasłużyć na życie wieczne.
Czy któreś z powyższych dowodzi jednak, że bóg istnieje? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|