 |
Wychodzi szydło z worka ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-09-2010 19:12 | kognitywista (3391 punktów) | Wychodzi szydło z worka ?
9 na 9 | Gdy widzę bezbrzeżną rozpacz chrześcijan po stracie bliskiej osoby, to zawsze wątpię w tę ich wiarę w życie pozagrobowe i perspektywę spotkania po śmierci. Czyżby był to znak, że u przeważającej większości osób wierzących, indoktrynacja nie jest aż tak głęboka, by objąć sferę emocjonalną ? A jedynie wystarcza do jako-takiej manipulacji przekonaniami post factum ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#61 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > >>Kamienowaniu dla przykładu podlega zarówno zdradzająca kobieta jak i zdradzający mężczyzna - zasady są jasne.> A zgwałcona kobieta jest kamieniowana też za cudzołożenie a gwałciciele uchodzą z życiem często zupełnie bezkarnie.Było nie cudzołożyć, ten tego. To dobre prawo jest, tylko feministki go nie potrafią docenić. |
#62 4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? |
> Nie chodzi mi o szczegóły techniczne a o skalę zbrodni Rewolucji. Czyli, że tak to ujmę, brak wyraźnych wskazań do zabiegu.Nie jesteś jak widzę zachwycony Rewolucją Francuską... ...fakt, trochę klechów utłukli, ale są też dobre tego strony. Dziś Francja jest najbardziej laickim krajem w Europie i Kościół Katolicki zna swoje miejsce w szeregu innych religii*. *Czechy tylko mają większą liczbę ludzi niewierzących.
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > Nie jesteś jak widzę zachwycony Rewolucją Francuską...> ...fakt, trochę klechów utłukli, ale są też dobre tego strony. Dziś Francja jest najbardziej laickim krajem w Europie i Kościół Katolicki zna swoje miejsce w szeregu innych religii*.Skoro celem, który uświęca środki (nawet masowe rzezie) jest dla Ciebie laickość kraju, to powinieneś jeszcze zachwycić się Wielką Rewolucją Październikową. Fakt, parę milionów kułaków i innego bydła wytłukli ... ale warto było ... dla upragnionej laickości. Może byłoby jeszcze lepiej, tylko, że Gorbaczow z Jelcynem popsuli zabawę. Doprawdy przedziwna ta Twoja optyka. |
| sable (465 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > >Jedni i drudzy opłakują nie tyle czyjś zgon, co własne osierocenie.Taka postawa jest egoizmem wobec chrześcijańskiego Boga, który dał początek rodzajowi ludzkiemu, tchnął w ich ciała boską energię aby w ciągu życia zwiększali jej wartość energetyczną , i którą chce odzyskać po śmierci doczesnej każdego człowieka. Ta energia jest jakby pokarmem dla Boga i wszystkich mieszkańców nieba. Ta relacja podobna jest do hodowania przez człowieka zwierząt rzeźnych i roślin, owoców itp. czyli składników pożywienia. Bez nich człowiek zginie, tak jak Bóg bez energii zasianej w duszy człowieka. Oczywiście Bóg nigdy tego nie ujawnił, gdyż ludzie nie pracowali by nad zwiększaniem pozytywnej wartości energetycznej tej energii. |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > zwiększaniem pozytywnej wartości energetycznej tej energii.... i tu już się pogubiłem  |
#66 6 na 6 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? |
> Skoro celem, który uświęca środki (nawet masowe rzezie) jest dla Ciebie laickość kraju, to powinieneś jeszcze zachwycić się Wielką Rewolucją Październikową.Stwierdzam pewien fakt...nic więcej. W każdej rewolucji można znaleźć dobre i złe strony. I w każdej trup pada gęsto...widocznie już "taka jej uroda".
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" |
| sable (465 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > ... i tu już się pogubiłem  Wszystko co nowe jest ciężko zrozumieć, ale to przejdzie. A przecież jest to forum racjonalistów, czyli awangardy myślowej. |
#68 1 na 1 | spray (5875 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > Oczywiście Bóg nigdy tego nie ujawnił,> A Tobie o tym na ucho powiedział? To co rozgadujesz, paplo! > gdyż ludzie nie pracowali by nad zwiększaniem pozytywnej wartości energetycznej tej energii.> No, w mordę jeża! A zasada zachowania energii, to pies?! |
#69 1 na 1 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? |
> A zgwałcona kobieta jest kamieniowana też za cudzołożenie a gwałciciele uchodzą z życiem często zupełnie bezkarnie.Alu, mogłabyś podać jakieś konkretne przykłady bo nie chce mi się wierzyć, że nie biorą pod uwagę okoliczności. Nie znam Koranu, więc trudno mi się odnieść do tego przykładu. Szkoda, że na forum nie ma muzułmanina, który autorytatywnie wypowiedziałby się "w temacie". Pozdrawiam - Zbyszek Brylowski  (agnostyk/ignostyk/sceptyk)
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#70 1 na 1 | apud (4399 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? |
> Nie znam Koranu, więc trudno mi się odnieść do tego przykładu. Szkoda, że na forum nie ma muzułmanina, który autorytatywnie wypowiedziałby się "w temacie".Za to jest kupa forumowiczów, którzy nie mając pojęcia o czym pisza, autorytatywnie sie wypowiada! |
#71 -2 na 4 | alkaloid (14 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > ...fakt, trochę klechów utłukli, ale są też dobre tego strony. Dziś Francja jest najbardziej laickim krajem w Europie i Kościół Katolicki zna swoje miejsce w szeregu innych religii*.I co w tym "dobrego", jeżeli to relatywne "dobro" dotyczy małego odsetka populacji? Jesteś francuskim laikiem? > *Czechy tylko mają większą liczbę ludzi niewierzących.Czy czeskim niewierzącym? |
#72 -2 na 4 | alkaloid (14 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > A zgwałcona kobieta jest kamieniowana też za cudzołożenie a gwałciciele uchodzą z życiem często zupełnie bezkarnie.Jak często? |
#73 2 na 2 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > Za to jest kupa forumowiczów, [...]! To trzeba czym prędzej sprzątnąć by nie śmierdziało, apud (tak czy wspak?).
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem. |
#74 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | >Gdy widzę bezbrzeżną rozpacz chrześcijan po stracie bliskiej osoby, to zawsze wątpię w tę ich wiarę >w życie pozagrobowe i perspektywę spotkania po śmierci. >Czyżby był to znak, że u przeważającej większości osób wierzących, indoktrynacja nie jest aż tak >głęboka, by objąć sferę emocjonalną ? A jedynie wystarcza do jako-takiej manipulacji przekonaniami >post factum ?
To nie takie proste. Płaczemy najczęściej nad własna stratą, a pocieszeniem jest obietnica spotkania się z bliskimi po śmierci.
Zawsze jest nam smutno, gdy ktoś zabierze nam nasze zabawki, a gdy zabierze naszą emocjonalną podporę to naprawdę trudno jest się pozbierać. Wiem, że moi bliscy już nic nie odczuwają, ale mnie jest tak przykro bez nich, że czasem odczuwam to aż jako ból fizyczny, nie mówiąc już o przykrościach psychicznych i nie mam pociechy z tego, że gdy już do nich dołączę, to też nic czuć nie będę.
Wiara może być pociechą! Wystarczy głęboko wierzyć i darzyć pełną ufnością religijne przekazy. A bezbrzeżna rozpacz dotyczy straty tych, którzy pozostali.
@@@ .
|
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Wychodzi szydło z worka ? | > W każdej rewolucji można znaleźć dobre i złe strony. I w każdej trup pada gęsto...widocznie już "taka jej uroda".Dlatego nie przepadam za rewolucjami. Jakie były te "dobre strony" rewolucji kubańskiej, kambodżańskiej ... czy zwłaszcza październikowej ? Paru obłąkańczych pseudofilozofów rozpętało festiwal zbiorowej nienawiści co skutkowało wyrzynaniem kogo popadnie (i siebie nawzajem) oraz wieloletni zastój gospodarczy kraju (i państw zależnych). Jakie są te pozytywy, które uzasadniały tak bezprecedensowe ludobójstwo ? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|