 |
ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-09-2010 00:14 | zbysiek (4 punktów) | ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje
-5 na 9 | Takim teoryjkami-ich badaniem(Boga nie ma) ,nie powinien karmić się PRAWDZIWY ATEIZM. Fora ateistyczne są podobne do tych religijnych. Śmieszy mnie rozpatrywanie Boga w kategoriach jego mocy, lub niemocy. Przeciez o EWENTUALNYM Bogu nikt i nic nie wie...... Dlaczego tzw. ATEIZM musi zyć na pomyłkach ludzi tworzących jakieś transcendentne ide? Niech się wypowie JEDNOZNACZNIE....UNIWERSALNIE Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....???????? Podpieranie się nauką też tutaj nic nie da, bo nauka nigdy nie udowodni istnienia ,lub nie istnienia ewentualnego Boga. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#76 2 na 2 | tichyijon (94 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > >Światopogląd naukowy zawęża horyzont poznawczy.> ('Mieć' horyzonty płaskie a nieskończone, to nie mieć ich wcale.) Przypomniała mi się pewna historyjka o zależnościach i poglądach ; "Dzięki Bogu, że zabraliśmy ze sobą muła na piknik, ponieważ kiedy jeden z chłopców został ranny, użyliśmy muła, żeby go odwieść z powrotem". ,"W jaki sposób został ranny?" "Muł go kopnął!" |
#77 1 na 1 | tichyijon (94 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje |
> Ojej! serio? Ojej! Zdziwiona!?  > "chyba" nie odnosi sie tu do rownania " wierzyc nie jest rowne nie wierzyc".....bo to jest oczywistość oczywista... ale jest w domysle zapytaniem "chyba to rozumiesz?"oj, ponieważ "Chyba" odnosi się do tego co napisałaś,ze to chyba dwa rożne koncepta,to co miałaś w zamyśle to ja wiedziałem wcześniej,co i,też potwierdziłaś. I chyba mnie nie podejrzewasz ,ze równam je bezsprzecznie  > oj cieniutko z czytaniem ze zrozumieniemoj nie wiem czy ci wierzyć  > na marginesie... jaka jest trzecia mozliwosc: wierzyc, nie wierzyc i.........?> W jaki sposob agnostyk ustawia sie posrodku tych dwóch mozliwosci? mozna byc ignorantem wobec zagadnienia ale tylko wtedy kiedy sie o bogu nie slyszalo.... raczej odpada...nie bardzo rozumiem jak mozna ani wierzyc ani nie wierzyc? Agnostyk, to aż dwa futra nosi. A jak można, ani wierzyć i ani nie wierzyć,to jest zależne w jakim pojęciu epistemologicznym chcesz rozmawiać odnośnie słowa "wiara". |
Elżbieta_kółko_różańcowe_Gdynia (5 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje |
> ('Mieć' horyzonty płaskie a nieskończone, to nie mieć ich wcale.)Powiedz to matematykom którzy wierzą że prosta jest nieskończona... Udowodnili to kiedyś? Posługują się symbolem.. |
#79 1 na 1 ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > Powiedz to matematykom którzy wierzą że prosta jest nieskończona...> Udowodnili to kiedyś? Posługują się symbolem..A dewoci udowodnili, że Bóg jest wszechmocny? Też posługują się symbolami! |
#80 5 na 5 | setarkos (10757 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > Powiedz to matematykom którzy wierzą że prosta jest nieskończona...Skoro wiesz (wie Pani) co nieco o konstrukcjach matematycznych, to zapewne wiadomo Ci (Pani), że obiekty pozaskończone (w niektórych wymiarach) są kwestią założeń lub ich logicznych następstw a nie wiary. Geometrie czy algebry liniowe nie są absolutne, lecz wyróżniane spośród innych li tylko przez łatwość rachunkową. Dodatkowo każda z nich zakłada nieistnienie obiektów nieskończenie-wymiarowych(*) podobnie jak nie istnieje "zbiór wszystkich zbiorów" w teorii mnogości. Choć matematycy posługują się miarami pozaskończonymi, to są świadomi własnych granic. > Udowodnili to kiedyś? Posługują się symbolem..Dowody dotyczą tez a nie założeń czy symboli. *(przy okazji: matematycy wiedzą, że są co najmniej dwie różne nieskończoności). |
#81 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | >Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....???????? Który Bóg?
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#82 4 na 4 | Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > Niech się wypowie JEDNOZNACZNIE....UNIWERSALNIE> Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....????????Mówisz - masz: Cytat:1. Stworzenie świata to najwspanialsze dzieło, jakie możemy sobie wyobrazić. 2. Jakość dzieła możemy oceniać na podstawie (a) jego właściwości i (b) atrybutów jego autora. 3. Im mniej uzdolniony (lub im bardziej upośledzony) jest autor, tym większe wrażenie robi jego dzieło. 4. Najgorszym upośledzeniem dla autora byłoby nieistnienie. 5. Zatem, jeśli założymy, że Wszechświat powstał za sprawą realnie istniejącego stwórcy (autora), możemy wyobrazić sobie istotę odeń potężniejszą - kogoś, kto potrafiłby stworzyć Wszechświat, nie istniejąc. 6. Bóg realnie istniejący nie jest zatem bytem, od którego nie sposób sobie wyobrazić bytu większego, gdyż Bóg, który nie istnieje, byłby stwórcą jeszcze bardziej wspaniałym i niewiarogodnym - właśnie z racji nieistnienia. 7. Ergo: 8. Bóg nie istnieje źródła wolę na razie nie podawać, żeby teiści mogli samodzielnie się z dowodem zmierzyć, ateiści pewnie i tak wiedzą skąd cytat pochodzi. Prosiłbym też aby Ci drudzy nie spieszyli się z krytyką - dajmy osobom religijnym pomyśleć! 
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen |
#83 1 na 1 | tichyijon (94 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje |
> źródła wolę na razie nie podawać, żeby teiści mogli samodzielnie się z dowodem zmierzyć, ateiści pewnie i tak wiedzą skąd cytat pochodzi.> Prosiłbym też aby Ci drudzy nie spieszyli się z krytyką - dajmy osobom religijnym pomyśleć!  No! Dla teistów to problem, dla ateistów także ,kiedy się wypowie ten co nie jest ani tym ani tamtym,a i agnostykiem nie Jest  |
#84 2 na 2 | Andrzej z Wroclawia (22 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Wiara w nie istnienie Boga jest taka sama jak wiara że istnieje. Nic nie wiemy i tego się trzymajmy i starajmy się być lepsi dla siebie |
#85 1 na 1 | Andrzej z Wroclawia (22 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje |
Kuba ty masz śrubę na punkcie komplikowania spraw prostych. Zauważ że większość tzw wierzących to są wiedzący oni wiedzą że Bóg istnieje jak wiemy że 2+2 to 4. Dyskusja na temat autora wszystkiego co nas otacza z wiedzącymi nie ma sensu. |
#86 2 na 2 | Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > (...) starajmy się być lepsi dla siebieDokładnie. Miłujmy bliźniego swego jak siebie samego. Myślę, że szczególnie tej miłości brakuje ostatnio homoseksualistom, na szczęście rzecznik Radziszewska bierze ich pod swoją obronę
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen |
#87 1 na 1 | Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Nie wiem jaka jest większość, ja się jedynie odniosłem do pytania jakie postawił autor wątku  Pozdrawiam
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen |
#88 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | >Podpieranie się nauką też tutaj nic nie da, bo nauka nigdy nie udowodni istnienia ,lub nie >istnienia ewentualnego Boga.
A z kim rozmawiamy w bezsenne noce, gdy nagromadzone kłopoty i problemy nie dają spać? Komu dziękujemy, jak ktoś bliski wyzdrowieje?
A poza tym, gdyby Bóg się ujawnił, to wszystko przestałoby mieć sens.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo. |
#89 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > Takim teoryjkami-ich badaniem(Boga nie ma) ,nie powinien karmić się PRAWDZIWY ATEIZM.> Niech się wypowie JEDNOZNACZNIE....UNIWERSALNIE> Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....????????> Podpieranie się nauką też tutaj nic nie da, bo nauka nigdy nie udowodni istnienia ,lub nie> istnienia ewentualnego Boga.Zróbmy tak: Ty określisz warunki, jakie musi spełnić Dowód Nieistnienia Boga, byś uznał go za przekonujący - a wtedy ja, wiedząc już czego się trzymać, taki dowód sporządzę. Pasuje?  |
#90 -1 na 3 Elżbieta_kółko_różańcowe_Gdynia (5 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > że obiekty pozaskończone (w niektórych wymiarach) są kwestią założeń lub ich >logicznych następstwIstnienie Boga katolickiego jest też założeniem,istnienie świata i człowieka jest logicznym następstwem tego istnienia. > Choć matematycy posługują się miarami pozaskończonymi, to są świadomi własnych granic Katolicy posługują się pozaskończonym Bogiem w wyjaśnianiu świata, ateiści tego nie potrafią. Tutaj zapewne ktoś czytający Dawkinsa wtrąci się z krasnoludkami,albo Wróżką Od Zębów. Jednak osoby te doskonale wiedzą że nie ma nawróceń na ww.Wróżkę czy w krasnoludki co obnaża płytkość ich myślenia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|