 |
ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-09-2010 00:14 | zbysiek (4 punktów) | ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje
-5 na 9 | Takim teoryjkami-ich badaniem(Boga nie ma) ,nie powinien karmić się PRAWDZIWY ATEIZM. Fora ateistyczne są podobne do tych religijnych. Śmieszy mnie rozpatrywanie Boga w kategoriach jego mocy, lub niemocy. Przeciez o EWENTUALNYM Bogu nikt i nic nie wie...... Dlaczego tzw. ATEIZM musi zyć na pomyłkach ludzi tworzących jakieś transcendentne ide? Niech się wypowie JEDNOZNACZNIE....UNIWERSALNIE Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....???????? Podpieranie się nauką też tutaj nic nie da, bo nauka nigdy nie udowodni istnienia ,lub nie istnienia ewentualnego Boga. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Krasnoludki nie obiecują życia po śmierci, dlatego pani w nie nie wierzy. Czy nie dostrzega pani bardzo mało etycznej interesowności w pani nastawieniu do świata? Nie szuka pani prawdy, tylko chce ubić interes. |
#107 1 na 1 | ahia (83 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > Ateistą jest ktoś, kto po prostu nie podziela wiary teistów.tylko teistów?... |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > >To w co wierzysz nie różni się od wiary w krasnoludki.> Nie ma przypadków nawrócenia na wiarę w krasnoludki,natomiast na wiarę Boga owszem.> Pan doskonale o tym wie ale nie wiedzieć czemu powtarza Pan te dyrdymały z dzieciństwa w celu ośmieszenia wiary w Boga.Ale są przypadki nawrócenia na wiarę w Cthulhu ( www.freewebs.com/orderofabsu/). To jeszcze gorzej niż krasnoludki, które wszakże były częścią wierzeń ludowych, podczas gdy mitologia Cthulhu jest wyssana z palca. > De facto Pan wierzy że po śmierci będzie Pan NICZYM.> Ta wiara jest tak samo równoprawna jak moja.No nie do końca. Pani wiara bowiem zakłada istnienie czegoś, do czego istnienia nie ma nawet jednej poszlaki - opiera się na bełkocie łopatologicznie wykładanym bezbronnym intelektualnie dzieciom. |
#109 1 na 1 | Marian (5438 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > > Ateistą jest ktoś, kto po prostu nie podziela wiary teistów.> tylko teistów?... Tak. To wystarcza, aby nazwać się ateistą. Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0 |
#110 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | >Takim teoryjkami-ich badaniem(Boga nie ma) ,nie powinien karmić się PRAWDZIWY ATEIZM. >Fora ateistyczne są podobne do tych religijnych. >Śmieszy mnie rozpatrywanie Boga w kategoriach jego mocy, lub niemocy. >Przeciez o EWENTUALNYM Bogu nikt i nic nie wie...... >Dlaczego tzw. ATEIZM musi zyć na pomyłkach ludzi tworzących jakieś transcendentne ide? >Niech się wypowie JEDNOZNACZNIE....UNIWERSALNIE >Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....???????? >Podpieranie się nauką też tutaj nic nie da, bo nauka nigdy nie udowodni istnienia ,lub nie >istnienia ewentualnego Boga. Rzeczywiście. Dyskusja nad tym czy jest Bóg czy go nie ma, jest trochę infantylna. Jeśli jestem przekonany, że go nie ma to nad czym mam dyskutować? Strata czasu. Jeśli przekonanie to wypływa z mojego jestestwa to ani nie będę się nawracał bo nie ma dokąd (nie ma teista żadnych argumentów), ani nie będę dyskutował bo to będzie jak rozmowa ze słupem wysokiego napięcia (teista nie chce słuchać, odgradza się od rzeczowych argumentów). Obie strony tzn. teista i ateista, nigdy nie będą mieli żadnych wspólnych odniesień, więc i porozumienia nie będzie. Wielkie, wzajemne dysputy na ten temat mogą tylko poprawić umiejętność oracji, ale to nie ma nic do rzeczy w sprawach wiary, czy niewiary. |
#111 1 na 1 | Groszek91 (102 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | a czy wierzący potrafią udowodnić, że istnieje? wiara nie jest tezą którą można argumentować i postawić wnioski.
|
| Jestem.Genowefa.miło.mi (-4 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Usunięte przez moderatora |
Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Prawda jest taka, że ateiści nie potrafią udowodnić nieistnienia Boga, tak jak wierzący nie potrafią udowodnić jego istnienia. Do póki nauka nie zbada całego wszechświata nie powinna wydawać werdyktów "przeciw" i dopóki Bóg nie ukarze się bezpośrednio nie powinno się wydawać werdyktów "za". |
#114 1 na 3 Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Prawda jest taka że ateiści nie mogą udowodnić nieistnienia Boga tak jak wierzący nie potrafią udowodnić jego istnienia. Dopóki nauka nie zbada całego wszechświata, albo nie ukaże nam się Bóg bezpośrednio nie możemy wydawać wyroków za, lub przeciw. Bo i na jedno i na drugie póki co nie ma dowodów. |
#115 1 na 1 Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | Na razie za swoją powyższą wypowiedz dostałem dwa negatywy. Może zamiast kliknięcia "minus" jakieś argumenty? |
| Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | |
| romaro (25211 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | >Niech się wypowie JEDNOZNACZNIE....UNIWERSALNIE >Istnieje Bóg-to coś , czy też nie.....????????
Zadałeś niezwykle racjonalne pytanie. W miarę racjonalnie Ci odpowiem. Załóżmy że niezależnie od panującej pogody Ty mówisz że jest Ci zimno, choć ja twierdzę że mi jest ciepło, Ty każesz mi to udowodnić.Tu nie o dowody chodzi a o nakazy. Klecha katolikowi każe się ubrać by nie marzł, zaś katolik w swym miłosierdziu - martwiąc się? i nie pojmując że można odczuwać inaczej, że jednak jest mi ciepło, będzie namolnie i mnie ubierać.(To w nawiązaniu do częstego katolickiego "bez Boga żyć nie można") Teraz pytanie do Ciebie: Jaka temperatura byłaby uniwersalna dla każdego osobnika na ziemi? Stawianie tezy że ziemia jest kwadratowa jest bzdurą, ale może znajdzie się inny Kopernik i udowodni że tak jest. Nie ja muszę udowadniać bzdury, bo nie ja ogłosiłem tezę, która nie mieści się w ramach MOJEGO racjonalnego myślenia.
Kto był pierwszy Bóg czy człowiek? BógCzłowiek |
#118 1 na 1 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > Teraz pytanie do Ciebie: Jaka temperatura byłaby uniwersalna dla każdego osobnika na ziemi?ognista! i siarczysta! i oficjalna odpowiedź prosto od szefa: Cytat: Jak się wydaje, dusze mężczyzn można złamać stosując ogień i siarkę, podczas gdy dusze kobiet mogą być pokonane tylko przez łamanie na kole - cytuje wyniki badań "Times".
wiadomosci(*)seksu,1,3496854,wiadomosc.html...co jako młody, bo dopiero 66 letni, ale dobrze zapowiadający się szatan donoszę... |
#119 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > ...co jako młody, bo dopiero 66 letni, ale dobrze zapowiadający się szatan donoszę... No. I wszystko wiadomo. Jest Szatan to i Bóg musi istnieć. Jing i jang. Czy jakoś tam.... A co do temperatury. Należy jej całkowicie zaniechać. Ocieplenie klimatu wyraźnie wskazuje na kłopoty z temperaturą związane. Nie będzie temperatury, nie będzie ocieplenia. Proste. PAP: Kowalska dostała Nobla za nowoczesne rozwiązania klimatologiczne.
"Nie rozkopuj kołdry, bo będę niedobry" |
#120 3 na 3 | Kuba Śruba (3184 punktów) | Odp: ateizm - czy ateisci potrafia udowodnic ze bog nie istnieje | > A co do temperatury. Należy jej całkowicie zaniechać. Ocieplenie klimatu wyraźnie wskazuje na kłopoty z temperaturą związane. Nie będzie temperatury, nie będzie ocieplenia. Proste.Przepraszam, że się wtrącę: To jest myśl absolutnie genialna! Wiele problemów znika, zostaje jedynie kłopot z zagotowaniem wody na herbatę, ale przecież i tak wszyscy bardziej lubią coca-colę
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|