Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-05-2011 16:18Popers (129 punktów)Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
Ocena 2 na 10
Ale najpierw kilka sentencji:

Tylko Bóg może być przyczyną wszystkich rzeczy.
- Arystoteles

(384-322 p.n.e., grecki filozof, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli starożytności)

***

Jeden jest wszechświat, a składa się nań wszystko, i Bóg jeden we wszystkim, i prawda jedna.
- Marek Aureliusz

(121-180, cesarz rzymski, pisarz i filozof)

***

Bóg stworzył świat zgodnie z inteligentnym planem. Bóg jest matematykiem.
- Johannes Kepler

(1571-1630, niemiecki matematyk i astronom)

***

Bóg jest przyczyną idei Boga w nas, a zarazem wszystkich prawd wiecznych.
- Kartezjusz

(1596-1650, francuski filozof, matematyk i fizyk)

***

To cudowne ułożenie Słońca, planet i komet może być dziełem Istoty wszechmocnej i rozumnej.
- Isaac Newton

(1643-1727, angielski fizyk, astronom, historyk, filozof)

***

Logika kosmosu i całego stworzenia jest ciągłym przejawem obecności Boga.
- G. W. Leibniz

(1646-1716, niemiecki filozof, matematyk, prawnik, dyplomata)

***

Boskie dzieło stworzenia nigdy nie dobiega końca. Zaczyna się, a potem trwa nieskończenie, w nieustannym trudzie dając początek nowym sceneriom, nowym przedmiotom i nowym światom.
- Immanuel Kant

(1724-1804, niemiecki filozof)

***

Bóg jest Prawdą. I kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział.
- Edyta Stein

(1891-1942, niemiecka filozof, święta Kościoła katolickiego)

***

Są rzeczy, które przerastają możliwości ludzkiego rozumu. Tak jest z Bogiem.
- Józef Tischner

(1931-2000, polski filozof, pisarz, ksiądz katolicki)

***

Bóg? Zawsze o nim myślałem. Podobnie myśleli też inni kosmonauci. Wielu niewierzących powróciło z kosmosu jako ludzie odmienieni duchowo.
- Mirosław Hermaszewski

(1941- , polski generał, kosmonauta, jedyny Polak który był w kosmosie)

***

Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu inteligentnego projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.
- Charles Townes

(1915- , amerykański fizyk, laureat nagrody Nobla w 1964, i nagrody Templetona w 2005)

***

Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać.
- William D. Phillips

(1948- , amerykański fizyk, laureat Nagrody Nobla w 1997 roku)

I moje pytanie brzmi; czy macie za głupców tych wybitnych ludzi, którzy swoim życiem i twórczością składali i składają hołd idei Boga Stwórcy? Jaki jest Wasz stosunek do w/w osób i ich poglądów?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#61
24-05-2011 19:41
 Ocena-5 na 7
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi big_zyd
Jeżeli to do mnie, to po co miałem szukać argumentów? W odniesieniu do czego? Co takiego napisałeś co wymagałoby zastanowienia? Litości!!! Kolejny jegomość z rozjebanym ego.

A tego minusa dostałeś za sarkazm w ostatnim zdaniu.

#62
24-05-2011 19:42
 Ocena 12 na 14
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
Ten post jest taki głupi że brak mi cenzualnych słów.

Wymienione wybitne postaci w wielu materiach były nie tyle głupie, o ile były skrajnie debilne.

Nie mówiąc o tym, że wnioski w Twoim pytaniu są wzięte z przysłowiowej dupy. Pierwszy z brzegu Arystoteles w Etyce Nikomachejskiej stworzył pierwszy świecki system etyczny, więc nie ma mowy o składaniu żadnego hołdu jakiejkolwiek idei poza racjonalnym myśleniem.

Mój stosunek do Twojej wypowiedzi jest ambiwalentny. Chciałbym myśleć, że to jest jakiś podły żart, a nie wyraz czegoś na miarę, impotencji, może nie intelektualnej, ale na pewno erudycyjnej.

Minus za zaściankową nierzetelność.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

#63
24-05-2011 19:47
 Ocena-2 na 2
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Ojciec Lesiotr
O i kolejny 'mądry', co to za forum??? Racjonalista napisane, a liczba irracjonalistów przekracza moje przypuszczenia.

Jeżeli waść tkwisz dalej w zagwozdce o wszechmocy i kamieniu, czy kurze i jajku, to nie dziwię się że Pana Hellera uważasz za głupka. On te problemy rozwikłał jak był w podstawówce, ale ty wiesz lepiej. Współczuję.

#64
24-05-2011 19:59
 Ocena 6 na 6
setarkos (10757 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
"Pytania są tendencyjne!"
_____

> Jaki jest Wasz stosunek do w/w osób i ich poglądów?
Należałoby przywołać wszystkie ich wypowiedzi, a mogłoby się wówczas okazać, że dominują wśród nich 'nie-boskie'.
Moim zdaniem nie należy wielkim sentencjonalistom odmawiać mądrości tylko dlatego, że coś palnęli w chwili słabości, albo kierowali do mniej rozgarniętych środowisk (np. sponsorskich albo dających się doić) takie słowa, jakie tamci chcieli słyszeć.
Wybiórcze cytowanie, dające jednostronnie wykrzywiony obraz, nie wydaje się dobrym sposobem oceny ludzkiej aktywności.

#65
24-05-2011 20:00
 Ocena 3 na 3
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi wacus47
Oby ze zrozumieniem, wtedy zdejmuj czapkę z głowy.


Pozdrawiam

Egoizm jest rodzajem algorytmu.

#66
24-05-2011 20:04
 Ocena 6 na 6
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>A co kogo mają obchodzić krasnoludki?

Cytat:
Kto jednak ma niejasność, kto się dziwi, ten ma świadomość własnej niewiedzy. I dlatego miłośnik baśni jest w pewnym sensie miłośnikiem mądrości, ponieważ baśnie mają za swój przedmiot świat dziwów.

Metafizyka, Arystoteles

Krasnoludki zgłębiać, a nie Boga - tak prawił Arystoteles mistrzu rzetelności.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

#67
24-05-2011 20:06
 Ocena 10 na 10
zachaj (5239 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>Pycha przez Ciebie przemawia,

Raczej duma. Otaczają mnie ludzie głęboko religijni, często tracę na tym, że mam poglądy jakie mam, mimo wszystko nie poddaje się i dzięki temu czasami wygrywam. Każdego dnia przybywa argumentacji na poparcie mojego światopoglądu. Ciesze się, że nie stoję w opozycji do nauki i do prawdy. Moje życie nie jest idealne ale satysfakcję daje mi ciągły rozwój. Jestem człowiekiem młodym, jednak myślę, że umrę godnie i z uśmiechem na ustach. Niczego się nie wstydzę i niczego nie żałuję. Jeżeli coś zrobiłem źle to wyciągnąłem wnioski i wszystko zawdzięczam sobie. To wszystko wiele dla mnie znaczy. Pycha jest mi obca. Pyszny jest człowiek, który wie wszystko i liczy na życie wieczne. Moim zdaniem oczywiście.

worek kości (2937 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi coreless
>Prawa fizyki się nie biorą, tylko się do nich dochodzi na drodze obserwacji i myślenia.

Czyli prawa fizyki się tworzy, a nie odkrywa?

bembergiem w berg

#69
24-05-2011 20:12
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>udowodnić nie, ale czemu się nad tymi poglądami nie zastanowić

No dobrze. Zastanawiam się...i cofam się do momentu stworzenia Boga. Niby skąd ON się wziął?

#70
24-05-2011 20:42Nie na temat
 Ocena-5 na 5
capibarez (-5 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi rysiek
A ja ma takie pytanie, jak skomentujecie fakt, że tylko w zeszłym stuleciu ateiści od czerwonej gwiazdy wymordowali około 120 mln ludzi?

#71
24-05-2011 20:43
 Ocena-5 na 7
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Guzik
>No dobrze. Zastanawiam się...i cofam się do momentu stworzenia Boga. Niby skąd ON się wziął?
A czy mrówka rozmyśla skąd się wzięli ludzie? Ciekawe.
Tak jak nas ludzi przerasta plan stworzenia, i nie umiemy ostatecznie obalić idei Boga, tak mrówkom brakuje potencjału żeby zastanawiać się nad teorią ewolucji. (by gargamel - wiara.pl)

Odsyłam też do słów Tischnera w przytoczonych na wstępie cytatach.

#72
24-05-2011 20:47
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>Jeżeli to do mnie, to po co miałem szukać argumentów? W odniesieniu do czego? Co takiego napisałeś co wymagałoby zastanowienia? Litości!!! Kolejny jegomość z rozjebanym ego.

Oczekuję jakiegokolwiek argumentu za tezą, że, cytuję:
Bóg jeżeli istnieje i jest wieczny i wszechmogący to jest jeden
różnego od deklaracji, że liczbę 1 z jakichś powodów najzwyczajniej lubisz po prostu .

>A tego minusa

...dostajesz za lenistwo umysłowe, arogancję i chamstwo .

Czas budować front walki przeciw agresji w polityce. (Bronisław Komorowski)

#73
24-05-2011 20:47
 Ocena 6 na 6
Fudal (105 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
Witam.

Czytając Pański wątek oraz Pańskie pod nim wypowiedzi; nasuwa mi się pewien wniosek. Mianowicie, sądzę, że cierpi Pan na zbyt mała ilość sceptycyzmu wobec przyjmowanych autorytetów. Trochę mniej cytatów, więcej własnego myślenia.

Oczywiście mogę się mylić.

A co do Pańskiego pytania. Nie, nie mam ich za głupców. Indywidualna postawa wobec Boga i wiary nie jest wyznacznikiem mądrości człowieka. Ludzi tych szanuje bo też, bez wątpienia, na szacunek zasługują.

Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Alpha Phoenicis
>3) Bóg nie istnieje, a mówienie o nim go nie stworzy, tak samo jak mówienie o ogniu nie stworzy flogistonu. Co z tego, że wybitny Iksiński uważa, że słońce jest zielone skoro tak NIE JEST?
No ale to są tylko Twoje wynurzenia. Pewności, że Boga nie ma mieć nie możesz, bo skąd?

#75
24-05-2011 20:50
 Ocena 10 na 10
spellbinder (8577 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi capibarez
>A ja ma takie pytanie, jak skomentujecie fakt, że tylko w zeszłym stuleciu ateiści od czerwonej gwiazdy wymordowali około 120 mln ludzi?

A jak skomentujesz to, że sam bóg wyrżnął praktycznie całą populację Ziemi?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365