 |
69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-07-2011 15:46 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
16 na 16 | Bez względu na okoliczności - gwałty, zagrożenie życia - co tam, embrion powinno się chronić ponad wszystko - o zdrowie psychofizyczne dla rodzicielki zawsze można się pomodlić. link: wiadomosci(*)rojektu_ustawy_calkowicie.htmlFrakcja Gowina mocno się trzyma. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..#76 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Perun, lubie Cie. Nie " pani"!!!> To musimy wypić brudzia  Staram się do tych , którzy w nickach mają imię i, lub nazwisko , pisać pan\pani , bo zdarzyało mi się tu dostać opieprz za forme ty . Ale jeśli sobie życzysz - nie wiedze problemu i.czaplicka  |
#77 5 na 5 | Amai (3012 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Jak kogos stać pojedzie do Czech , i w normalnych warunkach pod okiem normalnych lekarzy ciąże usunie za cene dwa razy niższą niż w Pl w podziemiu ( normalnie jak za okupacji teksty ;o)Jakby się tak rozejrzeć, to okupację już mamy. Tyle, że nieoficjalną... na razie. |
#78 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Jakby się tak rozejrzeć, to okupację już mamy. Tyle, że nieoficjalną... na razie.Wszak już przed wojną Boy pisał o "Naszych okupantach". |
#79 8 na 8 | Amai (3012 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > - Feminizm pro-life to w zasadzie takie masło maślane. To niby oczywiste, że jak ktoś działa dla dobra kobiet, to zwalcza aborcję - najgorszą formę gwałtu, do którego kobieta jest przymuszana. Pierwsze feministki były zdecydowanie pro-life. Mówiły otwarcie, że aborcja niszczy kobietę, że jest opresją, jakiej doświadczamy ze strony mężczyzn.Dlaczego mam wrażenie, że panią "feministką" powinni zająć się ci sami specjaliści, co wiadomym prezesem? |
#80 7 na 7 | M. Dryżałowski (79 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | Kilka spraw: 1) Fascynuje mnie, w jaki zręczny sposób przeciwnicy aborcji przekręcają fakty, żeby zrobić z liberalnego prawodawstwa państwo totalitarne. Dopuszczenie aborcji nie jest równoznaczne z nakazem aborcji. Zawsze ostatnie słowo ma tutaj kobieta - jeżeli jest ona skłonna podjąć ryzyko i mimo zagrożenia urodzić dziecko, nikt jej nie zmusi do aborcji. Właśnie o to toczy się tutaj cała dyskusja - o umożliwienie kobiecie podjęcia decyzji, a nie zwykłe zmienienie tego, co się jej narzuca. To właśnie obóz antyaborcyjny jest tym, który usiłuje tutaj komukolwiek coś wciskać na siłę... 2) Że zwolennicy aborcji to osoby młode - nie dziwi mnie to zbytnio. Osoby młode są bardzo podatne na hasła w stylu "bronimy życia" itd. Najostrzejsze i najbardziej "zażarte" dyskusje w sprawach religijno-światopoglądowych toczyłem w swoim życiu właśnie z osobami młodymi - a im młodsze, tym ciężej to idzie. Dlaczego? Osoba młoda nie ma najczęściej własnych doświadczeń związanych np. z niechcianą ciążą, dlatego swoje przekonania opiera na poglądach innych - i zależy to tylko od tego, jak dobrze trafią argumenty (nieważne, czy sensowne, czy nie). To wcale nie znaczy, że idea jest słuszna - nie ocenia się tego na podstawie wieku jej zwolenników  I zanim ktoś się przyczepi - sam mam 20 lat, więc to nie było marudzenie starego pryka na nieznośną młodzież  3) Nieźle się uśmiałem przy tym "agresywnym lewicowym feminiźmie": Cytat:Agresywne ruchy lewicowe "ukradły" feminizm i uzurpują sobie wyłączność na bycie głosem kobiet. Dysponują wielkimi pieniędzmi, które pozyskują z lewicowo zorientowanych międzynarodowych instytucji czy biznesu antynatalistycznego, czyli aborcyjnego i antykoncepcyjnego. Hmmmm... Kiedy ostatnio sprawdzałem, wszelkie inicjatywy "pro-life" były finansowane przez taką dużą organizację o prawie nieograniczonych środkach... Hmmm... Co to było? Taki fajny symbol mieli, jakiś X czy krzyżyk... I ich przedstawiciele handlowi mieli takie czadowe czarne wdzianka z białymi paseczkami z przodu. Krótko mówiąc: przyganiał kocioł garnkowi. "Chociaż poglądy proaborcyjnych feministek podziela niewielki margines społeczeństwa." - chciałbym zobaczyć jakieś niezależne badania potwierdzające to stwierdzenie. Bo jakoś, cholibcia, w całym swoim życiu nie spotkałem ani jednej feministki "pro-life". Nie mówię, że takich nie ma - ale jakoś dziwnym trafem strasznie często mi się trafia ten "niewielki margines"... Tylko proszę, niech to nie będzie ankieta robiona w kościołach po mszy, bo jakoś nie wydaje mi się, żeby taka próba spełniała warunki właściwego przybliżenia całości populacji. To nic osobistego, zapewniam. Cytat:Przede wszystkim jest potrzebny, żeby ratować kobiety przed dramatami, jakie sprzedają im w ładnym opakowaniu lewicowi ekstremiści. Coś już chyba o tym pisałem, kto tutaj komu usiłuje urządzać dramaty i narzucać swoją wolę za wszelką cenę... W swoich krótkich dwóch dekadach żywotka jakoś nie zdołałem się jeszcze uodpornić na tak perfidne przekręcanie prawdy, więc przykro mi bardzo, ale idę się uspokoić. |
#81 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > >Pogubiłem się . Nadal rozmawiamy o ciąży , czy już o halucynogennych grzybkach i ziolach?  > O projekcie ustawy, perunie. Pomoc w aborcji i propogowanie narkomanii byłyby nielegalne.Ależ oczywiście, dlatego artykuły (niezależnie od ich fachowości) tym tematem się zajmujące często są opatrywane podobnymi zastrzeżeniami: Cytat:Przypominam, że powyższy tekst ma charakter wyłącznie edukacyjny, nie powinien być traktowany jak materiał instruktażowy, nikogo nie zachęcam do aborcji, wspominam jedynie o dostępnych ziołowych alternatywach. |
#82 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | . > Dlaczego mam wrażenie, że panią "feministką" powinni zająć się ci sami specjaliści, co wiadomym prezesem?Mam podobne, ale z tego społecznie niewiele wynika. Pozdrawiam. @@@ . |
#83 14 na 14 | taurus (707 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | Daj kurze grzędę, powie - wyżej siędę.
Pierwszym błędem, popełnionym 2 dekady temu, był brak jakichkolwiek protestów przeciwko wprowadzeniu religii do szkół - podziękujcie za to szacownemu prof. Samsonowiczowi. Była piękna argumentacja o lekcjach etyki, o dobrowolności... Czym to się skończyło - wszyscy wiemy. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na najnowszy pomysł biskupów, aby jednak przywrócić katechezę przykościelną - nie, nie zamiast, oprócz religii w szkołach. Jeszcze trochę i zaczną się domagać sal katechetycznych w urzędach państwowych.
Głównym błędem w jakiejkolwiek dyskusji z tzw. "obrońcami życia" jest milcząca akceptacja ich terminologii. Trzeba głośno i gwałtownie protestować przeciwko temu i nie zezwalać w żaden sposób na to kreowanie równoległej rzeczywistości. To dzięki temu m.in. zebrali tyle podpisów! Na pytanie: czy jesteś przeciw zabijaniu dzieci, wszyscy gremialnie pisali: TAK. Co by było, gdyby ich zapytać: czy jesteś przeciw karze śmierci dla ofiar gwałtu? Czy jesteś przeciw dodatkowemu znęcaniu się nad zgwałconą kobietą? Trzeba by było zapytać: w przypadku konieczności wyboru, lekarz ma ratować życie matki, czy płodu?
Należy ostro i stanowczo zwalczać, te wszystkie "życia poczęte", "dzieciątka nienarodzone", "zabójstwa nienarodzonych" itp. bzdury. Należy tłumaczyć osobom poddanym takiej propagandzie, że to jest właśnie mowa nienawiści, że to jest demonizowanie ofiar, że ofiarami nie są płody - są kobiety i lekarze nazwani "mordercami" - one, bo nie chcą cierpieć, oni, bo chcą ratować ich życie, czy też choćby tylko ich psyche.
Oni będą publikować listę posłów "przeciwnych życiu". Publikujmy listy posłów "przeciwnych kobietom", skazujących ich na piekło niechcianej lub niebezpiecznej dla życia ciąży. Wytykajmy ich palcami. To On! To Ona! skazują kobiety na możliwą śmierć i cierpienia w przypadkach gwałtu lub ciąży zagrażającej życiu. Zobaczymy jak wtedy sytuacja się zmieni.
Może portal Racjonalisty uruchomi niewielki dział z listą takich posłów, cytatami z ich wypowiedzi (bez komentarzy - oni z reguły umieją sami się kompromitować).
Dopóki "obrońcy życia" chodzą w aureoli wysokiej moralności i głębokiej refleksji nad sensem i początkiem ludzkiego istnienia, dopóty będziemy mieli wręcz szeregi niewierzących, ale praktykujących. Tych, co to oni niewierzący, ale ludzkie życie to zbyt poważna sprawa ... Trzeba ich pokazywać takimi, jakimi są - zakłamanymi ignorantami, nienawidzącymi kobiet, przekonanymi, że ew. cierpienia ciąży są "karą za grzech", za tę grzeszną chwilę przyjemności i orgazmu podczas stosunku. Chciałaś - to teraz masz babo i nie waż się protestować. Jak wiadomo - gdyby nie sprowokowała, to by jej nie zgwałcili. Tym bardziej jeśli zaszła w ciążę to znaczy, że jej się spodobało - nie oszukujmy się, 100% podłych macho-mizoginów święcie w to wierzy.
|
| Jajcenty (82 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Dopuszczenie aborcji nie jest równoznaczne z nakazem aborcji. Zawsze ostatnie słowo ma tutaj kobieta - jeżeli jest ona skłonna podjąć ryzyko i mimo zagrożenia urodzić dziecko, nikt jej nie zmusi do aborcji.> Niestety to prowadzi zbyt daleko. Nie zakazujmy rabowania bo przecież nie ma takiego nakazu? To może zadziałać w małych grupach dysponujących ostracyzmem w celu wymuszania pożądanych zachowań. W dużych społecznościach takie podejście jest katastrofalne. Przedmiotem sporu jest zakres praw płodu i moment ich nabycia. Biorąc pod uwagę, że już Onan miał z tym problemy zakończone jego zgładzeniem nie widzę szans na porozumienie. |
#85 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | ...i jałowiec sawina. Teraz to już pójdziemy siedzieć w większej grupie 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#86 5 na 5 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? |
> Krk idzie po pełną władzę, konsekwentnie, drobnymi kroczkami.zwie się to nadobna procesja? chyba... i nawet przepisy drogowe nie poradzą 
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#87 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Na Zeusa! Byłbym za pisaniem tych polskich przez "ch".Chyba na Zeusxamp'a.
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton) |
| Domestos z Bidetu (6257 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | to postulowałbym dopuszczalność aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiety. Wszak martwa kobieta na pewno nie zajdzie ponownie w ciążę i nie wyprodukuje kolejnych "żyć poczętych". a instytucja wskrzeszenia? lub wskrzeszania? tyle opisów, że czas na jakiś mały współcześnie pokaz...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#89 4 na 4 | Madman (7811 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > W swoich krótkich dwóch dekadach żywotka jakoś nie zdołałem się jeszcze uodpornić na tak perfidne przekręcanie prawdy, więc przykro mi bardzo, ale idę się uspokoić.Proszę zerknąć na akapit "Aspekty językowe" hasła poronienie w Wikipedii. Cytat: W języku łacińskim brakuje rozróżnienia na poronienie i aborcję - występuje tylko słowo abortus[7]. W związku z tym w oficjalnych dokumentach także w przypadku poronienia może zostać wypisane słowo abortus[7]. Określanie dwóch różnych zagadnień medycznych (poronienia i aborcji) tym samym terminem (aborcja, abortus), mieszanie obu terminów (określanie aborcji jako sztuczne poronienie) oraz używanie tych samych określeń dla czynności medycznych w obu przypadkach (zabieg, łyżeczkowanie, czyszczenie jamy macicy) prowadzi do (celowego) rozmycia pojęć[7], mylenia poronienia z aborcją[7] i błędnego nazywania aborcji poronieniem[7] lub przechylenia w odwrotnym kierunku i podawania błędnego przekazu, iż poronienie jest aborcją[7]. Świetna teoria spiskowa. Łacina manipulowana przez aborcjonistów, którzy chcą przemycać aborcję pod pojęciem poronienia...  Co to za magiczna siódemka? Przypis do strony poronienie.pl, która oprócz tego, że stara się pomagać kobietom, które poroniły, zajmuje się także losem płodów nieochrzczonych (bo chrzest wewnątrzmaciczny już wyszedł z użycia), problemem katolickiego pogrzebu zarodków itd. W ogóle cały dział "Teologia" na tej stronie to jest jedno wielkie WTF. |
#90 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | . > >>>Perun, lubię Cie. Nie " pani"!!!> To musimy wypić brudzia  > Staram się do tych, którzy w nickach mają imię i, lub nazwisko , pisać pan\pani,Zdecydowanie słusznie! > bo zdarzyło mi się tu dostać opieprz za formę ty.Może nie opieprzam - wiedząc, iż w Internecie taka forma jest przyjętą - ale uważam, formę Pan/i za zgodną z polską kulturą, którą respektuję. Formę ty pozostawiając dla rodziny i przyjaciół. > Ale jeśli sobie życzysz - nie widzę problemu i.czaplicka  Mam duży szacunek dla Pani i.czaplicka oraz Pana Peruna. Czytam Wasze wypowiedzi z przyjemnością, ale do czasu prywatnej znajomości połączonej z brudziem zdecydowanie preferuję formę Pan/i.Pozdrawiam wszystkich, którzy szanują mój wybór. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|