 |
Racjonalnie, czyli po katolicku :-D Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-08-2011 14:25 | Konowal (6291 punktów) | Racjonalnie, czyli po katolicku :-D 0 na 2 | polskaloka(*)katolickie-szkoly,1685015,3319"...Do szkół katolickich, z których większość funkcjonuje jako placówki publiczne, przyciągają przede wszystkim bardzo wysokie wyniki nauczania oraz klarowny system wychowawczy - oparty na nauce chrześcijańskiej...." Moim zdaniem jest to przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa. Ewentualna pomoc państwa powinna dotyczyć zasiłków/pomocy socjalnej, a właściwie nie państwa tylko samorządów. Nie chodzi mi też tylko o to że pojawiło się przy szkole słowo "katolicka" tylko o to że alternatywny system do państwowego okazał się wydajniejszy sprawniejszy i lepszy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#1 2 na 2 Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | Państwo ma swoje racje, za to kościół ma swoje fundusze.
|
#2 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | >Moim zdaniem jest to przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa.
Raczej jego ewangelizacji.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#3 9 na 9 | Joly (94 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | >Moim zdaniem jest to przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa. Ewentualna pomoc państwa powinna >dotyczyć zasiłków/pomocy socjalnej, a właściwie nie państwa tylko samorządów.> Nie chodzi mi też >tylko o to że pojawiło się przy szkole słowo "katolicka" tylko o to że alternatywny system do >państwowego okazał się wydajniejszy sprawniejszy i lepszy>. To sa w gruncie rzeczy szkoly wyznaniowe, dlaczego wiec panstwo czyli MY- wszelkie wyznania w tym kraju- mamy lozyc na nie? Czy powstaja inne szkoly, procz katolickich? Czy inne zwiazki wyznaniowe dostaja takie dotacje z naszej kieszeni, jak kk? Nie! I tu jest wlasnie pies pogrzebany! Tworza szkoly, niech je wiec utrzymuja z wlasnej kieszeni, z kieszeni rodzicow, ale lapy precz od budzetu! Gdybym byla -przykladowo- muzulmanka (nie jestem oczywiscie), chrzescijanstwo jest moim wielesetletnim wrogiem i w zwiazku z tym ja mam wspierac wroga tylko dlatego, ze zyje w tym kraju i nie mam wplywu na moje podatki?! Wielekroc bylo powtarzane: zrobmy jak w Niemczech- podatek wyznaniowy. Ale szybciej padnie kk, niz rzad wprowadzi taki podatek! Wspieranie kk nawet wbrew woli narodu, przeklada sie przeciez na sukces wyborczy dla wszelkiej masci PO, PiS, LPR i innej szemranej prawicy.
|
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | Jak piszesz to się choć zastanów chwilę. CZęść ludzi którzy TEŻ płacą podatki jest zadowolona z możliwości posłania swojego dziecka do szkoły katolickiej. Dlatego napisałem że jest to dobry przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa. Niech państwo nie zabiera na szkoły i każdy sobie pośle dziecko gdzie będzie chciał. Formą przejściową mogą być bony oświatowe.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > >Moim zdaniem jest to przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa.> Raczej jego ewangelizacji.na pewno nie jak już to raczej katechizacji 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#6 6 na 6 | Menel de Lux (3111 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Racjonalnie, czyli po katolicku :-D
Tytuł wątku to zamierzona ironia? Swiadczyłaby o tym uśmiechnięta buzka, ktora zwieńczyła ten oksymoron.
|
#7 7 na 7 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > > Racjonalnie, czyli po katolicku :-D> Tytuł wątku to zamierzona ironia?To czarny humor. |
#8 6 na 6 | Appenzeller (3118 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Jak piszesz to się choć zastanów chwilę. CZęść ludzi którzy TEŻ płacą podatki jest zadowolona z możliwości posłania swojego dziecka do szkoły katolickiej.> Dlatego napisałem że jest to dobry przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa. Niech państwo nie zabiera na szkoły i każdy sobie pośle dziecko gdzie będzie chciał. Formą przejściową mogą być bony oświatowe.Jak piszesz to się choć zastanów chwilę (cytat). Nie tak funkcjonują szkoły w krajach, w których oświata stoi na najwyższym poziomie (np. Finlandia). Najlepiej najpierw się rozejrzeć, potem wyciągać wnioski. Inaczej będą one wyglądały jak "Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie"
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
#9 5 na 5 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | >"...Do szkół katolickich, z których większość funkcjonuje jako placówki publiczne, przyciągają przede wszystkim bardzo wysokie wyniki nauczania oraz klarowny system wychowawczy - oparty na nauce chrześcijańskiej...."
-Cała tajemnica tkwi w tym, że są to szkoły prywatne i obowiązuje w nich jakakolwiek dyscyplina. Rodzic czuje, że płaci za edukację i pilnuje swojej pociechy. Tutaj nikt nie nakłada nauczycielowi kosza na głowę. Nie ma tu nic do rzeczy, że czy to szkoła katolicka, ani "nauka" chrześcijańska. Nie mają po prostu, jak na razie, zdrowiej konkurencji. To samo dotyczy prywatnych i państwowych przedsiębiorstw, choćby szpitali.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
#10 4 na 4 | IllusiveMan (2786 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | Dobrze by było gdyby członkowie organizacji katolickiej KRK czyli księża i katechetki oraz zakonnice uczyły tylko w tych katolickich szkołach i wtedy naprawdę nic by mnie nie interesowały, ale tak naprawdę kościół zawłaszcza świeckie placówki wpuszczając tam swoją kadrę za pieniądze publiczne, a skoro ma swoje placówki to niech tam krzewi głupotę.
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am. |
#11 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > .... ale tak naprawdę kościół zawłaszcza świeckie placówki wpuszczając tam swoją kadrę za pieniądze publiczne, a skoro ma swoje placówki to niech tam krzewi głupotę.Byłem dziś w takiej szkole. Tablica odnośnie św. patrona wielka jak telebim na meczu. W środku nie mniejsze tablice na których wypisano złote myśli. Oddział Caritasu w środku. Nóż się w kieszeni otwiera by zdzierać te teksty z ścian. |
#12 5 na 5 | Scarabaeus (2198 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D |
>"...Do szkół katolickich, z których większość funkcjonuje jako placówki publiczne, przyciągają >przede wszystkim bardzo wysokie wyniki nauczania...
Nie wszystko jest tak proste jak się wydaje. Często "wysoki poziom" polega na tym, że trafiają tam tylko dzieci te, które osiągają lepsze wyniki w nauce. Porównanie szkół ze sobą, zwłaszcza tych, które muszą przyjąć każdego ucznia, z tymi, które sobie tworzą własne kryteria przy naborze nie jest proste i bywa bardzo mylące.
|
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > >Jak piszesz to się choć zastanów chwilę. CZęść ludzi którzy TEŻ płacą podatki jest zadowolona z możliwości posłania swojego dziecka do szkoły katolickiej.> >Dlatego napisałem że jest to dobry przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa. Niech państwo nie zabiera na szkoły i każdy sobie pośle dziecko gdzie będzie chciał. Formą przejściową mogą być bony oświatowe.> Jak piszesz to się choć zastanów chwilę (cytat). Nie tak funkcjonują szkoły w krajach, w których oświata stoi na najwyższym poziomie (np. Finlandia). Najlepiej najpierw się rozejrzeć, potem wyciągać wnioski. Inaczej będą one wyglądały jak "Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie"A jakie to szkoły w tej Finlandii są ? Cambridge, Oxford, MIT ??? a nie tam chyba Dolina Krzemowa jest - tak? No to co robimy - może jakąś ustawą przegłosujemy że u nas są wspaniałe szkoły i szkolnictwo. Albo wojnę wywołajmy z Finlandią i zaraz się poddajmy i już będziemy mieli Finlandię u siebie. Albo chociaż Fińskich nauczycieli u nas zatrudnijmy, bo w MON mogą się pomylić i nie temu co trzeba wojnę wypowiedzieć. Jeden u nas drugą Japonię chciał zrobić, a Ty widzę że drugą Finlandię - skutek będzie ten sam.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > > Racjonalnie, czyli po katolicku :-D> Tytuł wątku to zamierzona ironia?> Swiadczyłaby o tym uśmiechnięta buzka, ktora zwieńczyła ten oksymoron.> Oj taki niewinny żarcik, ale bardziej chodzi mi o to że państwowe jest niewydolne. Powoli zaczyna sie publiczna szkoła kojarzyć z kiepską nauką.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > >.... ale tak naprawdę kościół zawłaszcza świeckie placówki wpuszczając tam swoją kadrę za pieniądze publiczne, a skoro ma swoje placówki to niech tam krzewi głupotę.> Byłem dziś w takiej szkole. Tablica odnośnie św. patrona wielka jak telebim na meczu.> W środku nie mniejsze tablice na których wypisano złote myśli.> Oddział Caritasu w środku. Nóż się w kieszeni otwiera by zdzierać te teksty z ścian.Widzę że tolerancja to Twoje drugie imię :-D
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|