 |
Racjonalnie, czyli po katolicku :-D Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-08-2011 14:25 | Konowal (6291 punktów) | Racjonalnie, czyli po katolicku :-D 0 na 2 | polskaloka(*)katolickie-szkoly,1685015,3319"...Do szkół katolickich, z których większość funkcjonuje jako placówki publiczne, przyciągają przede wszystkim bardzo wysokie wyniki nauczania oraz klarowny system wychowawczy - oparty na nauce chrześcijańskiej...." Moim zdaniem jest to przyczynek do prywatyzacji szkolnictwa. Ewentualna pomoc państwa powinna dotyczyć zasiłków/pomocy socjalnej, a właściwie nie państwa tylko samorządów. Nie chodzi mi też tylko o to że pojawiło się przy szkole słowo "katolicka" tylko o to że alternatywny system do państwowego okazał się wydajniejszy sprawniejszy i lepszy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > >"...Do szkół katolickich, z których większość funkcjonuje jako placówki publiczne, przyciągają> >przede wszystkim bardzo wysokie wyniki nauczania...> Nie wszystko jest tak proste jak się wydaje. Często "wysoki poziom" polega na tym, że trafiają tam tylko dzieci te, które osiągają lepsze wyniki w nauce. Porównanie szkół ze sobą, zwłaszcza tych, które muszą przyjąć każdego ucznia, z tymi, które sobie tworzą własne kryteria przy naborze nie jest proste i bywa bardzo mylące.Oczywiste że nie jest to wszystko łatwe i proste, choćby dlatego właśnie że funkcjonujemy w chorym systemie nauczania. Obecnie ważne są dwie sprawy - wprowadzanie reform - bo to niby ma świadczyć że sie coś robi dobrego (w domyśle poprawia złe reformy poprzedników) i żeby kasa sie zgadzała. Niestety ten system skutkuje ubożeniem szkolnictwa i kiepskim nauczaniem. Zaradzić temu nie będzie prosto, ale symptomy są oczywiste, a chowanie głowy w piasek nic nie da.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#17 3 na 3 | Appenzeller (3118 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | Zainteresuj się szkolnictwem w Finlandii. Potem możemy pogadać. Bo na tym poziomie to się nie da.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
| Lodowy (1486 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Zainteresuj się szkolnictwem w Finlandii. Potem możemy pogadać.Wchodzisz do wątku i stawiasz jego autorowi warunek jaki musi spełnić, żebyś zechciał z nim porozmawiać? > Bo na tym poziomie to się nie da.Rozumiem, że wszyscy nie znający system szkolnictwa w Finlandii prezentują zbyt niski poziom wiedzy do dyskusji z Tobą. |
| Lodowy (1486 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Wielekroc bylo powtarzane: zrobmy jak w Niemczech- podatek wyznaniowy. Ale szybciej padnie kk, niz rzad wprowadzi taki podatek!Szkoły wyznaniowe w Niemczech też są finansowane przez państwo. |
#20 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | . > >>>Zainteresuj się szkolnictwem w Finlandii. Potem możemy pogadać.> Wchodzisz do wątku i stawiasz jego autorowi warunek jaki musi spełnić, żebyś zechciał z nim porozmawiać?Tu są takie dziwne prawa, że do każdej rozmowy można się wtrącić i każdą wypowiedź ignorować. Zdecydowanie należy stawiać wymagania naszym rozmówcom, gdyż głupców jest więcej i głośniej krzyczą. Otacza nas wszędzie nachalna katolicka indokrynacja. Prasa, radio, telewizja, a nawet na nasze racjonalistyczne forum się wdziera. Czasem natłok namolnej hałaśliwej głupoty jest tak wielki, że opadają nie tylko ręce i na to właśnie ideolodzy liczą. > >>>Bo na tym poziomie to się nie da.> Rozumiem, że wszyscy nie znający system szkolnictwa w Finlandii prezentują zbyt niski poziom wiedzy do dyskusji z Tobą.Tak, Wielce Szanowny Panie, wypadałoby znać bardzo ciekawą reformę fińskiego szkolnictwa, a nawet już jej wyników, przed zabraniem głosu w sprawach szkolnictwa, a tym bardziej przed zainicjowaniem tego wątku. Dobrze też byłoby znać historię i współczesność europejskiego szkolnictwa. Wszyscy uczestnicy naszego forum powinni dbać o jego wysoki poziom merytoryczny i przeciwstawiać się wszelkiej ideologicznej indokrynacji. @@@ . |
#21 -3 na 3 | Lodowy (1486 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Zdecydowanie należy stawiać wymagania naszym rozmówcom, gdyż głupców jest więcej i głośniej krzyczą.> Otacza nas wszędzie nachalna katolicka indokrynacja.W takim razie zapoznaj się z prawidłową pisownią słowa indoktrynacja. Znajomość ortografii jest szczególnie ważna w dyskusji o szkolnictwie oraz w świetle wysokich wymagań stawianych rozmówcom. |
#22 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | . > >>>Zdecydowanie należy stawiać wymagania naszym rozmówcom, gdyż głupców jest więcej i głośniej krzyczą.> >>>Otacza nas wszędzie nachalna katolicka indokrynacja.> W takim razie zapoznaj się z prawidłową pisownią słowa indoktrynacja. Znajomość ortografii jest szczególnie ważna w dyskusji o szkolnictwie oraz w świetle wysokich wymagań stawianych rozmówcom.Wielce Szanowny Panie Lodowy, Pan pilnujesz tu literek, a ja poziomu merytorycznego i kultury dyskusji. Każdy może robić tylko to - na co go intelektualnie stać. Za literówkę (zgubienie literki "t") oczywiście bardzo przepraszam, ale nie pierwsza ona i nie ostatnia. Bardziej staram się nie wypisywać tu przeróżnych bzdur i ideologicznych idiotyzmów, nawet przy pomocy najpiękniejszej i zawsze poprawnej polszczyzny jaką Pan wszak zawsze się tu posługuje. A tak, aby była pełna jasność o co mi chodziło: www.google(*)CNFyHPq4pQkwQiH2IVMk4nTxCY4aIwI to problem ważniejszy, jak brak literki w słowie. Miłego dnia. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Zainteresuj się szkolnictwem w Finlandii. Potem możemy pogadać. Bo na tym poziomie to się nie da.Jak będę emigrował do Finlandii to się zainteresuję, na razie w polu mojego zainteresowania jest szkolnictwo polskie, gdzie nie wyczerpano poprawy jego możliwości o znane rozwiązania nawet w 10%-ach.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#24 -2 na 2 | Lodowy (1486 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Wielce Szanowny Panie Lodowy, Pan pilnujesz tu literek, a ja poziomu merytorycznego i kultury dyskusji.Drogi Andrzejku, kto wyznaczył Ci misję Strażnika poziomu merytorycznego i kultury dyskusji? Jaką miarę stosujesz przy rozróżnianiu mędrców od głupców? Do których się zaliczasz? > Każdy może robić tylko to - na co go intelektualnie stać.Z tym zgadzają się chyba wszyscy, a jednocześnie każdy z osobna ma inne zdanie o możliwościach konkretnych osób. Pozdrawiam |
#25 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | . > >>>Wielce Szanowny Panie Lodowy, Pan pilnujesz tu literek, a ja poziomu merytorycznego i kultury dyskusji.> Drogi Andrzejku, kto wyznaczył Ci misję Strażnika poziomu merytorycznego i kultury dyskusji? Jaką miarę stosujesz przy rozróżnianiu mędrców od głupców? Do których się zaliczasz?Jak widać stać Szanownego Pana na bardzo wiele i intelektualnie i kulturalnie. Ot prawdziwy chrześcijanin! Nikt nas nie potrafi skompromitować bardziej niż uczynimy to sami.PS. Jestem wieloletnim uczestnikiem tego forum i szanuję panujące na nim zasady oraz linię programową. Racjonalista jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę. Racjonalista jest miejscem w polskiej przestrzeni społecznej, gdzie można myśleć, mówić i kształtować się na zasadzie autonomii i odwagi intelektualnej, bez ograniczenia ideologiczną poprawnością. Serwis ten stanowi bazę intelektualną polskich racjonalistów - sposób na wirtualne zrzeszenie. Razem chcemy tworzyć Portal Wiedzy i Myśli.www.racjonalista.pl/kk.php/s,1Ironia i sarkazm. Jeśli oczekujesz, że pisząc o tych tematach będziemy śmiertelnie poważni, zawiedziesz się. Owszem, często nasz styl jest niezwykle poważny, książkowy lub naukowy, bez cienia uśmieszku na ustach. Jednakże jest to zmieszane z mniej pompatycznymi ujęciami. "Propagowanie racjonalizmu oznacza nie tylko suchy język naukowych monografii (mało zazwyczaj perswazyjnych czy prelekcji, czy też wreszcie jedynie wyrabianie logicznego myślenia w świadomości społecznej. Oznacza ono także sięgnięcie po oręż lekkości i humoru, ironii i drwiny, jako nader groźnych narzędzi do walki z przesądem, nonsensem i bzdurą. Oznacza więc sięgnięcie do świetnych wzorów oświeceniowych pamfletów, tak skutecznie i nieubłaganie, a przy tym wszystkim w tak lekkiej formie, tropiących relikty mentalności pierwotno-irracjonalnej we współczesnych im społeczeństwach" (Zygmunt Poniatowski). Sam Mistrz imię którego nosi Racjonalista, daje nam wytyczne, które ujął w credo Tadeusz Żeleński-Boy: "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba.www.racjonalista.pl/kk.php/d,67Zależy mi na tej naszej oazie wolnej od wszechogarniającej Polskę katolickiej głupoty i intelektualnego ograniczenia fideistów i to właśnie upoważnia mnie do starania się o wysoki poziom merytoryczny i kultury naszego racjonalistycznego forum. Wiem, że - Wielce Łaskawy Pan - mało mnie poważa, a nie rozumiejąc prawie wcale o czym tu pisze nie jest w stanie odnieść się merytorycznie do moich tekstów, ale to w najmniejszym stopniu nie upoważnia Pana do kpiny z mojego nicka, co czyni już Pan kolejny raz. Nie szkodzi, że Pana tylko na tyle stać, tego tu robić nie należy. Miłego dnia. @@@ . |
#26 3 na 3 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | Cóż to racjonalnego może być w piciu krwi i jedzeniu ciała boskiego? Wygłodniali? Nie. Spragnieni? Nie. Ogłupieni? Tak. ... Dali się ogłupić. Pozdrawiam  |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Cóż to racjonalnego może być w piciu krwi i jedzeniu ciała boskiego?> Wygłodniali? Nie.> Spragnieni? Nie.> Ogłupieni? Tak. ... Dali się ogłupić.> Pozdrawiam  Jakbyś chodził do dobrej szkoły to wiedziałbyś coś o symbolice, myśleniu abstrakcyjnym itp. Też pozdrawiam
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#28 5 na 5 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | Gdybyś chodził do jeszcze lepszej szkoły, to wiedział byś, że symbolika może być wykorzystana również do ogłupiania, co tak skrzętnie wykorzystuje KK do dopasowywania interpretacji swojej książki do zmieniającego się świata. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > Gdybyś chodził do jeszcze lepszej szkoły, to wiedział byś, że symbolika może być wykorzystana również do ogłupiania, co tak skrzętnie wykorzystuje KK do dopasowywania interpretacji swojej książki do zmieniającego się świata.a Ciebie jakiej książki ogłupia interpretacja ?? a może Ty z tych szkół co nie trzeba czytać książek?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#30 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Racjonalnie, czyli po katolicku :-D | > >>>Zainteresuj się szkolnictwem w Finlandii. Potem możemy pogadać. Bo na tym poziomie to się nie da.> Jak będę emigrował do Finlandii to się zainteresuję, na razie w polu mojego zainteresowania jest szkolnictwo polskie, gdzie nie wyczerpano poprawy jego możliwości o znane rozwiązania nawet w 10%-ach.Zdecydowanie słusznie, aby zorientować się do czego dąży katolicka oświata w Polsce najpierw należy przeczytać: X. Guery "Kodeks Akcji Katolickiej" i Janiny Bartyckiej "Stosunek kleru do państwa i oświaty" oraz ewentualnie uzupełnić to książką Stanisława Markiewicza "Katolickie idee wychowania" Jak ktoś po lekturze tych książek nie będzie przerażonym, to znaczy, że na pewno katolickie wykształcenie mu nie zaszkodzi. Zrozumienie fińskiej reformy oświaty, a nawet więcej - zrozumienie fińskiego dążenia do gospodarki opartej na wiedzy i państwa dobrobytu, znacznie przekracza możliwości percepcji dla umysłowości opartej na wierze. Szkoda wysiłku.Polscy reformatorzy dalej będą myśleć: "Co by tu jeszcze spieprzyć - panowie". Mój wybór jest jeden - jak najmniej głupoty. Miłego dnia. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|