 |
"I nie wódź nas na pokuszenie" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2012 15:00 | Marek Matejewski (3695 punktów) | "I nie wódź nas na pokuszenie"
8 na 8 | Najstarsza modlitwa chrześcijan "Ojcze Nasz", której rzekomo Chrystus nauczał swoich uczniów podczas podczas swoich kazań składa się z wezwania do Boga i 7 kolejnych próśb do niego skierowanych.
Najbardziej zastanawiająca jest szósta prośba o treści "i nie wódź nas na pokuszenie". Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie? Czy wodzenie na pokuszenie nie należy przypadkiem do wyłącznej kompetencji Szatana? Dlaczego mamy kierować tak dziwaczną prośbę do Boga?
Kiedy następnym razem będzie mnie korciło żeby komuś napluć do zupy to najpierw się zastanowię kto mnie kusi: Szatan czy Bóg?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#151 4 na 4 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Właśnie rozważam usunięcie mojego profilu z tej strony.Proszę się nie krępować. |
| Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Kuszenie to kuszenie, a zło to zło. Dwie niezależne od siebie rzeczy. Zło się bierze z kuszenia. I kropka. |
#153 2 na 2 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Bóg jest DOBRY i kiedyś to zrozumiesz.Chciałbym móc to jakoś skontrować, ale wątpię, że kiedykolwiek zrozumiesz, że boga nie ma. |
| Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" |
> Dziś około 5 rano przyszła na świat córeczka mojej ...To mojego postu początek. Czytam i tak jest napisane. U Was inaczej? |
#155 4 na 4 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Tak? Na razie to dawno mnie nikt tak nie stłukł jak na tej stronie.Tak, ofiarę z siebie zrób. Słowa ich siekły jak bicze, skrwawiona ma dusza cierpi, o Panie. Z ripostą ściśniętą w pół gardła, zrobiłam sobie śniadanie. I te łzy rzewne wylałaś, gdybyś je dobrze wylewała, to byś piekło zgasiła. Nawet pod kotłem Adolfa. |
#156 3 na 3 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Zło się bierze z kuszenia. I kropka.Jeśli "i kropka" oznacza "mówię bzdury" to owszem. Jestem się wtedy w stanie zgodzić. |
#157 4 na 4 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > To mojego postu początek. Czytam i tak jest napisane. U Was inaczej?To postu mojego początek. Wstąpiłam na forum... "Przyjść na świat nie jest równoważne z "przyjść na świat żywym". |
#158 6 na 6 | Lizergus (691 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Tak? Na razie to dawno mnie nikt tak nie stłukł jak na tej stronie.To chyba Twój Bóg wystawia Cię na próbę, my ("racjonaliści", powiedzmy) jesteśmy jego narzędziami, więc pewnie jak on jesteśmy dobrzy, nie? |
| Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >A ateizm jest racjonalny?> Bardzo.> Może coś też na inne tematy, nie tylko Jezus i Jezus? Tu jest mnóstwo ciekawych zakątków (choćby nauka, kultura itd.), religia chrześcijańska nie jest tu najważniejsza. Tu raczej przeszkadza, niż pomaga, jeśli się ją nadmiernie eksponuje.Dziękuję, za kulturalną odpowiedź. Niestety błędną. Nie ma dowodów naukowych na istnienie Boga, ale nie ma też dowodów na Jego nieistnienie. Ateizm to wiara, że Boga nie ma. |
#160 3 na 3 | Gapa (597 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | Endorfinko, po co tu siedzisz? Według mnie po to by wylać na nas jakieś żale... |
#161 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > >.. dla każdego można dorobić jakiś paragraf?> Jeśli tak, różnicę widzę w odpuszczeniu grzechów.Tzn. swoim odpuszczacie a niewiernym nie? > >.. czy naprawa szkód ma tyczyć pokrzywdzonych, czy wpierw 'odkupia' się winy względem własnego bóstwa.> Grzechy względem Boga to te, które dotyczą pierwszych trzech przykazań.Względem nich grzeszcie sobie do woli  > (..) Kolejność naprawiania chyba nie ma znaczenia.Błądzisz. Chyba, że spieszno kochać "Boga", bo szybko odchodzi. |
#162 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" |
> Ateizm to wiara, że Boga nie ma.Jeśli ktoś nie śni, to znaczy, że śni (o jawie)? |
#163 1 na 1 | Endorfinka (54 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" | > Masz ochotę porozmawiaćJesteś ostatnią osobą, której odpowiem... > Skąd to wiesz? Kto Ci to powiedział?Jestem mistyczką. Serdecznie Cię pozdrawiam, lecz nie mogę już dłużej gościć na tej stronie, bo mi życie ucieka. Całuję. Pa. |
#164 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" |
> Ateizm to wiara, że Boga nie ma.Nie. Ateizm to niewiara w istnienie Boga. Może niewielka to różnica, ale jakże znacząca. |
#165 1 na 1 | rdest (2492 punktów) | Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie" |
> Czymże jest owe dobro?> Czymże jest owe zło?Owo, Marku, owo.
Konformizm gwarantem spójności grupy |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|