Racjonalista - Strona głównaDo treści
"I nie wódź nas na pokuszenie"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-01-2012 15:00Marek Matejewski (3695 punktów)"I nie wódź nas na pokuszenie"
Ocena 8 na 8
Najstarsza modlitwa chrześcijan "Ojcze Nasz", której rzekomo Chrystus nauczał swoich uczniów podczas podczas swoich kazań składa się z wezwania do Boga i 7 kolejnych próśb do niego skierowanych.

Najbardziej zastanawiająca jest szósta prośba o treści "i nie wódź nas na pokuszenie". Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie? Czy wodzenie na pokuszenie nie należy przypadkiem do wyłącznej kompetencji Szatana? Dlaczego mamy kierować tak dziwaczną prośbę do Boga?

Kiedy następnym razem będzie mnie korciło żeby komuś napluć do zupy to najpierw się zastanowię kto mnie kusi: Szatan czy Bóg?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#151
07-02-2012 22:06
 Ocena 4 na 4
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Właśnie rozważam usunięcie mojego profilu z tej strony.

Proszę się nie krępować.

Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi spellbinder
Kuszenie to kuszenie, a zło to zło. Dwie niezależne od siebie rzeczy.
Zło się bierze z kuszenia. I kropka.

#153
07-02-2012 22:08
 Ocena 2 na 2
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Bóg jest DOBRY i kiedyś to zrozumiesz.

Chciałbym móc to jakoś skontrować, ale wątpię, że kiedykolwiek zrozumiesz, że boga nie ma.

Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka

>Dziś około 5 rano przyszła na świat córeczka mojej ...
To mojego postu początek. Czytam i tak jest napisane. U Was inaczej?

#155
07-02-2012 22:12
 Ocena 4 na 4
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Tak? Na razie to dawno mnie nikt tak nie stłukł jak na tej stronie.

Tak, ofiarę z siebie zrób. Słowa ich siekły jak bicze, skrwawiona ma dusza cierpi, o Panie. Z ripostą ściśniętą w pół gardła, zrobiłam sobie śniadanie. I te łzy rzewne wylałaś, gdybyś je dobrze wylewała, to byś piekło zgasiła. Nawet pod kotłem Adolfa.

#156
07-02-2012 22:13
 Ocena 3 na 3
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Zło się bierze z kuszenia. I kropka.

Jeśli "i kropka" oznacza "mówię bzdury" to owszem. Jestem się wtedy w stanie zgodzić.

#157
07-02-2012 22:17
 Ocena 4 na 4
spellbinder (8577 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>To mojego postu początek. Czytam i tak jest napisane. U Was inaczej?

To postu mojego początek. Wstąpiłam na forum...

"Przyjść na świat nie jest równoważne z "przyjść na świat żywym".

#158
07-02-2012 22:21
 Ocena 6 na 6
Lizergus (691 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Tak? Na razie to dawno mnie nikt tak nie stłukł jak na tej stronie.
To chyba Twój Bóg wystawia Cię na próbę, my ("racjonaliści", powiedzmy) jesteśmy jego narzędziami, więc pewnie jak on jesteśmy dobrzy, nie?

#159
07-02-2012 22:39
 0 na 2
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Meretseger
>>A ateizm jest racjonalny?
>Bardzo.
>Może coś też na inne tematy, nie tylko Jezus i Jezus? Tu jest mnóstwo ciekawych zakątków (choćby nauka, kultura itd.), religia chrześcijańska nie jest tu najważniejsza. Tu raczej przeszkadza, niż pomaga, jeśli się ją nadmiernie eksponuje.
Dziękuję, za kulturalną odpowiedź. Niestety błędną.
Nie ma dowodów naukowych na istnienie Boga, ale nie ma też dowodów na Jego nieistnienie.
Ateizm to wiara, że Boga nie ma.

#160
07-02-2012 22:44
 Ocena 3 na 3
Gapa (597 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
Endorfinko, po co tu siedzisz?

Według mnie po to by wylać na nas jakieś żale...

#161
07-02-2012 23:11
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>>.. dla każdego można dorobić jakiś paragraf?
>Jeśli tak, różnicę widzę w odpuszczeniu grzechów.
Tzn. swoim odpuszczacie a niewiernym nie?

>>.. czy naprawa szkód ma tyczyć pokrzywdzonych, czy wpierw 'odkupia' się winy względem własnego bóstwa.
>Grzechy względem Boga to te, które dotyczą pierwszych trzech przykazań.
Względem nich grzeszcie sobie do woli
>(..) Kolejność naprawiania chyba nie ma znaczenia.
Błądzisz. Chyba, że spieszno kochać "Boga", bo szybko odchodzi.

#162
07-02-2012 23:31
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka

>Ateizm to wiara, że Boga nie ma.
Jeśli ktoś nie śni, to znaczy, że śni (o jawie)?

#163
08-02-2012 00:48
 Ocena 1 na 1
Endorfinka (54 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi maceox
>Masz ochotę porozmawiać
Jesteś ostatnią osobą, której odpowiem...
>Skąd to wiesz? Kto Ci to powiedział?
Jestem mistyczką.
Serdecznie Cię pozdrawiam, lecz nie mogę już dłużej gościć na tej stronie, bo mi życie ucieka.
Całuję. Pa.

#164
08-02-2012 07:06
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka

>Ateizm to wiara, że Boga nie ma.
Nie. Ateizm to niewiara w istnienie Boga.
Może niewielka to różnica, ale jakże znacząca.

#165
08-02-2012 07:22
 Ocena 1 na 1
rdest (2492 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Marek Matejewski

>Czymże jest owe dobro?
>Czymże jest owe zło?
Owo, Marku, owo.

Konformizm gwarantem spójności grupy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365