Racjonalista - Strona głównaDo treści
"I nie wódź nas na pokuszenie"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-01-2012 15:00Marek Matejewski (3695 punktów)"I nie wódź nas na pokuszenie"
Ocena 8 na 8
Najstarsza modlitwa chrześcijan "Ojcze Nasz", której rzekomo Chrystus nauczał swoich uczniów podczas podczas swoich kazań składa się z wezwania do Boga i 7 kolejnych próśb do niego skierowanych.

Najbardziej zastanawiająca jest szósta prośba o treści "i nie wódź nas na pokuszenie". Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie? Czy wodzenie na pokuszenie nie należy przypadkiem do wyłącznej kompetencji Szatana? Dlaczego mamy kierować tak dziwaczną prośbę do Boga?

Kiedy następnym razem będzie mnie korciło żeby komuś napluć do zupy to najpierw się zastanowię kto mnie kusi: Szatan czy Bóg?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#181
08-02-2012 11:26
 Ocena 4 na 4
Gapa (597 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka

>Dziś około 5 rano przyszła na świat córeczka mojej siostrzenicy (ateistki zdeklarowanej).

Pogratulować cioci. Nie rozumiem co ma ateizm z rodzeniem dzieci. Ze ateiści maja być bezpłodni?!? Ja mam dwójkę, znajoma Muzułmanka tez dwie, Świadkowie Jehowy tez się rodzą... No i co? Taka kolej rzeczy.

Piszesz potem, ze masz małe dziecko i chcesz być dobra mama. Pogratulować, nie znam żadnego rodzica, który założył sobie, ze będzie zły.
Weź dziecko na spacer, pokaż wiewiórki, pomaluj malowanki, pooglądaj myszkę Miki... jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak wychować dziecko zapytaj psychologa dziecięcego, on na pewno Ci pomoże.

#182
08-02-2012 11:53
 Ocena 3 na 3
zupełna (2507 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Meretseger
Zatrudnia do pracy ludzi i im płaci, jak każdy pracodawca. Więc nie opowiadaj bzdetów, jak to zakonnicy cesarskie cięcie przeprowadzają.
No właśnie ścibuliłam post na ten temat.

#183
08-02-2012 16:07
 Ocena 6 na 6
Elka I Ponura (7473 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Meretseger
>Jedno i drugie. Brak wiedzy to przypadłość powszechna, dotyczy i teistów, i ateistów. O żadnym poznaniu mowy nie ma i być nie może, bo potencjalny przedmiot poznania rodzi się w wyobraźni. Z równym skutkiem można poznawać mistrza Yodę.

Chciałabym chyłkiem dodać, że na temat Mistrza Yody jest o wiele więcej materiałów źródłowych, jasnych i oczywistych, przez co jest o wiele bardziej wiarygodny...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin

Elka I Ponura (7473 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Elka I Ponura
>Mod.: Pozwoliłam sobie poprawić linki, bo nie działały, jak trzeba. M.

O, dzięki. Jak je podglądałam, to wyglądały normalnie. Coś musiałam przeoczyć

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin

#185
08-02-2012 17:00
 Ocena 1 na 1
Gapa (597 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka

>Zło się bierze z kuszenia. I kropka.
Bóg mnie kusi wiecznym zbawieniem.

#186
08-02-2012 17:01
 Ocena-2 na 2
Majordomus (2 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Menel de Lux
>>Jestem osobistym kucharzem papieża
>Na co jeszcze czekasz?
>

Mamusia nie kochała Cię dostatecznie?

#187
08-02-2012 17:04
 Ocena-1 na 1
Majordomus (2 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Fizyk
>> Zastanawiam się dlaczego w ogóle nieskończenie dobry Bóg miałby nas wodzić na pokuszenie?
>A dlaczego by nie? Pokusy są po to aby im ulegać. Tylko Kościół widzi w tym coś zdrożnego.

Mam niesamowitą pokusę, żeby zrobić piekło na ziemi paru osobom. Och kurczę, powołam się na Ciebie przed sądem jak już mnie złapią z kałachem

Gapa (597 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka

>Ale nie wiesz, jak to brzmi po łacinie? - bo to właśnie meritum tamtej mojej wypowiedzi O brzydkich słowach była mowa.
Ales Ty tajemnicza Endorfinko... Nie wiem jak to brzmi po łacinie. Twoja wypowiedz pamiętam, ale nic z niej nie rozumiem. Ot potrafię, się przyznać żem głupia.

#189
08-02-2012 18:21
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>Jestem mistyczką.
fly...

#190
08-02-2012 20:40
 Ocena 5 na 5
Amai (3012 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>>>>Bóg, który życie zabiera jest krótkowzrocznym gnojem, albo skończonym sadystą.
>>>Bóg ma dla nas wieczność.
>>Innymi słowy coś daje, coś zabiera i daje coś innego? W takim wypadku jest tylko zwykłym, nieczułym dupkiem.
>Bóg jest DOBRY i kiedyś to zrozumiesz.

Czyli jeśli któregoś pięknego dnia, dajmy na to, zginiesz w wypadku, to nie jest ważne, jaki ból twoja śmierć sprawi twojej rodzinie i dzieciom. To będzie DOBRE, bo TY dostałaś TWOJĄ wymarzoną "wieczność" (cokolwiek to znaczy).
Ech, katolicy...

#191
08-02-2012 20:53
 Ocena 4 na 4
zupełna (2507 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Endorfinka
>>Masz ochotę porozmawiać
>Jesteś ostatnią osobą, której odpowiem...
>>Skąd to wiesz? Kto Ci to powiedział?
>Jestem mistyczką.
>Serdecznie Cię pozdrawiam, lecz nie mogę już dłużej gościć na tej stronie, bo mi życie ucieka.
>Całuję. Pa.
>

Endorfinko jestem zachwycona wykazanym przez Ciebie w tym poście zdecydowaniem. Brawo. Goń swoje duszki.
Na drogę +

gegebege (231 punktów)
(zablokowany)
Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Elka I Ponura
>Jeśli się głębiej interesujesz, proponuję poczytać o szacunkowym budżecie parafii

W zestawieniu wydatków brakuje wielu pozycji, w tym tak poważnych jak ogrzewanie kościoła czy energia elektryczna. Najbardziej rozbawił mnie ten fragment artykułu Agnosiewicza:

Cytat:
Opracowane zasadniczo na podstawie parafii Gdańsk-Wrzeszcz (10 tys. dusz, 4 księży), której finanse proboszcz odtaił.


"Odtaił"? Myślę, że należy się nam wyprostowanie Pana Agnosiewicza.

#193
09-02-2012 09:42
 Ocena 6 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi gegebege

>W zestawieniu wydatków brakuje wielu pozycji, w tym tak poważnych jak ogrzewanie kościoła czy energia elektryczna.
A jesteś pewna, że takowe parafia ponosi? Ja słyszałam o takim kościele, który licznika nie ma.
Płaci miasto wraz z opłatą za oświetlenie ulic.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#194
09-02-2012 09:50
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Gapa

>Ales Ty tajemnicza Endorfinko... Nie wiem jak to brzmi po łacinie.
Nie przejmuj się, Endorfinka widać uważa, że non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire. Ale jest odosobniona w swym poglądzie

#195
09-02-2012 11:23
 Ocena 5 na 5
Gosia (9452 punktów)Odp: "I nie wódź nas na pokuszenie"
W odpowiedzi Alicja Duda

>Ja słyszałam
Dobrze słyszałaś.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365