 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2012 21:15 | DEMONICON (4893 punktów) | Religia Hitlera.
8 na 8 | Moje przeczucie literackie odmówiło posłuszeństwa, zmysł "psa na fascynujące mnie książki" nie zadziałał "słusznie", a zawsze skrupulatnie przeglądałem dane na temat każdej ksikiąż na jaką marzyłem wydać pieniążki. Do rzeczy ... Zakupiłem lekturkę grubaśną pt. "Religia Hitlera" Michaela Hesemanna, wydała mi się ona wyjątkowo fascynująca, no i reklamował ją oczywiście "Świat Nauki". Temat pociągający, a nuż kolejny element do wiedzy z religianctwa i faszyzmów okresu okołodrugowojennego. Jeszcze jej nie czytałem, raczej "głębiej" przejrzałem i co tu mamy ... Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie. A ja będę przekorny, niech stracę "mnóstwo" pieniędzy i zakupię (choć nie teraz, po jest jeszcze długa lista czytadeł na kilka następnych miesięcy) pracę Pana Mariusza "Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji". Jak bić się w pierś, to z choćby małym hukiem. Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: Cytat: Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie wyschło. Ukryty antysemityzm i tląca się nieufność do Kościołów są dziś jeszcze skrytą spuścizną narodowego socjalizmu. Doczesna oferta konsumpcji i liberalistycznego, hedonistycznego "społeczeństwa zabawy" nie wystarcza, by zaspokoić pierwotną potrzebę duchowości. Zradykalizowany fundamentalizm islamski w swoim fanatycznym odłamie jest tylko odpowiedzią na duchową nędzę Zachodu. Jedynie społeczeństwo, które przyznaje się do swojej religijnej tożsamości, jest wystarczająco silne, by obronić się przed takimi atakami. Nic nie trzeba dodawać. Miłej lektury życzyć tylko można. Nieczęsto ostatnio wypowiadam się na Forum, życie nabrało nieoczekiwanego dynamizmu, ale nie umniejszyłem sobie "manii śledzenia wszystkiego, co pojawiło się na Racjonalista.pl" (jak to małżonka określa). O Forum także nie zapominam.  No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Przypominam, bo widzę poważne braki w wiedzy przekazywanej podobno młodzieży. To co mówią biskupi jest >oficjalna linia kościoła i temu powinni się podporządkować wierni.Problem w tym że biskupi publicznie nie pisali listów do Hitlera. Co więcej w 1933 roku Hitler był politykiem jakich pełno,wybranym w legalnych wyborach. |
#122 5 na 7 | maruda (5550 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >Przypominam, bo widzę poważne braki w wiedzy przekazywanej podobno młodzieży. To co mówią biskupi jest >oficjalna linia kościoła i temu powinni się podporządkować wierni.> Problem w tym że biskupi publicznie nie pisali listów do Hitlera. Co więcej w 1933 roku Hitler był politykiem jakich pełno,wybranym w legalnych wyborach.Sam Pius XII popierał oficjalnie Hitlera i na ile znam historię tego poparcia nigdy oficjalnie nie wycofał. Kiedy oficjalne poparcie wycofali biskupi? |
#123 7 na 9 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Dlaczego jestem dla Pana trollem?Styl, moja droga  Styl klasycznego trolla. |
#124 4 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Ile jeszcze mam źródeł podać by Pan przestał podawać przesądy o Hitlerze?Pozwolę sobie, katechetko, przypomnieć, że to, co cytujesz, to nie są źródła w sensie materiałów źródłowych. To są opracowania, a te bywają pochodną światopoglądu "opracowującego"  |
| Rigoletto (3891 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Szanowny Panie, wystarczy tylko zestawić dokonania Piłsudzkiego (prawie polskiego bohatera narodowego) z dokonaniami Jaruzelskiego (prawie zbrodniarza) aby wiedzieć, że na jakakąlwiek sprawiedliwość liczyć nie można.No cóż, wypada zacytować tytułowego bohatera niniejszego wątku - "zwyciezców nikt nie sądzi" ... Można liczyć co najwyżej na boską sprawiedliwość  . |
#126 10 na 10 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Dlaczego odzywa się Pani dopiero terazSugerujesz, że powinnam ci się tłumaczyć z mojego rozkładu dnia?  > np. nie dając cytatu z wikipedii w którym jest wyraźnie napisane,nazizm jest antyreligijny?Bo nie o tym piszę, moja droga. Czytanie ze zrozumieniem, katechetko, to - jak widzę - nie jest najmocniejsza twoja strona  |
#127 8 na 8 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > naziści w Niemczech zwalczali organizacje katolickiej młodzieży męskiej, >chcąc właściwie od początku rozbić wszystkie organizacje katolickie w Niemczech> Nic dziwnego zatem, że "W świetle ustaleń policyjnych ogół księży nie tylko był do >reżimu negatywnie nastawiony, ale czynił wszystko by w tym duchu urabiać wiernych. >Wierność wobec Kościoła w ustach kleru oznaczała wrogość wobec III Rzeszy" jak podaje naukowiec Zieliński. Cytat:"Führer uosabia jedność narodu i Rzeszy. Jest on najwyższym nosicielem władzy państwowej. Niemieckiemu chrześcijaninowi już samo sumienie - także wówczas, gdy nie została złożona przysięga - nakazuje okazywanie posłuszeństwa Führerowi, właśnie ze względu na posiadanie przezeń najwyższej władzy w państwie. (...)
Niemieckiemu żołnierzowi jest tym łatwiej ślubować wierność swemu Führerowi i najwyższemu dowódcy, że widzi on w nim wzorzec prawdziwie żołnierskiej postawy i żołnierskiej wierności, że ofiarowuje wierną służbę człowiekowi, dla którego sensem życia jest przysporzenie wielkości i chwały swemu narodowi, i który we dnie i w nocy sam daje przykład wierności, natomiast żołnierz-chrześcijanin może wypowiedzieć rotę ślubowania z powagą i radością w sercu, bo jego wiara uczy go tego, iż w osobie sprawującego władze, trzeba rozpoznać i docenić nie tylko ludzkie zdolności i osiągnięcie, ale także majestat i dostojeństwo, nadane mu przez Boga" Za Vademecum dla katolickiego żołnierza, 8 listopada 1938r., Ordynariat Biskupi w Münsterze. Ps O tego Zielińskiego chodzi? |
#128 12 na 12 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >Po pierwsze - nazizm jest skrajną odmianą faszyzmu.> Jest,ale nie jest faszyzmem.Spójrz, katechetko, co sama napisałaś  "Nazizm jest skrajną odmianą faszyzmu, ale nie jest faszyzmem". Komedia. Co troll ostatnio, to zabawniejszy  |
#129 10 na 10 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Paetz jest nadal biskupem, a Węcławski nie mogąc się pogodzić, z tym, że biskup ordynariusz jawnie kleryków pier...doli musiał odejść. Jak odszedł, to ekskomunika latae sententiae i niech głupek nie fika.Oj tam Węcławski  Ostatnio sobie panowie katolicy z niejakim zmartwieniem przypomnieli, że pan Kotliński nadal jest katolickim księdzem z pełnymi uprawnieniami Cytat:Gdyby Kotliński zechciał odprawiać mszę świętą, sprawować eucharystię czy udzielać sakramentów, których mogą udzielać prezbiterzy (np. eucharystii), wszystkie te czynności w rozumieniu prawa kanonicznego będą ważne. Cytat:Kotliński po samowolnym zrzuceniu sutanny dopuścił się wielu czynów, za które powinien być ukarany najsurowiej, łącznie z ekskomuniką. Wstąpił w związek małżeński, potem się rozwiódł, wydaje gazetę atakującą Kościół, stał na czele antykościelnego stowarzyszenia, wreszcie został posłem, czego też zabraniają kościelne kanony. Kościół jednak nigdy nie zdecydował się na wszczęcie procedur karnych. |
#130 4 na 6 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >Nie widzisz różnicy między czasowym porozumieniem mającym na celu osiągnięcie określonego, doraźnego celu, a >uczciwym sojuszem?> Czy Pan nie zna traktatu o nienaruszalności granic w 1939 ?Czy nie wiesz, że Plan Barbarossa zaczęto opracowywać w 1940r? Przyjaźń nie potrwała nawet roku? > Ponadto proszę sobie poczytać opracowanie:"Najlepszy sojusznik Hitlera". Dowie się Pan że "blitzkrieg" narodził się na sowieckich poligonach.Blitzkrieg narodził się w głowie von Schlieffena jeszcze w przed I wojną, a pomysł użycia broni pancernej do przerwania obrony i rajdów na tyły wymyślił ppłk Maurice Hankey w 1914r A wiesz może do kiedy zalążki niemieckich dywizji pancernych ćwiczyły na sowieckich poligonach? Jak to jest, że z prawie każdego religianta wcześniej/później wychodzi albo nieuk, albo kłamca? |
#131 6 na 8 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >Pani katechetko, nie mogę uwierzyć w to, co czytam. Chcesz uczyć Chlodwiga historii?> Współpraca Hitlera ze Stalinem do rzecz oczywista.> Blitzkrieg" ćwiczony na poligonach ZSRR.Do 1933r. > Współpraca gospodarcza.Takoż. Jak to jest, że z prawie każdego religianta wcześniej/później wychodzi albo nieuk, albo kłamca? |
#132 5 na 5 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > To Pan opowiada bzdury. Józef Stalin był ateistą,nie wierzył w bogów czy Boga.Katolicki szacunek dla bliźnich... |
#133 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >ale czy logiką kierował się Hitler?> Być może tak gdyż w jednym z przemówień wykorzystał konkordat do ataku na "międzynarodowe żydostwo" jak się wyraził.Istotnie - w kwestii niechęci do żydów partnera wybrał sobie całkiem rozsądnie  |
#134 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > Jeśli można prosić, odpowiedz:> Dlaczego w kraju tak katolickim, jak Polska, jest tak wielu przestępców (że aż przepełniają więzienia)?Pani Katechetka udzieli Panu zapewne wielce merytorycznej odpowiedzi. Ja polecam doktorat Janusza Kość-Konarzewskiego napisany u prof. Jana Szmyda pt. "Religijność świętokradców. Z badań nad postawami religijnymi sprawców włamań do obiektów sakralnych". Warszawa 1989. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
| Andrzej Bogusławski (52266 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > >>>Paetz jest nadal biskupem, a Węcławski nie mogąc się pogodzić, z tym, że biskup ordynariusz jawnie kleryków pier...doli musiał odejść. Jak odszedł, to ekskomunika latae sententiae i niech głupek nie fika.> Oj tam Węcławski Ostatnio sobie panowie katolicy z niejakim zmartwieniem przypomnieli, że pan Kotliński nadal jest katolickim księdzem z pełnymi uprawnieniami  Nie wiedziałem! Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|