 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2012 21:15 | DEMONICON (4893 punktów) | Religia Hitlera.
8 na 8 | Moje przeczucie literackie odmówiło posłuszeństwa, zmysł "psa na fascynujące mnie książki" nie zadziałał "słusznie", a zawsze skrupulatnie przeglądałem dane na temat każdej ksikiąż na jaką marzyłem wydać pieniążki. Do rzeczy ... Zakupiłem lekturkę grubaśną pt. "Religia Hitlera" Michaela Hesemanna, wydała mi się ona wyjątkowo fascynująca, no i reklamował ją oczywiście "Świat Nauki". Temat pociągający, a nuż kolejny element do wiedzy z religianctwa i faszyzmów okresu okołodrugowojennego. Jeszcze jej nie czytałem, raczej "głębiej" przejrzałem i co tu mamy ... Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie. A ja będę przekorny, niech stracę "mnóstwo" pieniędzy i zakupię (choć nie teraz, po jest jeszcze długa lista czytadeł na kilka następnych miesięcy) pracę Pana Mariusza "Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji". Jak bić się w pierś, to z choćby małym hukiem. Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: Cytat: Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie wyschło. Ukryty antysemityzm i tląca się nieufność do Kościołów są dziś jeszcze skrytą spuścizną narodowego socjalizmu. Doczesna oferta konsumpcji i liberalistycznego, hedonistycznego "społeczeństwa zabawy" nie wystarcza, by zaspokoić pierwotną potrzebę duchowości. Zradykalizowany fundamentalizm islamski w swoim fanatycznym odłamie jest tylko odpowiedzią na duchową nędzę Zachodu. Jedynie społeczeństwo, które przyznaje się do swojej religijnej tożsamości, jest wystarczająco silne, by obronić się przed takimi atakami. Nic nie trzeba dodawać. Miłej lektury życzyć tylko można. Nieczęsto ostatnio wypowiadam się na Forum, życie nabrało nieoczekiwanego dynamizmu, ale nie umniejszyłem sobie "manii śledzenia wszystkiego, co pojawiło się na Racjonalista.pl" (jak to małżonka określa). O Forum także nie zapominam.  No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#241 5 na 9 | Miły (925 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Jak można być katolikiem i kazać wymordować ponad 2000 kapłanów katolickich?> Kilka zdjęć świadzczy jedynie że Hitler wykorzystywał KK instrumentalnie.> Co zresztą znalazło odzwierciedlenie w jego przemówieniach.Pewnie biedny kościółek został wykorzystany i nie mógł się bronić. Tylko o tym jak naziści pod koniec 2 wś zostali uraczeni pomocą Watykanu,kiedy byli już praktycznie przegrani pewnie już nie wiesz. Dzięki pomocy Watykanu uciekło około 30 tyś nazistów do krajów Ameryki Południowej m.in. Argentyny. Pewnie dalej nic do Ciebie nie dotrze, bo skoro dalej wojujesz z faktami historycznymi po zobaczeniu zdjęć, to świadczy tylko o twojej postawie wobec historii i faktów. |
#242 1 na 1 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | W świetle Państwa wpisów o byciu lub nie byciu katolikiem na skutek chrztu. Pan Bogusławski jest katolikiem. |
#243 -2 na 2 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > A jaka to różnica? To zabijanie i to zabijanie.Zabijanie w świetle prawa i bezprawne. Oto różnica. |
katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Tłumaczy Ci się jak krowie na rowie, że nikt tej ekskomuniki nie przyklepał, towarzystwo dalej chodzi do kościoła, je >opłatki, się spowiada, a w szczególnych wypadkach - nawet te msze prowadzi. Gdzie ta ekskomunika?Skąd takie informacje? |
katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Do 1933r.Ale to był fakt. Współpraca militarna. |
#246 -1 na 3 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Czy nie wiesz, że Plan Barbarossa zaczęto opracowywać w 1940r? Przyjaźń nie potrwała nawet roku?Ale była. > do kiedy zalążki niemieckich dywizji pancernych ćwiczyły na sowieckich poligonach?Do roku 1933 bodajże. |
#247 -2 na 2 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > (Powiedzmy poziom inteligentnego gimnazjalisty.)Pan nie reprezentuje nawet tego poziomu. Ignoruje Pan przytoczone badania naukowe nad hitleryzmem i jego autorem. |
#248 6 na 8 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | Powtarzasz się, kochanie  Po przekroczeniu pewnego progu ilościowego zacznie to być uznawane za spam. I niekoniecznie - jak widzę - na "Papieża Hitlera" powołują się tu twoi rozmówcy, tyle że ty niestety nie radzisz sobie z faktami (także ze swojego poletka) na tyle, by prowadzić z nimi merytoryczną konwersację na odpowiednim poziomie. |
#249 4 na 4 | maruda (5550 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Herezje,pisał m.in że jest wybrańcem Wszechmogącego co usprawiedliwia mordowanie "gorszych ras".Cytat:Herezja może być "obiektywna" (materialna), przez co rozumie się niezawiniony błąd w wierze, albo "formalna" - gdy polega na świadomym wyborze, czyli jest zawiniona. Grzechem jest tylko herezja formalna. Z kolei łączność z Kościołem powszechnym heretyk (herezjarcha) traci dopiero w momencie, gdy odmawia poddania się rozstrzygnięciu Kościoła w danej kwestii. (wiki) Jak już pisałem, udowodnienie tezy o herezji nie jest takie proste jak się wydaje. |
#250 -3 na 3 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | Panie Bogusławski jest Pan katolikożercą. Proszę poczytać: (...) Żaden podły ksiądz nie wydrze z nas uczucia, że jesteśmy dziećmi Hitlera. Czcimy nie Chrystusa, lecz Horsta Wessela. Precz z kadzidłami i wodą święconą (...) " (Z pieśni Hitlerjugend podczas zlotu norymberskiego w 1934 roku) "(...) Kościół musi upaść, aby Niemcy mogły żyć" (Jedno z haseł hitlerowskiej propagandy w 1941 roku)
" (...) Jedynie Kościół zagrodził drogę hitlerowskim kampaniom zdławienia prawdy. Nigdy przedtem nie interesowałem się Kościołem, lecz dziś budzi on we mnie zachwyt i uczucie przyjaźni. Jedynie Kościół bowiem miał odwagę i upór, by bronić prawdy i wolności moralnej. Muszę wyznać, że to, czymś kiedyś pogardzałem, dziś wychwalam bezwarunkowo (...) " |
#251 7 na 7 | liliac (147340 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >(Powiedzmy poziom inteligentnego gimnazjalisty.)> Pan nie reprezentuje nawet tego poziomu. Ignoruje Pan przytoczone badania naukowe nad hitleryzmem i jego autorem.Zapoznaj się, katechetko, ze znaczeniem określenia "badania naukowe". |
#252 11 na 11 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > >Bzdury, o czym świadczą słowa samego Hitlera> Fakty przytoczone przez badaczy,historyków kontra jeden cytatZa to prościutko od krowy, że tak powiem. > z którego wynika że Hitler miał spaczoną wizję Boga.Niestety, nie są znane kryteria pozwalające odróżniać wizję Boga spaczoną od niespaczonej  . > Na pewno nie katolickiego.> Co więcej Pana cytat potwierdza informacja od Wernera Masera: W Eucharystii> Hitler widział "najbardziej zwariowane, co kiedykolwiek mógł stworzyć mózg ludzki w swoim obłędzie" a katolicką naukę o Eucharystii określał jako "szyderstwo z wszystkiego co boskie".(Oba cytaty za: Werner Maser, Adolf Hitler, legenda, mit, rzeczywistość, dz. cyt., s. 207.)Wynika z tego, że Hitler niewątpliwie miał jakąś wizję wszystkiego, co boskie, którą zapewne za niespaczoną uważał. Jeśli Eucharystia była dlań elementem wizji spaczonej, to miał w tej sprawie tak samo "dobre" argumenty, jak argumenty jakiegoś, powiedzmy, Bardzo Prawowiernego katolika, na rzecz opcji odwrotnej. > Ponadto:> "Wolę [...] dać się na jakiś czas ekskomunikować, niż być winnym kościołowi wdzięczność (Tamże,str.s.206).Najbardziej mi się podoba to na jakiś czas...  > Jeśli jest inaczej,jest Pan katolikiem skoro został Pan ochrzczony.Kim jestem - wiem; za kogo mnie Kościół Katolicki wg swych specyficznych kryteriów uważa - jest mi doskonale obojętne (mam ten luksus, bo żyję w ciągle jeszcze formalnie świeckim państwie). Skoto jednak już Kościół jakieś swoje kryteria przyjął, to go one obowiązują i tyle. Z kościelnego punktu widzenia Hitler - skoro nie dokonał apostazji ani nie został formalnie ekskomunikowany (mniejsza już o metafizyczną "niezmazywalność" Chrztu Świętego) - katolikiem byłi już.
Internet kłamie. |
#253 5 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > Czyli popełnił herezję,warunek automatycznego wykluczenia z KK.Kurtka na wacie! Co najmniej połowa katolickich profesorów, a na pewno Życiński i Heller, to heretycy pełną gębą. I co? I nic! @@@ . |
#254 13 na 15 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > >Odwieczna natura bezwzględnie karze tych, którzy łamią jej prawa.> >To daje mi przekonanie, że działam w imieniu Wszechmogącego Stwórcy> Czyli popełnił herezję,warunek automatycznego wykluczenia z KK.Na litość - czy Ty z masochizmu jakiegoś wrodzonego tak się musisz pogrążać?  Toć zwykła Wiki mogłaby Cię od Kompromitacji uchronić: Cytat:Herezja może być "obiektywna" (materialna), przez co rozumie się niezawiniony błąd w wierze, albo "formalna" - gdy polega na świadomym wyborze, czyli jest zawiniona. Grzechem jest tylko herezja formalna. Z kolei łączność z Kościołem powszechnym heretyk (herezjarcha) traci dopiero w momencie, gdy odmawia poddania się rozstrzygnięciu Kościoła w danej kwestii. (wytłuszczenia moje - big_zyd) Historia milczy o tym, by Kościół Katolicki kiedykolwiek wzywał Hitlera do porzucenia teologicznych błędów i poddania się rozstrzygnięciom Kościoła w kwestiach wiary. Nie dał zatem Kościół Hitlerowi okazji do tego, by ów takowego poddania się mógł odmówić, tym samym więc Fuehrer Łączności z Kościołem Powszechnym ani na mgnienie oka nie stracił. Doprawdy - trudno się dziwić, że ta Dzisiejsza Młodzież Niedobra ze Śmiechem i Wzgardą od Kościoła Świętego się odwraca, skoro ewangelizują ją katechetki o Takim poziomie kompetencji... 
Internet kłamie. |
#255 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Panie Bogusławski jest Pan katolikożercą.Nie, Szanowna Pani, jestem katolikiem, chyba że Pani dokonała na mnie ekskomuniki latae sententiae. Więcej. Mam przyjaciół katolików, których dalibóg nigdy nawet nie podgryzałem. Nie każdy katolik musi być idiotą, choć zdarza im się to (szczególnie w Polsce) znacznie częściej jak innym. I tu dopiero rodzi się problem - uwielbiam podgryzać głupotę. Uważam się wprost za głupotożercę. Czy według Pani głupotożerca i kalitokażerca, to jedno? Jeżeli tak to pełna zgoda. > Proszę poczytać:Wielce Szanowna Pani, czytam bardzo dużo. Wprost uwielbiam czytać, ale nauczono mnie rzetelnego korzystania z literatury, a nie cytologii. Dobieranie wyrwanych z kontekstu cytatów pod tezę, czy dobór tylko twierdzeń popierających moją tezę dyskwalifikuję i pracę i człowieka. który taką metodą się posługuje. ==================================================== Jako minimum warto przeczytać to co się samemu wypisuje: > (...) Żaden podły ksiądz nie wydrze z nas uczucia, że jesteśmy dziećmi Hitlera. Czcimy nie Chrystusa, lecz Horsta Wessela. Precz z kadzidłami i wodą święconą (...) " (Z pieśni Hitlerjugend podczas zlotu norymberskiego w 1934 roku)> "(...) Kościół musi upaść, aby Niemcy mogły żyć" (Jedno z haseł hitlerowskiej propagandy w 1941 roku) " (...) Jedynie Kościół zagrodził drogę hitlerowskim kampaniom zdławienia prawdy. Nigdy przedtem nie interesowałem się Kościołem, lecz dziś budzi on we mnie zachwyt i uczucie przyjaźni. Jedynie Kościół bowiem miał odwagę i upór, by bronić prawdy i wolności moralnej. Muszę wyznać, że to, czymś kiedyś pogardzałem, dziś wychwalam bezwarunkowo (...) " Przecież to bełkot. Pomieszanie z poplątanym. Mnie się wydaje, że nie katolicyzm jest tym co Pani najmocniej doskwiera. Miłego dnia. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|