Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wyrok w sprawie stanu wojennego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-01-2012 15:48kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Wyrok w sprawie stanu wojennego
Ocena 7 na 7
Pękam ze śmiechu!
Kiszczak 2 lata w zawieszeniu na 5 lat, Kania uniewinniony, sprawa Eugenii Kempary umorzona z powodu przedawnienia, zaś szef KPN Adam Słomka skazany na 14 dni pozbawienia wolności za "naruszenie powagi, spokoju i porządku czynności sądowych".
Wyszło na to, że najbardziej przegranym w tej sprawie okazał się być Adam Słomka.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
maceox (6766 punktów)Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego
W odpowiedzi Konowal
>Mi nie chodzi o to czy ruscy mogli wkroczyć czy nie, bo mogli.
Mam wrażenie, że zmieniasz front.
>Chodzi o to że Jaruzelski nie był przywódcą niezależnego kraju i mogącym wydawać niezależne decyzje.
Zgadzam się! Choć miał pewną autonomię - dość istotną dla losu Polaków.
>To był, lecąc Moczulskim "płatny zdrajca pachołek Rosji"
Ja nie lecę Moczulskim.
>i jakby ruscy chcieli wejść to by im krawężniki na biało pomalował i z tego punktu widzenia jego obrona o wyższej konieczności "bo wejdą rosjanie" jest zwykłym kłamstwem. To tak jakby członek jakieś bandy tłumaczył się że pobił przysłowiową babcię w imię wyższej konieczności, bo jakby nie pobił to mógłby przyjść herszt i ją pobić.
Czy to aby na pewno takie proste?
W kontekście tego:
>Mi nie chodzi o to czy ruscy mogli wkroczyć czy nie, bo mogli
Weź pod uwagę taki wariant:
- Jaruzelski zamiast wprowadzić stan wojenny nie robi nic, albo nawet staje po stronie Solidarności.
Uważam, że to wówczas byłoby łagodnie mówiąc nieodpowiedzialne.

Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego

Konowal (6291 punktów)Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego
W odpowiedzi maceox
Żadnego frontu nie zmieniam. Jakby były dokumenty że ruscy mówią wkraczamy, a Jaruzelski rzuca się na kolana i mówi żeby nie wkraczali sam sobie poradzi to jest inna sprawa. Zaś dostał odpowiedź NIE jak prosił o interwencję, pewnie też na kolanach - co tu nie rozumieć ???

A że technicznie mogli to i teraz mogą i co z tego?? mamy stan wojenny wprowadzać ??

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

maceox (6766 punktów)Odp: Wyrok w sprawie stanu wojennego
W odpowiedzi Konowal
>Żadnego frontu nie zmieniam. Jakby były dokumenty że ruscy mówią wkraczamy, a Jaruzelski rzuca się na kolana i mówi żeby nie wkraczali sam sobie poradzi to jest inna sprawa. Zaś dostał odpowiedź NIE jak prosił o interwencję, pewnie też na kolanach - co tu nie rozumieć ???
Myślę, że zbytnio to upraszczasz. Jakie wtedy było napięcie - w społeczeństwie - u władzy - i jakie musiało być również napięcie na Kremlu. Nie wiadomo, w którym momencie mogłoby już być za późno.

>A że technicznie mogli to i teraz mogą i co z tego?? mamy stan wojenny wprowadzać ??
Nie tylko technicznie, ale również było to w ich doktrynie.

Znam Twoje zdanie i nie mamy szansy się dogadać w tym temacie. Przeczytam z uwagą Twoją odpowiedź - jeśli będziesz chciał odpowiadać. Ale ja już nie chciałbym się wypowiadać w tym temacie, bo moje stanowisko przedstawiłem dość wyraźnie parę razy się przy tym powtarzając. Chyba, że mnie jakoś szczególnie sprowokujesz do odpowiedzi...

pozdrawiam


Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365