 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-11-2012 21:01 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Równouprawnienie
8 na 10 | Przeróżne organizacje (prywatne, państwowe, międzynarodowe, ponadpaństwowe) zajmują się takimi tematami jak: - dyskryminacja kobiet w społeczeństwie, na rynku pracy, - przemoc wobec kobiet, - lansowanie przez świat mody kobiet-szkieletorów, - seksistowskie reklamy, w których kobietę sprowadza się do obiektu seksualnego, - pornografia, która traktuje kobiety przedmiotowo, - "handel żywym towarem", którego ofiarami są dziewczynki/kobiety itd. itp.
No i świetnie, ale: podtekstem tych wszystkich tematów jest On, ten zły mężczyzna. Kreuje się narrację, w której za całe zło, jakie bywa udziałem kobiet odpowiedzialny jest mężczyzna.
Skutkiem tej narracji są absurdy np. takie, jak parytety wyborcze, które wymagają, aby na różnych listach wyborczych fiksować procentowy udział kobiet, bez względu na to czy jest ich wystarczająca liczba chętnych, bez względu na to czy to da jakiekolwiek pozytywne skutki dla głosujących na te listy.
Gdzie w tej opowieści są mężczyźni, którzy mają problemy? Kto przejmuje się facetami, którym odmawia się zatrudnienia w środowisku sfeminizowanym? Kto uruchamia "błękitne linie" dla mężczyzn wykorzystywanych przez żony, matki, konkubiny? Kto chce wysłuchać faceta, którego dziewczyna postanowiła osiągnąć rozmiar "0"? Kto protestuje przeciw reklamom, w których mężczyzna prezentowany jest jako obiekt seksualny? Czy ktokolwiek zastanowił się, że w porno mężczyzna traktowany jest jeszcze bardziej przedmiotowo niż kobieta, bo nawet nie pokazuje się jego twarzy, bo pokazuje się go jako maszynę zdolną do kilkudziesięciominutowego stosunku, zakończonego kilkoma ejakulacjami? Handel żywym towarem - czy to naprawdę dotyczy wyłącznie kobiet? Czy tylko nie mówi się o pewnych zjawiskach?
Dużo się mówi o tym, że współcześnie kobieta nie decyduje się na rodzenie dzieci, bo boi się, że pracodawca zwolni ją, gdy się dowie, że jest w ciąży, albo że jej nie zatrudni po urodzeniu dziecka. A kto się przejmuje mężczyznami, którzy chcieliby mieć dziecko, ale ich partnerki nie chcą, kto się przejmuje mężczyznami, którzy nie wrócą do pracy po wykorzystaniu urlopu "rodzicielskiego"? Czy ktokolwiek zwraca uwagę na mężczyzn, którzy chcieliby móc utrzymać swoją rodzinę za swoją pensję, ale nie mają na to szans, bo płaci im się gównian.e pieniądze?
Coś z tym równouprawnieniem jest nie tak. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 #151 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Równouprawnienie | . Strasznie dużo mądrych rzeczy na forum dla racjonalistycznej inteligencji ma Pan do przekazania.Nie dość, że erudyta, to jeszcze zawsze na temat! Choć - tak po prawdzie - nie wydaje mi się aby do choć jednego mojego argumentu potrafił Pan się tu merytorycznie odnieść. Wielce Szanowny Pan Vifix - ot kolejny tu chrześcijański specjalista od ping-ponga i pyskówek.> Może sobie Pan przyjmować takie kryteria jakie uzna za stosowne.Dziękuje za łaskawe zezwolenie. > To jest forum publiczne i mam prawo dyskutować w taki sposób jaki mi się podoba.Bez przesady, mamy tu regulamin, ale ma Pan rację nikt nas bardziej nie potrafi skompromitować, niż uczynimy to sami. > Przykro mi, że uważa Pan, iż nie sięgam Pana poziomu intelektualnego.Szkoda, że nie sięga Pan nawet dolnego poziomu tego forum, ale nie jest Pan jedyny. Stale się tu tacy pojawiają i pojawiać będą. > Jeżeli nie uważa mnie Pan za godnego dyskusji to nie trzeba była odpowiadać na moją wypowiedź.Niech Pan postara się powolutku przeczytać co napisałem - to może choć trochę do Pana dotrze, ale bardzo wątpię. Jak to mawiają: Pan - "to już taki typ, a ten typ tak ma". To publiczne forum i nie odpowiadam Panu, tylko kpię sobie z głupoty w zawartej w Pańskich wypowiedziach. Nie, nie jest Pan tu jedyny mamy tu kilku takich mądrali, ale wciąż pojawiają się nowi - ich przeżyliśmy, to przeżyjemy i Pana. Pozdrowienia dla Pana Marka Bieleckiego, forumowicza z Pańskiej parafii. @@@ . |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Równouprawnienie | > .> Strasznie dużo mądrych rzeczy na forum dla racjonalistycznej inteligencji ma Pan do przekazania.Nie dość, że erudyta, to jeszcze zawsze na temat!> Choć - tak po prawdzie - nie wydaje mi się aby do choć jednego mojego argumentu potrafił Pan się tu merytorycznie odnieść. Wielce Szanowny Pan Vifix - ot kolejny tu chrześcijański specjalista od ping-ponga i pyskówek.Ciekawie się z Panem dyskutowało, aczkolwiek oprócz wystawiania na piedestał swoich możliwości intelektualnych, merytorycznie nie napisał Pan nic co by zasługiwało choćby na zapisanie na papierze toaletowym. Z poważaniem. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Równouprawnienie |
> nie napisał Pan nic co by zasługiwało choćby na zapisanie na papierze toaletowym.Zapewne ma Pan rację i wsparcie swojego proboszcza, ale ja to pozostawię ocenie naszych czytelników. @@@ . |
#154 5 na 5 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Równouprawnienie |
> jesteś wyjątkowa do kwadratu  Dopisuję się. |
#155 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Równouprawnienie | > >jesteś wyjątkowa do kwadratu  > Dopisuję się.Nie, no panowie, moment...  Całkiem normalna jestem (chyba...  ) |
#156 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Równouprawnienie | . > >>>jesteś wyjątkowa do kwadratu  > >Dopisuję się.> Nie, no panowie, moment... Całkiem normalna jestem (chyba... )Nie przesadzajmy! Dla mnie należy Pani do intelektualnej elity, chyba 2 - 5%, a może, co najwyżej 10% Polaków. To taka zupełnie normalna, to Pani nie jest. Pozdrawiam serdecznie. @@@. |
#157 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Równouprawnienie | > Całkiem normalna jestemTak sądzę. Dlatego wyjątkowa właśnie. |
#158 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Równouprawnienie | Normalność to jedna z największych zalet w tym zwariowanym społeczeństwie  Dopisuję się do komplementów kolegów (a rczej do uwag opisujących rzeczywisty stan rzeczy) i do zobaczenia w Lublinie  |
#159 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Równouprawnienie | > >>>Krzyż to krzyż> >>Jaki krzyż?> >Swastyka?> Tyż  > O, wierszyk nam wyszedł Nie pierwszy raz, zresztą  .
Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|