Racjonalista - Strona głównaDo treści
Równouprawnienie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2012 21:01kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Równouprawnienie
Ocena 8 na 10
Przeróżne organizacje (prywatne, państwowe, międzynarodowe, ponadpaństwowe) zajmują się takimi tematami jak:
- dyskryminacja kobiet w społeczeństwie, na rynku pracy,
- przemoc wobec kobiet,
- lansowanie przez świat mody kobiet-szkieletorów,
- seksistowskie reklamy, w których kobietę sprowadza się do obiektu seksualnego,
- pornografia, która traktuje kobiety przedmiotowo,
- "handel żywym towarem", którego ofiarami są dziewczynki/kobiety
itd. itp.

No i świetnie, ale: podtekstem tych wszystkich tematów jest On, ten zły mężczyzna.
Kreuje się narrację, w której za całe zło, jakie bywa udziałem kobiet odpowiedzialny jest mężczyzna.

Skutkiem tej narracji są absurdy np. takie, jak parytety wyborcze, które wymagają, aby na różnych listach wyborczych fiksować procentowy udział kobiet, bez względu na to czy jest ich wystarczająca liczba chętnych, bez względu na to czy to da jakiekolwiek pozytywne skutki dla głosujących na te listy.

Gdzie w tej opowieści są mężczyźni, którzy mają problemy?
Kto przejmuje się facetami, którym odmawia się zatrudnienia w środowisku sfeminizowanym?
Kto uruchamia "błękitne linie" dla mężczyzn wykorzystywanych przez żony, matki, konkubiny?
Kto chce wysłuchać faceta, którego dziewczyna postanowiła osiągnąć rozmiar "0"?
Kto protestuje przeciw reklamom, w których mężczyzna prezentowany jest jako obiekt seksualny?
Czy ktokolwiek zastanowił się, że w porno mężczyzna traktowany jest jeszcze bardziej przedmiotowo niż kobieta, bo nawet nie pokazuje się jego twarzy, bo pokazuje się go jako maszynę zdolną do kilkudziesięciominutowego stosunku, zakończonego kilkoma ejakulacjami?
Handel żywym towarem - czy to naprawdę dotyczy wyłącznie kobiet? Czy tylko nie mówi się o pewnych zjawiskach?

Dużo się mówi o tym, że współcześnie kobieta nie decyduje się na rodzenie dzieci, bo boi się, że pracodawca zwolni ją, gdy się dowie, że jest w ciąży, albo że jej nie zatrudni po urodzeniu dziecka.
A kto się przejmuje mężczyznami, którzy chcieliby mieć dziecko, ale ich partnerki nie chcą, kto się przejmuje mężczyznami, którzy nie wrócą do pracy po wykorzystaniu urlopu "rodzicielskiego"?
Czy ktokolwiek zwraca uwagę na mężczyzn, którzy chcieliby móc utrzymać swoją rodzinę za swoją pensję, ale nie mają na to szans, bo płaci im się gównian.e pieniądze?

Coś z tym równouprawnieniem jest nie tak.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#76
05-12-2012 14:56
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Meretseger
>>Pozwolisz decydować twórcą owych reklam co do czego pasuję?
>Nie do końca. Są granice "radosnej twórczości", a imię ich "nie obrażaj nachalnie i prostacko".

Zgadzam się. Są również granice obrażania uczuć religijnych. Mam nadzieję, że nigdy nie spojrzałaś na krzyż z obrzydzeniem bo mnie to obraża.

>>Była swego czasu dość głośna:
>Aha, taka. Do reklamy dezodorantu pasuje facet z ręcznikiem.

Super. Na co więc czekasz. Zakładaj własną agencję i rób reklamy wedle swego widzimisia. Życzę wielu klientów.

>Chcesz dyskutować o reklamach czy interesuje Cię odpowiedzialność sprawców za czyny?

Chcę dyskutować o wszystkim co mnie interesuję. Obydwa wymienione przez Ciebie tematy mnie interesują.

#77
05-12-2012 15:08
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
Wyniki badań TNS OBOP
dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Listopad 2010 r.

6.1.SPRAWCY PRZEMOCY W RODZINIE - NIEZALEŻNIE OD FORMY PRZEMOCY

Odsetek osób, które przyznały się do bycia sprawcą przemocy w rodzinie nie jest duży - do
przemocy wobec innej osoby w gospodarstwie domowym przyznało się 17% kobiet i 19%
mężczyzn. Stosunkowo najwięcej osób, mówiło o zachowaniach spełniających kryteria
przemocy psychicznej (12% kobiet i 13% mężczyzn), nieco mniej - o zachowaniach
spełniających kryteria przemocy fizycznej (po 8% - wśród przedstawicieli obu płci). Do
przemocy ekonomicznej wobec członka gospodarstwa domowego przyznało się 3% kobiet i 4%
mężczyzn. Nieliczni mówili o sprawstwie przemocy seksualnej.

W przypadku deklaracji dotyczących bycia ofiarą przemocy w rodzinie widać było wyraźne
zróżnicowania ze względu na płeć ofiar, tymczasem zróżnicowań takich nie widać w przypadku
przyznawania się do bycia sprawcą przemocy w rodzinie. Zważywszy na doświadczenia
profesjonalistów (osób pierwszego kontaktu z przypadkami przemocy w rodzinie), obserwacje
samych ludzi na temat ofiar i sprawców, jak również deklaracje pośrednich kontaktów z tego
typu przypadkami można śmiało mówić o niedoszacowaniu wyników przede wszystkim w grupie
mężczyzn (mężczyźni niechętnie przyznają się do bycia ofiarami przemocy).

Porównując profil społeczno-demograficzny sprawców oparty na ich autodeklaracjach,
z profilem sprawców, jaki wyłonił się z relacji osób, które przyznały się do tego, że w przeszłości
zdarzyło im się doświadczyć przemocy ze strony innego członka gospodarstwa domowego
można dostrzec, że:
Bardzo wyraźnie niedoszacowana jest grupa sprawców mężczyzn: z
autodeklaracji sprawców wynika, że wśród ogółu osób, które przyznały
się do przemocy wobec innego członka gospodarstwa domowego (tzn.
17% kobiet i 19% mężczyzn ) 47% stanowią kobiety, a 53% -
mężczyźni. Tymczasem z relacji ofiar, charakteryzujących sprawcę
wyłania się proporcja 30% do 70%.

Jeśli uzyskane deklaracje dotyczące sprawstwa przyjąć jako wartości minimalne, a
proporcje automatycznie wyrównywać wzwyż przyjmując za punkt
odniesienia odsetek kobiet, które przyznały się do bycia sprawcą,
przemocy w rodzinie, to - by osiągnąć proporcję 30% do 70% - odsetek
sprawców wśród mężczyzn powinien wzrosnąć do 39%.

Powyższa symulacja nie oznacza, że taka jest liczba sprawców przemocy w
rodzinie wśród mężczyzn - szacunki opierają się na przybliżonych
założeniach i oparte są na deklaracjach, które również nie są wolne
od wad. Polegają one min. na następujących sprawach:

zaniżonym - najprawdopodobniej w większym stopniu niż
w przypadku kobiet - odsetku mężczyzn, którzy przyznali
się do bycia ofiarą przemocy w rodzinie (zwłaszcza, że
proporcja sprawców przemocy w rodzinie podana przez
ofiary mężczyzn różniła się od tej, którą podały ofiary kobiety
- przypomnijmy: wśród mężczyzn wyniosła ona
53% sprawców mężczyzn do 47% - sprawców kobiet.

zaniżonym najprawdopodobniej odsetku osób, które przyznały się do
bycia sprawcami przemocy w rodzinie (zapewne także
wśród kobiet, do których odnoszono symulację), jednak
dokonując symulacji musieliśmy przyjąć jakiś punkt
odniesienia, którym mogliśmy się posłużyć: tu
zdecydowaliśmy się na (prawdopodobnie również zaniżony)
odsetek kobiet, które przyznały się do bycia sprawcą
przemocy (jednocześnie jednak ustalanie punktu odniesienia
w oparciu o na przykład dodatkową weryfikację autodeklaracji według
oceny łatwości przyznawania się do bycia sprawcą przez mężczyzn
lub kobiety - obarczone byłoby jeszcze większą niedoskonałością,
jaką byłoby budowanie hipotezy w oparciu o hipotezę)

Symulacji dokonano w oparciu o przeliczenie płci sprawców
wskazanych przez ofiary (choć szczegółowo proszono o
ich charakterystykę), bez uwzględnienia ich liczby, w
sytuacji, gdyby sprawców danego typu było wielu (np.
kilku braci, kolejni współmałżonkowie itp.); wydaje się
jednak, że ten czynnik - w porównaniu z pozostałymi -
może (w całej masie statystycznej) odgrywać stosunkowo
najmniejszą rolę.

#78
05-12-2012 20:02
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>>... faktem jest, że nie posiada pan danych jaki odsetek poszczególnych grup odsiaduje wyroki za ciężkie wykroczenia, a ile za niskie. Nie posiada pan również danych jakie kary (za to samo przestępstwo) zasądza się wobec kobiet, a jakie wobec mężczyzn. Dlatego dużo bardziej adekwatne są dane dotyczące procesów i skazań (uwzględniają wyroki w "nawiasach"), a nie wyłącznie dane dotyczące osadzonych...
>Jednak ja jakieś dane mam. Jeśli Pan ma inne to chętnie się zapoznam.

... aaa, proszę. Oto niektóre dane (wg. kapitan Elżbiety Krakowskiej, Rzecznika Prasowego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie - facet.inte(*)s-polki-za-kratkami,nId,451402):

- Wśród obecnie odbywających karę pozbawienia wolności kobiet 530 to recydywistki, co stanowi 24,5 proc. wszystkich kobiet odbywających obecnie karę. W grupie skazanych mężczyzn recydywiści stanowią 45 proc. populacji skazanych.
a wiec stosunek już nie 1:30, lecz 1:2...
- Aktualnie wśród osadzonych kobiet najwięcej przebywa w więzieniach w związku z popełnieniem przestępstw z art. 148 §1, 278, 280§1 KK. (396 - zabójstwa i ich usiłowanie , 361 - kradzieże, 257 - rozboje ). 39 kobiet odbywa karę 25 lat pozbawienia wolności, 8 - dożywocia. Kobiety popełniają najwięcej przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.
a więc ok 50% osadzonych kobiet ma wyroki z najcięższych paragrafów...

... na świecie prowadzone są badania przestępczości. W Polsce były prowadzone przez pp. Butkiewicz i Ryciak. Oto niektóre konkluzje:
- kobiety z powodu swojej pozycji częściej popełniają tzw. przestępstwa ukryte, są one trudne do odkrycia...
- na przestępczość kobiet wpływ mają także czynniki gospodarcze tzn. im większy rozwój ekonomiczny i gospodarczy, tym większa gotowość do popełniania przestępstw. Czynniki społeczno - ekonomiczne min. równouprawnienie kobiet, powoduje jednoczesny wzrost przestępczości...
- kobiety dokonują więcej przestępstw związanych z zazdrością i nienawiścią...
- zauważalna jest różnica pomiędzy skazaniami kobiet i mężczyzn za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi. Przypadki dopuszczania się przemocy domowej (wobec dzieci) pośród kobiet dotyczy 62 % wszystkich skazanych - mężczyźni skazani za to samo przestępstwo stanowią 23 % ogółu...

>>... zgodziłbym się gdyby pan napisał, że "to nie kobiety są sprawcami zdecydowanej większości przemocy"...
>Stwierdzenie, że "mężczyźni są sprawcami przemocy", to rzecz jasna uproszczenie, ale w pełni oddaje fakt, że procent kobiet sprawców jest niewielki.

... pana dane, te 3% dotyczy kobiet osadzonych w więzieniu, a nie sprawców. Sprawca to też osoba skazana, lecz nie osadzona np. z powodu wyroku warunkowego (tzw. nawiasy). Proszę tego nie mieszać ze sobą...

>>... nie tylko mężczyźni sprzedają "dziewczyny do domu publicznego". W wielu takich grupach udział biorą też kobiety. Były przypadki, że to własnie kobieta kierowała taką grupą.
>Były przypadki, że się urodziło cielę o dwóch głowach, niepokalane poczęcie też (podobno) było.

... proszę sobie poczytać, choćby te artykuły...

www.wprost(*)rozbila-gang-handlarzy-ludzmi/
samiswoi.c(*)-rozbilo-gang-handlarzy-ludzmi
wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,3134816.html
wiadomosci(*)skarzonej_o_handel_ludzmi.html
wiadomosci(*)dla__bo_za_szybko_jechala.html

... w internecie, i nie tylko, znajdzie pan więcej - dużo więcej...

... pozdrawiam...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#79
05-12-2012 22:34
 Ocena 1 na 1
bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>... aaa, proszę. Oto niektóre dane (wg. kapitan Elżbiety Krakowskiej, Rzecznika Prasowego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie - facet.inte(*)s-polki-za-kratkami,nId,451402):
>- Wśród obecnie odbywających karę pozbawienia wolności kobiet 530 to recydywistki, co stanowi 24,5 proc. wszystkich kobiet odbywających obecnie karę. W grupie skazanych mężczyzn recydywiści stanowią 45 proc. populacji skazanych.
>a wiec stosunek już nie 1:30, lecz 1:2...

Stosunek 1:2 mówi tylko, że odsetek recydywistów mężczyzn jest 2 razy większy niż odpowiedni odsetek kobiet. Co istotne, z danych wynika też, że mamy 530 kobiet recydywistek i 36450 (0,45x81000) mężczyzn recydywistów ( to Pan pominął ).
Zatem stosunek:
(mężczyzni recydywiści)/(kobiety recydywiści) = 36450/530 = 69.

Oznacza to, że recydywistów mężczyzn jest 69 razy więcej niż recydywistów kobiet.

>- Aktualnie wśród osadzonych kobiet najwięcej przebywa w więzieniach w związku z popełnieniem przestępstw z art. 148 §1, 278, 280§1 KK. (396 - zabójstwa i ich usiłowanie , 361 - kradzieże, 257 - rozboje ). 39 kobiet odbywa karę 25 lat pozbawienia wolności, 8 - dożywocia. Kobiety popełniają najwięcej przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Może poda Pan też dane ilu mężczyzn jest osadzonych za te same przestępstwa, wtedy będzie można porównać te wielkości.

>... pana dane, te 3% dotyczy kobiet osadzonych w więzieniu, a nie sprawców. Sprawca to też osoba skazana, lecz nie osadzona np. z powodu wyroku warunkowego (tzw. nawiasy). Proszę tego nie mieszać ze sobą...

Zawiasy mogą być też orzekane w stosunku do mężczyzn - kodeks karny jest jeden.
Teza, że odsetek kobiet osadzonych znacząco różni się od odsetka kobiet sprawców wymaga jakiegoś udokumentowania.

>... proszę sobie poczytać, choćby te artykuły...

Z tych artykułów wynika tylo to, że kobiety też popełniają ciężkie przestępstwa.
Ważne są jednak proporcje ilościowe.

#80
06-12-2012 06:59
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>Mam nadzieję, że nigdy nie spojrzałaś na krzyż z obrzydzeniem bo mnie to obraża.
No wiesz... to zależy, czy ten krzyż to dzieło sztuki, czy jakieś paskudztwo (w różnym tego słowa znaczeniu).

#81
06-12-2012 07:52
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>(uwzględniają wyroki w "nawiasach")
Zawiasach. Od "zawieszenia"

#82
06-12-2012 08:18
 Ocena 5 na 5
MarcinK (9189 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>Są również granice obrażania uczuć religijnych. Mam nadzieję, że nigdy nie spojrzałaś na krzyż z obrzydzeniem bo mnie to obraża.

I tą granicą są "spojrzenia"? Tak z ciekawości to jak Ty spoglądasz na to skrzyżowanie narzędzia tortur z symbolem ogłupiania ludzi?

#83
06-12-2012 09:52
 0 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Meretseger
>No wiesz... to zależy, czy ten krzyż to dzieło sztuki, czy jakieś paskudztwo (w różnym tego słowa znaczeniu).

Krzyż to krzyż niezależnie czy Ci się to podoba czy nie. Mam nadzieję, że będziesz broniła osoby czujące się obrażone przez niestosowne traktowanie symboli religijnych z taka sama gorliwością z jaką bronisz osób czujących się obrażonych na niewłaściwe reklamy.

#84
06-12-2012 09:55
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi MarcinK
>I tą granicą są "spojrzenia"? Tak z ciekawości to jak Ty spoglądasz na to skrzyżowanie narzędzia tortur z symbolem ogłupiania ludzi?

Tak samo jak na swastykę. podobny ciężar gatunkowy
Drażni mnie po prostu postawa wielu, którzy oburzają się, że reklamy obrażają kobiety a sami, gdyby mogli, usunęliby (idiotyczny) zapis o ochronie uczuć religijnych.

Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>>... aaa, proszę. Oto niektóre dane (wg. kapitan Elżbiety Krakowskiej, Rzecznika Prasowego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie - facet.inte(*)s-polki-za-kratkami,nId,451402):
>>- Wśród obecnie odbywających karę pozbawienia wolności kobiet 530 to recydywistki, co stanowi 24,5 proc. wszystkich kobiet odbywających obecnie karę. W grupie skazanych mężczyzn recydywiści stanowią 45 proc. populacji skazanych.
>>a wiec stosunek już nie 1:30, lecz 1:2...
>Stosunek 1:2 mówi tylko, że odsetek recydywistów mężczyzn jest 2 razy większy niż odpowiedni odsetek kobiet. Co istotne, z danych wynika też, że mamy 530 kobiet recydywistek i 36450 (0,45x81000) mężczyzn recydywistów ( to Pan pominął ).
>Zatem stosunek:
>(mężczyźni recydywiści)/(kobiety recydywiści) = 36450/530 = 69.
><Oznacza to, że recydywistów mężczyzn jest 69 razy więcej niż recydywistów kobiet.

oznacza to tylko jedno - że rzeczywisty odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet jest 15-krotnie wyższy niż wynikałoby z samej ilości osadzonych. A z tego wynika, że dane statystyczne osadzonych dotyczą tylko danych osadzonych, i nie nadają się do oceny stanu przestępczości, jako takiej- w tym do oceny danych dotyczących wszystkich sprawców przestępstw.

>- Aktualnie wśród osadzonych kobiet najwięcej przebywa w więzieniach w związku z popełnieniem przestępstw z art. 148 §1, 278, 280§1 KK. (396 - zabójstwa i ich usiłowanie , 361 - kradzieże, 257 - rozboje ). 39 kobiet odbywa karę 25 lat pozbawienia wolności, 8 - dożywocia. Kobiety popełniają najwięcej przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

... moim celem nie było porównywanie takich danych, lecz pokazanie że kobiety także zajmą się wymuszeniami, rozbojami i tym wszystkim czym zajmują się mężczyźni...

przypomnę panu jego własne słowa - "Dolegają mi wyłącznie dane statystyczne. Jak kobiety zapełnią wiezienia (na razie jest to 3% populacji), zajmą się wymuszeniami, rozbojami i tym wszystkim czym zajmują się obecnie mężczyźni, to chętnie zmienię zdanie."http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,533144#w534148
Wykazałem, że kobiety również się tym zajmują, a pan nawet wątpliwości nie ma. Jak z panem dyskutować skoro pan nawet własnych słów nie szanuje. A co dopiero danych statystycznych, którymi pan manipuluje by uzasadnić własną "jedynie słuszna tezę"...

>Może poda Pan też dane ilu mężczyzn jest osadzonych za te same przestępstwa, wtedy będzie można porównać te wielkości.

... czy pan aby nie pisze jakieś magisterki, i szuka "jelenia" do odwalenia dużej części pracy?...

>>... pana dane, te 3% dotyczy kobiet osadzonych w więzieniu, a nie sprawców. Sprawca to też osoba skazana, lecz nie osadzona np. z powodu wyroku warunkowego (tzw. nawiasy). Proszę tego nie mieszać ze sobą...
>Zawiasy mogą być też orzekane w stosunku do mężczyzn - kodeks karny jest jeden.
>Teza, że odsetek kobiet osadzonych znacząco różni się od odsetka kobiet sprawców wymaga jakiegoś udokumentowania.

... wpierw proszę udowodnić, że pana dane statystyczne mogą być podstawą do rzetelnej oceny przestępczości. To pan wysunął tezę, że dane dotyczące osadzonych powinny determinować ocenę stanu przestępczości, a zwłaszcza pod kątem płci sprawców tych przestępstw. Ja tylko wysunąłem wątpliwości czy dane dotyczące osadzonych są rzetelną podstawą do oceny całej przestępczości...

>>... proszę sobie poczytać, choćby te artykuły...
>Z tych artykułów wynika tylko to, że kobiety też popełniają ciężkie przestępstwa.
>Ważne są jednak proporcje ilościowe.

... z poprzednio wskazanych artykułów wynika że wśród kobiet żądających szacunku dla ich płci, jest całkiem spora grupa która sama tej płci nie szanuje.

... nie ma po co z panem dalej dyskutować...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Meretseger
>>(uwzględniają wyroki w "nawiasach")
> Zawiasach. Od "zawieszenia"

... sorry, mea culpa... oczywiście wiem, lecz może (choć trochę) usprawiedliwi mnie pośpiech i późna pora...




... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#87
06-12-2012 11:59
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi darkside
>Wyniki badań TNS OBOP
>dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
>Listopad 2010 r.
>6.1.SPRAWCY PRZEMOCY W RODZINIE - NIEZALEŻNIE OD FORMY PRZEMOCY

... czytałem kiedyś fragmenty tego badania. Porusza szereg aspektów o których większość ludzi, po prostu nie wie, lub nie myśli. A warto się nad nimi zastanowić.

... niektóre badania, dotyczące prawa w różnych krajach, poruszają też dwa aspekty związane z płcią sprawców wykroczeń i przestępstw. Wielowiekowe przekonania i kanony w spojrzeniu na kobiety, powoduję że trudniej znaleźć osoby świadczące przeciw kobietom. A jeżeli nawet się znajdą, to starają się "wybielić" czyny i motywy działania "sprawców płci żeńskiej". Zwłaszcza gdy mają dzieci. Z drugiej strony - z tego samego powodu dotyczącego przekonania i kanonów w spojrzeniu na kobiety - powoduje w wielu krajach (głównie spoza kręgu kultury europejskiej) surowsze osądy i wyroki dla kobiet. Zresztą, nawet w polskich więzieniach to widać. Los zabójców dzieci, bez względu na płeć, jest tragiczny. To najgorsza i najniższa "warstwa osadzonych". Z tego co wiem (a miałem "wuja" klawisza), nawet klawisze udają, że nie widzą znęcania się nad nimi...

... obawiam się, że ten tekst (pana i mój) będzie jednak zbyt trudny do zrozumienia, przez niektóre osoby...

... pozdrawiam...

... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>oznacza to tylko jedno - że rzeczywisty odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet jest 15-krotnie wyższy niż wynikałoby z samej ilości osadzonych. A z tego wynika, że dane statystyczne osadzonych dotyczą tylko danych osadzonych, i nie nadają się do oceny stanu przestępczości, jako takiej- w tym do oceny danych dotyczących wszystkich sprawców przestępstw.

Osadzeni (zgodnie z danymi przytoczonymi przez Pana):
recydywistki - 530 osób - 24,5% osadzonych kobiet
recydywiści - 36450 osób - 45% osadzonych mężczyzn

Każdy może sam sobie zinterpretować te dane.

BTW, jeśli Pana zdaniem, "rzeczywisty odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet jest 15-krotnie wyższy niż wynikałoby z samej ilości osadzonych", a odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet wynosi 24,5%, to ile wynosi ten "rzeczywisty odsetek"?

>... moim celem nie było porównywanie takich danych, lecz pokazanie że kobiety także zajmą się wymuszeniami, rozbojami i tym wszystkim czym zajmują się mężczyźni...

Jeśli Pan przytacza dane dotyczące kobiet, a dyskusja dotyczy osadzonych w poszczególnych grupach, to jednoczesne przytoczenie odpowiednich danych dla mężczyzn dałoby pełniejszy obraz.

>Wykazałem, że kobiety również się tym zajmują, a pan nawet wątpliwości nie ma. Jak z panem dyskutować skoro pan nawet własnych słów nie szanuje. A co dopiero danych statystycznych, którymi pan manipuluje by uzasadnić własną "jedynie słuszna tezę"...

Kobiety też popełniaja ciężkie przestępstwa, tego nie kwestionuję.
Istotne są jednak proporcje.

>... wpierw proszę udowodnić, że pana dane statystyczne mogą być podstawą do rzetelnej oceny przestępczości. To pan wysunął tezę, że dane dotyczące osadzonych powinny determinować ocenę stanu przestępczości, a zwłaszcza pod kątem płci sprawców tych przestępstw. Ja tylko wysunąłem wątpliwości czy dane dotyczące osadzonych są rzetelną podstawą do oceny całej przestępczości...

Dane dotyczące osadzonych są, moim zdaniem, jakąś podstwą do oceny stanu przestępczości z uwzględnieniem płci sprawców. Oczywiście dane dotyczące np. wyroków sądowych wymierzanych kobietom i mężczyznom za poszczególne przestępstwa(morderstwa, rozboje, gwałty, etc...) dałyby pełniejszy obraz.

>... nie ma po co z panem dalej dyskutować...

W taki razie proszę togo nie robić. Czy ja Pana zmuszam?

#89
06-12-2012 13:00
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix

>Krzyż to krzyż
Jaki krzyż? Grecki, łaciński, lotaryński, celtycki, maltański, św. Andrzeja, św. Jerzego, jerozolimski, hugenocki, papieski, prawosławny?
>Mam nadzieję, że będziesz broniła osoby czujące się obrażone przez niestosowne traktowanie symboli religijnych z taka sama gorliwością z jaką bronisz osób czujących się obrażonych na niewłaściwe reklamy.
Nie Ty pierwszy i nie ostatni na tym forum porównujesz nieporównywalne. Daj sobie już spokój, ok? Nie zamierzam bronić "obrażanego" krzyża, bo krzyż nie ma uczuć, natomiast obrażani ludzie mają. Osobiście obrażani, nie za pośrednictwem krzyża.

#90
06-12-2012 13:03
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix

>Drażni mnie po prostu postawa wielu, którzy oburzają się, że reklamy obrażają kobiety a sami, gdyby mogli, usunęliby (idiotyczny) zapis o ochronie uczuć religijnych.
Prawdę mówiąc, nie ogarniam tej Twojej kuwety Dlaczego mianowicie mają być ochraniane jakieś bliżej niesprecyzowane "uczucia religijne", a inne uczucia już nie? Na przykład moje uczucia estetyczne?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365