Racjonalista - Strona głównaDo treści
Równouprawnienie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2012 21:01kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Równouprawnienie
Ocena 8 na 10
Przeróżne organizacje (prywatne, państwowe, międzynarodowe, ponadpaństwowe) zajmują się takimi tematami jak:
- dyskryminacja kobiet w społeczeństwie, na rynku pracy,
- przemoc wobec kobiet,
- lansowanie przez świat mody kobiet-szkieletorów,
- seksistowskie reklamy, w których kobietę sprowadza się do obiektu seksualnego,
- pornografia, która traktuje kobiety przedmiotowo,
- "handel żywym towarem", którego ofiarami są dziewczynki/kobiety
itd. itp.

No i świetnie, ale: podtekstem tych wszystkich tematów jest On, ten zły mężczyzna.
Kreuje się narrację, w której za całe zło, jakie bywa udziałem kobiet odpowiedzialny jest mężczyzna.

Skutkiem tej narracji są absurdy np. takie, jak parytety wyborcze, które wymagają, aby na różnych listach wyborczych fiksować procentowy udział kobiet, bez względu na to czy jest ich wystarczająca liczba chętnych, bez względu na to czy to da jakiekolwiek pozytywne skutki dla głosujących na te listy.

Gdzie w tej opowieści są mężczyźni, którzy mają problemy?
Kto przejmuje się facetami, którym odmawia się zatrudnienia w środowisku sfeminizowanym?
Kto uruchamia "błękitne linie" dla mężczyzn wykorzystywanych przez żony, matki, konkubiny?
Kto chce wysłuchać faceta, którego dziewczyna postanowiła osiągnąć rozmiar "0"?
Kto protestuje przeciw reklamom, w których mężczyzna prezentowany jest jako obiekt seksualny?
Czy ktokolwiek zastanowił się, że w porno mężczyzna traktowany jest jeszcze bardziej przedmiotowo niż kobieta, bo nawet nie pokazuje się jego twarzy, bo pokazuje się go jako maszynę zdolną do kilkudziesięciominutowego stosunku, zakończonego kilkoma ejakulacjami?
Handel żywym towarem - czy to naprawdę dotyczy wyłącznie kobiet? Czy tylko nie mówi się o pewnych zjawiskach?

Dużo się mówi o tym, że współcześnie kobieta nie decyduje się na rodzenie dzieci, bo boi się, że pracodawca zwolni ją, gdy się dowie, że jest w ciąży, albo że jej nie zatrudni po urodzeniu dziecka.
A kto się przejmuje mężczyznami, którzy chcieliby mieć dziecko, ale ich partnerki nie chcą, kto się przejmuje mężczyznami, którzy nie wrócą do pracy po wykorzystaniu urlopu "rodzicielskiego"?
Czy ktokolwiek zwraca uwagę na mężczyzn, którzy chcieliby móc utrzymać swoją rodzinę za swoją pensję, ale nie mają na to szans, bo płaci im się gównian.e pieniądze?

Coś z tym równouprawnieniem jest nie tak.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#46
04-12-2012 10:41
 Ocena 1 na 1
bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>>Odpowiedź jest prosta:
>> - przemoc na tle seksualnym - sprawcy mężczyźni,
>> - handel kobietami i umieszczanie ich w burdelach - sprawcy mężczyźni, klientami też są mężczyźni,
>> - seksistowskie reklamy - mają trafiać do mężczyzn,
>>Można dodać:
>> - organizowanie wojen - mężczyźni,
>> - morderstwa, gwałty, rozboje, pobicia - mężczyźni
>>
>... wybić wszystkich mężczyzn. Skończy się problem. Gatunek ludzki również... Jak to łatwo zwalić winę na jedna stronę...

No tak, to pewnie kobiety są winne, że mężczyźni są agresywni, brutalni, zwyrodniali, że są sprawcami zdecydowanej większości aktów przemocy - trzeba ich zrozumieć, chłopaki mają swoje potrzeby.
Zaryzykuję stwierdzenie, że wiekszość patologii naszych społeczeństw to wybitna zasługa samców, z tymi ich pistolecikami, karabinami, armatami i innymi zabawkami do zabijania.

Patologiczne grupy: kibole, narodowcy, faszyści, łyse dresy w czarnych zdezelowanych beemkach zgrywających gangsterów, kanalie skandujące antysemickie i rasistowskie hasła i patriotyczna polska młodzież wyrywająca kostkę brukową, żeby sobie trochę porzucać podczas manifestacji - to są samce.

#47
04-12-2012 11:00
 Ocena 2 na 2
bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>... same nie wychowują, ale duży wpływ mają. Jednak trochę trudno wychować syna w domu gdzie na każdym kroku słyszy się opinię typu - "każdy mężczyzna to świnia". Tej opinii nie promują mężczyźni/ojcowie.

Wzorem dla syna jest ojciec i to jego zachowania są później powielane w dorosłym życiu. Promowanie jakiejś opinii nie ma tu nic do rzeczy

>>A jak chcesz obarczyć częściową winą kobiety za np. handel kobietami? "Same się prosiły"?
>... hmmm, na upartego można i taką hipotezę postawić. Bo jak potraktować kobietę, która mimo wszystkiego co wiadomo o "handlu żywym towarem", podchodzi bezkrytycznie do każdej propozycji pracy na zachodzie? Czyżby ją jedną nie dotyczył świat? Żyje w innym świecie? No ale nie należy uogólniać, choć byłoby mniej takich przypadków gdyby bardziej krytycznie podchodziły do "ekstra okazji".

Mamy zatem kobietę winną swojej naiwności i samca winnego sprzedawania naiwnych kobiet do burdeli, z których korzystają inne samce. Samce handlują, samce korzystają z burdeli, a winne są kobiety, bo były naiwne?

Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>No tak, to pewnie kobiety są winne, że mężczyźni są agresywni, brutalni, zwyrodniali, że są sprawcami zdecydowanej większości aktów przemocy - trzeba ich zrozumieć, chłopaki mają swoje potrzeby.
>Zaryzykuję stwierdzenie, że wiekszość patologii naszych społeczeństw to wybitna zasługa samców, z tymi ich pistolecikami, karabinami, armatami i innymi zabawkami do zabijania.

... a panu co dolega? Nienawiść przysłoniła racjonalne myślenie i postrzeganie, że świat nie jest czarno-biały?. Fakt dostrzegania szczegółów umożliwiających/ułatwiających pewne zdarzenia, nie świadczy o "obracaniu kota ogonem", nie świadczy o "wybielaniu jednych i obwinianiu drugich"...

... mimo wszystko, miłego dnia i uśmiechu na twarzy życzę...




... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#49
04-12-2012 11:26
 Ocena 1 na 1
bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>... a panu co dolega? Nienawiść przysłoniła racjonalne myślenie i postrzeganie, że świat nie jest czarno-biały?. Fakt dostrzegania szczegółów umożliwiających/ułatwiających pewne zdarzenia, nie świadczy o "obracaniu kota ogonem", nie świadczy o "wybielaniu jednych i obwinianiu drugich"...
>... mimo wszystko, miłego dnia i uśmiechu na twarzy życzę...

Dolegają mi wyłącznie dane statystyczne. Jak kobiety zapełnią wiezienia (na razie jest to 3% populacji), zajmą się wymuszeniami, rozbojami i tym wszystkim czym zajmują się obecnie mężczyźni, to chętnie zmienię zdanie.

Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>>... a panu co dolega? Nienawiść przysłoniła racjonalne myślenie i postrzeganie, że świat nie jest czarno-biały?. Fakt dostrzegania szczegółów umożliwiających/ułatwiających pewne zdarzenia, nie świadczy o "obracaniu kota ogonem", nie świadczy o "wybielaniu jednych i obwinianiu drugich"...
>>... mimo wszystko, miłego dnia i uśmiechu na twarzy życzę...
>Dolegają mi wyłącznie dane statystyczne. Jak kobiety zapełnią wiezienia (na razie jest to 3% populacji), zajmą się wymuszeniami, rozbojami i tym wszystkim czym zajmują się obecnie mężczyźni, to chętnie zmienię zdanie.

... aaa, ale "dane statystyczne" to dobre wyjście do rozmyślań i dyskusji - a nie aksjomat czy dogmat. Bezkrytyczna wiara w "dane statystyczne" może pogmatwać poglądy - podobnie jak bezkrytyczna wiara niektórych zwolenników KRK. To się chyba nazywa "fanatyzm poglądowy"...

... a przy okazji, nikt nie żąda od pana zmiany zdania. Ale dostrzeganie wszystkich aspektów jest jak najbardziej wskazane. Pogląd, że "brak popytu likwiduje podaż" jest tak samo poprawny jak i pogląd odwrotny - że "brak podaży likwiduje popyt". Obie wartości stymulują się wzajemnie. Jak trzeba likwidować negatywne zachowania, tak samo trzeba likwidować wszelkie czynniki umożliwiające/ułatwiające te zachowania. I choć te czynniki mają różne natężenie, to jednak mogą występować (i przeważnie występują) po obu stronach...

... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#51
04-12-2012 12:21
 Ocena 1 na 1
bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>... aaa, ale "dane statystyczne" to dobre wyjście do rozmyślań i dyskusji - a nie aksjomat czy dogmat. Bezkrytyczna wiara w "dane statystyczne" może pogmatwać poglądy - podobnie jak bezkrytyczna wiara niektórych zwolenników KRK. To się chyba nazywa "fanatyzm poglądowy"...

Faktem jest, że w Polsce na ok. 85000 osadzonych przypada tylko ok. 2700 kobiet. Faktem jest też, że kodeks karny obowiązuje wszystkich obywateli.

>... a przy okazji, nikt nie żąda od pana zmiany zdania. Ale dostrzeganie wszystkich aspektów jest jak najbardziej wskazane. Pogląd, że "brak popytu likwiduje podaż" jest tak samo poprawny jak i pogląd odwrotny - że "brak podaży likwiduje popyt". Obie wartości stymulują się wzajemnie. Jak trzeba likwidować negatywne zachowania, tak samo trzeba likwidować wszelkie czynniki umożliwiające/ułatwiające te zachowania. I choć te czynniki mają różne natężenie, to jednak mogą występować (i przeważnie występują) po obu stronach...

Myśle, że się nie rozumiemy: ja nie gloryfikuje kobiet, nie rozpatruje też relacji ofiara-kat w kategoriach popytu i podaży. Stwierdzam tylko fakt, że to nie kobiety są sprawcami przemocy.
Jeśli sprzedałeś dziewczynę do domu publicznego, to jesteś winny i w żadnym stopniu nie usprawiedliwia cię fakt, że to była naiwna dziewczyna.

Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>Faktem jest, że w Polsce na ok. 85000 osadzonych przypada tylko ok. 2700 kobiet. Faktem jest też, że kodeks karny obowiązuje wszystkich obywateli.

... faktem jest, że nie posiada pan danych jaki odsetek poszczególnych grup odsiaduje wyroki za ciężkie wykroczenia, a ile za niskie. Nie posiada pan również danych jakie kary (za to samo przestępstwo) zasądza się wobec kobiet, a jakie wobec mężczyzn. Dlatego dużo bardziej adekwatne są dane dotyczące procesów i skazań (uwzględniają wyroki w "nawiasach"), a nie wyłącznie dane dotyczące osadzonych...

> Myślę, że się nie rozumiemy: ja nie gloryfikuje kobiet, nie rozpatruje też relacji ofiara-kat w kategoriach popytu i podaży. Stwierdzam tylko fakt, że to nie kobiety są sprawcami przemocy.

... zgodziłbym się gdyby pan napisał, że "to nie kobiety są sprawcami zdecydowanej większości przemocy"...

>Jeśli sprzedałeś dziewczynę do domu publicznego, to jesteś winny i w żadnym stopniu nie usprawiedliwia cię fakt, że to była naiwna dziewczyna.

... nie tylko mężczyźni sprzedają "dziewczyny do domu publicznego". W wielu takich grupach udział biorą też kobiety. Były przypadki, że to własnie kobieta kierowała taką grupą. To że dużo bardziej są widoczni mężczyźni w takiej grupie to również efekt tego, że:
- mężczyźnie łatwiej uwieść heteroseksualna dziewczynę, a tym samym nakłonić do wyjazdu;
- są silniejsi, więc lepiej się nadają do porwań, pilnowania dziewczyn, itp...

... w sumie, aby zakończyć tę dyskusję. Zgadzam się z panem, że większość (a nawet zdecydowana większość) przestępstw dokonują mężczyźni. Nie zgadzam się, że kobiety nie mają swojego (nieraz znacznego) udziału w dokonywaniu przestępstw...

... miłego wieczoru...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
www.tvp.pl(*)odlotow/wideo/29112012/9299133
Cały program jest interesujący, ale ciekawe pytanie na temat i odpowiedź na nie od 14:45. Szkoda tylko, że nie rozwinięte.

#54
05-12-2012 10:19
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi miesnyjez

>Już wiesz dlaczego nie ma przedszkolanków?
Bo nie istnieją. Istnieją pedagodzy przedszkolni. Wbrew Twoim wyobrażeniom jest ich coraz więcej.
fakty.inte(*)ie-nie-spodziewal,1102772,4933
To było ponad 4 lata temu i było stosunkową nowością. Niespełna dwa lata temu pracowało w przedszkolach ok. 400 mężczyzn-wychowawców. Obecnych statystyk nie znam, ale znając trend, obliczam ich na ok. 600-700 osób. Zdaniem psychologów i pedagogów w każdym przedszkolu powinien pracować przynajmniej jeden wychowawca płci męskiej.
>Znasz jakiegoś faceta wykorzystanego przez kobietę tzn. bije go bądź dręczy psychicznie?
www.polity(*)ofiarami-domowej-przemocy.read
Cytat:
Według danych policyjnych, w 2009 r. zarejestrowano 11 728 męskich ofiar przemocy, prawie trzykrotnie więcej niż 10 lat wcześniej

Bici i dręczeni mężczyźni wychodzą z cienia. Przestają się wstydzić. To bardzo dobrze, bo przemoc domowa musi być karana bez względu na to, kto jest jej ofiarą.

#55
05-12-2012 11:18
 0 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>Patologiczne grupy: kibole, narodowcy, faszyści, łyse dresy w czarnych zdezelowanych beemkach zgrywających gangsterów, kanalie skandujące antysemickie i rasistowskie hasła i patriotyczna polska młodzież wyrywająca kostkę brukową, żeby sobie trochę porzucać podczas manifestacji - to są samce.

Bo samice nie maja na to czasu. Siedzą w galeriach handlowych i polują na okazje

#56
05-12-2012 11:21
 Ocena-4 na 4
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>Samce handlują, samce korzystają z burdeli, a winne są kobiety, bo były naiwne?

Winne to złe słowo, ale na pewno w dużym stopniu przyczyniły się do swojej sytuacji, podobnie jak klienci amber gold.

#57
05-12-2012 11:24
 0 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Meretseger
>bo co komu szkodzi goły biust na samochodzie albo zdmuchująca pyłek z męskiej koszuli żona.

No właśnie, co komu szkodzi?

>Chociaż... ostatnio jakby pojawił się promyk nadziei w jednej z reklam telewizyjnych - odkurzający mężczyzna, który czuje się jak Superman

Miło słyszeć, że nagie kobiety przeszkadzają a napakowani mężczyźni już nie. Rozumiem, że do ostatniej głośnej reklamy Old Spice nie masz żadnych zastrzeżeń?

#58
05-12-2012 12:45
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix

>No właśnie, co komu szkodzi?
Szkodzi, bo nie pasuje. Kobieta w bieliźnie pasuje do reklamy damskiej bielizny, a nie samochodu.
>Miło słyszeć, że nagie kobiety przeszkadzają a napakowani mężczyźni już nie.
Owszem, też przeszkadzają, o ile są potraktowani całkiem serio i kompletnie nie na miejscu.
>Rozumiem, że do ostatniej głośnej reklamy Old Spice nie masz żadnych zastrzeżeń?
Akurat tego nie znam. Może jakiś link?

#59
05-12-2012 12:50
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>>Samce handlują, samce korzystają z burdeli, a winne są kobiety, bo były naiwne?
>Winne to złe słowo, ale na pewno w dużym stopniu przyczyniły się do swojej sytuacji, podobnie jak klienci amber gold.
Bardzo żałosne.
Może na wszelki wypadek spróbuj zapamiętać - winny jest sprawca, nie ofiara.

#60
05-12-2012 12:52
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>Bo samice nie maja na to czasu. Siedzą w galeriach handlowych i polują na okazje
Jeśli to dowcip, to słaby jak kwas węglowy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365