 |
Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-12-2012 19:40 | Syn Lecha (752 punktów) (zablokowany) | Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach
13 na 15 | wiadomosci(*)nstw__najgorzej_w_krajach.html Parę cytatów: "Kara śmierci, prześladowania, ograniczenia w dostępie do stanowisk państwowych – tak w 60 krajach świata traktowane są osoby niewierzące, wynika z raportu “Wolność myśli 2012. Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych” przygotowanego przez Międzynarodową Unię Humanistyczną i Etyczną (IHEU). Kara śmierci za ateizm W najbardziej dramatycznej sytuacji znajdują się ateiści w krajach islamskich w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Prawo Mauretanii określa państwo jako republikę islamską z jedyną dopuszczalną religią. Zadeklarowanie innej wiary lub ateizmu oznacza utratę obywatelstwa, a apostazja karana jest śmiercią. Konwersja z islamu lub całkowite wyrzeczenie się religii są też karane śmiercią lub więzieniem w Sudanie. Kraje islamskie stosują też restrykcyjne kary za obrazę religii i proroka Mahometa. Egipski sąd w zaocznym procesie skazał siedmiu mężczyzn na karę śmierci za udział w produkcji i dystrybucji w internecie filmu “Niewinność muzułmanów “. Skazani mieszkają jednak poza granicami państwa i nie ma możliwości ekstradycji, więc kara nie została wykonana. Najwyższy wymiar kary zastosował też irański sąd wobec programisty, który “obraził i zbezcześcił islam, tworząc program używany do ściągania treści pornograficznych”. W państwach islamskich, nawet jeśli ateizm jako taki nie jest karany, kodeks zakłada odmienne traktowanie muzułmanów i przedstawicieli innych religii. Iran surowo karze za cudzołóstwo, ale wymiar kary zależy od wyznania oskarżonego. W przypadku popełnienia tego przestępstwa z muzułmanką przedstawiciel innej religii skazywany jest na śmierć." Trudno o lepsze dowody, że religie są źródłem ZŁA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Gwarancją może nie, ale dobrym krokiem w kierunku uznania praw innych do samodecydowania.Taa... samodecydowaniu 51% obywateli nad zakazem dla 49%. > >Aha. No ja egoizm rozumiem trochę inaczej.> Polecam - Maria Ossowska (socjolog moralności)Dobrze, że nie Pani Środa  > >... taka postawa mediów jest wszędzie, nie tylko w Polsce.> Nie sądzę, aczkolwiek nie znam "wszystkich". Wydaje mi się, że ty też nie, stąd taki argument z powszechności można porównać do "wszyscy kradną" - świetne usprawiedliwienie własnej, nieetycznej postawy.Masz rację. Z reguły staram się używać zwrotów "w mojej oceni", "jak zakładam" ale nie da się tego robić w każdym zdaniu. Generalnie, jak zakładam, większość mediów (jeśli nie wszystkie) działają w ten sposób. Zgodnie z zasadą pieniądz rządzi światem  > >Skąd założenie, że zawsze niewolnik chcę przejąć rolę oprawcy?> Nie zawsze, ale w większości przypadków. Nie rolę oprawcy, tylko "pana". I nie założenie, tylko wniosek z obserwacji.No właśnie. Większość a nie wszyscy. To bardzo ważne. Swoją drogą to zastanawiające dlaczego tak się dzieję. |
#137 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Taa... samodecydowaniu 51% obywateli nad zakazem dla 49%.Tak działa demokracja. To i tak lepsze, niż decyzja wydawana przez nielicznych, z reguły niekorzystna dla większości. > ... Generalnie, jak zakładam, większość mediów (jeśli nie wszystkie) działają w ten sposób. Zgodnie z zasadą pieniądz rządzi światem  Jakoś "rządy pieniądza" ci nie przeszkadzają, a rządy większości tak ... Ja wolę jednak rządy ludzi, w tym własny wpływ na własne życie. > ... Swoją drogą to zastanawiające dlaczego tak się dzieję.To, co pisałam wcześniej - postawy się nie zmieniają. Przechodzą z pokolenia na pokolenie, chociaż inaczej to działa, niż w przypadku genów. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Tak działa demokracja. To i tak lepsze, niż decyzja wydawana przez nielicznych, z reguły niekorzystna dla większości.Może dla Ciebie jest i lepsze, że dwóch miłośników radia maryja ma więcej do powiedzenia niż Ty, ale dla mnie nie. > Jakoś "rządy pieniądza" ci nie przeszkadzają, a rządy większości tak ... Ja wolę jednak rządy ludzi, w tym własny wpływ na własne życie.Bo rządzący pieniądz nie powie mi: Narkotyki? A po co to komu? Nie, nie, my się na to nie zgadzamy. |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Może dla Ciebie jest i lepsze, że dwóch miłośników radia maryja ma więcej do powiedzenia niż Ty, ale dla mnie nie.Z dotychczasowych wypowiedzi wygląda, że poglądy osób z RRM są ci dość bliskie. A już na pewno bliższe, niż mnie. > Bo rządzący pieniądz nie powie mi:> Narkotyki? A po co to komu? Nie, nie, my się na to nie zgadzamy.Ale te zakazy tworzą właśnie ludzie, którymi "rządzi pieniądz", czyli duża część polityków. W efekcie mamy rozwój szarej strefy i ... jeszcze większe pieniądze. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Z dotychczasowych wypowiedzi wygląda, że poglądy osób z RRM są ci dość bliskie. A już na pewno bliższe, niż mnie.Zgadza się, bo nie ma ludzi o całkowicie różnych poglądach na wszystkie zagadnienia. > Ale te zakazy tworzą właśnie ludzie, którymi "rządzi pieniądz", czyli duża część polityków. W efekcie mamy rozwój szarej strefy i ... jeszcze większe pieniądze.KGHM nie zakazuje mi ścinania drzewa na własnym podwórku w przeciwieństwie do wyborców PO. |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | Skończmy już, bo idą Święta, więc pozostaje mi życzyć Ci zdrowia, spokoju oraz żeby żaden wyborca PO nie zabraniał Ci ścinać drzew na Twoim podwórku.  |
#142 1 na 1 | vifix (2315 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Skończmy już, bo idą Święta, więc pozostaje mi życzyć Ci zdrowia, spokoju oraz żeby żaden wyborca PO nie zabraniał Ci ścinać drzew na Twoim podwórku.>  Wzajemnie  |
#143 1 na 1 | KarolG (2892 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Autor wątku twierdzi, że religie są źródłem zła, więc falsyfikowałem tą tezę zielonoświątkowcami.No to Ci odpisałem, że to nieadekwatny przykład. > "Porównujesz znaczący, ale relatywnie niewielki odłam chrześcijaństwa do religii takich jak Islam, czy Katolicyzm. "> W jakim więc kontekście wyskoczyłeś tutaj z katolikami?Podsunąłem Ci argument na tacy, a Ty nawet tego nie zauważyłeś. > >Co się zmieniło przez ostatnich kilkaset lat, że już nie zabijają?> Czasy się zmieniły.Czyli co? > Ludzie w przeszłości zabijali się z różnych dziwnych powodów,Tak samo jest dzisiaj. > ale współczesnych ludzi powinniśmy obwiniać za współczesne występki, a nie za grzechy ich przodków.Jesteś mistrzem w przypisywaniu mi czegoś czego nie powiedziałem. > No normalnie mentalność rodem z Korei Północnej, gdzie za przestępstwo dziadka, cierpią jego dzieci i wnuki.Zapomniałeś jeszcze o hitlerowcach i bolszewikach. Spoko, ulżyj sobie.
Thank God, I'm an atheist |
#144 -2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | Przyznaję , że najciekawszy argument sprzeciwu wobec aborcji słyszałem od ateisty - Jacka Kuronia (cyt. z pamięci) "Jeśli nie wiesz czy za ścianą jest człowiek, nie wrzucisz granatu" Argument że "moja macica należy do mnie" mnie nie przekonuje , bo dlaczego posługując sie tym argumentem nie dopuścić aborcji do 9-tego miesiąca? Są kraje, w których "aborcja" jest dopuszczalna nawet po urodzeniu dziecka , tak traktuje sie urodzone dziewczynki w Chińskiej Republice Ludowej. Przekonajcie że aborcja jest dobrem racjonalistkę, która straciła dziecko a stawiam dobrą wódkę. |
#145 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > "aborcja" jest dopuszczalna nawet po urodzeniu dziecka , tak traktuje sie urodzone dziewczynki w Chińskiej Republice Ludowej.Kolejny nawiedzony, który udaje, że nie rozumie, co się do niego mówi. Przeczytaj kilka dyskusji o aborcji na forum i nie wyskakuj jak Filip z konopi. |
#146 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Przyznaję , że najciekawszy argument sprzeciwu wobec aborcji słyszałem od ateisty - Jacka Kuronia (cyt. z pamięci) "Jeśli nie wiesz czy za ścianą jest człowiek, nie wrzucisz granatu"Argument takowy jest krzycząco wprost niedorzeczny. Granaty wymyślono właśnie po to, żeby nimi ludzi zabijać - ewentualne wrzucanie granatów do pustego pomieszczenia byłoby dosyć jaskrawym nonsensem. No, chyba, że się właśnie nie wie czy za ścianą jest człowiek czy nie - wtedy można, wtedy wręcz należy. Dla pewności tak. Dla spokojności  . > Argument że "moja macica należy do mnie" mnie nie przekonuje ,Trudno, by było inaczej, skoro jako mężczyzna macicy nie posiadasz. > bo dlaczego posługując sie tym argumentem nie dopuścić aborcji do 9-tego miesiąca?Dopuścić. > Są kraje, w których "aborcja" jest dopuszczalna nawet po urodzeniu dziecka , tak traktuje sie urodzone dziewczynki w Chińskiej Republice Ludowej.Wówczas nie jest to już aborcja, a dzieciobójstwo - będące z gruntu innym zjawiskiem. > Przekonajcie że aborcja jest dobrem racjonalistkę, która straciła dziecko a stawiam dobrą wódkę.Znałem racjonalistkę, która miała nieszczęście trzykrotnie poronić, a nie widziała żadnego powodu dla którego aborcja miałaby być nielegalną. Ale nie o to chodzi. Dobrem albo złem cokolwiek może być tylko dla kogoś. Tego typu ocenne kategorie zależą całkowicie od osoby i sytuacji, zawsze więc można się spodziewać, że co jeden dobrem nazwie, kto inny właśnie jako zło określi - tedy dobro/zło "same w sobie" mają zerową siłę argumentacyjną. Liczy się tylko, kto swoje rozumienie dobra/zła jest w mocy narzucić.
Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter) |
| diogenes (42753 punktów) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > systemy mają znaczący, a często decydujący wpływ na podejmowane decyzje.W takim razie nie jest to decyzja człowieka, lecz systemu. Jak jednak oddzielić człowieka od systemu? Niby gdzie przebiega granica? Gdzie we mnie jest system (np.) kapitalistyczny, a gdzie zaczyna się moje ego?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Kara śmierci za ateizm, czyli o prześladowaniach | > Jak jednak oddzielić człowieka od systemu? Niby gdzie przebiega granica? Gdzie we mnie jest system (np.) kapitalistyczny, a gdzie zaczyna się moje ego?Każdemu tortury pokażą granice jego ego. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|