 |
prof. Hartman i lewacki Hitler Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2013 21:47 | paula17 (495 punktów) | prof. Hartman i lewacki Hitler
5 na 7 | Dzisiaj w Kropce nad i w tvn24 prof. Hartman rozmawiał z posłem Giżyńskim. Pewien fragment wyglądał jakoś tak: Cytat:prof. Hartman: Chce Pan powiedzieć że Kościół nie ma na swoim sumieniu zbrodni? A wymordowanie Jerozolimy, a czarownice, a inkwizycja? Cytat:Poseł Giżyński: Chcę Panu przypomnieć że to ma się nijak do zbrodni narodowego socjalisty, lewaka z Niemiec Cytat:prof. Hartman: To znaczy że Kościół nie ma krwi na rękach? Myślę - kuźwa - ja czegoś nie wiem czy faszyzm wlicza się do lewicy? Czegoś nie wiem czy Hitler 70 lat po śmierci zmienił światopogląd? Od pupilka Kościoła do lewackiego ateisty? Faszyzm nie jest narodowościowo-ksenofobiczny? Więc Trocki był z prawicy? Bo przecież zwalczał faszyzm? "Mein Kampf" wzorowało się na "Bogu urojonym"? Profesor Hartman mnie zaskoczył, wygląda na to, że nic nie wie o zbrodniach Kościoła? 1. Jerozolima - 1099 rok; 2. Czarownice - XIV-XVII wiek; 3. Inkwizycja - XII-XIV wiek. Chyba profesor musi sobie odświeżyć bibliotekę. I szlag Paulinę trafił bo myślała że kto jak kto ale profesor filozofii i etyk będzie wiedział o czym mówi. I się Paula zawiodła  . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#46 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | . > Znaczy, gdybyś się nagle dowiedział, że jakiś ateista był straszną świnią i okrutnym niegodziwcem, to przestałbyś być ateistą,Nie, nie przestałbym, gdyż jestem prawie statystycznie pewien, że tacy się zdarzają, ale jako racjonalista jestem ciekawym człowiekiem i chciałbym, aby Pan zechciał przedstawić tu nam kilku wielkich złoczyńców będących jednocześnie racjonalnymi ateistami. Powtarzam racjonalnymi, gdyż dla mnie wiara, że Bóg jest i wiara, że Boga nie ma oraz wiara w Jahwe, Jezusa, Stalina, Hitlera mają tą samą wartość i wszystkie są tylko różnymi formami fideizmu, a nie tyle same religie/ideologie są szkodliwe - co wiara w nie, gdyż każda wiara - niezależnie od przedmioty/podmiotu wiary - ogranicza nas intelektualnie, a także moralnie - usprawiedliwiając zło czynione dla i w imię wiary. Miłego dnia. @@@ . |
#47 3 na 3 | Satyr (4285 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler |
> Źródłami zapewne są wypociny katolickiego wybielacza historii kościoła?Widzę, że już sobie wszystko wytłumaczyłeś, nie sprawdzając nawet tych źródeł. Wszystko dopasowane do Twoich uprzedzeń, można odetchnąć z ulgą  Po co sprawdzać autorów, przecież to aż kilka kliknięć, a i tak wiadomo, że to muszą być katoliccy prowokatorzy i trolle  > Słowa sekretarki Hitlera vs listy Hitlera do Piusa?Miał w tych listach pisać, że papcia nabije na pal albo wetknie mi chorągiew w tyłek? Jasne jest, że takie listy są elementem polityki. Nie ma nawet pewności, że Hitler samodzielnie je pisał. Akurat słowa jego współpracowników i podwładnych cytujących jego osobiste, prywatne wypowiedzi są o wiele bardziej znaczące dla opisu jego prawdziwego stosunku do religii, niż listy polityczne. Pierwsze słyszę, żeby w politycznych listach jakiś polityk zdradzał swoje prawdziwe zamiary, podobnie jak w publicznych przemówieniach. Pozdrawiam |
#48 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | . > >>>Elity intelektualne, artyści, pisarze wszyscy przeżyli większa lub mniejsza fascynację komunizmem i o tym zaświadczali. I to jest w dziedzictwie naszej kultury.> Ta fascynacja komunizmem najczęściej opierała się na obłudnym zachwalaniu marksizmu/stalinizmu w zamian za wysokie nakłady książek, mieszkania i zagraniczne wycieczki. Oni byli ślepi na historyczną wiedzę i nie zdolni do samodzielnej refleksji. Tak, większość powojennej elity intelektualnej w oczach współczesnego "rycerza bez skazy", to moralne szmaty, które swoje ideowe poglądy sprzedawali za miskę komunistycznej soczewicy. Tak, to głęboka refleksja, na którą niewielu stać. > Sam Miłosz podsumował czasy swojej służalczości mówiąc, że "uprawiał prostytucję".Prostytucja to szlachetny zawód, a qurestwo to jednak droga indywidualnego wyboru. W mojej racjonalistycznej moralności można popełniać błędy i źle wybierać, a nawet dokonywać złych czynów - to jakoś tam mogę usprawiedliwić, gdy nie minęło granicy zbrodni - ale squrwienia wybaczyć mi trudno. Nie zgadzam się, że komunizm jest gorszą ideologią od chrześcijaństwa i dopiero praktyki wywodzące się z tych religii są przerażające, a umożliwiała je głęboka wiara mas. Czy nie warte jest poważnej intelektualnej refleksji dlaczego ludzi tak pociąga i tak przekonywuje wiara, nawet wtedy, a może nawet szczególnie wtedy, gdy ewidentnie irracjonalna, gdy mityczność założeń i celów jest dla inteligentnego człowieka łatwo dostrzegalna. > A ci niepokorni i nieprzekupni przepadali w odmętach dziejów.Gówno prawa. Młyny Boże mielą wolno może, ale oliwa zawsze na wierzch wypływa. Ideowi ludzie, którzy coś zrobili i coś mieli do powiedzenia znajdą swoją sprawiedliwość, szkoda, że w większości po śmierci, ale tu na ziemi i to wszystko jedno czy byli z lewa czy z prawa. Liczy się wielkość człowieczeństwa i jakość przemyśleń. Czy pamięta Pan Alfreda Wallace, chyba nie, ale mogę się założyć, że za parę lat wróci on do świadomości inteligentów, gdyż wart jest przypomnienia. Jestem też pewien, że sprawiedliwość zostanie oddana Jaruzelskiemu i wielu innym polskim "komunistom" wielkim patriotom, którzy widzieli po swojemu polską rację stanu, ale działali na rzecz jego dobra. Polacy-katolicy powątpiewają w mój patriotyzm, gdyż pogardzam ich małością ukrywaną pod manią wielkości "narodu wybranego". Ponadto warto pamiętać, że w katolicyzmie to nauczania moralne z ich Św. Pism są dla innych, a nie dla nich samych: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Czy przemyślał Pan już publikacje ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego, Bartosia, Obirka, Polaka, czy przeprowadził Pan refleksję nad Ślubami milczenia i tak dalej. Można prawie nieskończenie. Ale niechęć do rozliczenia się ze zbrodniarzami stalinizmu, ówczesnymi sędziami, prokuratorami, esbekami, którzy do dzisiaj pełnią niekiedy wysokie funkcje w państwowych urzędach, jest już dla mnie totalnie niezrozumiała. Karna odpowiedzialność zbiorowa jest w rozumieniu naszej cywilizacji zbrodnią. Zbiorową odpowiedzialność, to rozliczy historia. Myślę, że indywidualna odpowiedzialność za zło, tam gdzie została wykazana i udowodniona, została już napiętnowana i ukarana, ale niech Pan mi powie, jak wygląda ta sprawiedliwość wobec największego beneficjenta zmiany ustroju - Kościoła Katolickiego, kto i kiedy rozliczy tą instytucję za masowe grabieże majątku państwa. Jakoś też mi trudno uwierzyć, że więcej razy złamano prawo przy nacjonalizacji niż przy reprywatyzacji i wyprzedaży dorobku PRL. Umiem krytycznie patrzeć na rzeczywistość i niewierzący jestem już z natury. A na propagandowy kit, to już w PRL-u się uodporniłem, więc przestań Pan go tu wciskać. @@@
Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie. . |
| pawel_wr (4297 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > > Pełnił też ważną funkcję ministranta, a to oznacza, że był prymusem na lekcjach >religii.> Zona pana Girzyńskiego jest nauczycielką religii  , a to też wiele tłumaczy  |
| pawel_wr (4297 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > 24 lutego 1920 r. ogłoszono 25 punktowy plan NSDAP.> Nie znalazłem nigdzie polskiego tłumaczenia tego planu.W niemieckojęzycznej części internetu są oryginały. Trudno je znaleźć ze względu na cenzurę , ale da się. st.[/cytat] > angielska wikipedia> angielska wikipedia (łatwiejszy angielski)> artykuł w niemieckiej wikipedii> *wytłuszczenie dodane przeze mnie.Artykuł w niemieckiej wikipedi jest niekompletny i nierzetelny. > Trudno jednoznacznie określić czy narodowy socjalizm był ruchem prawicowym czy >lewicowym.Założenia ruchu nazistowskiego są lewicowe , a wykonanie..... to inna bajka. > Jakby nie było po dziś dzień wiele punktów programu nazistowskiego pokrywa się z programami partii prawicowych, a słowa Hitlera mogłyby być używane przez reprezentantów partii narodowościowych. Dlatego niezwykle bawi mnie ta scena (Iron Sky to według mnie wybitna komedia i bardzo niedoceniana).Większość założeń 25 punktowego programu jest lewicowa. Czytałem to "dzieło" w oryginale. > Na koniec kolejny cytat, ku pokrzepieniu serc (też po angielsku, bo oczywiście po polsku nie sposób go znaleźć):> Cytat:And so I believe to-day that my conduct is in accordance with the will of the Almighty Creator. In standing guard against the Jew I am defending the handiwork of the Lord. Therefore, I am convinced that I am acting as the agent of our Creator. By fighting off the Jews, I am doing the Lord's work. I believe today that my conduct is in accordance with the will of the Almighty Creator. > > Adolf Hitler, Mein Kampf vol.1 chap.2Prosze o niemiecki oryginał , bo każdy przekład czy tłumaczenie zniekształca myśl pierwotną. W najbliższym czasie zamieszczę tłumaczenie 25 tez , aby było wiadomo , o czym jest rozmowa , bo jak zauważam , większość wypowiadających się o tezach nazizmu nie zna tematu. |
#51 8 na 8 | Sceptyk35 (291 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | Mam wątpliwość. Czy wielbiciel lewaka to też lewak? Bo wielbicielem Hitlera i jego ruchu był pewien zakonnik polski Maksymilian K. W gazecie przez niego wydawanej "Małym Dzienniku" i piśmie "Rycerz Niepokalanej" roiło się od artykułów gloryfikujących ten ruch ("Kult fizycznej sprawności przenika wychowanie młodzieży!", "Ileż humoru, szczerości, ogólnej radości, swobody nie zmąconej piętnem erotyzmu", "Hitlerjugend jest najliczniejszą organizacją w świecie, wyrabiającą poczucie wspólnoty narodowej", "Państwo i partia stanowi jedno. Dyscyplina jest najwyższą cnotą", "Dopiero partia narodowosocjalistyczna stworzyła zdrowy dzień życia")... lubimyczyt(*)0757/paszkwil-na-samego-siebie (str.88). Hmm... Święty lewak? Może św.Maksymilian - patron lewaków? A może Hitler wtedy (1937) nie był jeszcze lewakiem? |
#52 2 na 2 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Założenia ruchu nazistowskiego są lewicowe , a wykonanie..... to inna bajka.Ale antykomunistyczne i antysocjalistyczne  Faszyzm jest kontynuowany przez partie określające siebie jako prawicowe. Podobnie nazizm znajduje współcześnie wyraz w skrajnej prawicy. Co oczywiście nie znaczy, że neonaziści mają takie same podstawy. Ogólnie to jest przepychanie z prawo na lewo, jakby to cokolwiek zmieniało jaką łatkę się przypnie jakiejś partii. Rzetelne tłumaczenie tego planu z niemiecki na polski na pewno byłoby pomocne, więc proszę 
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#53 1 na 1 | paula17 (495 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Pełnił też ważną funkcję ministranta, a to oznacza, że był prymusem na lekcjach religii.A prof. Hartman ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. |
#54 1 na 1 | paula17 (495 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Zona pana Girzyńskiego jest nauczycielką religii , a to też wiele tłumaczy  > Dokładnie co to tłumaczy? Zawodu żony się chyba nie wybiera. |
#55 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Z tego, co wiem ustrojem gospodarczym w czasach III Rzeszy był kapitalizm. Żadne działania Hitlera nie były skierowane przeciwko wielkiemu kapitałowi.Jeśli taka jest definicja prawicowości to prawicowcem był też Olof Palme. Chyba ktoś, kto lepiej ode mnie zna się na historii gospodarki mógłby tu wypowiedzieć swoje zdanie, niemniej nawet podręczniki szkolne (bez względu na to jaka opcja jest przy władzy) informują o tym że w czasach III Rzeszy znacząco wzrósł udział interwencjonizmu państwowego w gospodarce, a wielki i mały kapitał był pod nadzorem NSDAP. W prywatnych kopalniach fabrykach i hutach działały struktury partii mające dużą władzę. Niemniej bez znaczenia jest, czy Hitler był człowiekiem lewicy czy prawicy, katolikiem czy ateistą, na tym forum najtrafniej jednym słowem określił go prof. Bogusławski nazywając go PSYCHOPATĄ. Obwinianie współczesnej lewicy, współczesnej prawicy, kościoła czy ateistów, współczesnych Niemców czy Austriaków za zbrodnie psychopaty jest nieporozumieniem, a zrozumienie zjawiska pt Adolf Hitler jest nam potrzebne i to bardzo, ale tylko po to aby nie dopuścić do "Powtórki z rozrywki" |
| szarley (54913 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Faszyzm jest kontynuowany przez partie określające siebie jako prawicowe. Podobnie nazizm znajduje współcześnie wyraz w skrajnej prawicy. Co oczywiście nie znaczy, że neonaziści mają takie same podstawy.Niejaki Lepper określał siebie jako lewicowca, ja mówię o sobie że jestem dobrym człowiekiem  |
#57 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Jakoś też mi trudno uwierzyć, że więcej razy złamano prawo przy nacjonalizacji niż przy reprywatyzacji i wyprzedaży dorobku PRL.To nie jest kwestia wiary tylko wiedzy, fakty sprawdzalne za pomocą aparatu naukowego. Polecam kilka esejów MF Rakowskiego, historyka, redaktora naczelnego Polityki (to oczywiście informacje dla postronnych a nie dla p. Bogusławskiego) Zapewne znajdzie Pan w bibliotece uniwersyteckiej w Warszawie |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | . > >>>Jakoś też mi trudno uwierzyć, że więcej razy złamano prawo przy nacjonalizacji niż przy reprywatyzacji i wyprzedaży dorobku PRL.> To nie jest kwestia wiary tylko wiedzy, fakty sprawdzalne za pomocą aparatu naukowego. Polecam kilka esejów MF Rakowskiego, historyka, redaktora naczelnego Polityki (to oczywiście informacje dla postronnych a nie dla p. Bogusławskiego)Bogusławski - aby opowiedzieli nam jak to było przeprowadzane - polecił by też prof. Kazimierza Poznańskiego, Tadeusza Kowalika, czy też książkę prof. Jacka Titenbruna, "Z deszczu pod rynnę". Mocno udokumentowaną i opisującą złodziejski proceder tych, którzy teraz nam mówią, że nie zapracowaliśmy na własne emerytury. Myślącym samodzielnie - a nie łykającym tylko propagandowy kit - warto też zajrzeć do książki Davida Osta - "Klęska 'Solidarności'" itd. Pozdrawiam. @@@ . |
#59 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | >Myślę - kuźwa - ja czegoś nie wiem czy faszyzm wlicza się do lewicy? Czegoś nie wiem czy Hitler 70 >lat po śmierci zmienił światopogląd? Od pupilka Kościoła do lewackiego ateisty? Faszyzm nie jest >narodowościowo-ksenofobiczny?
Moczar też zwalczał faszyzm , napisał nawet o tym książkę napisał, a niewielu było w Polsce bardziej narodowościowo-ksenofobicznych postaci
Mam nieodparte wrażenie że należy obiektywnie przedefiniować terminy "lewica" i "prawica" najlepiej wracając do czasów rewolucji francuskiej. |
#60 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: prof. Hartman i lewacki Hitler | > Bogusławski - aby opowiedzieli nam jak to było przeprowadzane - polecił by też prof. Kazimierza Poznańskiego, Tadeusza Kowalika, czy też książkę prof. Jacka Titenbruna, "Z deszczu pod rynnę". Mocno udokumentowaną i opisującą złodziejski proceder tych, którzy teraz nam mówią, że nie zapracowaliśmy na własne emerytury.> .Prof. Poznański? Ten sam który w Przeglądzie opisywał mechanizmy prywatyzacji majątku państwowego w USA? Litości!!!!!! Nie ze wszystkim co Pan pisze, Profesorze muszę sie zgadzać ale tym razem Pan mnie zawiódł. > Myślącym samodzielnie - a nie łykającym tylko propagandowy kit -MF Rakowski nie miał zwyczaju wciskać propagandowego kitu. Nie podważam faktów złodziejstwa przy zmianie ustroju (Komisja Majątkowa budzi wręcz moje obrzydzenie) ale p. Poznańskiego proszę nie cytować na forum ludzi myślących. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|