 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-02-2013 19:46 | grzmot (741 punktów) | Ekspertyza nt. rozsądku
37 na 37 | Trwają boje wiernych Makaronowi z machiną urzędniczą. Zwłoki w korespondencji, niewłaściwie napisane kontrakty i wrażenie ogólnej niechęci ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ale mamy przełom. Wyciekła opinia powołanych ekspertów z UJ. Dziwne, że tak późno, biorąc pod uwagę, że w tekście jest data 17.10.2012, ale pal licho. Najważniejszy jest główny argument ekspertów przeciwko uznaniu nowego obrządku za oficjalny: Cytat:Czy jest możliwe aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje Latający Potwór Spaghetti, który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący? Bardzo przekonujący, prawda? Jeśli podmienimy FSM na inną nazwę, to co się okaże? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#136 1 na 1 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Trzeba będzie nową ekspełtyzę zamówić  > U paleoproktologów?>  A kogo to obchodzi. Byle wpisu nie było  |
#137 5 na 7 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Pędzę zatem poinformować, że urzędnik może zrobić tylko to co prawem jest dozwolone, nic więcej.<No właśnie, "nic więcej". Przeczytaj sobie Dział III-Rejestrowanie kościołów i innych związków wyznaniowych USTAWY z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznaniaI znajdź jedno zdanie, w którym mowa o "obawach" co do rozumienia "wspólnoty religijnej" i zapis o jakiś ekspertyzach lub/i definicjach. > Przy okazji zastosowałeś dość oryginalny sposób wnioskowania: każdy kto się uważa za coś (kogoś) jest tym kimś jeśli istnieje chociaż jedna definicja, która to potwierdza.> To głębokie mądrości...<W tym przypadku, tak "bystrzacho" są to mądrości: CZYTAJ BRZOSTOWSKI, PO POLSKU NAPISANE JEST:: Art. 31. 1. Prawo wniesienia wniosku, o którym mowa w art. 30, przysługuje co najmniej 100 obywatelom polskim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych, zwanych dalej "wnioskodawcami". 2. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy potwierdzające treść wniosku, o którym mowa w ust. 1, i deklaracji o utworzeniu kościoła lub innego związku wyznaniowego, imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer PESEL każdego z wnioskodawców. 3. Wnioskodawcy mogą wybrać spośród siebie co najmniej pięcioosobowy komitet założycielski reprezentujący ich w postępowaniu w sprawie wpisu do rejestru.
I nie odpisuj mi już, proszę, mam ograniczona odporność na oszołomskich upierdliwców.
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#138 4 na 4 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > No właśnie, "nic więcej".Panie Arturze wypadałoby jeszcze Brzostowskiemu podać, co musiałoby zaistnieć aby urzędnik podjął decyzję o odmowie: Cytat: Odmowa wpisu do Rejestru. Minister Administracji i Cyfryzacji odmawia wpisu do Rejestru jeżeli: 1.w trakcie postępowania w sprawie wpisu do Rejestru stwierdzi braki lub uchybienia w treści wniosku, które pomimo wezwania do ich usunięcia w terminie dwóch miesięcy nie zostały usunięte, 2. wniosek zawiera postanowienia pozostające w sprzeczności z przepisami ustaw chroniącymi bezpieczeństwo i porządek publiczny, zdrowie, moralność publiczną, władzę rodzicielską albo podstawowe prawa i wolności innych osób Ani słowa o niezgodności z definicjami "religii" i "związku wyznaniowego". A tym bardziej nie ma nic o zamawianiu ekspertyz! Wielokrotnie użytkownik Brzostowski udowadniał odporność na argumenty i wiarę we własną nieomylność. I zgadzam się z Panem w tym stwierdzeniu: > I nie odpisuj mi już, proszę, mam ograniczona odporność na oszołomskich> upierdliwców.ale czasem trudno jest przejść, bez chociażby prób sprostowania wypisywanych głupot.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
#139 4 na 4 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Art. 31.1. Prawo wniesienia wniosku, o którym mowa w art. 30, przysługuje co najmniej> 100 obywatelom polskim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych,> zwanych dalej "wnioskodawcami".2. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisycelowo tak prosto zdefiniowano wspólnotę religijną, żeby nikt nie mógł zdyskredytować żadnej religii, bo przecież WSZYSTKIE to bujda na resorach i gdyby poważnie traktować prawdę i fakty, to należałoby zdelegalizować wszystkie religie, jako wehikuły do naciągania ludzi. No chyba, że ktoś UDOWODNI, że jego bóg istnieje faktycznie 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#140 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Możliwe, ale tylko wg garstki ludzi. Poza tym za innymi religiami stoją systemy wartości, tradycja, itd ... i w ocenie większości nie jest to śmieszne.Nie jest śmieszne montowanie w monstrancji posikanej hostii przez księdza? ( Skółka jak byś nie wiedział o czym piszę) Podobno te siki już kogoś uzdrowiły. Nie jest śmieszne budowanie hiper świątyni, hiper posagów ( posąg JPII ma być większy od tego w Świebodzinie. A Licheń nie jest śmieszny ? Jest żałosny w swoim bezguściu to fakt ale i śmieszny. > A w przypadku FSM wszyscy uwazają, że to śmieszne nawet wyznawcy FSM. I taka jest różnica.FSM jest sympatyczny i życzy ludziom dobrze w przeciwieństwie do boga chrześcijan który lubuje się w zadawaniu cierpienia.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#141 5 na 5 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | |
#142 2 na 2 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > ... wypadałoby jeszcze Brzostowskiemu podać, co musiałoby zaistnieć aby urzędnik podjął decyzję o odmowie<Panie Mateuszu, ma Pan całkowita rację i zacytowany przez pana fragment Ustawy jest również istotny. (Chciałem zacytować cały Dział III tej Ustawy w moim poście - niestety "nie zmieścił się w całosci"  ) > Wielokrotnie użytkownik Brzostowski udowadniał odporność na argumenty i wiarę we własną nieomylność.<Niestety to fakt, a nie jedynie "powszechnie znana wiedza" na tym Forum.  > ale czasem trudno jest przejść, bez chociażby prób sprostowania wypisywanych głupot.<I słusznie Pan czyni "prostując" je, dzięki temu ja (a z pewnością i inni) mamy "materiał" do przemyślenia - tak się wzajemnie, wciąż uczymy i korygujemy ogląd świata. Podziwiam Pańską i inny Użtkowników cierpliwość, wytrwałość. Pozdrawiam
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#143 2 na 2 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > > Art. 31.1. Prawo wniesienia wniosku, o którym mowa w art. 30, przysługuje co najmniej> >100 obywatelom polskim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych,> >zwanych dalej "wnioskodawcami".2. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy> celowo tak prosto zdefiniowano wspólnotę religijną, żeby nikt nie mógł zdyskredytować żadnej religii,<Bardzo istotne jest (IMO) to zdanie w pkt.2, Art 31: Cytat: ...i deklaracji o utworzeniu kościoła lub innego związku wyznaniowego,
Definicje i ekspertyzy to oczywiste "szukanie dziury w całym" i samowola Urzedników.
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#144 2 na 2 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > napisz lepiej czy uważasz, że FSM jest wspólnotą religijną?Jak wyznawcy FSM powołają makaronową inkwizycję, to Ci to Twoje pytanie ołowianą kluchą w gardle stanie... |
#145 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
>Bardzo przekonujący, prawda? Dla urzędniczego betonu może być wystarczający. Przypomnij sobie ekspertyzy jakie betonowa Kopacz dostała od jakichś umysłowych dziwolągów w sprawie krzyża w Sejmie. Niko Alm 3 lata walczył o zdjęcie w durszlaku, a czynił to w kraju cywilizowanym choć dość mocno katolickim. W Watykańskim Grajdołku mimo przetartych gdzie indziej ścieżek lekko być nie może!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#146 2 na 4 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > To jest makaron jeśli nie ośmio- to co najmniej czterojajeczny! Siedmiojajeczny. Wszak siedem to szczęśliwa liczba. Myślę że to dodaje tej, no, mistyczności  |
#147 2 na 2 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Po śmierci zaś zamierzam zostać świętą i zostać wyniesiona na ołtarze  Kucharze na ołtarze! |
#148 1 na 1 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | obrażasz mnie! Ja nie praktykiem, a badaczem Pisma jestem  |
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > obrażasz mnie! Ja nie praktykiem, a badaczem Pisma jestem Obrażam?  A wskazałem Cię gdzieś?  |
#150 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> No dobra, a wg Ciebie FSM jest wspólnotą religijną, czy nie?W rozumieniu ustawy - jest. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|