 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-02-2013 19:46 | grzmot (741 punktów) | Ekspertyza nt. rozsądku
37 na 37 | Trwają boje wiernych Makaronowi z machiną urzędniczą. Zwłoki w korespondencji, niewłaściwie napisane kontrakty i wrażenie ogólnej niechęci ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ale mamy przełom. Wyciekła opinia powołanych ekspertów z UJ. Dziwne, że tak późno, biorąc pod uwagę, że w tekście jest data 17.10.2012, ale pal licho. Najważniejszy jest główny argument ekspertów przeciwko uznaniu nowego obrządku za oficjalny: Cytat:Czy jest możliwe aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje Latający Potwór Spaghetti, który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący? Bardzo przekonujący, prawda? Jeśli podmienimy FSM na inną nazwę, to co się okaże? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > nauczasz i nie wiesz ? Nie bądź taki skromny  Nic o tym nie wiem, ale Ty jak widać wiesz, ciekawe skąd? Objawienie miałeś? Wyplącz się z tego Makaronu... > >>To nie są dowody, że wierzą, tylko na to, że mordowali dla zysku i łażą do kościoła, bo jest taki rytuał i demonstracja przynależności.> >A takie tutaj dyskusje były że jednak mordowali z powodów religijnych. A teraz >jak wygodnie to już dla zysku? Ech ... racjonaliści...> no widzisz. I gdzie te dowody ? Jak udowodnisz, że "faktycznie" wierzy ?Skoro ludzie ginęli dla wiary, podejmowali różne dramatyczne decyzje, itd ... to łatwo wywnioskować, że musieli wierzyć. W przypadku pastafarian niczego takiego nie ma. > Nic nie kumasz. Pastafarianie są tak samo śmieszni jak KK i inne religie.Możliwe, ale tylko wg garstki ludzi. Poza tym za innymi religiami stoją systemy wartości, tradycja, itd ... i w ocenie większości nie jest to śmieszne. A w przypadku FSM wszyscy uwazają, że to śmieszne nawet wyznawcy FSM. I taka jest różnica. |
#92 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Ekspertyza otwiera drogę katolikom do uznania tego całego FSM za obrazę uczuć religijnych, ze względu na parodię chrześcijaństwa.> Mówisz wyznawcy trójjedynego, w 1/3 poczętego z drugiego, będącego jednocześnie 3/3 pierwszego, z dziewicy narodzonego, mogą się poczuć urażeni Macką Makaronowego?Nie macką tylko parodią, w dodatku nie artystyczną, a na poważnie, co podchodzi pod celowe wyśmiewanie i obrazę uczuć. Już Gowin będzie wiedział jak to uzasadnić... |
#93 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Nikt tego nie badał, dalej mieszasz porządki i nie rozumiesz czego dotyczyła ekspertyza.> Tę ekspertyzę to o kant (....) stołu rozbić, jak pokazałem wcześniej analogicznie można odrzucić chrześcijaństwo.Nie można, bo wskazuje się na faktyczne istnienie wyznania i wiarę, a w przypadku FSM tego nie ma. To jest istotny elemennt tej ekspetyzy, a nie to czy faktycznie istnieje jakiś bóg. > Kopimizm również można uznać za religię, która została założona 'dla jaj', nie mniej jednak szwedzki rząd ją uznał.Widać inne prawo mają. > Religia, do której założyciele mają dystans, która nie wrzeszczy nienawistnie, jest znacznie lepsza niż religia stworzona przez głupców, pod wpływem narkotyków, przez osoby chore psychicznie, jest lepsza niż religia która zniszczyła szereg cywilizacji, kultur i narodów (Rzym, Majowie, Aztekowie, Prusowie).Zgadzam się z Tobą częściowo, ale tylko hipotetycznie, bo to co piszesz tylko tak można traktować. Nie istnieje religia FSM, przynajmniej narazie. Która to religia została stworzona przez głupców, pod wpływem narkotyków, osoby chore psychicznie? Możesz to rozwinąć? Która religia zniszczyła Rzym, Majów, Azteków i Prusów? > Przywidzenia chorych na padaczkę są cudami i należy ich organizacje legalizować, natomiast organizację ludzi zdrowych, która parodiuje organizacje założone pod wpływem przywidzeń i halucynacji, bądź / i z powodu walki o władzę - nie?Dlaczego nie? Można, kto broni założyć stowarzyszenie, fundację, itd ... Róbcie sobie co chcecie, ale nie nazywajcie tego religią, bo to nią nie jest. > Gratuluję rozsądku p. Brzostowski.Tak, ja jestem rozsądny. Jak widzę grupę ludzi, którym nie podoba się religia i chcą punktować jej absurdy, to niech sobie to robią, ale niech nie oczekują statusu religii, bo religią nie są. Jak widzę dwóch gejów, którzy tworzą związek, to myślę sobie niech sobie żyją i robią co chcą, ale niech nie żądają aby mieć status małżeństwa, bo małżeństwem nie są. Jak widzę krowę, to nazywam ją krową, a nie koniem, mimo że ona by akurat tego chciała. Kto tu jest rozsądny p. Hotbit? |
#94 5 na 5 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Już Gowin będzie wiedział jak to uzasadnić...Aż przebieram nogami z niecierpliwości. Najpiękniejsze jest, że by to uzasadnić trzeba zrobić z siebie kompletnego kretyna. Myślisz samobójca? |
#95 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >nauczasz i nie wiesz ? Nie bądź taki skromny  > Nic o tym nie wiem, ale Ty jak widać wiesz, ciekawe skąd? Objawienie miałeś? Wyplącz >się z tego Makaronu...Tak się zachowujesz, a ja lubię makaron  > >no widzisz. I gdzie te dowody ? Jak udowodnisz, że "faktycznie" wierzy ?> Skoro ludzie ginęli dla wiary, podejmowali różne dramatyczne decyzje, itd ... to >łatwo wywnioskować, że musieli wierzyć. W przypadku pastafarian niczego takiego nie >ma.to nie jest dowód, tylko Twoje przypuszczenie > >Nic nie kumasz. Pastafarianie są tak samo śmieszni jak KK i inne religie.> Możliwe, ale tylko wg garstki ludzi. Poza tym za innymi religiami stoją systemy >wartości, tradycja, itd ... i w ocenie większości nie jest to śmieszne. A w przypadku >FSM wszyscy uwazają, że to śmieszne nawet wyznawcy FSM. I taka jest różnica.Robiłeś jakieś badania, że wiesz co myśli większość w tej sprawie ? Poza tym, po raz kolejny: nie ma znaczenia czyjaś opinia. Ignorujesz fakty: dałem Ci linka, że pastafarianie nie robią sobie jaj. Chyba pomyliłeś fora. Na tym forum KAŻDA religia jest śmieszna. Więcej zrozumienia znajdziesz na katolik.pl, albo ateista.pl. Źle cytujesz. Twoje posty są nieczytelne.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Już Gowin będzie wiedział jak to uzasadnić...Brzostowski sobie robi z nas jaja i nas podpuszcza  oczywiście, to jest tylko moja opinia 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#97 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >bo ustawodawca nie musi przewidzieć wszelkich idiotyzmów, które przyjdą do głowy obywatelom. Bada się stan faktyczny: czy FSM jest religią, zgadzamy się że nie jest. I wiedzą to także w ministerstwie, ale potrzebowali ekseprtyzy na potwierdzenie swoich przypuszczeń.> Czyli jak bede chcial zarejetrowac spolke z o.o. i spelnie wszystkie wymogi to urzednik bedzie mogl i tak zarzadac ekspertyzy bo uslyszal gdzies, ze te spolke chce zalozyc nie na serio a tylko jako np. zart po przegranym zakladzie???To zawsze jest sprawa indywidualna. Jeśli będzie nagłośnione w mediach że rafal73 przegrał zakład i zamierza dla jaj założyć spółkę, to bardziej dokładnie przeczyta całą dokumentację i będzie analizował, czy nie zrobi z siebie durnia. Jak coś znajdzie i nie będzie pewien, to zapewne taką ekspertyzę może zamówić, chociaż na 100% nie wiem, bo sp. zo.o. rejestruje się w sądzie, a tam mogą być inne zwyczaje. Ale myślę, że to zależy co tam będzie napisane. Jak będzie np nazwa: Walnięty Ateista Sp. z o.o., to może nie zarejestrować, zawsze to sprawa indywidualna. > Skoro mowisz, ze ekspertyza FSM byla zamowiona ekstra (nie ma mowy o ekspertyzie w opisie oficjalnych wymogow) bo urzednicy uslyszeli, ze wyznawcy FSM tak na prawde nie biora na powaznie calej tej akcji, to co stoi na przeszkodzie wrpowadzic takie same ekspertyzy we wszystkich innych dziedzinach?? Chcesz zalozyc spolke - ekspertyza czy mowisz na powaznie.Tak się robi, urzędnicy mają prawo zlecać przerózne ekspertyzy, Robią to wówczas gdy mają wątpliwości. W przypadku FSM każdy rozsadny urzednik miałby wątpliwości nie sądzisz? > Chcesz wize do USA - ekspertyza czy nie chcesz tylko wysmiac USA.Tutaj już coś bredzisz. > Tak jak juz pisalem - Polska dala kolejny raz ciala i osmieszyla sie na calej linii.Nie sądzę. > Jesli tylko padnie slowo "religia" czy "wiara" to kazdy urzednik zaczyna trzesc dupa i z leniwca robi sie nadgorliwca. Jak pies Pawlowa przelacza mu sie w mozgu przycisk i automatycznie szybko kleka na kolana aby polkiemu krk zrobic loda  > O takie Polske walczyliscie????A mi wydaje się, że to rozsądne podejście, a ocena sytuacji zależy od tego gdzie się leży. Gdyby ktoś chciał zarejestrować Kościół Walniętych Ateistów, to prawdopodobnie zlecili by taką samą ekspertyzę, tak jak i w przypadku Latającego Potwora Spagetti. I byłoby to normalne. Twoje wypowiedzi świadczą o dużej nienawiści do Polski i katolicyzmu, stąd dość oczywiste są Twoje opinie. Urzędnik jednak, jak każdy normalny człowiek, kieruje się zdrowym rozsądkiem. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >wszyscy wiedzą> "Wszyscy wiedzą" to nie jest żaden argument.To zależy, istnieje coś takiego jak "wiedza powszechnie znana". |
#99 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Problem polega na tym, że wiemy o co w tym wszystkim chodzi i zwyczajnie ministerstwo nie da z siebie zrobić idiotów.Przepiękne Brzostowski jest to, że już zlecając tą ekpełtyzę koncertowo zrobiło z siebie idiotów. Równie pięknie ci nałukowcy z Uj się koncertowo podłożyli. Szkoda, że Ty nic z tego nie rozumiesz. Nawet nie wiesz ile Piękna (przez duże P) Ci umyka. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >>wszyscy wiedzą> >"Wszyscy wiedzą" to nie jest żaden argument.<> Powiem więcej - to, eufemistycznie mówiąc, jest przekłamanie, a wprost - nieprawda .> I tak zazwyczaj bywa, gdy używa się kwantyfikatorów typu : wszyscy , żaden, każdy, nikt, nic itp.Oczywiście, możemy tak sobie gdybać, ktoś może twierdzić, że nie wie, iż ateista nie wierzy w boga. Zawsze ktoś taki się znajdzie, z tego wg twojej logiki płynie wniosek, że nie wszyscy wiedzą. I będziesz miał rację. I z tego zazwyczaj wyciągniesz wniosek, że to przekłamanie. A mi się wydawało, że to iż ateiści nie wierzą, to wiedza powszechnie znana. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >To jakie warunki wg Ciebie muszą być spełnione aby można było stać się oficjalnym kościołem w Polsce?> 500 000 hektarów ziemi, 30 000 budynków, 300 posłów wystarczy z pewnością. Wymordowanie kilku narodów i zniszczenie kilku cywilizacji też pomoże.Skoro tak twierdzisz... Chociaż nie zgadzam się. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Przepiękne Brzostowski jest to, że już zlecając tą ekpełtyzę koncertowo zrobiło z siebie idiotów. Równie pięknie ci nałukowcy z Uj się koncertowo podłożyli.Ci naukowcy to całkiem porządni religioznawcy. Jak nie pasuje wynik eksperyzy, to zabierasz się za obrażanie i lekceważenie autorów. Lepiej wykaż, gdzie wg Ciebie popełnili błąd. Napisali, że wg nich FSM to parodia religii i faktycznie to nie jest religia. Masz inne zdanie? Ministerstwo zadziałało całkiem rozsądnie. Zauważyli, że jakaś grupa dowcipnisiów, chce sobie robić jaja i zlecili ekspertyzę, aby mieć ewentualnie arguemnt za odrzuceniem wniosku. > Szkoda, że Ty nic z tego nie rozumiesz. Nawet nie wiesz ile Piękna (przez duże P) Ci umyka.Doskonale wszystko rozumiem, potrzebne jest narzędzie - zarejestrowany kościół, aby robić ciągle jaja. To taki palikotowy styl bycia: faktycznie ma coś ważnego do powiedzenia, ale jak już powie lub zrobi to nie wiadomo gdzie uciekać. |
#103 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> A mi się wydawało, że to iż ateiści nie wierzą, to wiedza powszechnie znana.A widzisz, myliłeś się. Nawet tu, na tym forum spotyka się zdanie, iż "ateiści wierzą w nieistnienie boga". Czyli jednak wiedza o tym, że nie wierzą, nie jest taka powszechna. A wracając do makaronu - ja nie wiem, czy ma to znaczenie dla procesu rejestracji (jako czynności biurokratycznej), czy wierni wierzą w Potwora, czy nie. Moim zdaniem nie powinno mieć. Deklarują się jako wyznawcy, członkowie Kościoła LPS, spełniają wymogi regulaminowe i nic więcej urzędników nie powinno obchodzić. W ustawie nic nie ma o wielowiekowej tradycji itp. rzeczach. |
#104 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Twoje wypowiedzi świadczą o dużej nienawiści do Polski i katolicyzmuAu! Na takie wypowiedzi zapala mi się czerwone światełko. Niechęć (jak to ująłeś, "nienawiść") do katolicyzmu wcale nie oznacza niechęci do Polski, a już na pewno nie nienawiści! Otrząśnij się ze stereotypu Polaka-katolika, bardzo i usilnie proszę. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Cytat:By design, the only dogma allowed in the Church of the Flying Spaghetti Monster is the rejection of dogma. That is, there are no strict rules and regulations, there are no rote rituals and prayers and other nonsense. Every member has a say in what this church is and what it becomes. > Jedynym dogmatem jest brak dogmatów. Tak więc jeśli np. dogmatem p. Brzostowskiego jest na serio wierzyć w bóstwo, podejście żartobliwe i wiara na żarty w Potwora znajduje się całkowicie w ramach logiki teologicznej Makaronowego Kościoła. Po raz kolejny widać miałkość 'ekspertyzy'.Gdyby uznać Twój punkt widzenia za prawdziwy, to ekspertyza, tym bardziej jest lepsza, ponieważ wówczas FSM nie mieści się tym bardziej w definicjach religii powszechnie przyjętych w religioznawstwie. Nic tutaj nie wykombinujesz. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|