 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-02-2013 19:46 | grzmot (741 punktów) | Ekspertyza nt. rozsądku
37 na 37 | Trwają boje wiernych Makaronowi z machiną urzędniczą. Zwłoki w korespondencji, niewłaściwie napisane kontrakty i wrażenie ogólnej niechęci ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ale mamy przełom. Wyciekła opinia powołanych ekspertów z UJ. Dziwne, że tak późno, biorąc pod uwagę, że w tekście jest data 17.10.2012, ale pal licho. Najważniejszy jest główny argument ekspertów przeciwko uznaniu nowego obrządku za oficjalny: Cytat:Czy jest możliwe aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje Latający Potwór Spaghetti, który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący? Bardzo przekonujący, prawda? Jeśli podmienimy FSM na inną nazwę, to co się okaże? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Od razu widać Wierzysz i nie musisz nic udowadniać, uzasadniać. Po prostu wiesz, a tutaj tylko nauczasz niewiernych  Kurdę, a ja nic o tym nie wiem? > >>>Natomiast katolicy faktycznie wierzą w boga, bo są na to dowody.> >>Ok. Dawaj te dowody.> >Wyprawy krzyżowe, śmierci męczeńskie, uczęszczanie do kościoła, itd ... Wszystko w imię boga. Ponad 2000 lat dowodów.> To nie są dowody, że wierzą, tylko na to, że mordowali dla zyskuu i łażą do kościoła, bo jest taki rytuał i demonstracja przynależności.A takie tutaj dyskusje były że jednak mordowali z powodów religijnych. A teraz jak wygodnie to już dla zysku? Ech ... racjonaliści... > >A Pastafarianie?> Pierwsi chrześcijanie słyszeli te same zarzuty: Jezus, a kto to taki ?!?  No właśnie... Jak udowodnią, że wierzą... to może i zarejestrują. Z resztą cały ten FSM działa przeciwko ateistom, gdyby ten kościół zarejestrowano, ateiści wyszliby na durniów, ponieważ byliby kojarzeni z tym kościołem. To bez sensu. |
#77 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Generalnie się powtarzasz i piszesz wciąż to samo. Jesteś wierzący ?> Jako żeś krótszy stażem to pragnę poinformować, że Brzostowski wierzy tylko w Latającego Potwora Brzostowskiego. Tylko i wyłącznie.Ważne, że w coś wierzy, więc dobry z niego człowiek. Trochę niegramotny, ale dobry 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#78 -2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Nikt tego nie badał, dalej mieszasz porządki i nie rozumiesz czego dotyczyła ekspertyza.> Następny powód do zaskarżenia decyzji jako niezgodnej z Konstytucją! Podobno wszyscy są równi wobec prawa- tak więc albo badamy wszystkich jak leci albo nikogo.Ekspertyza otwiera drogę katolikom do uznania tego całego FSM za obrazę uczuć religijnych, ze względu na parodię chrześcijaństwa. |
#79 1 na 1 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Tylko po makaronie.Po makaronie szczęśliwie wylatuje właściwym organem. |
#80 6 na 6 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > bo ustawodawca nie musi przewidzieć wszelkich idiotyzmów, które przyjdą do głowy obywatelom.Przeczytałeś Ty chociaż tę ustawę co Ci wrzuciłem? Ustawodawca jasno określił zasady przyznawania, odmawiania, odbierania statusu legalnego wyznania religijnego i ani się nie zająknął o korzystaniu z pomocy "specjalistów". Nie ma tam nic niejasnegoA jak jest, to wskaż proszę.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
#81 3 na 3 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Od razu widać Wierzysz i nie musisz nic udowadniać, uzasadniać. Po prostu wiesz, a tutaj tylko nauczasz niewiernych  > Kurdę, a ja nic o tym nie wiem?nauczasz i nie wiesz ? Nie bądź taki skromny  > >To nie są dowody, że wierzą, tylko na to, że mordowali dla zyskuu i łażą do kościoła, bo jest taki rytuał i demonstracja przynależności.> A takie tutaj dyskusje były że jednak mordowali z powodów religijnych. A teraz >jak wygodnie to już dla zysku? Ech ... racjonaliści...no widzisz. I gdzie te dowody ? Jak udowodnisz, że "faktycznie" wierzy ? > >>A Pastafarianie?> >Pierwsi chrześcijanie słyszeli te same zarzuty: Jezus, a kto to taki ?!?  > No właśnie... Jak udowodnią, że wierzą... to może i zarejestrują.> Z resztą cały ten FSM działa przeciwko ateistom, gdyby ten kościół >zarejestrowano, ateiści wyszliby na durniów, ponieważ byliby kojarzeni z tym >kościołem. To bez sensu.Nic nie kumasz. Pastafarianie są tak samo śmieszni jak KK i inne religie.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#82 7 na 7 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Ekspertyza otwiera drogę katolikom do uznania tego całego FSM za obrazę uczuć religijnych, ze względu na parodię chrześcijaństwa.Mówisz wyznawcy trójjedynego, w 1/3 poczętego z drugiego, będącego jednocześnie 3/3 pierwszego, z dziewicy narodzonego, mogą się poczuć urażeni Macką Makaronowego? |
#83 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> wszyscy wiedzą"Wszyscy wiedzą" to nie jest żaden argument. |
#84 5 na 5 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> bo ustawodawca nie musi przewidzieć wszelkich idiotyzmów, które przyjdą do głowy obywatelom. Bada się stan faktyczny: czy FSM jest religią, zgadzamy się że nie jest. I wiedzą to także w ministerstwie, ale potrzebowali ekseprtyzy na potwierdzenie swoich przypuszczeń.Czyli jak bede chcial zarejetrowac spolke z o.o. i spelnie wszystkie wymogi to urzednik bedzie mogl i tak zarzadac ekspertyzy bo uslyszal gdzies, ze te spolke chce zalozyc nie na serio a tylko jako np. zart po przegranym zakladzie??? Skoro mowisz, ze ekspertyza FSM byla zamowiona ekstra (nie ma mowy o ekspertyzie w opisie oficjalnych wymogow) bo urzednicy uslyszeli, ze wyznawcy FSM tak na prawde nie biora na powaznie calej tej akcji, to co stoi na przeszkodzie wrpowadzic takie same ekspertyzy we wszystkich innych dziedzinach?? Chcesz zalozyc spolke - ekspertyza czy mowisz na powaznie. Chcesz wize do USA - ekspertyza czy nie chcesz tylko wysmiac USA. Tak jak juz pisalem - Polska dala kolejny raz ciala i osmieszyla sie na calej linii. Jesli tylko padnie slowo "religia" czy "wiara" to kazdy urzednik zaczyna trzesc dupa i z leniwca robi sie nadgorliwca. Jak pies Pawlowa przelacza mu sie w mozgu przycisk i automatycznie szybko kleka na kolana aby polkiemu krk zrobic loda  O takie Polske walczyliscie???? |
#85 7 na 9 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >wszyscy wiedzą> "Wszyscy wiedzą" to nie jest żaden argument.<Powiem więcej - to, eufemistycznie mówiąc, jest przekłamanie, a wprost - nieprawda  . I tak zazwyczaj bywa, gdy używa się kwantyfikatorów typu : wszyscy , żaden, każdy, nikt, nic itp.
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#86 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Kościół to wspólnota grzeszników...A więzienie to wspólnota osadzonych.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#87 6 na 6 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Nikt tego nie badał, dalej mieszasz porządki i nie rozumiesz czego dotyczyła ekspertyza.Tę ekspertyzę to o kant (....) stołu rozbić, jak pokazałem wcześniej analogicznie można odrzucić chrześcijaństwo. Kopimizm również można uznać za religię, która została założona 'dla jaj', nie mniej jednak szwedzki rząd ją uznał. Religia, do której założyciele mają dystans, która nie wrzeszczy nienawistnie, jest znacznie lepsza niż religia stworzona przez głupców, pod wpływem narkotyków, przez osoby chore psychicznie, jest lepsza niż religia która zniszczyła szereg cywilizacji, kultur i narodów (Rzym, Majowie, Aztekowie, Prusowie). Przywidzenia chorych na padaczkę są cudami i należy ich organizacje legalizować, natomiast organizację ludzi zdrowych, która parodiuje organizacje założone pod wpływem przywidzeń i halucynacji, bądź / i z powodu walki o władzę - nie? Gratuluję rozsądku p. Brzostowski. |
#88 5 na 5 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> To jakie warunki wg Ciebie muszą być spełnione aby można było stać się oficjalnym kościołem w Polsce?500 000 hektarów ziemi, 30 000 budynków, 300 posłów wystarczy z pewnością. Wymordowanie kilku narodów i zniszczenie kilku cywilizacji też pomoże. |
#89 2 na 2 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | Cytat:By design, the only dogma allowed in the Church of the Flying Spaghetti Monster is the rejection of dogma. That is, there are no strict rules and regulations, there are no rote rituals and prayers and other nonsense. Every member has a say in what this church is and what it becomes. Jedynym dogmatem jest brak dogmatów. Tak więc jeśli np. dogmatem p. Brzostowskiego jest na serio wierzyć w bóstwo, podejście żartobliwe i wiara na żarty w Potwora znajduje się całkowicie w ramach logiki teologicznej Makaronowego Kościoła. Po raz kolejny widać miałkość 'ekspertyzy'. youtu.be/g1jJ-ttrSd8 |
#90 3 na 3 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Czy ma to cokolwiek do rzeczy? Może parodia jest cechą immanentną pastafarianizmu?> A gdzie to jest napisane?Tutaj: Cytat:Naszym jedynym dogmatem jest brak dogmatu. Nie stosujemy żadnych regulacji i nakazów. Podejście do wiary każdego z wyznawców jest indywidualne, nie odprawiamy żadnych rytuałów, mszy ani modłów czy innych tego typu głupot. www.kosciol-spaghetti.pl/o-nas.html Tak więc w ramach logiki teologicznej pastafarianizmu można wierzyć w Potwora na żarty, a wiara taka jest szczera i głęboka, płytka i żartobliwa jednocześnie.(Zauważ, że podobna konstrukcja występuje w logice teologicznej chrześcijaństwa, gdzie wierzy się w boga jedynego w trójcy i w trzech bogów będących jednym, tudzież w dziewicę która zaszła w ciążę pozostając dziewicą - to ostatnie można co prawda wytłumaczyć zapłodnieniem in vitro) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|