Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ekspertyza nt. rozsądku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-02-2013 19:46grzmot (741 punktów)Ekspertyza nt. rozsądku
Ocena 37 na 37
Trwają boje wiernych Makaronowi z machiną urzędniczą. Zwłoki w korespondencji, niewłaściwie napisane kontrakty i wrażenie ogólnej niechęci ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Ale mamy przełom. Wyciekła opinia powołanych ekspertów z UJ. Dziwne, że tak późno, biorąc pod uwagę, że w tekście jest data 17.10.2012, ale pal licho. Najważniejszy jest główny argument ekspertów przeciwko uznaniu nowego obrządku za oficjalny:

Cytat:
Czy jest możliwe aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje Latający Potwór Spaghetti, który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący?


Bardzo przekonujący, prawda? Jeśli podmienimy FSM na inną nazwę, to co się okaże?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
#136
22-02-2013 18:45
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Tomek Fiedorek
>>Trzeba będzie nową ekspełtyzę zamówić
>U paleoproktologów?
>

A kogo to obchodzi. Byle wpisu nie było

#137
22-02-2013 19:32
 Ocena 5 na 7
Artur@R (7115 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Brzostowski
>Pędzę zatem poinformować, że urzędnik może zrobić tylko to co prawem jest dozwolone, nic więcej.<
No właśnie, "nic więcej".
Przeczytaj sobie Dział III-Rejestrowanie kościołów i innych związków wyznaniowych
USTAWY z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania

I znajdź jedno zdanie, w którym mowa o "obawach" co do rozumienia "wspólnoty religijnej" i zapis o jakiś ekspertyzach lub/i definicjach.

>Przy okazji zastosowałeś dość oryginalny sposób wnioskowania: każdy kto się uważa za coś (kogoś) jest tym kimś jeśli istnieje chociaż jedna definicja, która to potwierdza.
>To głębokie mądrości...<
W tym przypadku, tak "bystrzacho" są to mądrości:
CZYTAJ BRZOSTOWSKI, PO POLSKU NAPISANE JEST::

Art. 31.
1. Prawo wniesienia wniosku, o którym mowa w art. 30, przysługuje co najmniej
100 obywatelom polskim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych,
zwanych dalej "wnioskodawcami".

2. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy
potwierdzające treść wniosku, o którym mowa w ust. 1, i deklaracji o utworzeniu
kościoła lub innego związku wyznaniowego, imię i nazwisko, datę urodzenia,
miejsce zamieszkania oraz rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer
PESEL każdego z wnioskodawców.
3. Wnioskodawcy mogą wybrać spośród siebie co najmniej pięcioosobowy komitet
założycielski reprezentujący ich w postępowaniu w sprawie wpisu do rejestru.


I nie odpisuj mi już, proszę, mam ograniczona odporność na oszołomskich upierdliwców.

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#138
22-02-2013 19:59
 Ocena 4 na 4
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Artur@R
>No właśnie, "nic więcej".

Panie Arturze wypadałoby jeszcze Brzostowskiemu podać, co musiałoby zaistnieć aby urzędnik podjął decyzję o odmowie:
Cytat:
Odmowa wpisu do Rejestru.
Minister Administracji i Cyfryzacji odmawia wpisu do Rejestru jeżeli:
1.w trakcie postępowania w sprawie wpisu do Rejestru stwierdzi braki lub uchybienia w treści wniosku, które pomimo wezwania do ich usunięcia w terminie dwóch miesięcy nie zostały usunięte,
2. wniosek zawiera postanowienia pozostające w sprzeczności z przepisami ustaw chroniącymi bezpieczeństwo i porządek publiczny, zdrowie, moralność publiczną, władzę rodzicielską albo podstawowe prawa i wolności innych osób

Ani słowa o niezgodności z definicjami "religii" i "związku wyznaniowego". A tym bardziej nie ma nic o zamawianiu ekspertyz!
Wielokrotnie użytkownik Brzostowski udowadniał odporność na argumenty i wiarę we własną nieomylność.

I zgadzam się z Panem w tym stwierdzeniu:
> I nie odpisuj mi już, proszę, mam ograniczona odporność na oszołomskich
>upierdliwców.
ale czasem trudno jest przejść, bez chociażby prób sprostowania wypisywanych głupot.


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

#139
22-02-2013 20:16
 Ocena 4 na 4
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Artur@R
> Art. 31.1. Prawo wniesienia wniosku, o którym mowa w art. 30, przysługuje co najmniej
>100 obywatelom polskim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych,
>zwanych dalej "wnioskodawcami".
2. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy

celowo tak prosto zdefiniowano wspólnotę religijną, żeby nikt nie mógł zdyskredytować żadnej religii, bo przecież WSZYSTKIE to bujda na resorach i gdyby poważnie traktować prawdę i fakty, to należałoby zdelegalizować wszystkie religie, jako wehikuły do naciągania ludzi. No chyba, że ktoś UDOWODNI, że jego bóg istnieje faktycznie


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#140
22-02-2013 20:36
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Brzostowski

>Możliwe, ale tylko wg garstki ludzi. Poza tym za innymi religiami stoją systemy wartości, tradycja, itd ... i w ocenie większości nie jest to śmieszne.
Nie jest śmieszne montowanie w monstrancji posikanej hostii przez księdza?
( Skółka jak byś nie wiedział o czym piszę) Podobno te siki już kogoś uzdrowiły.
Nie jest śmieszne budowanie hiper świątyni, hiper posagów ( posąg JPII ma być większy od tego w Świebodzinie. A Licheń nie jest śmieszny ? Jest żałosny w swoim bezguściu to fakt ale i śmieszny.

> A w przypadku FSM wszyscy uwazają, że to śmieszne nawet wyznawcy FSM. I taka jest różnica.
FSM jest sympatyczny i życzy ludziom dobrze w przeciwieństwie do boga chrześcijan który lubuje się w zadawaniu cierpienia.


Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#141
22-02-2013 20:40
 Ocena 5 na 5
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
Spaghetti Monster kontratakuje

kosciol-spaghetti.pl/pliki/odpowiedz.pdf


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#142
22-02-2013 22:20
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Mateusz Kożuch
>... wypadałoby jeszcze Brzostowskiemu podać, co musiałoby zaistnieć aby urzędnik podjął decyzję o odmowie<
Panie Mateuszu, ma Pan całkowita rację i zacytowany przez pana fragment Ustawy jest również istotny. (Chciałem zacytować cały Dział III tej Ustawy w moim poście - niestety "nie zmieścił się w całosci" )

>Wielokrotnie użytkownik Brzostowski udowadniał odporność na argumenty i wiarę we własną nieomylność.<
Niestety to fakt, a nie jedynie "powszechnie znana wiedza" na tym Forum.

>ale czasem trudno jest przejść, bez chociażby prób sprostowania wypisywanych głupot.<
I słusznie Pan czyni "prostując" je, dzięki temu ja (a z pewnością i inni) mamy "materiał" do przemyślenia - tak się wzajemnie, wciąż uczymy i korygujemy ogląd świata.
Podziwiam Pańską i inny Użtkowników cierpliwość, wytrwałość.
Pozdrawiam


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#143
22-02-2013 22:34
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi XYZPawel
>> Art. 31.1. Prawo wniesienia wniosku, o którym mowa w art. 30, przysługuje co najmniej
>>100 obywatelom polskim posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych,
>>zwanych dalej "wnioskodawcami".
2. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy
>celowo tak prosto zdefiniowano wspólnotę religijną, żeby nikt nie mógł zdyskredytować żadnej religii,<

Bardzo istotne jest (IMO) to zdanie w pkt.2, Art 31:
Cytat:
...i deklaracji o utworzeniu kościoła lub innego związku wyznaniowego,


Definicje i ekspertyzy to oczywiste "szukanie dziury w całym" i samowola Urzedników.

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#144
23-02-2013 13:48
 Ocena 2 na 2
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Brzostowski
>napisz lepiej czy uważasz, że FSM jest wspólnotą religijną?
Jak wyznawcy FSM powołają makaronową inkwizycję, to Ci to Twoje pytanie ołowianą kluchą w gardle stanie...

#145
24-02-2013 10:30
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku

>Bardzo przekonujący, prawda?
Dla urzędniczego betonu może być wystarczający.
Przypomnij sobie ekspertyzy jakie betonowa Kopacz dostała od jakichś umysłowych dziwolągów w sprawie krzyża w Sejmie.
Niko Alm 3 lata walczył o zdjęcie w durszlaku, a czynił to w kraju cywilizowanym choć dość mocno katolickim. W Watykańskim Grajdołku mimo przetartych gdzie indziej ścieżek lekko być nie może!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#146
24-02-2013 15:48
 Ocena 2 na 4
Selanos (12869 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Unulfo
>To jest makaron jeśli nie ośmio- to co najmniej czterojajeczny!

Siedmiojajeczny. Wszak siedem to szczęśliwa liczba. Myślę że to dodaje tej, no, mistyczności

#147
24-02-2013 17:40
 Ocena 2 na 2
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi mayolina
>Po śmierci zaś zamierzam zostać świętą i zostać wyniesiona na ołtarze
Kucharze na ołtarze!

#148
24-02-2013 20:39
 Ocena 1 na 1
mayolina (2278 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Adaś MiaŁczyński
obrażasz mnie! Ja nie praktykiem, a badaczem Pisma jestem

Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi mayolina
>obrażasz mnie! Ja nie praktykiem, a badaczem Pisma jestem
Obrażam? A wskazałem Cię gdzieś?

#150
25-02-2013 09:51
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ekspertyza nt. rozsądku
W odpowiedzi Brzostowski

>No dobra, a wg Ciebie FSM jest wspólnotą religijną, czy nie?
W rozumieniu ustawy - jest.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365