 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2013 22:54 | Małyska (6054 punktów) | Plaga
12 na 12 | "Wikariusz z jednej z inowrocławskich parafii, nauczający religii w gimnazjum, został aresztowany w związku z filmami pornograficznymi z udziałem dzieci, które posiadał. Policja podejrzewa, że ksiądz brał także udział w ich rozpowszechnianiu. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia".natemat.pl(*)hnianie-dzieciecej-pornografiiRMF FM podaje, powołując się na nieoficjalne źródła, że to wikary jednej z Inowrocławskich parafii , katecheta pracujący w gimnazjum. Organizował przedsięwzięcia religijne dla dzieci i młodzieży. Co chwilę słyszymy skandalach pedofilskich w polskim kościele. To już prawdziwa plaga. Część opinii publicznej ma już tego dość i pod każdym artykułem opisującym afery seksualne księży katolickich pojawiają się komentarze wyrażające zniecierpliwienie tą tematyką. Moim zdaniem to dobrze, że coraz bardziej otwarcie mówi się o pedofilii wśród duchownych, a prasa nie ulega połajankom biskupów. Żeby było jasne, czyny pedofilskie zasługują na potępienie i reakcję wymiaru sprawiedliwości bez względu na jego sprawcę. Ciekawe, ale dotąd nie zabrali głosu w tej sprawie "adwokaci" z urzędu... Jakoś nie słychać Terlikowskiego, Hołowni czy Gowina, usprawiedliwiających czyn wikarego jako atak na kościół. Nic nie mówi bp. Pieronek. Czyżby uznał "postępek" wikarego za nieokięznaną namiętność? Może potrzeba dokumentu w stylu " Mea maxima culpa" emitowanego przez HBO, aby wypowiedzieć wojnę pedofilom w sutannach? Na razie jest tak, że prasa donosi o kolejnych przestępstwach, a odpowiedzialni za nie chowają głowę w piasek. Prokuratura jest wyjątkowo wyrozumiała, ale już wie, że pedofil w sutannie to przestępca. Problemem jest dla niej jak oskarżyć księdza pedofila bez konfliktu z kurią i politykami. Jedynym ratunkiem dla kościoła zostaje ks. dr. Oko. On udowodni, że to homoseksualiści są winni, a nie księża... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#61 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Po pierwsze z młodzieżą to nie pedofilia.Zależy od kiedy dla Ciebie zaczyna się "młodzież". > Po drugie nie z całą resztą populacji, a z populacją dorosłych mężczyzn.Z całą resztą populacji... dorosłych mężczyzn. W innych postach w tym wątku brałem to pod uwagę. > Po trzecie te dane raczył przytoczyć arcybiskup ŻycińskiO odsetku pedofilów wśród księży. > Wyobraź sobie worek, że statystycznie o wiele częstszy jest kontakt między dziećmi, a rodzicami niż między księżmi, a jakimiś ministrantami.Nie wiem, musiałbym Ci tutaj uwierzyć na słowo. Ktoś już policzył, jak często dochodzi do przypadków pedofilii w rodzinach? I tutaj będę psychologizował, ale mam wrażenie, że ktoś, kto odczuwa popęd seksualny w stosunku do dzieci, będzie miał raczej problem żeby stworzyć stabilny związek z kobietą. No chyba że zrobi to, żeby urodziła mu dziecko, które będzie mógł później wykorzystywać lub, bardziej w duchu Nabokova, zwiąże się z kobietą, która już posiada dzieci w odpowiednim wieku.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Świecki pedofil ma znaczącą przewagę nad tym w sukience:> 1. Ma władzę rodzicielskąAle żeby dostać władzę rodzicielską, trzeba najpierw założyć rodzinę. Ktoś, kto tworzy związek, żeby mógł wykorzystywać później własne dzieci, wydaje mi się kim więcej niż tylko pedofilem - jest psychopatą.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Jakie podobne zajęcie? Gdzie jest napisane, że ksiądz ma więcej kontaktu z dziećmi niż ja? Ma tyle samo kontaktu z dziećmi co murarz mieszkający koło szkoły czy piekarz w bloku z 15-stoma rodzinami z dzieckiem. Ma tyle samo kontaktu z dziećmi co przeciętny facet.A gdyby się okazało, że ma o wiele częstszy kontakt z dziećmi, to wtedy zmienił byś zdanie o sensowności podawanych tutaj statystyk?
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Nauczycieli w Polsce jest około 600 tysięcy, a 20% z nich to mężczyźni - więc jest to grupa ok. 120 tysięczna. Mimo że jest ich 4-krotnie więcej niż księży, w ciągu kilku ostatnich lat słyszałem o JEDNYM takim przypadku.Twoje rozumowanie zaczynało się całkiem nieźle, dopóki na etapie zbierania danych, zamiast posłużyć się oficjalnymi statystykami, posłużyłeś się wiedzą z tego "co ci się obiło o uszy". A jednemu obija się więcej, innemu mniej.
bembergiem w berg |
#65 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > >>I modlę się codziennie> >No do czego to doszło...> Do czego?Do modłów.
bembergiem w berg |
#66 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Człowiek nie odczuwający emocji nie jest normalny.Nie odczuwać emocji, a nie dawać się emocjom ponosić, to dwie różne sprawy. W tej dyskusji poruszyłem trzy sprawy, i w każdej z nich emocje tylko przeszkadzały: 1. Emocjonalne podejście do pedofilii każde ignorować ewidentną manipulację przedstawionych w tym wątku statystyk. 2. Emocjonalne podejście do pedofilii i niechęć do KK nie pozwala na obiektywne spojrzenie na wizerunek pedofila w mediach, gdzie stereotypem pedofila jest właśnie ksiądz. 3. Emocjonalne podejście do KK sprawia, że nie poświęca się tyle samo zainteresowania ofiarom pedofilów świeckich, jak księżowskich.
bembergiem w berg |
#67 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > >Mój zarzut: Media są stronnicze, ponieważ nagłaśniają przypadki pedofilii głównie wśród księży.> Mówią o wszytkich, tylko innych jest mało.Skąd wiesz? Tylko nie mów - "bo nie słyszałem o innych". > >Też byś molestował, jakbyś nie miał zaspokojonych potrzeb seksualnych?> Nie obrażaj mnie!Zastosowałeś identyczne rozumowanie w stosunku do księdza - skoro stawiasz tak ogólną tezę, że niezaspokojone potrzeby seksualne prowadzą do dewiacji, to chyba jasne jest, że sam pod to także podpadasz, hmm?
bembergiem w berg |
#68 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Ty bronisz molestujacych, ktorzy z powodow ideologicznych nie moga zaspokoic najsilniejszej z potrzeb.Ciekawe rozumowanie, ale coś się chyba tutaj nie zgadza. Dwie dość oczywiste przesłanki: 1. Księża dobrowolnie przyjmują celibat. 2. Skoro księża dobrowolnie przyjmują celibat, to nikt ich do celibatu nie zmusza. Rozumowanie kiryla: 3. Księża (dobrowolnie) przyjmują celibat, a więc nie mogą zaspokoić swoich potrzeb seksualnych. 4. Księża nie mogą zaspokajać swoich potrzeb, więc zaspokajają je przy pomocy dzieci. Wątpliwość: 5. Skoro księża zaspokajają się przy pomocy dzieci, no to chyba jednak mogą się zaspokoić. 6. Skoro księża mogą się zaspokoić, to mogą się równie dobrze zaspokajać przy pomocy kobiet (łatwiej, szybciej i przede wszystkim legalnie) Wniosek: 7. Księża nie zostają pedofilami w seminarium duchownym, tylko są pedofilami już wcześniej. 8. Pedofile zgłaszają się do seminariów, licząc, że w ten sposób łatwiej im będzie zaspokajać swoje potrzeby.
bembergiem w berg |
#69 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > To jakiś żart? Od kiedy to pracodawca nie ma żadnego wpływu na pracownika?Gdybyś prowadziła sklep spożywczy i miała zatrudnionego kasjera, to w jaki sposób powstrzymałabyś go przed gwałceniem dzieci? > Inne grupy zawodowe nie ogłaszają, że tylko one wiedzą co jest moralne i co jest prawdą, a wszyscy inni się mylą.KK nic takiego nie ogłasza.
bembergiem w berg |
#70 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Plaga | > >To jakiś żart? Od kiedy to pracodawca nie ma żadnego wpływu na pracownika?> Gdybyś prowadziła sklep spożywczy i miała zatrudnionego kasjera, to w jaki sposób powstrzymałabyś go przed gwałceniem dzieci?Stosunki podległości w hierarchii Krk w niczym nie przypominają stosunków pracodawca-pracownik. > >Inne grupy zawodowe nie ogłaszają, że tylko one wiedzą co jest moralne i co jest prawdą, a wszyscy inni się mylą.> KK nic takiego nie ogłasza.Aha - zaś Dogmat o Nieomylności papieskiej w sprawach wiary i moralnościZa zgodą świętego Soboru nauczamy i definiujemy jako dogmat objawiony przez Boga, że Biskup Rzymski, gdy mówi ex cathedra - tzn. gdy sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności - dzięki opiece Bożej przyrzeczonej mu w osobie św. Piotra Apostoła posiada tę nieomylność, jaką Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w definiowaniu nauki wiary i moralności. Toteż takie definicje są niezmienne same z siebie, a nie na mocy zgody Kościoła. Jeśli zaś ktoś, co nie daj Boże, odważy się tej naszej definicji przeciwstawić, niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.to mu żydy z masonami Przemocą w usta wepchnęły Złośliwie... 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#71 -2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Trafiłeś w sedno. Właśnie to jest problem, że dla KK wizerunek jest ważniejszy niż dobro i bezpieczeństwo dzieci.Wydaje mi się, że rozumowanie KK można by przedstawić w ten sposób: 1. Najważniejsze jest to, żeby ludzie zostali zbawieni. 2. Skoro zbawienie jest najważniejsze, to nawet gwałcone dzieci, chociaż ważne, są mniej ważne od zbawienia (które jest najważniejsze). 3. Poza KK nie ma zbawienia (myślenie przedsoborowe). 4. Jeśli KK okryje się skandalem, ludzie mogą z KK odejść. 5. Jeśli ludzie odejdą z KK, to na mocy (3) nie zostaną zbawieni. Wniosek: lepiej jest ukryć skandal, niż doprowadzić do odejścia ludzi z KK. No ale to myślenie, powiedziałbym, starej, surowej szkoły KK. Dzisiaj jest już inaczej.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Stosunki podległości w hierarchii Krk w niczym nie przypominają stosunków pracodawca-pracownik.Nawet jeśli się różnią, to wciąż nie polegają na czytaniu w myślach i jasnowidztwie - a to jest potrzebne, aby wyłapać pedofila, zanim się ze swoimi skłonnościami ujawni. > Dogmat o Nieomylności papieskiej w sprawach wiary i moralnościZ którego skorzystano dwa razy, ogłaszając, że Maria została niepokalanie poczęta, i że dostąpiła wniebowstąpienia. To, że ktoś sobie przypisuje "prawo" do mówienia w sposób nieomylny, jest czymś innym, niż korzystanie z tego "prawa". 1. Papież ma prawo ogłosić coś w sposób nieomylny. 2. Papież nie korzysta z tego prawa. Wniosek: Skoro papież nie korzysta z prawa do nieomylności, to cokolwiek papież powie, może zostać poddane dyskusji.
bembergiem w berg |
#73 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Plaga | > >Stosunki podległości w hierarchii Krk w niczym nie przypominają stosunków pracodawca-pracownik.> Nawet jeśli się różnią, to wciąż nie polegają na czytaniu w myślach i jasnowidztwieJakże nie? A formacja, kierownictwo duchowe, spowiedź święta - do niczego już w kościele nie służą? > a to jest potrzebne, aby wyłapać pedofila, zanim się ze swoimi skłonnościami ujawni.I zapobiegawczo przenieść do innej parafii...  > >Dogmat o Nieomylności papieskiej w sprawach wiary i moralności> Z którego skorzystano dwa razy, ogłaszając, że Maria została niepokalanie poczęta, i że dostąpiła wniebowstąpienia.> To, że ktoś sobie przypisuje "prawo" do mówienia w sposób nieomylny,...to w zupełności wystarcza  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#74 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Plaga |
> Ale żeby dostać władzę rodzicielską, trzeba najpierw założyć rodzinę. Ktoś, kto tworzy związek, żeby mógł wykorzystywać później własne dzieci, wydaje mi się kim więcej niż tylko pedofilem - jest psychopatą.I znowu ta nieudolna erystyka  CO z tego ze trzeba zalozyc rodzine? Punkt wyjsciowy przyjmuje, ze taka rodzina jest juz zalozona. Tak wiec jak MarcinK dobrze zauwazyl najwieksza ewentualna grupa pedofili sa ojcowie. Zamiast nauczycieli porownajmy wiec wszystkich ojcow ze wszystkimi ksiezulkami. Co wyjdzie?  No i odpowiedz mi na pytanie: od ilu % pedofilia w krk bedzie dla ciebie problemem i przestaniesz krzyczec, ze gdzie indziej gwalca wiecej? 10%? 30%? 100%? |
#75 4 na 4 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Plaga | > 1. Najważniejsze jest to, żeby ludzie zostali zbawieni.Jakbym trafił do raju (zakładając, że istnieje) to panbuka kopałbym po doopie przez całą wieczność, za to że pozwalał na krzywdzenie tylu niewinnych osób przez swoich przedstawicieli na Ziemi. Widzę, że dla Ciebie, w instytucji która "kocha bliźniego swego jak siebie samego", pedofilia nie jest problemem.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|