 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2013 22:54 | Małyska (6054 punktów) | Plaga
12 na 12 | "Wikariusz z jednej z inowrocławskich parafii, nauczający religii w gimnazjum, został aresztowany w związku z filmami pornograficznymi z udziałem dzieci, które posiadał. Policja podejrzewa, że ksiądz brał także udział w ich rozpowszechnianiu. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia".natemat.pl(*)hnianie-dzieciecej-pornografiiRMF FM podaje, powołując się na nieoficjalne źródła, że to wikary jednej z Inowrocławskich parafii , katecheta pracujący w gimnazjum. Organizował przedsięwzięcia religijne dla dzieci i młodzieży. Co chwilę słyszymy skandalach pedofilskich w polskim kościele. To już prawdziwa plaga. Część opinii publicznej ma już tego dość i pod każdym artykułem opisującym afery seksualne księży katolickich pojawiają się komentarze wyrażające zniecierpliwienie tą tematyką. Moim zdaniem to dobrze, że coraz bardziej otwarcie mówi się o pedofilii wśród duchownych, a prasa nie ulega połajankom biskupów. Żeby było jasne, czyny pedofilskie zasługują na potępienie i reakcję wymiaru sprawiedliwości bez względu na jego sprawcę. Ciekawe, ale dotąd nie zabrali głosu w tej sprawie "adwokaci" z urzędu... Jakoś nie słychać Terlikowskiego, Hołowni czy Gowina, usprawiedliwiających czyn wikarego jako atak na kościół. Nic nie mówi bp. Pieronek. Czyżby uznał "postępek" wikarego za nieokięznaną namiętność? Może potrzeba dokumentu w stylu " Mea maxima culpa" emitowanego przez HBO, aby wypowiedzieć wojnę pedofilom w sutannach? Na razie jest tak, że prasa donosi o kolejnych przestępstwach, a odpowiedzialni za nie chowają głowę w piasek. Prokuratura jest wyjątkowo wyrozumiała, ale już wie, że pedofil w sutannie to przestępca. Problemem jest dla niej jak oskarżyć księdza pedofila bez konfliktu z kurią i politykami. Jedynym ratunkiem dla kościoła zostaje ks. dr. Oko. On udowodni, że to homoseksualiści są winni, a nie księża... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..| Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Plaga | >> "Wikariusz z jednej z inowrocławskich parafii, nauczający religii w gimnazjum, został aresztowany w związku z filmami pornograficznymi z udziałem dzieci, które posiadał. << Czyli posiadał dzieci i na dodatek filmy pornograficzne z ich udziałem? He, he, he.
|
#2 -6 na 10 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | >Co chwilę słyszymy skandalach pedofilskich w polskim kościele. To już prawdziwa plaga
Kiedy ostatnio słyszałaś o skandalu pedofilskim w polskiej służbie zdrowia lub w edukacji? Jeśli ktoś broni KK w takich sytuacjach, to dlatego, że: 1. KK oficjalnie potępia pedofilię, natomiast nie ma wpływu na działalność poszczególnych ludzi w swoich szeregach 2. Nagłaśnia się skandale pedofilskie w KK, a o skandalach pedofilskich w innych grupach "zawodowych" się tyle nie mówi, chociaż statystki pokazują, że w porównaniu z innymi organizacjami mającymi kontakt z dziećmi, przypadki pedofilii w KK są stosunkowo rzadkie.
Jaki, twoim zdaniem, jest powód tej stronniczości mediów? |
#3 11 na 11 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Plaga |
> 2. Nagłaśnia się skandale pedofilskie w KK, a o skandalach pedofilskich w innych grupach "zawodowych" się tyle nie mówi, chociaż statystki pokazują, że w porównaniu z innymi organizacjami mającymi kontakt z dziećmi, przypadki pedofilii w KK są stosunkowo rzadkie.A może jakiś dowodzik a nie czysta, parafialna erystyka?  Jakieś oficjalne cyferki? A poza tym nihil novi sub polsko-katolicko-workowym sole  Inni gwałcą więc pedofilia w krk nie jest taka zła. Worku, zamiast bambergiem w berg napisz sobie "Stalin zabił więcej a Hitler zgwałcił więcej" |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > A może jakiś dowodzik a nie czysta, parafialna erystyka? www.cbsnew(*)8/24/opinion/main1933687.shtml> Inni gwałcą więc pedofilia w krk nie jest taka zła.Aby oddać moją myśl właściwie, to zdanie powinno brzmieć tak: "Chociaż inni gwałcą częściej, to tylko pedofilię w krk się nagłaśnia".
bembergiem w berg |
#5 8 na 8 | sinapis (1725 punktów) | Odp: Plaga | > 1. KK oficjalnie potępia pedofilię, natomiast nie ma wpływu na działalność poszczególnych ludzi w swoich szeregachInnymi słowy nie poczuwa się ów kościół do odpowiedzialności za swoich funkcjonariuszy? A może by tak zaczął naprawiać świat od siebie? Verba docent, exempla trafunt - jak mawiali już starożytni Rzymianie. > 2. Nagłaśnia się skandale pedofilskie w KK, a o skandalach pedofilskich w innych grupach "zawodowych" się tyle nie mówi, chociaż statystki pokazują, że w porównaniu z innymi organizacjami mającymi kontakt z dziećmi, przypadki pedofilii w KK są stosunkowo rzadkie.> Jaki, twoim zdaniem, jest powód tej stronniczości mediów?Gdy się zdarzy pedofilska afera gdzieś w laikacie, medialny hałas jest lokalny i krotki, bo sprawce zwyczajnie się zamyka i sądzi jak należy - jak było, na przykład, swego czasu z niejakim Samsonem. Może wiesz, kto to był? Natomiast ksiądz pozostaje zazwyczaj bezkarny. I dlatego to media są, jak powiadasz, stronnicze - bo już tylko one trzymają stronę ofiar sukienkowych zboczeńców, skoro zarówno purpurowi stróże moralności (cudzej jedynie), jak i bigoteryjni wymierzacze sprawiedliwości wzorem niejakiego Piłata umywają rączki. |
#6 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > A może by tak zaczął naprawiać świat od siebie? Verba docent, exempla trafunt - jak mawiali już starożytni Rzymianie.Mam wrażenie, że KK od pewnego czasu oczyszcza się z tego elementu coraz skuteczniej. > I dlatego to media są, jak powiadasz, stronnicze - bo już tylko one trzymają stronę ofiar sukienkowych zboczeńcówKto jest tą ofiarą, którą miałyby bronić teraz media, według artykułu, na który powołuje się autor tego wątku?
bembergiem w berg |
#7 11 na 11 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Plaga | > A może jakiś dowodzik a nie czysta, parafialna erystyka?  > Jakieś oficjalne cyferki?Oficjalne cyferki wraz z logicznymi wnioskami, niekoniecznie korzystnymi dla zaszczutego i pomawianego przecież kleru, obrazowo przedstawił już w swoim temacie big_zydMiłej lektury 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein |
#8 5 na 5 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Plaga |
> Oficjalne cyferki wraz z logicznymi wnioskami, niekoniecznie korzystnymi dla zaszczutego i pomawianego przecież kleru, obrazowo przedstawił już w swoim temacie big_zydMiłej lektury  Czytałem, czytałem  Ale jak widać nie przeszkadza to workom, Elaspom i innym rewizjonistom twierdzić, że nauczyciele gwałcą częsciej. |
#9 5 na 5 | sinapis (1725 punktów) | Odp: Plaga | > >A może by tak zaczął naprawiać świat od siebie? Verba docent, exempla trafunt - jak mawiali już starożytni Rzymianie.> Mam wrażenie, że KK od pewnego czasu oczyszcza się z tego elementu coraz skuteczniej.Nie wiem, na podstawie jakich informacji takie wrażenie odnosisz. Bo chyba jesteś w nim odosobniony. Ilu księży i w jaki sposób ukarał kościół za takie ekscesy? > >I dlatego to media są, jak powiadasz, stronnicze - bo już tylko one trzymają stronę ofiar sukienkowych zboczeńców> Kto jest tą ofiarą, którą miałyby bronić teraz media, według artykułu, na który powołuje się autor tego wątku?Oczywiście dzieci, skłonione czy zmuszone do udziału w filmikach, znalezionych u księdza. Czy rzeczywiście aż tak trudno pojąć, że wyłącznie zapotrzebowanie nabywcy kreuje działania producentów tych arcydzieł? Autorzy kodeksów karnych to dawno już zrozumieli, stąd w większości krajów takie czyny ściga się z urzędu, nie czekając na doniesienie ofiar. Nawet, jak widać, w Polsce, i nawet święte osoby. |
#10 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Plaga | > >Co chwilę słyszymy skandalach pedofilskich w polskim kościele. To już prawdziwa plagaKiedy ostatnio słyszałaś o skandalu pedofilskim w polskiej służbie zdrowia lub w edukacji? Jeśli ktoś broni KK w takich sytuacjach, to dlatego, że:> 1. KK oficjalnie potępia pedofilię, natomiast nie ma wpływu na działalność poszczególnych ludzi w swoich szeregachJak to? Długoletnie stosowanie procedur typu "crimen sollicitationis", praktykowanie "przenoszenia do innej parafii" czy też na misje kiedy już skandalu nie dało się ukryć nazywasz brakiem wpływu na działanie własnych pracowników? Bo ja widzę tu wpływ, tylko niekoniecznie w dobrym kierunku. > 2. Nagłaśnia się skandale pedofilskie w KK, a o skandalach pedofilskich w innych grupach "zawodowych" się tyle nie mówi, chociaż statystki pokazują, że w porównaniu z innymi organizacjami mającymi kontakt z dziećmi, przypadki pedofilii w KK są stosunkowo rzadkie.Jakie statystyki? Wewnątrzkościelne? Jeśli z ambony nie zabronili Ci myśleć, to pomyśl sam(a). Księży jest ok. 30 tysięcy. Wychodzi na to że w ponad 30 milionowym społeczeństwie mniej więcej co tysięczny skandal powinien "trafiać" do KRK jeśli podtrzymujesz tezę że nie ma pozytywnej korelacji między byciem funkcjonariuszem KRK i pedofilią. Czyli liczba przypadków pedofilii w PL powinna oscylować w jakichś dziesiątkach tysięcy (co najmniej). Tymczasem lektura choćby tego: bip.ms.gov(*)sc/statystyki/statystyki-2010/pokazuje że jest nieco inaczej. |
#11 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Plaga | > >A może by tak zaczął naprawiać świat od siebie? Verba docent, exempla trafunt - jak mawiali już starożytni Rzymianie.> Mam wrażenie, że KK od pewnego czasu oczyszcza się z tego elementu coraz skuteczniej.Jesteś niestety odosobniony w tym wrażeniu. Przykład księdza z Kołobrzegu , skazanego prawomocnie na 2 lata bezwzględnego więzienia za pedofilię , a który jeden dzień przed wyznaczonym terminem stawienia się w więzieniu , złożył wniosek o odroczenie odbywania kary pod pretekstem złego stanu zdrowia , świadczy dobitnie o zgniliźnie moralnej panów w sukienkach. ( Kryminalne wyczyny księdza nie obchodziły pana Nycza , mimo że był o tym informowany). Wyślij zapytanie do Episkopatu , dlaczego żaden biskup nie potępił naigrywania się z prawa tego sukienkowego przestępcy-pedofila. Przypadek tego przestępcy w sukience był opisywany w Neewsweku , o chłopcu , któremu Klecha-przestepca zniszczył psychikę , był głośny reportaż w TOK-FM |
#12 7 na 7 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Plaga | > Ale jak widać nie przeszkadza to workom, Elaspom i innym rewizjonistom twierdzić, że nauczyciele gwałcą częsciej.Dlatego uprawiona wydaje się hipoteza, że religia (zwłaszcza ta zorganizowana, w tym wypadku ten nieszczęsny, polski katolicyzm) ogranicza intelektualnie oraz (w wypadku ww delikwentów) społeczno-moralnie. Z katolickim pozdrowieniem 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein |
| Yksiński (179 punktów) | Odp: Plaga | > Przykład księdza z Kołobrzegu , skazanego> prawomocnie na 2 lata bezwzględnego więzienia za pedofilię ,> a który jeden dzień przed wyznaczonym> terminem stawienia się w więzieniu , złożył wniosek o odroczenie odbywania kary> pod pretekstem złego stanu zdrowia , świadczy dobitnie o zgniliźnie moralnej> panów w sukienkach.Przecież to standardowy wniosek prawie każdego (a przynajmniej znacznej części) prawomocnie skazanych na karę bezwzględnego pozbawienia wolności. I trochę dziwnym jest "odkrywanie" zgnilizny moralnej poprzez złożenie takiego wniosku, skoro ów pan wcześniej dopuścił się takich a nie innych czynów. Przecież w tym wypadku ta zgnilizna to oczywistość. |
| pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Plaga |
> I trochę dziwnym jest "odkrywanie" zgnilizny moralnej poprzez złożenie takiego wniosku, skoro ów pan wcześniej dopuścił się takich a nie innych czynów. Przecież w tym wypadku ta zgnilizna to oczywistość.Zostałem niedokładnie zrozumiany. Chodzi mi głównie o zgniliznę ( zaprzaństwo , hipokryzje i cynizm ) przełożonych i zwierzchników tego księdza-pedofila , którzy nic nie zrobili , mimo że o nim wiedzieli. Obecnie , żaden z hierarchów nie potępił publicznie swojego koleżki po fachu , za sam czyn , jak tez za uchylanie się od odbycia kary. |
#15 -3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Plaga | > Oficjalne cyferki wraz z logicznymi wnioskamiStatystyki big_zyda są nieuczciwe, ponieważ porównuje grupę społeczną, w której wielu pracuje z dziećmi i młodzieżą, z całą resztą populacji, gdzie kontakt z dziećmi jest statystycznie o wiele rzadszy. Więc jest to zwykła manipulacja. O wiele ciekawsze byłoby porównanie księży np. z nauczycielami, wychowawcami kolonijnymi itp.
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|