Racjonalista - Strona głównaDo treści
Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
07-03-2014 18:39chętnie racjonalistka (29094 punktów)Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
Ocena 12 na 14
Istotą forum jest różnica zdań, ale właśnie z tego powodu dochodzi do rozmaitych spięć itp. nieprzyjemnych sytuacji.

Czego jednak się spodziewać, skoro twierdzenia interlokutora zwykle negowane są grubiańskimi stwierdzeniami w rodzaju "sprawy mają się inaczej..." Tak piszący aż się prosi o jakąś bardziej zdecydowaną ripostę, o czym zresztą każdy powinien wiedzieć, bo któż sam wobec tak bezceremonialnego zanegowania jego słusznych racji nie sięgał po coraz to silniejsze argumenty?

Dlatego pomyślałam że zagościłoby w tutejszych dyskusjach więcej życzliwości, gdybyśmy swoje siermiężne sprzeciwy zaczęli przedstawiać delikatniej. Choćby za pomocą takiego subtelnego, bo w ogóle nie tykającego poglądu przeciwnika magicznego słówka "bzdura"...

Można zresztą pójść krok dalej i dowodzić swych racji z pominięciem meritum, w oparciu o sam kontekst! Odniesienie się do umysłowości rozmówcy, jest tu chyba najlepszym wyborem, gdyż stwierdzenie, że rozmówca jest "idiotą" nie pozostawia cienia wątpliwości kto ma rację, zarazem nie niosąc złych emocji związanych z odmawianiem komuś słuszności wprost.

Lecz czy tutejsi racjonaliści zechcą zweryfikować swoje postępowanie?

Do przedstawienia swoich opinii zapraszam zarówno tych, którzy uważają, że sprawy mają się inaczej, jak i wypisujących bzdury forumowych idiotów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#121
12-03-2014 13:14
 Ocena 9 na 9
panTeista (6808 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>porozumiewawczo ze sobą rechotać.

Uważasz że część forumowiczów porozumiała się (zmówiła się) aby się z Ciebie pośmiać?


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#122
12-03-2014 18:36
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi Ojciec Lesiotr
>mylisz dyskusję z kłótnią.
Różnica między dyskusją a kłótnią jest co najmniej niezasadnicza.

>To jest forum DYSKUSYJNE...
Daj se siana.

>Dopóki nie łamiesz regulaminu, nikt Cie nie wymoderuje.
Umiem spowodować wywalenie mnie bez łamania regulaminu.

>Zapraszam na priv
Dziękuję za zaproszenie.

>porozmawiamy sobie o "osobowości borderline". Może to jest właśnie prawdziwy problem.
Nie jestem psychologiem, nie pomogę Ci.

#123
12-03-2014 18:36
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi panTeista
>Uważasz że część forumowiczów porozumiała się (zmówiła się) aby się z Ciebie pośmiać?
A dlaczego pytasz?

#124
12-03-2014 18:37
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi Ojciec Lesiotr
>>>Piaskownica.
>Koleżanka ze starszaków dopiero...
"Kolega" chyba...
"Piaskownica" to Twój wpis, rozmawiasz ze sobą?

#125
12-03-2014 20:02
 Ocena 6 na 6
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>>porozmawiamy sobie o "osobowości borderline". Może to jest właśnie prawdziwy problem.
>Nie jestem psychologiem, nie pomogę Ci.

Nie psycholog, a psychiatra. Nie mi, ale Tobie bardzo jest potrzebny.

Od tej pory to już nie mój problem, nie przeczytam ewentualnej odpowiedzi, bo blokuję Twoje wypowiedzi. Wściekaj się na swój rachunek.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

#126
12-03-2014 20:51
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>>Uważasz że część forumowiczów porozumiała się (zmówiła się) aby się z Ciebie pośmiać?
>A dlaczego pytasz?

Z zacytowanego fragmentu Twojej wypowiedzi to wynika. Nie wiem czy tak myślisz, czy to było tylko wyrażenie chwilowych emocji.
Jeżeli zadecydowały emocje, to może warto poświęcić chwilę na głębokie oddechy lub inną formę relaksacji przed odpowiedzią.

Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#127
12-03-2014 22:40
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi panTeista
>Z zacytowanego fragmentu Twojej wypowiedzi to wynika. Nie wiem czy tak myślisz, czy to było tylko wyrażenie chwilowych emocji.
Na emocje mi poradziłeś, dziękuję, a jeśli tak myślę to o co chodzi w takim przypadku? Nie pozwalasz mi tak myśleć?

#128
13-03-2014 13:11
 Ocena 5 na 5
panTeista (6808 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>a jeśli tak myślę to o co chodzi w takim przypadku? Nie pozwalasz mi tak myśleć?

Jeśli tak myślisz to na spokojnie przemyśl jeszcze raz, czy my się zmawiamy przeciw komukolwiek?
Nie należę do żadnej sekty więc nie zabraniam Ci myśleć po swojemu, nawet jeżeli jesteś w błędzie. Skoro jednak nie tylko myślisz ale i piszesz to podlega to ocenie czytelników.
Powołujesz się na Zimbardo i Milgram'a więc prawdopodobnie wiesz co trwanie w przekonaniu że ludzie się przeciwko Tobie zmówili znaczy.
Nie piszę tylko dla Ciebie ale i dla innych.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#129
13-03-2014 13:27
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi panTeista
>Jeśli tak myślisz to na spokojnie przemyśl jeszcze raz, czy my się zmawiamy przeciw komukolwiek?
Jacy WY?

#130
13-03-2014 18:51
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>Jacy WY?

Ja i ta piątka która przyłączyła się do tego pytania: www.racjonalista.pl/forum.php/s,610628#w611487


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#131
13-03-2014 23:03
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi panTeista
>>Jacy WY?
>Ja i ta piątka która przyłączyła się do tego pytania: www.racjonalista.pl/forum.php/s,610628#w611487
Przecież tak zdefiniowanych WAS musiałabym antycypować.

Zatem co to za WY, o których zmawianiu się tutaj piszesz?

#132
14-03-2014 09:19
 Ocena 3 na 3
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi Ojciec Lesiotr
>>Jest Pani mądrą, myślącą dziewczyną i niech Pani spróbuje trochę zwolnić. Pisać z większym zastanowieniem. Zobaczy Pani po kilku miesiącach, czy nie zadziałało i czy dalej równo na ocenie wszystkich Pani zależy. Jestem niewierzącym, ale jakoś w Panią wierzę.
>Koleżanka chętna racjonalistka najwyraźniej jest dzisiaj w nastroju księżniczki "nie, bo nie; starajcie się mnie dopieścić, ale i tak nie". Nie zadziałają tu spokojne wyjaśnienia ani komplementy na wyrost.
>Ona oczekuje chyba tylko słodkich kłamstewek pod każdym jej tekstem: "to było bardzo mądre!", "niebywale trafne!", "zawsze marzyłem, by poznać tak mądrą i piękną dziewczynę!".
>Może tego spróbujcie? Bo ja nie mogę, to nie na moje nerwy i już zablokowałem jej wypowiedzi...
>
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.


Eeee tam....taka maskotka, wańka wstańka i zabawny kotek. Raz ucieszy, raz zirytuje. Barwna.
Kojarzy mi się z Małą Mi, postacią z książek Tove Jansson.

#133
14-03-2014 09:21
 Ocena 2 na 2
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi niestadny
>>Lepiej więc nie gwarantuj za innych
>Eee tam. Za długo Ją znam(sześć lat stuknęło)...
>
stado czyni myślących bezmyślnymi

>/Zbyszek Bryłowski/
>
Siebie znam 45 i nadal nie jestem pewien swoich reakcji w wielu sytuacjach. Gratuluję pewności.

#134
14-03-2014 13:00
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>tak zdefiniowanych WAS musiałabym antycypować.
>Zatem co to za WY, o których zmawianiu się tutaj piszesz?

Ty sama napisałaś "porozumiewawczo ze sobą rechotać". Wygląda na to że przyjmujesz z góry, bez dowodzenia jakoby Ojciec Lesiotr rechotał porozumiewawczo z kimś. Jeśli z kimś to znaczy są jacyś oni. Kogo miałaś na myśli oprócz Lesiotra nie wiem, myślę że opozycyjnych wobec tych, których nazwałaś wrogiem klasowym.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#135
14-03-2014 18:25
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi panTeista
>Kogo miałaś na myśli [...] nie wiem
Więc o co Ci w ogóle chodzi?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365