Racjonalista - Strona głównaDo treści
Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
07-03-2014 18:39chętnie racjonalistka (29094 punktów)Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
Ocena 12 na 14
Istotą forum jest różnica zdań, ale właśnie z tego powodu dochodzi do rozmaitych spięć itp. nieprzyjemnych sytuacji.

Czego jednak się spodziewać, skoro twierdzenia interlokutora zwykle negowane są grubiańskimi stwierdzeniami w rodzaju "sprawy mają się inaczej..." Tak piszący aż się prosi o jakąś bardziej zdecydowaną ripostę, o czym zresztą każdy powinien wiedzieć, bo któż sam wobec tak bezceremonialnego zanegowania jego słusznych racji nie sięgał po coraz to silniejsze argumenty?

Dlatego pomyślałam że zagościłoby w tutejszych dyskusjach więcej życzliwości, gdybyśmy swoje siermiężne sprzeciwy zaczęli przedstawiać delikatniej. Choćby za pomocą takiego subtelnego, bo w ogóle nie tykającego poglądu przeciwnika magicznego słówka "bzdura"...

Można zresztą pójść krok dalej i dowodzić swych racji z pominięciem meritum, w oparciu o sam kontekst! Odniesienie się do umysłowości rozmówcy, jest tu chyba najlepszym wyborem, gdyż stwierdzenie, że rozmówca jest "idiotą" nie pozostawia cienia wątpliwości kto ma rację, zarazem nie niosąc złych emocji związanych z odmawianiem komuś słuszności wprost.

Lecz czy tutejsi racjonaliści zechcą zweryfikować swoje postępowanie?

Do przedstawienia swoich opinii zapraszam zarówno tych, którzy uważają, że sprawy mają się inaczej, jak i wypisujących bzdury forumowych idiotów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
#136
14-03-2014 19:32
 Ocena 3 na 3
panTeista (6809 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>Więc o co Ci w ogóle chodzi?

Jakbyś była rozumnym człowiekiem, pojęłabyś o co chodzi.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Twój Ruch

#137
14-03-2014 19:39
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
W odpowiedzi panTeista
>>Więc o co Ci w ogóle chodzi?
>Jakbyś była rozumnym człowiekiem, pojęłabyś o co chodzi.
Jakbyś był rozumnym człowiekiem nie zakładałbyś, że pytam by pojąć.

#138
01-04-2014 11:03
 Ocena 4 na 4
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
Odp: Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?
>Czego jednak się spodziewać, skoro twierdzenia interlokutora zwykle negowane są grubiańskimi
>stwierdzeniami w rodzaju "sprawy mają się inaczej..." Tak piszący aż się prosi o jakąś
>bardziej zdecydowaną ripostę

Jestem zwolennikiem odpowiadania na takie teksty w sposób merytorycznie bezlitosny, np.: "Podaj przykład, która sprawa ma się inaczej, i napisz konkretnie, jak inaczej. Bez tego twój post pozostawi wrażenie, jakbyś poczuł się przegrany, ale wstydził się do tego przyznać".

> "bzdura"...Można zresztą pójść krok dalej i dowodzić swych racji z pominięciem meritum, w oparciu o sam
>kontekst! Odniesienie się do umysłowości rozmówcy, jest tu chyba najlepszym wyborem, gdyż
>stwierdzenie, że rozmówca jest "idiotą" nie pozostawia cienia wątpliwości kto ma rację

Pełna zgoda. Dla mnie to oczywisty wyraz bezradności. Tak argumentują np. fanatycy, których umysł błądzi w mrokach, stąd tak żywa jest ich reakcja emocjonalna w zetknięciu z ludźmi widzącymi - np. poczucie krzywdy, że inni posiadają zdolność rozumowania.

doku (Tomasz Kamiński)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365