 |
Legenda JP2 warta podważania - tak też Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2014 17:47 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Legenda JP2 warta podważania - tak też
1 na 1 | Czas obalić legendę Karola Wojtyły. Ten screen z Angory jest prawdziwy. Podrzucajcie go gdzie możecie. Karol uznał pochodzenie człowieka od małpy. To może obalić jego kult! Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie! Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#16 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Ja proszę o drukowanie i rozlepianie bądź rozkładanie tego artykułu gdyż wiem, że blisko jedna trzecia Polaków nie wierzy w teorię ewolucji lub pochodzenie człowieka od małpy. 33% !> Ty o niebie, a ja o zwykłym chlebie - prostego działania na rzecz edukacji Polaków co w T.E. nie wierząPrzyjmuję do wiadomości że 33%, ale nadal nie wiem, czy ci ludzie po przeczytaniu, że Jan Paweł zaakceptował ewolucję zaprzeczą jego świętości czy "uwierzą" w ewolucję. Jeśli to drugie, to cel jest wart zastanowienia, ale droga do celu baaaaardzo wątpliwa, czyniąc księdza autorytetem w dziedzinie biologii, potem jeszcze uwierzą że inni księża są autorytetami w medycynie (bruzda na czole) i nieszczęście gotowe. Jeśli osiągniesz to pierwsze to jest mi to doskonale obojętne. > Albo najprościej. Jak ktoś uwierzy w T.E. to (co poniektóry) uzna w końcu, że Bóg i życie pozagrobowe to bajki, skoro jest ciągłość od małp.Myślisz, że to alternatywa? Albo człowiek wierzy w Boga, albo dostrzega naukowymi narzędziami ewolucję? |
Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też |
> Myślisz, że to alternatywa?> Albo człowiek wierzy w Boga, albo dostrzega naukowymi narzędziami ewolucję?> Myślę, oraz wnioskuję na podstawie znajomości konkretnych przypadków, że człowiek, zwłaszcza młody, niekoniecznie super inteligentny, czasem zwykły uczeń z kiepskimi nawet ocenami, jak sie w końcu dowiaduje że pochodzimy od małap to - któregos dnia - stwierdza: aha, łe to ja w tego Boga nie wierzę! Zatem wydrukuj - no przynajmniej 4 kartki. Proszę. I napisz jak wygląda po wydrukowaniu. Pamiętaj o marginesach itp. Wrzuć sąsiadom do skrzynki albo inaczej zagospodaruj. Pozdrawiam p.s. Moi drodzy. Jeśli wydrukujecie i (najlepiej taśmą klejącą) gdzieś powiesicie ten artykuł to ewentualnie zróbcie zdjęcie jak on wisi i dajcie tu w tym wątku. Ja już jedną porcję rozpowszechniłem ale postaram się zrobić drugą i zapewne też coś zamieszczę. |
#18 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Myślisz, że to alternatywa?> >Albo człowiek wierzy w Boga, albo dostrzega naukowymi narzędziami ewolucję?> >> Myślę, oraz wnioskuję na podstawie znajomości konkretnych przypadków, że człowiek, zwłaszcza młody, niekoniecznie super inteligentny, czasem zwykły uczeń z kiepskimi nawet ocenami, jak sie w końcu dowiaduje że pochodzimy od małap to - któregos dnia - stwierdza: aha, łe to ja w tego Boga nie wierzę!No to jak zobaczy, że święty katolicki papież też pochodził od małpy to uwierzy i w świętość Jana Pawła i w ewolucję a niebezpieczeństwo takiej wiary wskazałem poprzednio. Wybacz, nie interesuje mnie przekonywanie do czegokolwiek "zwykłego ucznia z kiepskimi nawet ocenami" Nie interesuje mnie też przekonywanie kogokolwiek do niewiary w Boga, skoro na tym forum do wiary nikogo nie przekonuję  |
#19 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | . > O CO CI CHODZI?Myślę, iż nie warto wszystkich rozmów prowadzić. Z rozmowy powinna wynikać jakaś korzyść dla obydwu stron, a tu jaka może być korzyść? > W jaki sposób fakt uznania przez Jana Pawła teorii ewolucji miałby go skompromitować?Pytanie pierwsze - jakiej teorii ewolucji, gdyż znamy ich wiele. Pytanie drugie - czy i jaką teorię ewolucji papieże uznali? Zacznijmy tu od wprowadzenia: www.racjon(*)/q,Malpi.ogon.homo.teologicusa i dalej zobaczmy, że żaden z papieży nie uznał darwinowskiej teorii ewolucji, gdyż jest to wprost niemożliwe. www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,466519#w466998www.racjon(*).php/s,562660/z,0/d,40#w571830 (Kreacjonizm i naturalizm są teoriami alternatywnymi - albo jedno, albo drugie.)Pozdrowienia. @@@ . |
#20 3 na 3 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | W jaki sposób chcesz podważyć świętość Jana Pawła II poprzez stwierdzenie, które z religią ma niewiele wspólnego? Przeciwnie, zacytowany fragment ucieszy bardziej ateistę, niż zdenerwuje katolika. |
Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Drukujcie to na drukarkach, rozrzucajcie po wsiach i miastach, plakatujcie!Dyskusje dyskusjami, a skoro zachęcam to i sam robię bo oprócz gadania cennym jest działanie. Polecam i zachęcam do naśladowania. Pozdrawiam  |
#22 2 na 2 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | |
#23 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > To w zupełności wystarczy.> Nie tak znowu. Tu pieczmy dwie(!) pieczenie za jednym zamachem. Przekonamy cześć ludzi do Teorii Ewolucji. To są potencjalni niewierzący w dalszej przyszłości. Proszę Cię! Wydrukuj kilka razy i przynajmniej wrzuć ludziom do skrzynki jeśli boisz się rozlepić w terenie. Pozdrawiam |
#24 1 na 1 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >To w zupełności wystarczy.> >> Nie tak znowu. Tu pieczmy dwie(!) pieczenie za jednym zamachem.> Przekonamy cześć ludzi do Teorii Ewolucji.> To są potencjalni niewierzący w dalszej przyszłości.> Proszę Cię!> Wydrukuj kilka razy i przynajmniej wrzuć ludziom do skrzynki jeśli boisz się rozlepić w terenie.> PozdrawiamJeśli umocnimy ich wiarę w to, że ewolucja jest kompatybilna z katolicyzmem (a nie jest, chociażby z tego powodu, że nie było momentu w którym możemy stwierdzić:"to jest człowiek, a jego matka człowiekiem nie jest,więc to ma duszę, a jego matka nie" + interbreeding z neandertalczykami...)to nie odstąpią od wiary, bo po co? Lepiej rozwieszać ulotki o uświęceniu przez JPII Alojzije Stepinaća i o tym, kim Stepinać był. I nie teraz. Teraz ludzie są szczególnie sceptyczni wobec sceptyków i odebrali by to na opak  |
#25 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Lepiej rozwieszać ulotki o uświęceniu przez JPII Alojzije Stepinaća i o tym, kim Stepinać był.Ale za jakiś czas wierząc też w ewolucję zaczną zadawać sobie to samo pytanie co Ty! Gdyż przodkowie człowieka wyglądali dość małpio  Od czegoś trzeba zacząć odgłupianie ludzi. Pal sześć Karola  Pozdrawiam |
#26 2 na 2 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Lepiej rozwieszać ulotki o uświęceniu przez JPII Alojzije Stepinaća i o tym, kim Stepinać był.> Ale za jakiś czas wierząc też w ewolucję zaczną zadawać sobie to samo pytanie co Ty!> Od czegoś trzeba zacząć odgłupianie ludzi.> Pal sześć Karola  > Pozdrawiam> Ludzie nie są sceptyczni z natury, więc chyba naturalnie im to nie przyjdzie. Ja sądzę, że to cofnęło by ich dalej niż fundamentalistów:do otchłani dialektyki i absurdalnej apologetyki religijnej, na co mamy tony przykładów na zachodzie. Kojarzy mi się to z "ewolucjonistycznym lobby w USA", o którym mówił Dawkins. www.youtube.com/watch?v=VxGMqKCcN6A |
#27 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze. Starych pewnie nie przekonamy do końca (czyli do niewiary). Zwróć uwagę, że KK nie chwali się tym rzekomym uznaniem TE ani nie afiszuje z inteligentnym projektem. Im jest to nie na rękę. A jest okazja! Dlatego weź i podrukuj trochę - proszę! Pozdrawiam p.s. Jak Ty lub ktoś inny powiesi gdzieś to to proszą o fotkę! No czy naprawdę tylko gadać potrafimy?  |
#28 2 na 2 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.Nie sądzę. Uczęszczam do szkoły i tam myślenie nie jest proste, jak to zaobserwowałem wśród współuczniów. Młodzież nie czyta książek, w dużej mierze nie ma też szczególnych zainteresowań, oddaje się popkulturze i "gnuśnieje". A postawa wielu nauczycieli nie zachęca do poznawania wiedzy. > Starych pewnie nie przekonamy do końca (czyli do niewiary).www.atheistcensus.com/country -w większości państw największą grupę stanowią osoby w wieku 25-34 lat. > Zwróć uwagę, że KK nie chwali się tym rzekomym uznaniem TE ani nie afiszuje z inteligentnym projektem.Nie w Polsce, ale może zacząć jeśli przekroczy się pewną masę krytyczną związaną z tym tematem, jak np. w USA. > Im jest to nie na rękę. A jest okazja!> Dlatego weź i podrukuj trochę - proszę!> Pozdrawiam> p.s.> Jak Ty lub ktoś inny powiesi gdzieś to to proszą o fotkę!> No czy naprawdę tylko gadać potrafimy?>  Czasem warto pogadać. |
#29 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.> Nie sądzę. Uczęszczam do szkoły i tam myślenie nie jest proste, jak to zaobserwowałem wśród współuczniów. Młodzież nie czyta książek, w dużej mierze nie ma też szczególnych zainteresowań, oddaje się popkulturze i "gnuśnieje".Ale (wiem z autopsji) jak się już dowie że wolno wierzyć w pochodzenie człowieka od małpy to najzwyczajniej w świecie nawet prosty młodzian któregoś dnia wybiera rozumowanie że Biblia to czysta lipa (księdza) i tyle. Może z wygody (nie trzeba się modlić i można bez stressu uprawiać seks) ale dobre i to! Skoro znam to wiem co piszę. To wydrukuj proszę, przylep gdzieś w miejscu ogólniedostępnym i daj fotkę. Pozdrawiam |
#30 1 na 1 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Legenda JP2 warta podważania - tak też | > >>Ale ja myślę o młodych Polakach. Często w szkole. Tam myślenie jest prostsze.> >Nie sądzę. Uczęszczam do szkoły i tam myślenie nie jest proste, jak to zaobserwowałem wśród współuczniów. Młodzież nie czyta książek, w dużej mierze nie ma też szczególnych zainteresowań, oddaje się popkulturze i "gnuśnieje".> Ale (wiem z autopsji) jak się już dowie że wolno wierzyć w pochodzenie człowieka od małpy to najzwyczajniej w świecie nawet prosty młodzian któregoś dnia wybiera rozumowanie że to lipa księdza i tyle. Może z wygody (nie trzeba się modlić i można bez stressu uprawiać seks) ale dobre i to!> Skoro znam to wiem co piszę.> To wydrukuj i daj fotkę.> Pozdrawiam> Co miała by ta fotka obchodzić młodzież? Oni ignorują te sprawy jak długo i szeroko. Przylepiają sobie etykietkę "katolik" i wierzą w COŚ. Nic konkretnego, ale COŚ. Bo "COŚ musi tam być!". Czuję, że ludzie potraktowali by to jak świadka Jehowy, szczególnie w okresie kanonizacji Janusza Palikota II... Masz dobre intencje, ale pomysł mi się nie podoba. Jeśli papież jest elementem klechorganizmu, to młodzież go zignoruje, i tyle. To nie są ludzie, których łatwo ruszyć i zmusić do myślenia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|