Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obraza uczuć ateistycznych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
07-09-2014 16:37makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Obraza uczuć ateistycznych
Ocena 1 na 1
hej,
Nie muszę nikogo przekonywać , że wierzący bardzo czuli są na punkcie swoich uczuć - szybko i chętnie rozpowiadają o tym jak to są obrażani ...
Moje pytanie : Czy mówienie o tym , że trzęsienie ziemii to kara za grzechy albo , że ateista trafi do piekła może i powinno być karalne ?
Co o tym myślicie ?
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
farmer (22440 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś
>hej,
>Jakie nerwy ?
>Minusa masz za to , że napisałeś , że w dupie masz to co mówię
>Miałem ci dać za to plusa ?
>Nawiasem mówiąc - nie mówisz dobro , nie mówisz zło ale w dupie mieć potrafisz


To wiadomo od początku. W zasadzie kwintesencja.

Domeru (533 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś
>Minusa masz za to , że napisałeś , że w dupie masz to co mówię

Nie to co mówisz, tylko podział na dobro i zło - przeczytaj jeszcze raz, łącznie z tym co po myślniku i zobacz do jakiego punktu to się odnosi.

> Nawiasem mówiąc - nie mówisz dobro , nie mówisz zło ale w dupie mieć potrafisz

Bo to jest umiejętność niezależna. Specjalnie dla Ciebie - podział według kryteriów etycznych na dobro i zło nie leży w zakresie moich zainteresowań.

#168
20-09-2014 23:57
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Domeru
>Wiesz, ja przede wszystkim nie zajmuję się rozwiązywaniem nieistniejących problemów i rozpatrywaniem hipotetycznych zdarzeń. Decyzje podejmuję na bieżąco na podstawie dostępnych danych, których w prawdziwym świecie jest o wiele więcej niż nawet w najdokładniejszym opisie teoretycznym. Więc niestety będziesz musiał poczekać, aż będę w takiej sytuacji
Trudna sprawa. Sam nie chcesz podać przykładów rzeczy, których nie oceniasz, a jak ktoś inny podaje przykład, to nie zajmujesz się rozwiązywaniem nieistniejących problemów. A skąd ja mam wiedzieć, jakie sytuacje już Ci się przytrafiły, a jakie nie?

>Otóż biorąc pod uwagę, że zdecydowaną większość ofiar gwałtów stanowią kobiety, najprawdopodobniej zająłbym się ochroną potencjalnej ofiary. A to z prostego powodu - generalnie uważam kobiety za (oczywiście statystycznie) ludzi dużo bardziej wartościowych pod względem umysłowym/emocjonalnym niż mężczyźni. Więc ten fakt miałby stosunkowo dużą wagę przy podejmowaniu decyzji (coś jak odruch łapania najbardziej wartościowego przedmiotu, kiedy kilka jednocześnie spada z półki).
Czyli gdybyś znał sprawcę i ofiarę i uznałbyś, że w tym przypadku sprawca jest bardziej wartościowy to nie przeszkadzałbyś?
Albo - gdyby trzech facetów chciało zgwałcić jednego to uznałbyś, że statystycznie 3 facetów jest bardziej wartościowych niż jeden no i...

>zająłbym się ochroną potencjalnej ofiary
Zaraz, ale przed czym chciałbyś ją chronić? Bo chyba nie oceniasz gwałtu jako czegoś złego?

#169
21-09-2014 00:24
 Ocena-1 na 1
Domeru (533 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Episode_2
"Gdybyś byłbyś" pominę, bo jak już widać wejście w takie coś nawet na jeden raz powoduje tylko wykładniczy wzrost "a co by było gdyby". Właśnie dlatego się nie zajmuję teoretyzowaniem. Życie w wymyślonych światach mnie nie bawi.

>>zająłbym się ochroną potencjalnej ofiary
>Zaraz, ale przed czym chciałbyś ją chronić?

Przed stratami psychicznymi (głównie).

> Bo chyba nie oceniasz gwałtu jako czegoś złego?

Napisanie o nieocenianiu po raz dziesiąty (albo dwudziesty - przestałem liczyć) cokolwiek zmieni? Czy doprowadzi tylko do zapytania po raz jedenasty (albo dwudziesty pierwszy) o to samo?

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
hej
Żadnych ograniczeń - robie to co mi się podoba i jem co mi smakuje - złota wolność
Dlaczego ta wolmość ma polegać na zabijaniu zwierząt i ich zjadaniu od ciebie się nie dowiemy bo tobie to jest obojętne
Ale zwierzęta są zabijane bo ty tak chcesz i nie jest to nic neutralnego - podziwianie widoku za oknem jest neutralne , robienie przysiadów jest neutralne , kolekcjonowanie znaczków jest neutralne - ale nie zabijanie milionów zwierząt - przstań siebie i innych oszukiwać


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

farmer (22440 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Domeru

>Napisanie o nieocenianiu po raz dziesiąty (albo dwudziesty - przestałem liczyć) cokolwiek zmieni? Czy doprowadzi tylko do zapytania po raz jedenasty (albo dwudziesty pierwszy) o to samo?

Nie, byłaby różnica gdybyś napisał że nie odpowiesz po raz kolejny. Tyle że Ty oceniasz i nie oceniasz. Znaczy się robisz to co większość ludzi.

Aj....sorki...nie

Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś
>Żadnych ograniczeń - robie to co mi się podoba i jem co mi smakuje - złota wolność
Łżesz. Typowe dla oszołomów i fanatyków. Ciekawi mnie tylko skąd żeś sobie uroił ten brak ograniczeń.
>Dlaczego ta wolmość ma polegać na zabijaniu zwierząt i ich zjadaniu od ciebie się nie dowiemy bo tobie to jest obojętne
Dlaczego zaś miałaby nie polegać to już wielka tajemnica wiary. Ot makusiowa wiara mówi, że to jest be i tyle w tej kwestii - zwierzątka cacy a ubój to holocaust.
>Ale zwierzęta są zabijane bo ty tak chcesz i nie jest to nic neutralnego - podziwianie widoku za oknem jest neutralne , robienie przysiadów jest neutralne , kolekcjonowanie znaczków jest neutralne - ale nie zabijanie milionów zwierząt - przstań siebie i innych oszukiwać
Makuś jak to religianci mają w zwyczaju uznaje, że ma prawo mówić innym co jest dobre a co złe. A jest złe bo się zamordyście Makusiowi nie podoba. Nadto w jaki niby sposób oszukuje siebie i innych? Nie zgadzając się z twoim bełkotem?


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
Nadto w jaki niby sposób oszukuje siebie i innych? Nie zgadzając się z twoim bełkotem?
>
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.


hej
Oszukujesz ponieważ twierdzenie , że zabijanie milionów zwierząt jest neutralne
To jest zaprzeczenie wiedzy i akceptacja ignorancji
Obojętność i kategoria : smakuje mi
Wolność postrzegana jako możliwość zabijania zwierząt na gigantyczna skale

Na tym kończę
Pozdrawiam
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#174
21-09-2014 09:30
 Ocena-1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś
>Oszukujesz ponieważ twierdzenie , że zabijanie milionów zwierząt jest neutralne
Bełkocesz ponieważ twierdzisz, iż jest inaczej.
>To jest zaprzeczenie wiedzy i akceptacja ignorancji
To jest ciemnota, fanatyzm i usilne ewangelizatorstwo idące pod rękę z prymitywnymi próbami gry na uczuciach.
>Obojętność i kategoria : smakuje mi
Nie tylko mi. Nie spodziewam się też, że fanatyk dostrzeże inne zalety mięsa jak choćby wartości odżywcze, cena czy dostępność. Dla ewangelizatora jedzenie mięsa to zbrodnia i jego nader ciasny umysł nie potrafi pojąć, iż inni jego śmieszne twierdzenie mogą mieć w głębokim poważaniu.
>Wolność postrzegana jako możliwość zabijania zwierząt na gigantyczna skale
Chęć odebrania nawet takich strzępów wolności w imię swojego chorego widzimisie. Rzecz jasna fanatyk swojego zamordyzmu nie dostrzega.
>Na tym kończę
Który to już raz? Niedługo znów zaczniesz bzdurzyć bo nie będziesz się mógł powstrzymać od prób nawracania innych na swoją żałosną wiarę.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

Episode_2 (3284 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Domeru
>Właśnie dlatego się nie zajmuję teoretyzowaniem. Życie w wymyślonych światach mnie nie bawi.
Nie mówimy o zmyślonym świecie, to przede wszystkim.
W niektórych sytuacjach nie ma czasu na myślenie i nie zaszkodzi mieć gotowy schemat działania. Mózg ludzki ma tę przewagę nad zwierzęcym, że potrafi myśleć o przyszłości, rozważać różne wersje działania (testować je w myślach). Ale to już co kto woli. Jedni są bardziej zapobiegliwi, inni martwią się dopiero w ostatniej chwili.

>Przed stratami psychicznymi (głównie).
A tymi stratami jest np. mniejsza radość życia, która jest dla Ciebie podstawową wartością?

Jeszcze chciałbym wiedzieć, jak rozumiesz dobro i zło, jakiej definicji używasz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365