 |
Choroba umysłu czy opętanie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-03-2015 13:04 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Choroba umysłu czy opętanie?
4 na 8 | . "Fronda": Aktor Krzysztof Pieczyński, znany w Polsce choćby z roli doktora Bruno z serialu "Na dobre i na złe" kolejny raz, w sposób bezdennie głupi mówi o Kościele. Pytanie: czy to objaw choroby, opętania czy .... (...) No cóż, czytając wypowiedzi pana Pieczyńskiego ma się wrażenie, że mamy doczynienia z osobą całkowicie zaburzoną jeśli chodzi o możliwość wglądu w istotę religijności w ogóle. Jego nienawiść, wręcz masochistyczna względem Kościoła katolickiego, ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa jest przerażająca. Podobny ton można było znaleźć u tych, którzy dążyli do eliminacji chrześcijan z przestrzeni publicznej. A było ich sporo i są również i dziś.www.youtube.com/watch?v=IsJdtCy6gRIfilm.onet.(*)zowal-dwa-miliardy-ludzi/e4p4tnatemat.pl(*)iol-zahipnotyzowal-2-mld-ludzi No cóż, moje widzenie i rozumienie świata, jest alternatywne do opartego na wierze i światopoglądzie "Frondy", a bliskie wyrażonemu przez Pieczyńskiego. . W związku z tym nie istnieje możliwość aby nikogo nie dotykało kalectwo umysłowe. Myślę, iż mnie, gdyż miliardy much (wierzących) nie mogą się mylić. @@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Jest pewien paradoks w pańskim poglądzie, tudzież religii. Potrzeba szerzenia prawdy o miłości wynika z jadu jaki się z pana sączyDziękuję za rozmowę.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#47 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Zakłamane wychowanie, hipokryzja, lawiranctwo...Ciekawe, czy za powyższe określenia rzucajacy je ponosi jakąś śladową choćby odpowiedzialność. Nieśmało zauważę Sławku, że serwujesz ludziom niechciane porady. > mam nadzieję, że syn wyrośnie na człowieka świadomego jaką> krzywdę wyrządzili mu rodzice dla swojego koniunkturalizmu.A może podziękuje za brak radykalizmu, wszak Gerwazjusz nie mógł sobie sam tego syna urodzić, ma także żonę (a ona 50% prawa do wychowywania po swojemu). Żona swoją rodzinę która zawsze jakoś na człeka wpływa pozytywnie i negatywnie etc. Rozumiem Sławku że reklamujesz Bezinteresowną Miłosć i szacunek, ale niekoniecznie do własnej żony  Nikt na świecie nie żyje w próżni. Osobiście sądzę, że chrzest jeszcze nieczego nie przesądza. Ważne, w jakim duchu się dzieciaka wychowuje i czy daje mu pole do rozwijania zwłasnych zainteresowań, szukania odpowiedzi i wspierania go w owych poszukiwaniach. Ty byś od początku za wszelką cenę chciał dziecko ukształtować po swojemu i w tym chyba problem. Wszak nie ma ceny której byś nie zapłacił, lub kosztów nie poniósł, żeby wymusić na zwiazanych z Tobą ludziach określone działania. Wszystkjo oczywiscie w imię Bezinteresownej Miłosci.  > Nauka duchowa, którą przekazuję, a że jestem nauczycielemMam takie przeczucie Duchu, że chciałbyś być nauczycielem lub mentorem, a że nie miałeś w życiu takiej możliwości (np. w szkole, na uczelni etc.) - na starość masz więcej tej motywacji, niż inni. Wydaje mi się również, iż chciałbyś, aby za Twoje wysiłki pogratulował Ci sam Bóg. Potem co najmniej paruset ludzi (w tym wielu tutaj). Żeby docenili. Podziękowali etc. W związku z tym, że na bycie prawdziwym nauczycielem w szkole, na uczelni tudzież mentorem już za późno - wymyślasz nieistniejące światy, publikujesz na stronach internetowych wyniki pracy swojej wybraźni, objawiają Ci się cebulowe krążki w postaci pyłków przed aparatem fotograficznym (oświetlonych lampą błyskową) które później lansujesz jako znaki etc. I cóż tu komentować? Pragnienia to jedno, a intelektualne i osobowościowe zdolności - drugie. Mimo wszystko pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#48 4 na 4 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Jacku, bardzo rzadko odpowiadam na Twoje wypowiedzi z uwagi na sarkazm, mentorstwo, brak logiki i irracjonalne argumenty w nich zawarte. Jak zobaczę coś wartego odpowiedzi, wtedy się odezwę. > Mimo wszystko pozdrawiamDziękuję za mimo wszystko i Serdecznie Pozdrawiam.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#49 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Już sam domniemany brak logiki, tudzież irracjonalizm byłby wystarczajacym powodem, aby nauczyciel Twojego formatu mi to wytknął. Jakoś rozumiem jednak, że tego zaniechasz. Dziękuję za serdeczności i również pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#50 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > wiercąc dalej zapytałem księdza: "Ile lat miał Jezus biorąc chrzest od Jana zwanego Chrzcicielem?> Czy jego decyzja była decyzją niemowlęcia, czy też Józefa i Marii? Jezus był wtedy dorosłym> mężczyzną i sam brał odpowiedzialność za swoje czyny. Dlaczego więc kościół napędził taką> kłamliwą sytuację, że trzeba łamać bezwolne i nieświadome jeszcze swego istnienia jednostki> człowiecze? Bo w tym momencie nie opiera się na wzorcu pochodzącym od samego Jezusa.> " Zarzuciłem księdzu, że nie jest to wymysł nikogo innego jak tylko skomercjalizowanej> instytucji, w której czary mary zawsze są górą. Odpowiedział mi, że oryginalnie myślę i żeby> nie to, że mnie szanuje, powiedziałby iż głupioDla księdza i osób głęboko religijnych racjonalne rozumowanie będzie głupie, a nawet nieraz niezrozumiałe. Nawet w Biblii NT napisano, że w imię Jezusa warto zatracić rozum (wzgardzić nim - nie pamiętam dokładnie, ale coś takiego rzeczywiście jest tam uwiecznione). Przepraszam Wenancjusz, że powiem wprost, ale moim zdaniem stawiasz się od początku odrobinę w roli ofiary. Sytuacja jest taka, że coś chcesz na nim wymóc (zrozumienie, przytaknięcie, czy jeszcze coś) a on to wyczuwa i w imię wspólnoty, którą jakoś tam stara się tworzyć, Ciebie po prosto oleje zbywając trywialnym i pozbawionym szacunku zdaniem "myślisz oryginalnie mój parafianinie, ale żebym Cię nie szanował, to powiedziałbym, iż głupio". Właściwie to tym zdaniem wprost zasugerował, żeś głupi  I co wtedy zrobiłeś? Ja bym raczej wiedział. Pytanie, czy warto z takimi ludźmi w ogóle rozmawiać, na coś liczyć. Moim zdaniem nie, to czysta strata czasu. Co do meritum, wykreślenie z listy członków KK zdaje się być dla forumowiczów tutaj pewną ambicją. Kościół w imię swoich interesów będzie przeciągał akt apostazji i upokarzał apostatów nieomal w nieskończoność. Jakaś normalizacja przyjdzie wtedy, gdy trzeba się będzie zdeklarować się na procentowe datki od zarobków (obecnie jest to negocjowane rząd-episkopat). Wenancjusz, olać filozofów w sutannach, jeśli nie przynosi to żadnych skutków! Ewentualnie wybrać się do proboszcza z dwoma świadkami jak przewiduje prawo kanoniczne, albo po prostu poczekać na odpowiednią ustawę. Wewnętrzny imperatyw księdza, który robi sobie cel życiowy z tworzenia wspólnoty jest mocny. Warto z nim o tym rozmawiać jedynie wtedy, gdy on sam ma w związku z tymi sprawami wątpliwości. Jednak na takich ludziach w kwestiach dla nas ważnych (a kolidujących z ich celami) raczej polegać nie można. Inaczej frustracja i odczucie upokorzenia gwarantowane. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#51 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Jacku, bardzo rzadko odpowiadam na Twoje wypowiedzi z uwagi (..) brak logiki i irracjonalne argumentyPrzy okazji warto, aby czytelnicy śledzący nasze rozmowy zapoznali się z prezentowaną przez Ciebie logiką.np. tutaj zdaniem dotyczącym powstania ewangelii synoptycznych, powtarzanym za Robertem M. Rynkowskim z jego artykułu "Ewangelie synoptyczne - język, autorzy, data powstania", gdzie Rynkowski prezentauje teorię francuskiego księdza i biblisty Jeana Carmignaca. www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w649620Lub tutaj logiką związaną z cebulowymi krążkami: kafo.pl/viewtopic.php?id=21743&p=3będącymi w rzeczywistości refleksami świetlnymi kurzu przelatujacego blisko aparatu fotograficznego robiącego fotkę kol. Sławkowi najprawdopodobniej w przydomowej zagrodzie. Jak widzisz, mnie brak logiki i irracjonalne argumenty w Twoich wypowiedziach nie zrażają i czasem dopingują do zabrania głosu. Tym się chyba drogi Duchu różnimy  Jednak alleluja Sławku i do przodu! Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | |
#53 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Onet i strefa tajemnic, tja.. bez mojego komentarza 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#54 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Naturą orbów zajęli się także poważni fizycy, m.in. pracujący dla NASAZgadza się. I nie tylko, UFO też: www.youtube.com/watch?v=0qGTjIcVDAU
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > >Naturą orbów zajęli się także poważni fizycy, m.in. pracujący dla NASA> Zgadza się. I nie tylko, UFO też:Charakter i czas Iluminacji wskazują na działanie Ducha, nie UFO.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > >>Naturą orbów zajęli się także poważni fizycy, m.in. pracujący dla NASA> >Zgadza się. I nie tylko, UFO też:> Charakter i czas Iluminacji wskazują na działanie Ducha, nie UFO.Pozwól, że zapytam: czy odkrycia profesorów których wymieniłeś, traktujących o duchowych działaniach związanych z orbami znajdziemy w naukowych bazach danych, podających zaopiniowany i zweryfikowany dorobek światowej nauki? Takich choćby jak: - Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa - CERN Document Server - Agris - APAMED Central - British Library Electronic Table of Contents (United Kingdom) - Canada Institute for Scientific and Technical Information (Canada) - KoreaScience - EKT National Archive of PhD Theses (HEDI) - Energy Technology Data Exchange (ETDEWEB) - German National Library of Science and Technology (GetInfo) - OpenAIRE - OpenGrey - PLEIADI (Italy) - Science.gov (United States) - Scientific Electronic Library Online - SCPinfonet - Trove - VTT Technical Research Centre of Finland - Wastenet - BazTech (Poland) - German National Library of Science and Technology (GetInfo) (German) - Scientific Electronic Library Online (Portuguese) - State Public Technical Library of Russia (Russian) The Russian Union Catalog of Scientific Literature (Russian) - VINITI Rozumiem również, że wiesz co to nagroda Ig NoblaPozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > >Charakter i czas Iluminacji wskazują na działanie Ducha, nie UFO.> Pozwól, że zapytam: czy odkrycia profesorów których wymieniłeś, traktujących o duchowych działaniach związanych z orbami znajdziemy w naukowych bazach danych, podających zaopiniowany i zweryfikowany dorobek światowej nauki?Pytanie jest bez sensu, ja nie rozstrzygam czym są orby, zjawisko jest jak dotąd nie wyjaśnione, pozostawiam to naukowcom niech badają, natomiast wiem czego doświadczyłem i w jakich okolicznościach.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Pytanie jest bez sensu ja nie rozstrzygam czym są orbyPytam, bo zdaje się swoim zdaniem "Naturą orbów zajęli się także poważni fizycy, m.in. pracujący dla NASA" próbowałeś wcześniej dodać orbom kurażu. > zjawisko jest jak dotąd nie wyjaśnioneNie widzę tu nic więcej, niż zwykłe pyłki + chęć zrobienia sensacji przez niektórych dziennikarzy, piszących dla wiadomych działów w popularnych mass-mediach. > pozostawiam to naukowcom niech badająNaukowy badają wiele dziedzin i mają również wiele lepszych czy gorszych dni, bywa że obierają również błędne drogi. Nie wiem czy wiesz, czym zajmował się m.in. Newton oprócz swoich słynnych fizycznych osiągnięć. To były obliczenia końca świata robione na podstawie Biblii, traktował to śmiertelnie poważnie. Jednak miana naukowca Newtonowi odmówić nie można, co z pewnością przyznasz. > natomiast wiem czego doświadczyłem i w jakich okolicznościach.Każdy doświadcza różnych rzeczy w życiu różnych okolicznościach i nie widzę w tym nic dziwnego ani nadprzyrodzonego. Np. mnie wzrusza ciepły wieczór z ukochaną osobą przy ognisku na wyjeździe. Między innymi. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#59 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | |
#60 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > >Pytanie jest bez sensu ja nie rozstrzygam czym są orby> Pytam, bo zdaje się swoim zdaniem "Naturą orbów zajęli się także poważni fizycy, m.in. pracujący dla NASA" próbowałeś wcześniej dodać orbom kurażu.Ponownie się mylisz, to nie jest moje zdanie: strefataje(*)mnicze-kule-na-zdjeciach/dlg69> Nie widzę tu nic więcej, niż zwykłe pyłkiTwoje widzenie przypomina mi widzenie ojca i wujka, że Ziemia jest płaska: www.youtube.com/watch?v=ekZIfZyvoBc> > natomiast wiem czego doświadczyłem i w jakich okolicznościach.> Każdy doświadcza różnych rzeczy w życiu różnych okolicznościach i nie widzę w tym nic dziwnego ani nadprzyrodzonego. Np. mnie wzrusza ciepły wieczór z ukochaną osobą przy ognisku na wyjeździe. Między innymi.Bo nie znasz okoliczności i doświadczenia, które ja przeżyłem, nie wiesz jak bardzo różni się 7 dni mojego życia od pozostałych 50 lat. Powiem krótko, dla mnie jesteś ignorantem, ale nie to jest najgorsze, jesteś niestety szydercą, z którym rozmowy sprawiają przykrość, nie tak dużą jak z farmerem, Drobnerem, czy Bogusławskim, ale jednak.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|