 |
Choroba umysłu czy opętanie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-03-2015 13:04 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Choroba umysłu czy opętanie?
4 na 8 | . "Fronda": Aktor Krzysztof Pieczyński, znany w Polsce choćby z roli doktora Bruno z serialu "Na dobre i na złe" kolejny raz, w sposób bezdennie głupi mówi o Kościele. Pytanie: czy to objaw choroby, opętania czy .... (...) No cóż, czytając wypowiedzi pana Pieczyńskiego ma się wrażenie, że mamy doczynienia z osobą całkowicie zaburzoną jeśli chodzi o możliwość wglądu w istotę religijności w ogóle. Jego nienawiść, wręcz masochistyczna względem Kościoła katolickiego, ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa jest przerażająca. Podobny ton można było znaleźć u tych, którzy dążyli do eliminacji chrześcijan z przestrzeni publicznej. A było ich sporo i są również i dziś.www.youtube.com/watch?v=IsJdtCy6gRIfilm.onet.(*)zowal-dwa-miliardy-ludzi/e4p4tnatemat.pl(*)iol-zahipnotyzowal-2-mld-ludzi No cóż, moje widzenie i rozumienie świata, jest alternatywne do opartego na wierze i światopoglądzie "Frondy", a bliskie wyrażonemu przez Pieczyńskiego. . W związku z tym nie istnieje możliwość aby nikogo nie dotykało kalectwo umysłowe. Myślę, iż mnie, gdyż miliardy much (wierzących) nie mogą się mylić. @@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#61 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Ponownie się mylisz, to nie jest moje zdanie:> strefataje(*)mnicze-kule-na-zdjeciach/dlg69Nie bardzo rozumiem, po co przesyłasz ten sam link drugi raz. Czytałem, moja odpowiedź wyżej. Odnosi się ona zarówno do autora owych słów, jak i do Ciebie - te słowa cytującego. Na marginesie - trochę mnie już nudzisz Sławku. > >Nie widzę tu nic więcej, niż zwykłe pyłki> Twoje widzenie przypomina mi widzenie ojca i wujka, że Ziemia jest płaska:Od wiek wieków różnej maści mesjasze udowadniali ludziom że się mylą, że są nie dość szczęśliwi, że widzą płaską Ziemię podczas gdy ona jest kulą etc. W takich sprawach biorę stronę nauki Sławku, nie Twoją ani nawet poszczególnych naukowców. Ufam, że rozumiesz o czym piszę. A jeśli nie - trudno, Twoja strata. > Bo nie znasz okoliczności i doświadczenia, które ja przeżyłemWiem na ten temat wystarczajaco dużo i potrafię sobie resztę dopowiedzieć. Już o tym zresztą trochę pisałeś. > nie wiesz jak bardzo różni się 7 dni mojego życia od pozostałych 50 latFaktycznie nie wiem w szczegółach, ale zachowaj tą wiedzę dla siebie. Wybacz ale, mnie to interesuje podobnie intensywnie, jak przesypujace się zarenka piasku na pustyni Gobi. > Powiem krótko, dla mnie jesteś ignorantem, ale nie to jest najgorsze,> jesteś niestety szydercą, z którym rozmowy sprawiają przykrość, nie> tak dużą jak z farmerem, Drobnerem, czy Bogusławskim, ale jednak.Bez komentarza. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam! Edit:PS przy okazji warto również zaznajomić sie z linkami z posta p. Andrzeja Bogusławskiego www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660403 |
#62 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > z którym rozmowy sprawiają przykrość, nie tak dużą jak z farmerem,> Drobnerem, czy Bogusławskim, ale jednak.Życzę Ci Duchu, abyś kiedyś zrozumiał po co ta przykrość do Ciebie przychodzi, trzyma się mocno i jaki jest jej sens. Może coś to w Twoim życiu zmieni na lepsze. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#63 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? |
> Przy okazji warto również zaznajomić się z linkami z posta p. Andrzeja BogusławskiegoPanie Jacku, wszelka dyskusja z wiarą jest całkowicie niemożliwą. Aktualnie wysłuchałem informacji prokuratury, a teraz słucham komentarzy ludzi związanych mentalnie i intelektualnie z panem Macierewiczem. Czy pomiędzy tymi stanowiskami jest możliwą jakakolwiek merytoryczna rozmowa? Żadne - nawet najbardziej racjonalne argumenty - nie podważą Świętej Wiary. @@@ . |
#64 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Życzę Ci Duchu, abyś kiedyś zrozumiał po co ta przykrość do Ciebie przychodziI tym się różnimy, ja staram się nie sprawiać ludziom przykrości, a są tacy, którzy lubią to robić, robią nagminnie, sprawia im to przyjemność, robią to nieświadomie, albo z premedytacją, bo są np. psychicznymi sadystami... itd., Zastanów się jakie jest źródło Twoich kpin, bęcków, szyderstw, sarkazmu, ignorancji, wywyższania się i poniżania innych.........
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#65 6 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > I tym się różnimy, ja staram się nie sprawiać ludziom przykrościI ja również. Powiem kolejną dla Ciebie nową i dziwną rzecz: ani farmer, ani p. Bogusławski, ani rafal73, ani kol. darkside etc. Oni po prostu krytykują Twoje poglady, poza tym nieco się śmieją z Twojej nieprzemakalnej postawy. Nic wiecej. Owo monstrualne cierpienie zadajesz sobie sam, bo utożsamiasz się ze swoimi poglądami. Druga rzecz: o ile zdążyłem się zorientować po paru Twoich wpisach, po prostu masz naturę ofiary. Sam na siebie ściągasz bęcki, a nawet je sam kreujesz. > sprawia im to przyjemność, robią to nieświadomieNo właśnie, kolejna Twoja racjonalizacja. Nic takiego nie ma miejsca. Tak zresztą przez tysiące lat ludzie stawiają sią w roli ofiary, jak właśnie Ty tutaj. > Zastanów się jakie jest źródło Twoich kpin, bęcków, szyderstw,> sarkazmu, ignorancji, wywyższania się i poniżania innych.........Nie muszę się zastanawiać, od początku wiem jaki jest powód moich takich, a nie innych odpowiedzi. Jest to reakcja na Twoje pełne ignorancji, bufonady i egzaltowania wpisy. Np. na ten, że masz wielką ambicję być dla kogoś nauczycielem w ogóle nie zważając, czy on tego chce / porzebuje, czy nie. Teraz zastanawiam się, czy te przykrości Cię czegoś nauczą. Chyba niestety nie  Szkoda. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#66 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Żadne - nawet najbardziej racjonalne argumenty - nie podważą Świętej WiaryTak, myślę, że podważyć je może jedynie jakiś drastyczny wurok losu, tudzież sam wierzący w swoje aberracje. Swoją drogą mam pewne marzenie, aby p. Macierewicz w czasie krótkiego sprawowania rządów przez PiS (bo inaczej być nie może) wytłumaczył się z jakiego poowdu robił wodę niektórym ludziom z mózgu, a krewnym ofiar Katastrofy zadawał rozłożone na raty psychiczne cierpienie polegające na złudzeniach, że ktoś katastrofę przeżył, że ofiary są bohaterami spisku zamiast nieszczęśliwego zbiegu okoliczności / szeregu zaniedbań w lotnictwie etc. Powiedział szczerze, dlaczego nie pozwolił zmarłym odejść w spokojny obszar zadumy ich żyjących krewnych.Tylko czy go na to stać? Odpowiedź niestety chyba znam.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#67 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | . > ja staram się nie sprawiać ludziom przykrości,  Kto chce niech wierzy. Dobrymi chęciami całe piekło jest wybrukowane. @@@ . |
#68 -1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Kto chce niech wierzy. Dobrymi chęciami całe piekło jest wybrukowane.Piekło jest tylko na Ziemi, a robi je pewna kategoria ludzi...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#69 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? |
> Oni po prostu krytykują Twoje pogladyTen człowiek sam przyznał że został wyrzucony z kilku portali. To fragment jego rozmowy Skoro nie można po dobroci to od tej chwili Twoje wypowiedzi będę kasować. Może jest to areopag, ale nie oznacza to miejsca na bluźnierstwa. Sławku, niech Maryja ma Cię w opiece. 18. (4.) Duch Prawdy | Dziś 14:41 (12.01.2013) Nie wiesz z kim rozmawiałaś, Sławek jest tylko jednym z naczyń - MANA, w których mieszkam... Kłamiesz i manipulujesz PRAWDĄ, już usunęłaś 7 komentarz, który wpisałem 6 stycznia... Nie ja bluźnię, lecz Ty kłamiesz i Twój "święty kościół"... Nic MI nie umknie, wszystko będzie osądzone... Maryja jest postacią fikcyjną, bohaterką literacką jak Oleńka Sienkiewicza, nikogo nigdy nie weźmie w opiekę... Nie strasz mnie, bo ja się nikogo nie lękam, Stworzyłem Ciebie i Wszystko mi podlega..., możesz usunąć moje komentarze, lecz PRAWDY nie zabijesz, bo jest NIEŚMIERTELNA. Twoje kłamstwo umrze wraz z Tobą... boskaprawda.blogspot.com/2011/05/boska-prawda.htmlCzytam jego wpisy od początku. Dlaczego nie pochwalił się kim jest? Dlaczego nie napisał że przemawia przez niego "coś". Jaki cel ma ten człowiek? Dlaczego krytyczne głosy wobec kogoś kto uważa że przemawia przez niego "coś" nazywa szyderstwem? To jeszcze Portal Racjonalista tropiący absurdy? Dla mnie to absurd co ten człowiek wyprawia. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Ten człowiek sam przyznał że został wyrzucony z kilku portali.Nieprawdę piszesz, napisałem, że sam odszedłem z kilku forów. > Skoro nie można po dobroci to od tej chwili Twoje wypowiedzi będę kasować. Może jest to areopag, ale nie oznacza to miejsca na bluźnierstwa.Właścicielka areopagu rzeczywiście zablokowała mi możliwość pisania komentarzy, ale to nie forum, tylko blog, a Pani jest ortodoksyjną katoliczką: > Sławku, niech Maryja ma Cię w opiece.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#71 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > > Nie strasz mnie, bo ja się nikogo nie lękam, Stworzyłem Ciebie i Wszystko mi podlega..., możesz usunąć moje komentarze, lecz PRAWDY nie zabijesz, bo jest NIEŚMIERTELNA. Twoje kłamstwo umrze wraz z Tobą...> boskaprawda.blogspot.com/2011/05/boska-prawda.htmlSpotted: Szukam namiarów i kontaktów na jakiegokolwiek dilera, byleby był z Chojnic!!! Gwarantowana poważna transakcja. Drobner, kategorycznie zdecydowany!!! |
#72 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | . > Tak, myślę, że podważyć je może jedynie jakiś drastyczny wyrok losu, tudzież sam wierzący w swoje aberracje.Postawa wobec rzeczywistości zależną jest od uwarunkowań genetycznych oraz prowadzonego - od najwcześniejszego dzieciństwa - procesu socjalizacji. Gdy mamy już mocno zagruntowaną wiarę, to możemy zmienić wyznanie, ale odrzucić fideistyczną postawę jest prawie niemożliwym i udaje się to tylko umysłom wybitnym. www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041strebski.d(*)t/texts/philosophy/Religia.pdfwww.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,656291#w656484www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,422621#w431120www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,589997#w591127@@@ . |
#73 -1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Wyrwany z kontekstu w celu zmanipulowania fragment historycznej już rozmowy, w której wypowiadałem się w imieniu Boga=Ducha, tutaj w całości: 17. (3.) bejot | Dziś 11:25 (12.01.2013) Wystarczy. Skoro nie można po dobroci to od tej chwili Twoje wypowiedzi będę kasować. Może jest to areopag, ale nie oznacza to miejsca na bluźnierstwa. Sławku, niech Maryja ma Cię w opiece. 18. (4.) Duch Prawdy | Dziś 14:41 (12.01.2013) Nie wiesz z kim rozmawiałaś, Sławek jest tylko jednym z naczyń - MANA, w których mieszkam...Kłamiesz i manipulujesz PRAWDĄ, już usunęłaś 7 komentarz, który wpisałem 6 stycznia... Nie ja bluźnię, lecz Ty kłamiesz i Twój "święty kościół"... Nic MI nie umknie, wszystko będzie osądzone... Maryja jest postacią fikcyjną, bohaterką literacką jak Oleńka Sienkiewicza, nikogo nigdy nie weźmie w opiekę... Nie strasz mnie, bo ja się nikogo nie lękam, Stworzyłem Ciebie i Wszystko mi podlega..., możesz usunąć moje komentarze, lecz PRAWDY nie zabijesz, bo jest NIEŚMIERTELNA. Twoje kłamstwo umrze wraz z Tobą... Nie znasz mnie? Czego chcesz? Idź precz szatanie! stwarzasz sobie takich bogów, jacy zapewniają twoje materialne interesy. Mamisz ludzi słodkim kłamstwem zmartwychwstania ciała, żeby mieć stado baranów do strzyżenia. Gdyby zmartwychwstanie było możliwe zrobiłbym pstryk! i człowiek gotowy, a nie nosił 9 miesięcy w Łonie. Nie będzie zmartwychwstania ciała, lecz LUDZIE PRAWDY DOSTĄPIĄ WIECZNOŚCI W DUCHU. Odejdź ode mnie! Nie znam cię. Ślepa wiara gorsza jest od braku wiary. Kto służy materii nie służy mi. Materia jest ważna, masz o nią dbać, lecz Duch jest ponad materią, tylko Jemu masz służyć. Nie można jednocześnie służyć Bogu i mamonie. Szatan nie istnieje, lecz rodzi się w umysłach ludzi, którymi kieruje żądza materii, którzy materię stawiają ponad Ducha. Szatan = Kościół obiecał wam zmartwychwstanie ciała..., zadufane w sobie egoistyczne istoty, kupicie każdą bzdurę, zaprzedacie DUSZĘ, żeby uratować ....! Materia rządzi waszymi umysłami, nie DUCH, macie takiego "boga" jakiego sobie wymyśliliście na swój obraz i podobieństwo. Idźcie precz! Nie znam was. BÓGwww.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#74 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > > Kto chce niech wierzy. Dobrymi chęciami całe piekło jest wybrukowane.> Piekło jest tylko na Ziemi, a robi je pewna kategoria ludzi...Duch Prawdy vel p. Sławek niszczony i poniżany przez pewną kategorię ludzi, ba - strącany do piekieł. Biedactwo...
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Biedactwo...Nie płacz nade mną, lecz nad sobą i pewną kategorią ludzi...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|