Racjonalista - Strona głównaDo treści
Choroba umysłu czy opętanie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
11-03-2015 13:04Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Choroba umysłu czy opętanie?
Ocena 4 na 8
.
"Fronda":
Aktor Krzysztof Pieczyński, znany w Polsce choćby z roli doktora Bruno z serialu "Na dobre i na złe" kolejny raz, w sposób bezdennie głupi mówi o Kościele. Pytanie: czy to objaw choroby, opętania czy ....
(...) No cóż, czytając wypowiedzi pana Pieczyńskiego ma się wrażenie, że mamy doczynienia z osobą całkowicie zaburzoną jeśli chodzi o możliwość wglądu w istotę religijności w ogóle. Jego nienawiść, wręcz masochistyczna względem Kościoła katolickiego, ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa jest przerażająca. Podobny ton można było znaleźć u tych, którzy dążyli do eliminacji chrześcijan z przestrzeni publicznej. A było ich sporo i są również i dziś.

www.youtube.com/watch?v=IsJdtCy6gRI
film.onet.(*)zowal-dwa-miliardy-ludzi/e4p4t
natemat.pl(*)iol-zahipnotyzowal-2-mld-ludzi

No cóż, moje widzenie i rozumienie świata, jest alternatywne do opartego na wierze i światopoglądzie "Frondy", a bliskie wyrażonemu przez Pieczyńskiego. . W związku z tym nie istnieje możliwość aby nikogo nie dotykało kalectwo umysłowe. Myślę, iż mnie, gdyż miliardy much (wierzących) nie mogą się mylić.

@@@
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#106
30-03-2015 13:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> 4 osoby oceniły na plus mój komentarz, co powinno Ci dać do myślenia

Swoją drogą, gdybyś stosował ową złotą zasadę do siebie, dysproporcje w punktacji w rozmowach z Andrzejem .51 np. w tej rozmowie sięgajace 17 pkt (a najmniej 8 pkt). powiny dać Ci znacznie wiecej do myślenia, a najmniej "zastanawnia się nad sobą"
Ale ok, pożyteczniejsza robota czeka.
Miłego!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#107
30-03-2015 14:00
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>W tym zdaniu jednak chodziło mi również o "Tylko Ty [sposród piszących tu racjonalistów]".
Ale w tym zdaniu chodzi Ci o racjonalistów, czy ateistów?, bo nie wiem, czy wg Ciebie wśród wierzących też są racjonaliści?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#108
30-03-2015 14:02
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Specyfika forum jest taka, że wierzących się minusuje...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#109
30-03-2015 14:15
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Zapatrzony we własną "rację" i "Prawdę" wytłumaczenie znajdzie na wszystko.
Pa!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#110
30-03-2015 14:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> nie wiem, czy wg Ciebie wśród wierzących też są racjonaliści?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,134117#w134321

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> nie wiem, czy wg Ciebie wśród wierzących też są racjonaliści?
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,134117#w134321
Pytam Ciebie nie diogenesa, nie potrzebuję wykładu, naczytałem się na ten temat dosyć, proszę o prostą odpowiedź Twoją; TAK, NIE?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#112
30-03-2015 15:37
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>Specyfika forum jest taka, że wierzących się minusuje...
Bzdura, minusuje się tu głównie głupotę - szczególnie taką upierdliwą. Ja plusowałem i nadal mam zamiar to czynić,
wielu wierzących, tyle iż to byli ludzie nie zaślepieni swoją wiarą, a poszukujący własnych odpowiedzi.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,624150#w624521
www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,624150#w624558
www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,619649#w620050

@@@
.

#113
30-03-2015 16:38
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
>Bzdura, minusuje się tu głównie głupotę
Bzdura, głupota tu dostaje dużo plusów:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660438#w660599

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#114
30-03-2015 17:15
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>Specyfika forum jest taka, że wierzących się minusuje...
Bzdura, minusuje się tu głównie głupotę - szczególnie taką upierdliwą.
>Bzdura, głupota tu dostaje dużo plusów:
To też, ale tylko pod warunkiem, że się jakoś tam Bogusławskiemu przeciwstawia, gdyż Bogusławski twardo realizuje
tu linię programową forum, a niektórych mocno to boli.

@@@
.

#115
30-03-2015 17:23
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
Między innymi Bogusławski jest tutaj dostarczycielem głupoty, na szczęście moderacja dba o poziom Forum i część tej głupoty Bogusławskiego wyrzuciła do oślej ławki.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#116
30-03-2015 17:45
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>Między innymi Bogusławski jest tutaj dostarczycielem głupoty,
Tak oczywiście - to Bogusławski na 1105 wypowiedzi na forum otrzymał 565 głosów negatywnych. Nikt nas nie jest
w stanie bardziej skompromitować niż uczynimy to sami, a najbardziej sprawiedliwym sędzią jest ogół naszych czytelników.

@@@
.

#117
30-03-2015 18:05
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
Ilość o niczym nie świadczy, ci co dokonali przełomowych rzeczy dla Ludzkości, co wnosili nową myśl, w swoich czasach często byli "minusowani", a ci co starej myśli się trzymali "plusowani"..., ot taka prawidłowość, ludzie boją się nowości, stara konserwa daje im złudne poczucie racji...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#118
30-03-2015 19:06
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
.
>Ilość o niczym nie świadczy,
Bez przesady, ale rzeczywiście ważniejszą jest jakość.

> ci co dokonali przełomowych rzeczy dla Ludzkości, co wnosili nową myśl, w swoich czasach często byli "minusowani", a ci co starej myśli się trzymali "plusowani"..., ot taka prawidłowość, ludzie boją się nowości, stara konserwa daje im złudne poczucie racji...
Tak, to oczywiste i Pan tu do nich należy. Tyle tylko, że znamy społeczne zgrupowania, w których bywa po kilku Koperników, Einsteinów, Hawkingów itp. "przełomowców", a nawet proroków, czy bogów. Oni też święcie wierzą w swoją rację i w swoją misję.

>Po raz kolejny absolutnie się Pan myli, ja nie narzucam moich poglądów, tylko je głoszę.
Wydaje mi się, że potrzebnym jest duży upór, aby nie zauważyć tego co Pan tu wyprawia.

@@@
.

#119
30-03-2015 19:44
 Ocena 2 na 4
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
>Tak, to oczywiste i Pan tu do nich należy. Tyle tylko, że znamy społeczne zgrupowania, w których bywa po kilku Koperników, Einsteinów, Hawkingów itp. "przełomowców", a nawet proroków, czy bogów.
Nie pierwszy raz, gdy przegrywa Pan dialog merytorycznie, ucieka się do atakowania adwersarza.
>Oni też święcie wierzą w swoją rację i w swoją misję.
Też jest tutaj dla Pana słowem kluczowym, ale jakoś tak się składa, że ja nie wierzę święcie. Po co Pan o nich pisze, już wyjaśniałem, że tak długo będę wierzył w moją rację, dopóki ktoś nie przedstawi mi większej, ale Pan chyba coś na pamięć powinien brać.
>Wydaje mi się, że potrzebnym jest duży upór, aby nie zauważyć tego co Pan tu wyprawia.
Wiele rzeczy się Panu wydaje i są tacy co zauważają to, co Pan tu wyprawia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Trzymaj się szewcze kopyta - aktorskiego

>A jedna pani na Niedzieli napisała, że człowiek jest ikoną Boga
A może emotikoną?

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365