 |
Choroba umysłu czy opętanie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-03-2015 13:04 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Choroba umysłu czy opętanie?
4 na 8 | . "Fronda": Aktor Krzysztof Pieczyński, znany w Polsce choćby z roli doktora Bruno z serialu "Na dobre i na złe" kolejny raz, w sposób bezdennie głupi mówi o Kościele. Pytanie: czy to objaw choroby, opętania czy .... (...) No cóż, czytając wypowiedzi pana Pieczyńskiego ma się wrażenie, że mamy doczynienia z osobą całkowicie zaburzoną jeśli chodzi o możliwość wglądu w istotę religijności w ogóle. Jego nienawiść, wręcz masochistyczna względem Kościoła katolickiego, ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa jest przerażająca. Podobny ton można było znaleźć u tych, którzy dążyli do eliminacji chrześcijan z przestrzeni publicznej. A było ich sporo i są również i dziś.www.youtube.com/watch?v=IsJdtCy6gRIfilm.onet.(*)zowal-dwa-miliardy-ludzi/e4p4tnatemat.pl(*)iol-zahipnotyzowal-2-mld-ludzi No cóż, moje widzenie i rozumienie świata, jest alternatywne do opartego na wierze i światopoglądzie "Frondy", a bliskie wyrażonemu przez Pieczyńskiego. . W związku z tym nie istnieje możliwość aby nikogo nie dotykało kalectwo umysłowe. Myślę, iż mnie, gdyż miliardy much (wierzących) nie mogą się mylić. @@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#91 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Różnica jest podstawowwa, już Ci to zresztą pisano wiele razy: Ty odczuwasz wewnętrzny przymus nauczania, taka czynność kompulsywna. Ręka sama sięga i rzuca ziarna na prawo i lewo, zupełnie nie patrząc gdzie. Typowe niedbalstwo 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#92 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Ty odczuwasz wewnętrzny przymus nauczania, taka czynność kompulsywna. Ręka sama sięga i rzuca ziarna na prawo i lewo, zupełnie nie patrząc gdzie.Jesteś pewien, że chodzi o mnie... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#93 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Przede wszytskim w życiu niczego oprócz własnej śmierci pewnym być nie można. Ale skoro pewnym być nie mogę to uprawiasz grę, a nie próbujesz Miłościwie Głosić 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#94 3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Ale skoro pewnym być nie mogę to uprawiasz grę, a nie próbujesz Miłościwie Głosić  Znudziła mnie ta rozmowa "nauczycielu ", ciągle wiesz co robię i wyciągasz " logiczne " wnioski, jeśli nie gra, to M. G...., innej możliwości nie ma, przecież Twoja diagnoza: > Ty odczuwasz wewnętrzny przymus nauczania, taka czynność kompulsywna.jest prawdziwa, bo Ty ją postawiłeś, a Ty przecież wiesz, bo jesteś nauczycielem mentorem diagnostą, który nie odczuwa wewnętrznego przymusu nauczania...: www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660280Szkoda czasu na dalszą rozmowę z tak wybitnym specjalistą, tym bardziej, że jest tu więcej takich jak Ty, których kwalifikacje wykazuję... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#95 2 na 2 Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Trzymaj się szewcze kopyta - aktorskiego | > Pieczyński jest aktorem - to jest jego fach i na tym się - zakładam - zna.Jest także reżyserem, poetą i pisarzem. |
#96 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > jest prawdziwa, bo Ty ją postawiłeś, a Ty przecież wiesz, bo jesteś> nauczycielem mentorem diagnostą, który nie odczuwa wewnętrznego> przymusu nauczania...:Brawo Sławek  No nie, absolutnie nie jest prawdziwa, jest tylko hipotezą. A hipoteza jak to hipoteza: jedynie do prawdziwości aspiruje. Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę  > Szkoda czasu na dalszą rozmowę z tak wybitnym specjalistą, tym> bardziej, że jest tu więcej takich jak Ty, których kwalifikacje wykazuję...Ja już tu od dłuższego czasu podkreślam (czego wciąż nie raczysz zauważyć) że mojej wymiany postów z Tobą rozmową absolutnie nazywać nie można. To ping-pong. Oj wykazujesz Sławku, wykazujesz - nie tylko w swoich wpisach ale i na różnych portalach etc. A co wykazujesz, to każdy użytkownik fR jakoś tam sam widzi  Udanego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#97 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | . > Cieszę się, że zakończyliśmy tę dyskusję, z jedną poprawką, ja piszę, a Pan wypisuje. Pal sześć, żeby tylko chciał poprzestać na sobie. Ale nie, chce też zazwyczaj udzielać swojego domniemanego oświecenia innym, a nawet nieraz (w skrajnie nieszczęśliwych przypadkach) przemawiać w imieniu Boga.www.racjon(*)m.php/s,658588/z,0/d,2#w660199www.racjon(*)m.php/s,658588/z,0/d,3#w660403 Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę. |
Fièvre Intermittente (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Trzymaj się szewcze kopyta - aktorskiego | > Kontrowersyjne wypowiedzi znanego aktora jakim jest Krzysztof Pieczyński są przez media powielane i komentowane, więc dla środowisk ateistycznych są one cenne jako opiniotwórcze.A jedna pani na Niedzieli napisała, że człowiek jest ikoną Boga, że taki przekaz płynie z jego wierszy. |
#99 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > No nie, absolutnie nie jest prawdziwa, jest tylko hipotezą. A hipoteza jak to hipoteza: jedynie do prawdziwości aspiruje. Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę  He, he, znów wiesz co ja posiadam i jak bardzo się nie mylisz w swoich hipotezach, czy diagnozach?, bo nie wiem co teraz stawiasz. Jak będziesz chciał "posiadanie wyłączności" nazwać: diagnozą?, hipotezą? stwierdzeniem?..., bo chyba nie insynuacją?, aż o taki przewrotny cynizm Cię nie podejrzewam..., chociaż kto wie, słyniesz ze złośliwości... > >Szkoda czasu na dalszą rozmowę z tak wybitnym specjalistą, tym bardziej, że jest tu więcej takich jak Ty, których kwalifikacje wykazuję...> Ja już tu od dłuższego czasu podkreślam (czego wciąż nie raczysz zauważyć) że mojej wymiany z postów z Tobą rozmową absolutnie nazywać nie można. To ping-pong.Ależ znowu się mylisz, ja to widzę od samego początku, że uprawiasz odbijanie piłeczki. > Oj wykazujesz Sławku, wykazujesz - nie tylko w swoich wpisach ale i na różnych portalach etc. A co wykazujesz, to każdy użytkownik fR jakoś tam sam widzi  Tak, tym bardziej, że 4 osoby oceniły na plus mój komentarz, co powinno Ci dać do myślenia, a nie do kolejnego odbicia piłeczki. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#100 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > bo nie wiem co teraz stawiaszZ pewnością nie wódkę  Postuluję nadal to samo: www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660713> Jak będziesz chciał "posiadanie wyłączności" nazwać: diagnozą?,> hipotezą? stwierdzeniem?..., bo chyba nie insynuacją?Widzę, że ciekawyś moich ścieżek rozumowania. A to już jakiś postęp będzie  > aż o taki przewrotny cynizm Cię nie podejrzewam...,> chociaż kto wie, słyniesz ze złośliwości...A podejrzewaj co chcesz, o członku Parti i Nieprzyjaciół Wiedzy (vide słynna paląca się woda, która wyszła spod klawiatury Sławka parę miesięcy temu) > Ależ znowu się mylisz, ja to widzę od samego początku, że uprawiasz odbijanie piłeczki.Hm.. skoro Tuba Boga która zawsze mówi Prawdę tak rzekała, to tak musi być  > Tak, tym bardziej, że 4 osoby oceniły na plus mój komentarz> co powinno Ci dać do myślenia, a nie do kolejnego odbicia piłeczki.  Ooo... dużo-dobry argument. Zbieraj, zbieraj te plusiki, może przyszłosć kartę odwóci i nawet wyjdziesz z plusami i minusami na zero. Nadzieja zawsze umiera ostatnia 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#101 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > >Tak, tym bardziej, że 4 osoby oceniły na plus mój komentarz co powinno Ci dać do myślenia, a nie do kolejnego odbicia piłeczki.  > Ooo... dużo-dobry argument. Zbieraj, zbieraj te plusiki, może przyszłosć kartę odwóci i nawet wyjdziesz z plusami i minusami na zero. Nadzieja zawsze umiera ostatnia Nie o zbieranie plusików chodzi, ale żebyś się zastanowił nad sobą...: www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660280
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#102 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | Przyznaję, powyższa Twoja wypowiedź była asertywna i kulturalna. Gdybym chciał wypunktować moje wypowiedzi posiadajace przewagę plusową, z czytaniem postów i zastanawianiem się nad ich sensem spędziłbyś niejedną noc.. Ale nie warto - jesteś dorosły, a każdy dorosły oprócz osób chorych jest panem swojego losu. Czyta, pisze i myśli co chce i jak uważa za stosowne. Na tym naszą wymianę postów chciałbym dziś zakońćzyć. Serdecznie pozdrawiam kol. Ducha i życzę miłego popołudnia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną PrawdęKolejne fałszywe stwierdzenie Jacka.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#104 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > Serdecznie pozdrawiam kol. Ducha i życzę miłego popołudniaWzajemnie. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#105 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Choroba umysłu czy opętanie? | > > Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę> Kolejne fałszywe stwierdzenie Jacka.Ok, przyznaję się do mało precyzyjnego zapisu. Niech będzie również "i Tobie podobni" jako dodatek. W tym zdaniu jednak chodziło mi również o "Tylko Ty [sposród piszących tu racjonalistów]". PS "jako tuba Boga" kol. Sławek już nie wytłuścił / nie wykolorował 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|