Racjonalista - Strona głównaDo treści
Choroba umysłu czy opętanie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
11-03-2015 13:04Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Choroba umysłu czy opętanie?
Ocena 4 na 8
.
"Fronda":
Aktor Krzysztof Pieczyński, znany w Polsce choćby z roli doktora Bruno z serialu "Na dobre i na złe" kolejny raz, w sposób bezdennie głupi mówi o Kościele. Pytanie: czy to objaw choroby, opętania czy ....
(...) No cóż, czytając wypowiedzi pana Pieczyńskiego ma się wrażenie, że mamy doczynienia z osobą całkowicie zaburzoną jeśli chodzi o możliwość wglądu w istotę religijności w ogóle. Jego nienawiść, wręcz masochistyczna względem Kościoła katolickiego, ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa jest przerażająca. Podobny ton można było znaleźć u tych, którzy dążyli do eliminacji chrześcijan z przestrzeni publicznej. A było ich sporo i są również i dziś.

www.youtube.com/watch?v=IsJdtCy6gRI
film.onet.(*)zowal-dwa-miliardy-ludzi/e4p4t
natemat.pl(*)iol-zahipnotyzowal-2-mld-ludzi

No cóż, moje widzenie i rozumienie świata, jest alternatywne do opartego na wierze i światopoglądzie "Frondy", a bliskie wyrażonemu przez Pieczyńskiego. . W związku z tym nie istnieje możliwość aby nikogo nie dotykało kalectwo umysłowe. Myślę, iż mnie, gdyż miliardy much (wierzących) nie mogą się mylić.

@@@
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#91
30-03-2015 10:23
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Różnica jest podstawowwa, już Ci to zresztą pisano wiele razy: Ty odczuwasz wewnętrzny przymus nauczania, taka czynność kompulsywna. Ręka sama sięga i rzuca ziarna na prawo i lewo, zupełnie nie patrząc gdzie.
Typowe niedbalstwo

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#92
30-03-2015 10:29
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ty odczuwasz wewnętrzny przymus nauczania, taka czynność kompulsywna. Ręka sama sięga i rzuca ziarna na prawo i lewo, zupełnie nie patrząc gdzie.
Jesteś pewien, że chodzi o mnie...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#93
30-03-2015 10:52
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Przede wszytskim w życiu niczego oprócz własnej śmierci pewnym być nie można.
Ale skoro pewnym być nie mogę to uprawiasz grę, a nie próbujesz Miłościwie Głosić

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#94
30-03-2015 11:14
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ale skoro pewnym być nie mogę to uprawiasz grę, a nie próbujesz Miłościwie Głosić
Znudziła mnie ta rozmowa "nauczycielu ", ciągle wiesz co robię i wyciągasz " logiczne " wnioski, jeśli nie gra, to M. G...., innej możliwości nie ma, przecież Twoja diagnoza:
>Ty odczuwasz wewnętrzny przymus nauczania, taka czynność kompulsywna.
jest prawdziwa, bo Ty ją postawiłeś, a Ty przecież wiesz, bo jesteś nauczycielem mentorem diagnostą, który nie odczuwa wewnętrznego przymusu nauczania...:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660280
Szkoda czasu na dalszą rozmowę z tak wybitnym specjalistą, tym bardziej, że jest tu więcej takich jak Ty, których kwalifikacje wykazuję...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#95
30-03-2015 11:38
 Ocena 2 na 2
Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Trzymaj się szewcze kopyta - aktorskiego
W odpowiedzi Arminius
> Pieczyński jest aktorem - to jest jego fach i na tym się - zakładam - zna.
Jest także reżyserem, poetą i pisarzem.

#96
30-03-2015 11:46
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> jest prawdziwa, bo Ty ją postawiłeś, a Ty przecież wiesz, bo jesteś
> nauczycielem mentorem diagnostą, który nie odczuwa wewnętrznego
> przymusu nauczania...:

Brawo Sławek
No nie, absolutnie nie jest prawdziwa, jest tylko hipotezą. A hipoteza jak to hipoteza: jedynie do prawdziwości aspiruje. Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę

>Szkoda czasu na dalszą rozmowę z tak wybitnym specjalistą, tym
> bardziej, że jest tu więcej takich jak Ty, których kwalifikacje wykazuję...

Ja już tu od dłuższego czasu podkreślam (czego wciąż nie raczysz zauważyć) że mojej wymiany postów z Tobą rozmową absolutnie nazywać nie można. To ping-pong.
Oj wykazujesz Sławku, wykazujesz - nie tylko w swoich wpisach ale i na różnych portalach etc. A co wykazujesz, to każdy użytkownik fR jakoś tam sam widzi
Udanego dnia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#97
30-03-2015 11:57
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?

Fièvre Intermittente (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Trzymaj się szewcze kopyta - aktorskiego
>Kontrowersyjne wypowiedzi znanego aktora jakim jest Krzysztof Pieczyński są przez media powielane i komentowane, więc dla środowisk ateistycznych są one cenne jako opiniotwórcze.
A jedna pani na Niedzieli napisała, że człowiek jest ikoną Boga, że taki przekaz płynie z jego wierszy.

#99
30-03-2015 12:03
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>No nie, absolutnie nie jest prawdziwa, jest tylko hipotezą. A hipoteza jak to hipoteza: jedynie do prawdziwości aspiruje. Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę
He, he, znów wiesz co ja posiadam i jak bardzo się nie mylisz w swoich hipotezach, czy diagnozach?, bo nie wiem co teraz stawiasz. Jak będziesz chciał "posiadanie wyłączności" nazwać: diagnozą?, hipotezą? stwierdzeniem?..., bo chyba nie insynuacją?, aż o taki przewrotny cynizm Cię nie podejrzewam..., chociaż kto wie, słyniesz ze złośliwości...
>>Szkoda czasu na dalszą rozmowę z tak wybitnym specjalistą, tym bardziej, że jest tu więcej takich jak Ty, których kwalifikacje wykazuję...
>Ja już tu od dłuższego czasu podkreślam (czego wciąż nie raczysz zauważyć) że mojej wymiany z postów z Tobą rozmową absolutnie nazywać nie można. To ping-pong.
Ależ znowu się mylisz, ja to widzę od samego początku, że uprawiasz odbijanie piłeczki.
>Oj wykazujesz Sławku, wykazujesz - nie tylko w swoich wpisach ale i na różnych portalach etc. A co wykazujesz, to każdy użytkownik fR jakoś tam sam widzi
Tak, tym bardziej, że 4 osoby oceniły na plus mój komentarz, co powinno Ci dać do myślenia, a nie do kolejnego odbicia piłeczki.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#100
30-03-2015 12:48
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> bo nie wiem co teraz stawiasz

Z pewnością nie wódkę
Postuluję nadal to samo:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660713

> Jak będziesz chciał "posiadanie wyłączności" nazwać: diagnozą?,
> hipotezą? stwierdzeniem?..., bo chyba nie insynuacją?

Widzę, że ciekawyś moich ścieżek rozumowania. A to już jakiś postęp będzie

> aż o taki przewrotny cynizm Cię nie podejrzewam...,
> chociaż kto wie, słyniesz ze złośliwości...

A podejrzewaj co chcesz, o członku Parti i Nieprzyjaciół Wiedzy (vide słynna paląca się woda, która wyszła spod klawiatury Sławka parę miesięcy temu)

> Ależ znowu się mylisz, ja to widzę od samego początku, że uprawiasz odbijanie piłeczki.

Hm.. skoro Tuba Boga która zawsze mówi Prawdę tak rzekała, to tak musi być

>Tak, tym bardziej, że 4 osoby oceniły na plus mój komentarz
> co powinno Ci dać do myślenia, a nie do kolejnego odbicia piłeczki.

Ooo... dużo-dobry argument. Zbieraj, zbieraj te plusiki, może przyszłosć kartę odwóci i nawet wyjdziesz z plusami i minusami na zero. Nadzieja zawsze umiera ostatnia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#101
30-03-2015 13:04
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Tak, tym bardziej, że 4 osoby oceniły na plus mój komentarz co powinno Ci dać do myślenia, a nie do kolejnego odbicia piłeczki.
>Ooo... dużo-dobry argument. Zbieraj, zbieraj te plusiki, może przyszłosć kartę odwóci i nawet wyjdziesz z plusami i minusami na zero. Nadzieja zawsze umiera ostatnia
Nie o zbieranie plusików chodzi, ale żebyś się zastanowił nad sobą...:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660280

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#102
30-03-2015 13:13
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Przyznaję, powyższa Twoja wypowiedź była asertywna i kulturalna.
Gdybym chciał wypunktować moje wypowiedzi posiadajace przewagę plusową, z czytaniem postów i zastanawianiem się nad ich sensem spędziłbyś niejedną noc..
Ale nie warto - jesteś dorosły, a każdy dorosły oprócz osób chorych jest panem swojego losu. Czyta, pisze i myśli co chce i jak uważa za stosowne.
Na tym naszą wymianę postów chciałbym dziś zakońćzyć.
Serdecznie pozdrawiam kol. Ducha i życzę miłego popołudnia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
>Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę
Kolejne fałszywe stwierdzenie Jacka.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#104
30-03-2015 13:28
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Serdecznie pozdrawiam kol. Ducha i życzę miłego popołudnia
Wzajemnie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#105
30-03-2015 13:32
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Choroba umysłu czy opętanie?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Tylko Ty - jako tuba Boga - posiadasz wyłączność na Ostateczną i Jedyną Prawdę
>Kolejne fałszywe stwierdzenie Jacka.

Ok, przyznaję się do mało precyzyjnego zapisu. Niech będzie również "i Tobie podobni" jako dodatek.
W tym zdaniu jednak chodziło mi również o "Tylko Ty [sposród piszących tu racjonalistów]".

PS "jako tuba Boga" kol. Sławek już nie wytłuścił / nie wykolorował

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365