 |
22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2015 01:30 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków
14 na 16 | USA ma od lat najbardziej prymitywny i barbarzyński wymiar karania, gdyż nikt nie więzi tak wielu własnych obywateli jak Stany (na 10 mln więźniów na całym świecie aż 2,2 mln to więźniowie amerykańscy). Jest to barbarzyństwo o podłożu ekonomicznym, gdyż system amerykańskich więzień to rozkwitająca branża biznesowa dla amerykańskich korporacji* (!). Oto kolejny przykład tej patologii: 30 letnia nauczycielka za uwiedzenie trzech 17-letnich uczniów została właśnie skazana na Florydzie na karę 22 lat więzienia. Pan sędzia i tak był wyrozumiały, gdyż pani prokuratorka domagała się 25 lat więzienia, czyli tyle ile dostają za takie zbrodnie mężczyźni. Skazując tę zbrodniarkę sędzia powiedział: "Będzie pani miała dużo czasu, by przemyśleć sobie to co pani zrobiła". Za skazaną ujęły się rosyjskie feministki. Tłumaczenie ich grafiki: "W Stanach babce za seks z 17-latkami dali 22 lata więzienia - u nas w Chimkach za to samo dali kobiecie 3000 rubli" ŹródłoZachęcamy do poparcia petycji do Białego Domu o uwolnienie Jennifer Fichter: petitions.(*)ition/freedom-jennifer-fichterPodobna inicjatywa na FB: www.facebook.com/free.jennifer---------- * "Amerykańskie prywatne więzienia systematycznie zdobywają coraz więcej rynku. Największą prywatną firmą więzienniczą w USA jest notowana na nowojorskiej giełdzie Corrections Corporation of America, która dysponuje 66 placówkami i miejscem dla 91 tys. więźniów. Jej przychody w 2011 r. sięgnęły 1,73 mld dol., a zysk netto przekroczył 162 mln dol. Jak podaje niezależna organizacja Center for Responsive Politics, zajmująca się badaniem wpływu pieniędzy i lobbingu na wybory i decyzje polityczne, w ciągu ostatnich 10 lat firma przeznaczyła prawie 17,5 mln dol. na zabiegi lobbujące za jej interesami. Druga największa prywatna amerykańska firma z branży penitencjarnej to Geo Group, która zarządza 65 placówkami i może przyjąć prawie 68 tys. więźniów. Przychody tej spółki giełdowej w 2011 r. wyniosły 1,6 mld dol, a zysk netto sięgnął 98,5 mln dol. Wydatki Geo Group na lobbing w ostatnich 8 latach wyniosły 2,5 mln dol." www.ekonomia.rp.pl/artykul/896641.html__ Na marginesie: Polska niestety ma również bardzo opresyjny system karania wobec zwykłych obywateli. Polecamy analizę kryminologiczną tego problemu: www.racjon(*)84/q,Czy.nalezy.karac.surowiejwww.racjon(*)ka.najwiekszym.gulagiem.EuropyCo gorsza, i u nas pojawiają się postulaty prywatyzacji więziennictwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 5 na 5 | Abdullah (1241 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | Chciało by się powiedzieć - dura lex, sed lex.
> gdyż nikt nie więzi tak wielu własnych obywateli jak Stany (na 10 mln więźniów na całym świecie aż 2,2 mln to więźniowie amerykańscy) Z drugiej strony jak popatrzy się na skalę i przestępczosci w Stanach Zjedoczonych - gdyby w USA obowiązywało prawo karne np Singapuru - w wiezieniach siediało by 30-40 milionów, egekucje odbywały by się w każdym hrabstwie ("county") w każdy piątek a specjalisci od wymierzania chłosty musieli by chyba na 3 zmiany pracować. A jednak wynik Singapuru (233 wieźnów na 100k mieszkańców w porównaniu do 707 w USA- dane za Wikipedią) - każą się zastanowić czy aby na pewno przyczynna leży w amerykanskim systemie prawno penitencjarnym czy jednak gdzie indziej. A zwalanie wszystkiego na nierówności społeczne (index gini Singapuru jest wyższy niż USA) czy też na imigrantów (tylko 60% ludzi mieszkających na wyspie to Singapurczycy) czy też muzułmanów (w Singapurze stanowią 20% populacji - w USA 1%) - mija się z celem - bo łatwo obalić te tezy.
> Pan sędzia i tak był wyrozumiały, gdyż pani prokuratorka domagała się 25 lat więzienia, czyli tyle ile dostają za takie zbrodnie mężczyźni.
W końcu mamy równouprawnienie - wieć dlaczego wyrok dla kobiety za to samo przestępstwo miał by być inny niż dla mężczyzny? Równouprawnienie to nie tylko takie same "bonusy" to także takie same obowiązki.
|
| Lucyan (49 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | A tak konkretnie, to co ta pani zrobiła. "Uwiedzenie" nic nie mowi, za uwiedzenie (w dosłownym tego słowa znaczeniu) nikt nie karze. |
#3 5 na 5 | Abdullah (1241 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | Unlawful sexual contact with minors. Gdyby miała 19-20 lat i nie była ich nauczycielką - pewnie rozeszło by się po kościach. Naście lat różnicy i występowanie zależności (nauczyciel-uczeń) powoduje taką a nie inną klasyfikację prawną. A i żeby nie było ze to tylko wysyłali sobie SMS'y itp - efektem była ciąża - wiec do tematów podeszli dość konkretnie |
#4 13 na 13 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | Absurdalny wyrok, Breivik dostał mniej za posłanie do piasku 70 dzieciaków. Siedemnastolatek to nie jest dziecko, które można zbałamucić cukierkiem. Fakt, że karę jakąś powinna dostać, z racji że nauczycielka, itd., ale taki wymiar to jest okrucieństwo niewyobrażalne. A trzeba dodać, że na Florydzie można za stosunki z nieletnim dostać nawet karę śmierci. USA - the land of the free  |
#5 6 na 6 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | Pomijając to,że mając 17 lat można już "zbałamucić" kobietę prawie w każdym wieku,to mimo to kobietę trzeba potraktować jak zwyrodniałego pedofila.Myślę że ten absurd prawny,w kwestii seksualności jest problemem nie tylko w USA.Kobieta 30 letnia za seks z 17 latkiem -(mimo relacji nauczycielka-uczeń)- powinna co najwyżej stracić pracę i dostać albo zawias albo grzywnę,tak po ludzku traktując sprawę.Bo ile by się ktoś nie wysilił to nie zrówna tej sytuacji do analogii odwrotnej,bowiem kobieta jest w tej kwestii trochę inaczej skonstruowana niż mężczyzna.A i genezy "zachowań" prowadzących do takiego finału też nie znamy,różnie to mogło przecież wyglądać.Natomiast wysokość kary jaką otrzymała jest w pewnym sensie absurdem wpisującym się w Policyjną narrację Policyjnego państwa.
"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae " |
#6 2 na 2 | Abdullah (1241 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > .Bo ile by się ktoś nie wysilił to nie zrówna tej sytuacji do analogii odwrotnej,bowiem kobieta jest w tej kwestii trochę inaczej skonstruowana niż mężczyzna.Ja się podejmę - i załatwię to dość szybko - widzisz proponując stosowanie różnej miarki do osób tylko ze względu na różnice konstrukcyjne pomiędzy kobietą a mężczyzna, które są nie istotne dla kwestii zrozumienia legalności bądź nie danego czynu - proponujesz otwarcie puszki pandory. Na tej samej podstawie będzie można za chwilę otworzyć dyskusje rozbijające się o większą lub mniejszą produkcję melaniny itp. Co więcej sędzia wydając inny wyrok złamałby 14 poprawkę do konstytucji - gwarantująca taką samą ochronę praw - i skoro chcesz chronić nieletnie kobiety - na podstawie tej poprawki musisz chronić nieletnich mężczyzn - czy tego chcą czy nie. I nie zapominaj ze 17 letnia kobieta jest emocjonalnie bardziej dojrzała niż 17 letni mężczyzna. > mając 17 lat można już "zbałamucić" kobietę prawie w każdym wieku17 latka łatwiej zbałamuci każdego mężczyzne niż 17 latek każdą kobiete - jest to żaden argument. |
#7 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > >>.Bo ile by się ktoś nie wysilił to nie zrówna tej sytuacji do analogii odwrotnej,bowiem kobieta jest w tej kwestii trochę inaczej skonstruowana niż mężczyzna.> Ja się podejmę - i załatwię to dość szybko - widzisz proponując stosowanie różnej miarki do osób tylko ze względu na różnice konstrukcyjne pomiędzy kobietą a mężczyzna, które są nie istotne dla kwestii zrozumienia legalności bądź nie danego czynu - proponujesz otwarcie puszki pandory.Z prawnego punktu widzenia i legalności czynu zapewne tak,ta różnica jest nie istotna,jak napisałeś -prawo jest prawo - i tu zgoda.Ale Ja nie wyprowadziłem postulatu prawnego,tylko oceniam sytuację abstrahując od zapisu.I moim zdaniem kwestie traktowania "przestępstw seksualnych" są nie właściwe.Wielokrotny gwałciciel i zwyrodnialy morderca jest zupełnie inną kategorią moralną czynu niż przypadek tej kobiety,mimo to prawo traktuje Ją równo z typami miary "Trynkiewicza",to mi nie uchodzi za porządek.Owszem prawnie jest jak jest,lecz nieadekwatność aż bije po oczach,i to co najwyżej może budzić sprzeciw i protest. > Na tej samej podstawie będzie można za chwilę otworzyć dyskusje rozbijające się o większą lub mniejszą produkcję melaniny itp.Jednak tutuaj chodzi wyłącznie o tę sprawę i aspekt systemu karnego w jej świetle. > Co więcej sędzia wydając inny wyrok złamałby 14 poprawkę do konstytucji - gwarantująca taką samą ochronę praw - i skoro chcesz chronić nieletnie kobiety - na podstawie tej poprawki musisz chronić nieletnich mężczyzn - czy tego chcą czy nie.Owszem ale nic nie zmienii faktu że wyrok jest absurdalny,i nijak się ma do popełnionego czynu.Amerykańscy prawodawcy stworzyli twarde prawo z wielu powodów i co do jego działania nie można powiedzieć że jest nadwyraz barbarzyńskie,tym bardziej w świetle przestępczej skali w tym kraju,jednak nie idzie nie zauważyć szerszego kontekstu,który podniósł tu autor wątku. > I nie zapominaj ze 17 letnia kobieta jest emocjonalnie bardziej dojrzała niż 17 letni mężczyzna.Naturalnie rzecz jasna,lecz tutaj chodzi o czyn dorosłego względem 17-stki,nie zaś o zachowanie małolatów. > > mając 17 lat można już "zbałamucić" kobietę prawie w każdym wieku.> 17 latka łatwiej zbałamuci każdego mężczyzne niż 17 latek każdą kobiete - jest to żaden argument.To nie miał być argument.To z życia prosta reguła,że dorosły mężczyzna bez trudu siłą zaciągnię 17 latkę,niż kobieta nie zależnie od wieku próbowała by wziąć siłą 17 letniego mężczyznę.Pewnie przykładów by nie zabrakło,tyle tylko że różnica jest naturalna.Natomiast chodzi tylko o to czy prawo w przypadku takich przestępstw nie powinno rozstrzygać spraw na podstawie wszystkich aspektów.
"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae " |
| Arminius (25555 punktów) | Jak karać? | W amerykańskim systemie prawnym jest sporo patologii, wśród nich niezwykle wysokie kary za banalne przestępstw apopełnione w warunkach recydywy. Mają one takż ewymiar społeczno - rasowy, bo zdecydowania większosć przebywających w amerykańskich zakładach karnych to niebiali. Jednakże - bez względu na to jak ocenimi ów wyropk - trudno jest domagać się specyficznego traktowania skazanej ze względu na jej płeć. Charakterystyczne, iż za skazaną ujęły się rosyjskie feministki, a co na to amerykańskie? Bo te rosyjskie to sa zapewne pseudofeministki - jak nasze. Te amerykańskie są autentyczne i generalnie rzecz biorąc wiedzą, iż jak kobieta - która jest we wszystkim co najmniej równa mężczyźnie - dała popalić, to teraz musi za to - co najmniej tak jak męzczyzna odpokutować. Słowem - równouprawnienie to nie tylko prawa ale także cała masa obowiązków - o czym zdają się zapominać wschodioeuropejskie feministki. Wysokie wyroki za uwodzenie nieletnich to stosunko pośledni problem. Większym - na przykład - jest obowiązująca i wykonywana w wielu stanach kara śmierci. |
#9 -2 na 2 | Burnham (1149 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | >USA ma od lat najbardziej prymitywny i barbarzyński wymiar karania, gdyż nikt nie więzi tak wielu własnych obywateli jak Stany (na 10 mln więźniów na całym świecie aż 2,2 mln to więźniowie amerykańscy). Jest to barbarzyństwo o podłożu ekonomicznym, gdyż system amerykańskich więzień to rozkwitająca branża biznesowa dla amerykańskich korporacji* (!). >Oto kolejny przykład tej patologii: 30 letnia nauczycielka za uwiedzenie trzech 17-letnich uczniów została właśnie skazana na Florydzie na karę 22 lat więzienia.
Głupoty opowiadasz. Ja nie chciałbym aby mój syn kiedykolwiek miał styczność z taką sytuacją, gdzie idąc do szkoły napotyka na niewyżytą seksualnie nauczycielkę, która go uwodzi. Ja nie wiem w jakim ty świecie żyjesz. Przecież taki chłopak jest bezbronny wobec takiej kobiety. Brak mu obycia życiowego i nadal jest jednostką w tym sensie niewinną. A z drugiej strony mamy puszczalską niunię, którą swędzi tak bardzo, że uczniów bierze do tego by jej ulżyli. Ten babsztyl zaszedł w ciążę z jednym ze swoich uczniów. Zdajesz sobie sprawę z tego, że ta k... mogła zmarnować życie tych młodych ludzi ? Ja nie wiem co bym babsztylowi zrobił, gdyby sytuacja dotyczyła mnie, ale obawiam się, że system sprawiedliwości sięgnął by mnie zanim sięgnął by ją.
Akurat USA ma najlepszy system prawny na świecie i choć uczelnie i szkoły powoli korodują (bo takich spraw tam jest sporo) to prawo nadal działa.
W Polsce to wygląda inaczej. Całkiem niedawno temu była podobna sprawa, że pewną nauczycielkę zaswędziało i puściła się z 15 letnim uczniem. Ten jej zrobił bachora. I co ? Ano jej nie zrobili nic jedynie zakazali być nauczycielką na jakiś czas ... A chłopak ma zmarnowane życie jak i to dziecko przez nich wychowywane. Ja sobie nie życzę mieszkać wśród wykolejeńców, którzy zaczynają wychowywać dzieci zanim zdadzą maturę i zanim zaczną zarabiać na życie, a system prawny chroni takich zwyrodnialców jak ta pani "nauczycielka", która chłopaka uwiodła.
|
#10 8 na 8 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | USA to jeden z nielicznych krajów demokratycznych, którego prawo karne pod względem surowości niewiele różni się od bliskowschodnich satrapii, bo jak inaczej określić prawo, które umożliwia skazywanie 14-sto latków na dożywocie, umieszczanie nieletnich w zakładach karnych dla dorosłych, a do 2005 roku dopuszczało skazywanie dzieci na karę śmierci (!). W USA skazuje się też i umieszcza w zwykłych więzieniach osoby chore psychicznie, a nawet dokonuje na nich egzekucji.
Głównym i niestety błędnym założeniem tego systemu jest to, że surowość kary odstrasza od popełnienia czynu. Więzienie zaś przez bardzo ostry rygor i całkowity brak jakichkolwiek udogodnień ma być swoistego rodzaju nauczką za popełniony czyn, oraz miejscem izolacji od społeczeństwa jednostek stwarzających zagrożenie, resocjalizacja jest niestety dopiero na dalszym miejscu.
Za utrzymaniem status quo w tym zakresie, a nawet jeszcze większym zaostrzeniem prawa (m.in. wprowadzeniem tzw. prawa trzeciego podejścia "three strikes low", czyli obowiązkowego skazywania na więzienie osób które dopuszczają się trzeciego w życiu przestępstwa, choćby było ono błahe jak kradzież batonika z kiosku) lobbują potężne korporacje więzienne (m.in. Corrections Corporation of America i GEO Group Inc). Ufundowały one nawet komitet doradczy o nazwie American Legislative Exchange Council (ALEC), który pracuje nad projektami drakońskiej polityki karnej i przekonuje do nich polityków. Niestety robi to dość skutecznie, bo liczba prywatnych więzień wzrasta, szczególnie na południu kraju.
Oto jedne z wielu ustaw proponowanych przez ALEC:
- Arizona SB 1070 - prawo antyimigracyjne w Arizonie, pozwalające na zatrzymanie każdego człowieka powyżej 14 roku życia w celu sprawdzenia czy nie jest nielegalnym emigrantem. Ciężar udowodnienia leży po stronie oskarżonego. - California Proposition 6 - (projekt ustawy - odrzucony w referendum) proponowała zwiększenie wydatków z budżetu stanu na więziennictwo, traktowanie 14-latków jak dorosłych w przypadku przestępstw "związanych z gangami", podwyższenie kar m.in. za sprzedaż metaamfetaminy i nielegalne posiadanie broni. - Three-Strikes Laws - prawo, które od lat 90-tych obowiązuje w różnych stanach ( m.in. Kalifornia, Waszyngton, Teksas i kilkanaście innych stanów ). - Truth in Sentencing - zbiór praw i praktyk prawniczych mających na celu ograniczenie ilości zwolnień warunkowych
To wszystko niestety prowadzi do wydawania takich wyroków jak ten i nie tylko. Podobnych wyroków na nauczycielki współżyjące z 16-sto i 17-sto latkami było ostatnio w USA kilka. Niedawno skazano na 30 lat więzienia Brianne Altice (36 l.), na wyrok czeka też Fatima Grupico (24 l.). Kary za takie czyny są w Stanach Zjednoczonych stanowczo za wysokie. Surowością przypominają wyroki zarezerwowane w Europejskich kręgach cywilizacyjnych dla najgorszych zbrodni takich jak morderstwo, szpiegostwo czy terroryzm.
Inną kwestią jest to czy w ogóle doszło do przestępstwa wykorzystywania seksualnego nieletnich. Być może uczniowie sami chcieli współżyć z nauczycielkami, tym bardziej, że są to chłopcy w wieku licealnym, w okresie dojrzewania i młode nauczycielki mogły im wydawać się bardzo atrakcyjne, a nawet mogły stać się przedmiotem ich seksualnych fantazji, które zrealizowali. Możliwe, że nastolatkowie chcieli w ten sposób podreperować swoją reputację, albo założyli się o coś, że to zrobią. Sprawie należałoby się mimo wszystko bardzo głęboko przyjrzeć, gdyż rzeczywiście nauczycielki mogły nadużywać podległości dyscyplinarnej uczniów i zmuszać ich do seksu w zamian np. za poprawienie oceny z przedmiotu, promocję do następnej klasy itp. Tylko czy osobę dopuszczającą się takich przestępstw należy traktować niczym pedofila recydywistę i wsadzać na ćwierć wieku do więzienia? Raczej nie, gdyż moim zdaniem ciężko przecież potraktować seks z w pełni uświadomionym seksualnie, często już po inicjacji nastolatkiem jako pedofilię. Jeśli rzeczywiście nadużyły podległości uczniów względem siebie i realizowały w ten sposób swój popęd, to zdecydowanie wymaga kary, jednakże na pewno lżejszej niż ta wymierzona- 2 czy 3 lata odsiadki i zakaz wykonywania zawodu są wystarczające. Izolacja od społeczeństwa nie jest tutaj konieczna.
Wracając do tematu prywatnych zakładów karnych, to są to przedsiębiorstwa czerpiące zysk z pracy ludzi pozbawionych wolności. Na terenie tych więzień istnieją zakłady pracy korzystające ze skazańców. Choć teoretycznie pracują tam oni dobrowolnie i otrzymują pieniądze, to otrzymywane stawki (około 50 centów za godzinę) i ciężkie warunki pracy skłaniają do stwierdzenie, iż jest to bliskie niewolnictwu. Często nawet zbyt bliskie, gdyż skazani bardzo często są zmuszani do pracy, lub też gdy zechcą "dobrowolnie" ją porzucić traktuje się ich gorzej niż pracujących lub stają się obiektem przemocy strażników. Płacąc więźniom głodowe pensje zakłady karne mają z wytwarzanych dóbr ogromne zyski, którymi dzielą się z wielkimi koncernami, którym czasem użyczają miejsca lub przymusowych ochotników do roboty. Co gorsza do pracy wykorzystuje się nie tylko więźniów, ale i nielegalnych imigrantów, którzy mogą trafić również do "prywatnego ośrodka imigracyjnego", czyli jednego z oddziałów prywatnego więzienia przeznaczonego dla nielegalnych imigrantów. W ten sposób nielegalni imigranci z Meksyku trafiają de facto do obozów koncentracyjnych.
Jak widać kapitalizm i liberalna gospodarka kierująca się pieniądzem jako dobrem naczelnym z czasem staje się przeciwieństwem demokracji i związanych z nią swobód. Slogan "Arbeit macht frei" na nowo staje się aktualny i to o zgrozo w państwie, które uchodzi za ostoję i naczelnego obrońcę wartości demokratycznych. |
#11 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Ja nie wiem w jakim ty świecie żyjesz. Przecież taki chłopak jest bezbronny wobec takiej kobiety.Brak mu obycia życiowego i nadal jest jednostką w tym sensie niewinną.Siedemnastolatki są dziś na ogół już dawno po inicjacji i z niejednego ula miodek wyjadali. Dziwi mnie co piszesz, bo jak byłem w liceum to marzyłem o takiej nauczycielce. Szczególnie o jednej od matematyki, koło trzydziestki. Miała zwyczaj siadać na swoim biurku i spódnica jej się podciągała, wolałem wtedy nos wsadzić w zeszyt. Ryzyko jest jakieś zawsze, wpaść z nauczycielką czy z koleżanką z klasy równy problem. Jednak, ogólnie się zgadzam, że nie powinno się oficjalnie tolerować takich relacji, zawsze jest ryzyko nadużycia swojej pozycji wobec ucznia. |
| Abdullah (1241 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Natomiast chodzi tylko o to czy prawo w przypadku takich przestępstw nie powinno rozstrzygać spraw na podstawie wszystkich aspektów.Raczej wątpie czy ktokolwiek z obecnych forumowiczów ma dostęp do stenogramu z rozprawy i uzasadnienia wyroku. Tym bardziej też wątpie że mamy na forum specjalistę od procedur sądowych i prawa karnego stanu Floryda - tak wiec nikt z obecnych raczej nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy wszystkie aspekty sprawy zostały ujęte czy też nie. I cała ta dyskusja jest oparta na durnym ruskim memie z pierwszego postu, w ktorym kilka osob chciało pokazać jacy amerykanie są głupi - co się dobrze wpisuje w ich obecną narrację. Jennifer Fichter ma 30 dni na apelację - i jeżeli istnieją podstawy prawne - na pewno zostanie to zrobione. > mimo to prawo traktuje Ją równo z typami miary "Trynkiewicza",to mi nie uchodzi za porządekTrynkiewicz miał umówioną randkę z katem i tylko przez przypadek, niestety, urwał się ze sznura i co więcej nie dostał dożywocia tylko 25 lat. Gdyby J.Fichter też miała trzy trupy na koncie - dostała by w najlepszym razie dożywocie bez prawa wyjścia. |
| dzentelmen (2000 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > >>Natomiast chodzi tylko o to czy prawo w przypadku takich przestępstw nie powinno rozstrzygać spraw na podstawie wszystkich aspektów.> Raczej wątpie czy ktokolwiek z obecnych forumowiczów ma dostęp do stenogramu z rozprawy i uzasadnienia wyroku...Pytanie które postawiłem,o zasadność mechanizmów działania prawa karnego - w tym przypadku stanu Floryda- nie było pytaniem wprost do ciebie czy forumowiczów,i też nie zasadnym było by oczekiwać odpowiedzi tu od kogokolwiek.Problem w tym że dziś prawo jakie się egzekwuje jest często wpisane w szerszy kontekst,niekoniecznie związany tylko z ochroną obywatela,czy efektywnym resocjalizowaniem skazanych. > I cała ta dyskusja jest oparta na durnym ruskim memie z pierwszego postu, w ktorym kilka osob chciało pokazać jacy amerykanie są głupi - co się dobrze wpisuje w ich obecną narrację.Rozumiem twoją sugestię,lecz czy stosunki Rosyjsko - Amerykańskie -(często błędnie interpretowane przez innych niż przez owe podmioty w rzeczywistości)- zmieniają tu kontekst sprawy,co do absurdalnego wyroku jaki zapadł w tej sprawie ? > Jennifer Fichter ma 30 dni na apelację - i jeżeli istnieją podstawy prawne - na pewno zostanie to zrobione.Miejmy taką nadzieję,bo sprawa jest ewidentnie kontrowersyjna. > >>mimo to prawo traktuje Ją równo z typami miary "Trynkiewicza",to mi nie uchodzi za porządek.> Trynkiewicz miał umówioną randkę z katem i tylko przez przypadek, niestety, urwał się ze sznura i co więcej nie dostał dożywocia.Nazwiska tej k***y,użyłem w cudzysłowie jako skrót myślowy w odniesieniu się do zwyrodnialców pedofili,którzy za swe bestialskie czyny,często dostają wyroki nieadekwatne,tak jak w moim odczuciu nieadekwatne jest stawianie tej kobiety obok takich zwierząt
"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae " |
#14 -2 na 2 | Burnham (1149 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Siedemnastolatki są dziś na ogół już dawno po inicjacji i z niejednego ula miodek wyjadali.> Dziwi mnie co piszesz, bo jak byłem w liceum to marzyłem o takiej nauczycielce. Szczególnie o jednej od matematyki, koło trzydziestki.17 latki nic nie wiedzą o seksie natomiast ta stara cwaniara wiedziała o tym wszystko. Oczywiście znają to od strony organoleptycznej, ale gdy już mowa o emocjach i pewnej dojrzałości to zaczyna się panika i płacz. Seks to nie tylko wkładanie i ruszanie. Seks to coś więcej, choćby konsekwencja. Dlatego ta Pani dla mnie może zgnić w więzieniu. I tak zrobiono to cywilizowanie bo dawniej zatykano głowy na palu. Degenerację to przedstawił polski sąd, który nie pozbawił w jeszcze gorszym przypadku tej pani prawa do wykonywania zawodu nauczycielki. Czyli za jakiś czas ten seksualny świr znowu będzie mógł wrócić do szkół i nadal "nauczać" młodzież. I właśnie dlatego należy znieść kartę nauczyciela i zrobić rewolucję w polskim szkolnictwie tak by miernoty czy inni wykolejeńcy nie mieli tam prawa wstępu tak jak dzisiaj po znajomości. Szkoła ma być miejscem nauki, a nie burdelem. A jeżeli cywilizacja zachodnia traci kontrolę nad szkołami to można na nowo uruchomić kamieniołomy i tam młodzi będą się wyżywać. Niestety patrząc na zachód coraz częściej odnosi się wrażenie, że cofamy się w dzieje barbarzyństwa. |
#15 -5 na 5 | Burnham (1149 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | Wzruszyła mnie pańska opowieść. Biedni, niewinni Meksykanie tak po prostu są zamykani w więzieniach amerykańskich. A może jest tak, że handlują oni narkotykami i w związku z tym w stanie Arizona rośnie przestępczość jako że graniczą z tym państwem ? No może stan Arizona po prostu się broni bo nie chcą tan kolejnej wojny domowej o narkotyki jaka się od jakiegoś czasu toczy w Meksyku. Wiedział Pan o tym, że w Meksyku jest wojna domowa czy tylko zainteresował się pan wrednymi kapitalistami i ich brudnymi pieniędzmi ? Na prawdę, niech mnie jeden lewak z drugim wytłumaczy ten fenomen. Już od czasów ZSRR plujecie na USA i wszystko co z kapitalizmem związane. Że Rosja i PRL dobry, a Amerykanie stonkę na Polskę zrzucili i różne takie. Wyjaśnijcie mi jeden jedyny punkt tej całej opowieści o złym imperium - jak to jest, że cały świat tam wali drzwiami i oknami, a oni się bronią przed tym zalewem wizami i wzmacnianiem granic ? Wytłumaczy mi któryś lewak racjonalnie jak to jest, że "imperium zła" przyciąga do siebie cały świat ? Mnie ta opowieść i istota logiki fascynuje. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|