 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-10-2015 19:02 | chomiszek (-2 punktów) | Drodzy ateiści
-3 na 7 | Próbowaliście może odpowiedzieć na pytanie czy istnieje coś takiego jak duch lub demon nie na drodzę logicznego myślenia ale poprzez empiryzm w formie wywoływania duchów na różne sposoby?Gdyby ktoś się chciał podzielić doświadczeniem byłbym wdzięczny, pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#61 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > Opisz dokładnie jak ten eksperyment przebiegał, w jakiej> temperaturze i ciśnieniu woda się rozłożyła na wodór i tlen> i nastąpił samozapłon wodoru, no i oczywiście co się stało z> tlenem, który też przecież jest łatwopalny?Jak chcesz się dowiedzieć to polecam wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Jest tam stanowisko elektrolizy wody i zapłonu wodoru. Byłem, próbowałem w czerwcu b.r. Swoją drogą temp. samozapłonu wodoru przy 1 atm to 571°C ale zależy to też od wielu czynników typu wilgotność, stężenie etc. > co się stało z> tlenem, który też przecież jest łatwopalny?To tlen jest łatwopalny??  Sławek, 40 lat temu była w szkole chemia, a Twoja pamieć dobra.. tylko krótkla  Bez komentarza.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | Jeśli chodzi Ci o to, żeby choć raz było dobrze (np. z 'mnie' zamiast 'mi') - rozglądnij się, to nie boli.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | |
#65 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | Powtórka ze szkoły podstawowej: substancja plus tlen: reakcja chemiczna utlenianie(spalanie): powstaje energia plus tlenek. |
#66 -1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > Powtórka ze szkoły podstawowej:> substancja plus tlen: reakcja chemiczna utlenianie(spalanie): powstaje energia plus tlenek.Znam, skoro się jeszcze nie zorientowałaś - rozmawiamy o rzekomym eksperymencie: www.racjonalista.pl/forum.php/s,683575#w685742
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#67 3 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > Powtórka ze szkoły podstawowej:> substancja plus tlen: reakcja chemiczna utlenianie(spalanie): powstaje energia plus tlenek.> 2 maja 2010 DP ogłosił koniec wszystkich fałszywych reakcji i nastanie tylko jednej reakcji : reakcji Miłości |
#68 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | |
#69 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > przeczytałem, że został przeprowadzony eksperyment, że w> określonej temperaturze i ciśnieniu woda się spala.Pewnie tu www.wrozka.com.pl/aktualny-numer
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#70 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | |
#71 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | Dla ścisłości - dostarczając wodzie odpowiednio dużo energii, ta rozłoży się do pierwiastków składowych czyli tlenu i wodoru, po czym oba składniki ponownie wejdą w reakcję. Więc wodór spali się dając tlenek wodoru czyli wodę. Ale w żadnym wypadku nie jest to spalanie wody tylko analiza i ponowna synteza. To akurat wie każdy strażak, masywnych i bardzo gorących przedmiotów nie gasi się wodą.
No gods, no masters...I am who I am. |
#72 2 na 2 | tarkos (10757 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > To akurat wie każdy strażak, masywnych i bardzo gorących przedmiotów nie gasi się wodą.Można prosić o przybliżenie lub rozwinięcie tej wiedzy? [Gaszenie masywnych i bardzo gorących przedmiotów czymś grozi oprócz dużych ilości pary? Jeśli np. lawa wulkaniczna na Hawajach spływa wprost do morza, to dzieje się tam z wodą coś dziwnego w rodzaju wybuchowego spalania po mniemanym rozpadzie?] |
#73 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień |
> lawa wulkaniczna na Hawajach spływa wprost do morza, to dzieje się tam z wodą coś dziwnego w rodzaju wybuchowego spalania po mniemanym rozpadzie?]> Dokładnie tak się dzieje. Rzecz w dostarczaniu ciepła w sposób ciągły (jak w doświadczeniu laboratoryjnym) albo w masie przedmiotu wchodzącego w kontakt z wodą, tak aby miał odpowiednio dużą bezładność cieplną i nie uległ natychmiastowemu schłodzeniu. Lawa wulkaniczna przez swoją temperaturę i ogromną masę spełnia te kryteria. Wspomniałem o strażakach, ponieważ zakładowe straże pożarne w fabrykach korzystających z wysokotemperaturowych technologii piecowych (huty) doskonale znają opisywane zjawisko. Dlatego nie wolno np. po wybuchu pieca (zdarzały się takie wypadki) używać wody gaszenia powstałego pożaru. Oczywiście w dostatecznej bliskości pieca. Podobnie jest z hartowaniem, do masywnych elementów używa się oleju, a nie wody.
No gods, no masters...I am who I am. |
#74 1 na 1 | tarkos (10757 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > >> dzieje się tam z wodą coś dziwnego w rodzaju wybuchowego spalania po mniemanym rozpadzie?> Dokładnie tak się dzieje. Rzecz w dostarczaniu ciepła w sposób ciągły (jak w doświadczeniu laboratoryjnym) albo w masie przedmiotu wchodzącego w kontakt z wodąJakoś w to nie wierzę (a o jakim doświadczeniu mowa?). Jak ulewa spadnie na Etnę, to coś tam wybucha? > Dlatego nie wolno np. po wybuchu pieca (zdarzały się takie wypadki) używać wody gaszenia powstałego pożaru.Ale przy gaszeniu pieca może chodzić o zagrożenie w postaci wydzielania się tlenku węgla i wodoru wskutek reakcji Boscha, a nie o temperaturowy rozkład samej wody. |
Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | Jutro zapytam znajomych strażaków. ciekawe, czy powiedzą to, co Christos. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|