 |
Co będzie dalej z tym konfliktem? II Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-01-2016 23:04 | Brzostowski (7067 punktów) | Co będzie dalej z tym konfliktem? II
2 na 6 | Około 1,5 miesiąca temu zainicjowałem wątek pod tytułem: "Co będzie dalej z tym konfliktem?" www.racjonalista.pl/forum.php/s,689733#w689785Wtedy pisałem: "Jak myślicie czy przeciwnicy PiS, posuną się do wywołania niepokojów społecznych na dużą skalę? Czy może przy wsparciu kogoś z zewnątrz spróbują odsunąć PiS? Oczywiście nie mam na mysli interwencji zbrojnej, tylko grę polityczną, np poprzez struktury unijne lub międzynarodowe." Część z Was wyśmiała mnie i zadrwiła. Tymczasem: Schetyna mówi o wyprowadzeniu milionu na ulice: www.gazeta(*)imy-milion-ludzi-na-ulice.htmla Niemcy o sankcjach gospodarczych wobec Polski: wiadomosci(*)owego-rzadu-w-warszawie/m26gygdla kasy można zrobić Majdan w Warszawie lub z Polski Rosję... Wy dalej łapiecie się na to? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | . Naprawdę Pan wierzy, iż złośliwie dyskredytując oponentów zdobędzie Pan tu zwolenników? Tymi argumentami przekonuje Pan tylko przekonanych i to tylko tych mocno.> Ja tutaj nie jestem od tego by zdobywać zwolenników bo nigdy nikomu się nie podlizywałem - to nie leży w mojej naturze.Każdy sądzi według siebie. Ja nigdy nie wpadł bym na to, aby można było zwolenników wśród racjonalnej inteligencji zdobywać przez podlizywanie. Zawsze uważałem i uważam, iż dostateczne argumenty merytoryczne w zupełności tu wystarczą, a na zdobyciu poparcia wśród wierzących święcie jakieś tam swoje racje nigdy mi nie zależało, gdyż tam jedynym środkiem do zdobycia popularności jest zgadzanie się z ich poglądami. > Ja wiem, że są książki w pana życiu, których nigdy nie przeczytaJa wiem tylko jakich książek najprawdopodobniej Pan nie przeczytał, gdyż wypowiada się Pan autorytatywnie w problematyce, o której nie ma pojęcia. Nie mam wstrętu do słowa pisanego i każdą pozycję poleconą mi przez kogoś godnego intelektualnego szacunku zawsze przynajmniej przejrzałem. > To jest narracja propagandowo-polityczna, a nie dialog racjonalistyczny.Mam duże zaufanie do mądrości naszych czytelników i to im pozostawiam oceny poziomu naszego dyskursu oraz jakości racjonalnych argumentów. Z trafianiem do innych umysłów mam trudności i nawet się o to nie staram. Istnieje tu grupa, która zupełnie ze mną się nie zgadza i Pan do niej należy, ale ja właśnie ewidentnie wykazuję brak racji w ich wywodach, a oni, podobnie do Pana, odwzajemniają się epitetami. @@@ . |
#32 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | . Na szczęście dla Polaków ze starej PO to już tylko nazwa pozostała, gdyby miała pozostać w politycznym teatrze, to z jej resztek trzeba będzie klecić zupełnie nową Po obecnej rewolcie PiS-u, to Polska (na szczęście) już nigdy nie będzie taką samą i aby osiągnąć wyborczy sukces trzeba będzie się dobrze postarać.> Mnie nie przeraża, ani PiS ani Kaczyński.Myślę, iż podobne poglądy do Pańskich podziela jakieś jedna czwarta Polaków. Panu kit może nie przeszkadzać, ale mnie drażni.> Może łatwiej mi jest mówić z bocznej perspektywy (emigracja), kiedy wydarzenia nie dotyczą mnie bezpośrednio,Zdecydowanie łatwiej. > ale mimo wszystko dla mnie najważniejsze jest by pracownik odczuł w portfelu poprawę,Pisałem o tym odkąd jestem na naszym portalu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,599713#w599818> a "względy" poprawności są w moim przypadku na marginesie.Nie rozumiem o co Panu tu chodzi, ale ja przez całe życie byłem wolnomyślicielem broniącym wolności słowa. Uważam się za socjalliberała, dla którego liberalna demokracja państwa prawa ma ogromne znaczenie. Tu nie poprawność chodzi, a o deptanie wywalczonych założeń ustrojowych. > Ideologia mnie nie jara Panie Andrzeju, wręcz przeciwnie, budzi moje obrzydzenie.Obrzydzenie? Ideologia jest to powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów, u podstaw której tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego lub grupowego albo narodowego.
Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów - religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych - służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata. (...) Zapotrzebowanie na ideologie wynika z właściwego ludziom poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens i sposób istnienia.Wolno Panu, żyjemy w wolnym kraju. Ja podzielam większość poglądów ideologii humanistycznej i racjonalistycznej. Jestem raczej osobnym człowiekiem, ale nie widzę też podstaw do jakiejś środowiskowej alienacji. O ideologii Aleksander Sołżenicyn co prawda napisał: Ideologia - to ona dostarcza upragnionego usprawiedliwienia łotrostwu i koniecznej, wieloletniej odporności zbrodniarzowi. Potrzebna mu jest teoria społeczna, która pomoże mu - przed sobą samym i przed innymi - wybielić własne postępki i słyszeć - nie wyrzuty, nie przekleństwa, tylko pienia pochwalne i wyrazy czci. W ten sposób inkwizytorzy szukali oparcia i usprawiedliwienia w chrześcijaństwie, konkwistadorzy - w chwale ojczyzny, kolonizatorzy - cywilizacji, hitlerowcy - w rasie, jakobini i bolszewicy - w równości, braterstwie i szczęściu przyszłych pokoleń. Ale moim zdaniem to nie przedmiot wiary jest groźnym co sama wiara. Uważam, iż każda wiara niezależnie od jej przedmiotu ogranicza nas intelektualnie oraz moralnie usprawiedliwiając zło czynione w jej imieniu. Wiara fundamentalistyczna ogranicza nas absolutnie. Mnie tam wszystko jedno chrześcijanie, muzułmanie, ateiści, komuniści, antykomuniści - każdy fideizm uważam za groźny. Nawet wiarę w racjonalizm (co jest trudne) uważam za groźną. @@@ . |
#33 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > > Ideologia mnie nie jara Panie Andrzeju, wręcz przeciwnie, budzi moje obrzydzenie.> Obrzydzenie?> Wolno Panu, żyjemy w wolnym kraju. Ja podzielam większość poglądów ideologii humanistycznej i racjonalistycznej. Jestem raczej osobnym człowiekiem, ale nie widzę też podstaw do jakiejś środowiskowej alienacji.Ani ideologia PiS-owska, ani ideologia "liberalna" PO, ani też ta "polska lewica" w wolnej Polsce, nie są tymi "reprezentacjami politycznymi" z którymi można byłoby się utożsamić ludziom, którym zależy na postępie, na zmianie. Zmiana jest co wybory, między tymi samymi ludźmi od 25 lat, zamknięte koło... To budzi obrzydzenie, że to wszystko kosztem zwykłego człowieka... ect. W polityce jak i ekonomii, jestem zwolennikiem pragmatyzmu.. encyklopedia.pwn.pl/haslo/pragmatyzm;3961659.htmlsjp.pwn.pl/sjp/;2572268... nie mylić z oportunizmem.  Pozdrawiam. "Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > >Nie nazywaj mnie fanatycznym katolem, bo nim nie jestem. Lepiej jednak już być myślącym katolem niż lemingiem.> Dobrze, że nazwałeś się katolem, bo twoja postawa niewiele ma wspólnego z tymi katolikami których ja znam. Jesteś człowiekiem myślącym, tego nie neguję, ale to tym bardziej działa przeciwko tobie.Nie nazwałem siebie katolem, napisałem że: "Lepiej jednak już być myślącym katolem niż lemingiem." To właśnie pokazuje poziom myślenia "zbawców" demokracji w Polsce. Niby czytają, a nie rozumieją > Wiesz co jest w tym wszystkim najbardziej zabawne, że ten rok został ogłoszony Rokiem Miłosierdzia. Nie możesz o tym wiedzieć , bo jesteś katolem. Nie wiem czy twój bóg kazał być miłosierny tylko przez rok, ale pal licho, nie będę się pastwił - Dobre byś choć tyle wytrzymał.Mój bóg jest miłosierny cały czas. Informuję Cię, że ogłoszenie roku rokiem: miłosierdzia, kultury, ateizmu, czy czegokolwoiek jest tylko rodzajem promocji okreśłonych idei. Nie rozumiesz tego? > Przeczytaj swoją stopkę. Ja też mógłbym ją użyć. Wystarczy bym parę słów zmienił.Jak jest dobry tekst, to każdy się chce podpiąć...
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów. |
#35 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > "Oto w Niemczech media publiczne i prywatne milczały kilka dni na temat zajść z uchodźcami (skoro milczały, to musiał inteweniować rząd!), gdzie są zatem wolne media w Niemczech?"> A pamiętasz...Pamiętam, pamiętam... Rządy PiS nie są idealne, nie są jednak gorsze w sensie zawłaszczania kraju niż rządy PO. Lemingi to Ci którzy tego nie widzą. Lemingi to Ci którzy bezmyślnie odsądzają od czci i wiary ten rząd nie widząc iż poprzedni nie był pod względem zawłazsczania kraju i mediów lepszy. Co do PiSu, to nie będzie na szczęscie żadnej sraczki, ani zaparcia. Zmieniło się otoczenie Polski i zmieniło się coś w Polsce, a PiS jest za mocny. Chyba, że środowisko liberalno-lewicowe doprowadzi do zamieszek w kraju i zamachu stanu. Co niestety jest możliwe. Za duże interesy... Ten, kto przyłoży rękę do czegoś takiego, będzie Polakiem gorszego sortu. Niestety już wśród swoich znajomych mam takich, którzy cieszyliby się z sankcji wobec Polski bo to doprowadzi do obalenia rzadu PiS. Kogo obchodzi Polska? Niemców? UE? Tylko wtedy gdy mogą stracić kasę. I oto tutaj chodzi. LEmingi tego nie rozumieją, bo im ktoś nasączył do łba, że mamy putinizację kraju.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów. |
#36 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > >Przeczytaj swoją stopkę. Ja też mógłbym ją użyć. Wystarczy bym parę słów zmienił.> Jak jest dobry tekst, to każdy się chce podpiąć...Gdybym podpiął w konsekwencji nie mógłbym Ci odpowiedzieć. Tak na marginesie - Dno jest dnem nawet jeśli obrócimy do góry. > Informuję Cię, że ogłoszenie roku rokiem: miłosierdzia, kultury, ateizmu, czy czegokolwoiek jest tylko rodzajem promocji okreśłonych idei.Szczególny to rodzaj promocji: "W Roku Miłosierdzia prosimy o ten Boży dar także dla was. Każdy jest w tym czasie łaski wezwany do nawrócenia, które w chrześcijańskiej tradycji zakłada szczere wyznanie swoich grzechów, szczery żal za ich popełnienie, postanowienie poprawy, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu." > Nie nazwałem siebie katolem,Ale nim jesteś. I nie oburzaj się, bo w twoim mniemaniu i tak katol jest bardziej wartościowym człowiekiem niż Lemingi. Byś nie poczuł się skonfundowany pozwolisz, że nie schylę czoła i tylko podziękuję za możliwość zamienienia paru słów z człowiekiem tak mądrym. |
#37 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | . Wolno Panu, żyjemy w wolnym kraju. Ja podzielam większość poglądów ideologii humanistycznej i racjonalistycznej. Jestem raczej osobnym człowiekiem, ale nie widzę też podstaw do jakiejś środowiskowej alienacji.> Ani ideologia PiS-owska, ani ideologia "liberalna" PO, ani też ta "polska lewica" w wolnej Polsce, nie są tymi "reprezentacjami politycznymi" z którymi można byłoby się utożsamić ludziom, którym zależy na postępie, na zmianie.Jaka tam ideologia? Od czasu, gdy "wielkoprzemysłowa klasa robotnicza" dała się ideologicznie wydymać: www.racjon(*).php/z,0/d,10/s,584894#w585852 Żadne spójne i sensowne ideologie nie powstały. Partyjne programy wyborcze były zlepkiem przeróżnych idei, w których spece od egzegezy odczytywali ideologiczne odwołania. Dominowała prywata partyjnych kacyków i masowa wyprzedaż majątku wypracowanego przez całe społeczeństwo różnym cwaniaczkom polskim i zagranicznym. Społeczeństwo biło wówczas brawo i trudno było się doszukać pojedynczych głosów oporu, do których od początku mojego udziału w tym forum się odwoływałem > Zmiana jest co wybory, między tymi samymi ludźmi od 25 lat, zamknięte koło...Zdecydowanie tak, mniej na swój sukces pracował PiS niż pomogła mu w zdobyciu władzy koalicja PO-PSL oraz SLD, ale PiS nie jest nawet najmniejszym lekarstwem na dotychczasowe zło, do którego sam mocno także się przyczynił. Politycy PiS, to żadni cudotwórcy wyciągnięci z kapelusza tylko ludzie, których dorobek intelektualny i moralny dobrze znamy. Przynajmniej ci, którzy czytać i myśleć potrafią. > To budzi obrzydzenie, że to wszystko kosztem zwykłego człowieka... ect.www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,689513#w690838www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,689513#w690886www.racjon(*)m.php/s,689513/z,0/d,7#w690958www.racjon(*)m.php/s,689513/z,0/d,7#w690994> W polityce jak i ekonomii, jestem zwolennikiem pragmatyzmu..Pragmatyzm pragmatyzmem, ale dla mnie konieczną jest rozumna ideowość polityków oparta na naukowej wiedzy i racjonalnych przemyśleniach. Dlatego moje - mało zmieniające się - poglądy tak tu niektórych bolą. Zawsze bardziej krytycznie należy dziejącą się aktualnie rzeczywistość, gdy krytyka może przyczynić się do zmian, od krytyki rzeczywistości minionej, z której warto wyciągać wnioski w przewidywaniu możliwych wydarzeń. www.racjon(*)m.php/s,599713/z,0/d,3#w600226www.racjon(*)m.php/s,599713/z,0/d,3#w600315www.racjon(*)m.php/s,599713/z,0/d,4#w600417 Jestem przeciwnikiem wszelkich utopii, dogmatów, nie uznaję żadnych świętości. Nawet "świętego prawa własności" też nie uznaję.
Zrozumiałe! Na podstawie naszej nienawiści do tego co państwowe nawet Telekomunikację sprzedaliśmy w prywatne ręce państwowej firmy (tyle, że francuskiej a nie polskiej). Polskie 'komuchy' uważały, że każdy chlewik musi być państwowy, a polscy "neokapitaliści", że wszystko musi być prywatne, a gucio prawda, najważniejsze aby instytucja gospodarcza była efektywna społecznie. Na przykład można utrzymywać państwową firmę przynoszącą straty, gdy straty te są równe konieczności wypłacania zasiłków dla tej grupy.
Wychodząc z założenia, że nie ma i być nie może ustrojów idealnych, ten ustrój jest lepszy, w którym więcej ludzi jest z niego zadowolonych, może się samorealizować. Zupełnie nie ma dla mnie znaczenia forma własności, natomiast ogromne znaczenie ma przydatność społeczna. Każda firma, która najniższym kosztem daje ludziom zatrudnienie z godnym wynagrodzeniem jest najlepsza.
A co się stało z majątkiem PRL-u w III RP? Tak, to co było w demoludach, to nie był żaden socjalizm, to był zdegenerowany kapitalizm państwowy, ale mamy doświadczenia wielu państw, gdzie firmy państwowe działają nie gorzej niż prywatne. W Polsce nawiedzeni ideologowie nawet spółdzielczość rozwalili, która w liberalnych Stanach jest bardzo efektywna ekonomicznie.
Ej, tam. To trzeba by wyjść od patologii polskiej klasy politycznej i partii. Przy tych "przekrętasach", to cała patologia PZPR wysiada. Myślę o wszystkich partiach, które były przy władzy - bez żadnych wyjątków.
Ja nie znam odpowiedzi na wiele trudnych pytań, nie mam żadnych własnych konkretnych koncepcji. Patrzę krytycznie na rzeczywistość i poszukuję, denerwuje mnie tylko prymitywizm tych, którzy wszystko krytykują w czambuł i na wszystko mają dobrą odpowiedź. Gucio prawda, mocno nam sfajdali dzisiejszą rzeczywistość III RP swoim zacietrzewionym ideologicznym idiotyzmem. Chrześcijanie, którzy żałują, że nie przeprowadzono procesów inkwizycyjnych dla lewicy PRL-u to dosyć częste zjawisko, dla neoliberałów by wystarczyło aby zagonić ich wszystkich do ciężkich i bezpłatnych robót w ich firmach.@@@ . |
#38 1 na 1 | Marian Forewa (906 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > Dziwię się ludziom, którzy myślą, że krytyka Niemiec wobec Polski wynika z niemieckiej dbałości o zasady i prawa unijne.Krytyka dotyczy wyłącznie poczynań jednej partii, nie Polski, i zupełnie nieistotne z czego wynika, istotne czy jest zasadna. > A dzieci mediów krzyczą na demonstracjach o wolnych mediach!Resortowe dzieci, dodajmy. Ktoś tu się naczytał propagandy. Swoją drogą, ten resort widać był niezwykle płodny. > Lepiej jednak już być myślącym katolem niż lemingiem.Problem jest akademicki, gdyż tylko jeden z wymienionych gatunków istnieje, i jest gryzoniem. |
| Alert (214 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > >dla kasy można zrobić Majdan w Warszawie lub z Polski Rosję... Wy dalej łapiecie się na to?> Ja się nie łapię na to, aby z Warszawy robić Budapeszt a z Polski Rosję.Ale już nic nie wspominasz, że Warszawa ciągle chce iść śladem Niemiec, ale kiedy to się zmieniło to podnosi się larum nt. Jaką Polskę chcę? A niech będzie i Ruś w Warszawie, ale niech to stworzy sprawiedliwą Polskę, równą i bogatą na stopniu najuboższych. > Nie łapię się też na to, aby Polska stała się obiektem sankcji jak Austria za czasów Haidera czy Węgry pod przewodnictwem Orbana.> Putin śmieje się w kułak obserwując poczynania Jadosława Kłamczyńskiego sygnowane przez jego marionetki w osobach Dudy i Szydło. Poczynania, które odrywają Polskę od UE.I co masz z tej UE? Rozumiem, dotacje itd. dotacja to nic innego jak kredyt, który po 2020 roku zaczniemy spłacać i usłyszysz jęki rolników jak im się z roku na rok obetnie dotacje. Jęki bo budują domy, kupują samochody, a w innowacje, nawozy itd. grosza złamanego nie wydają. Szczekaczki ciągle im się nie zamykają. Jak teraz im źle, to kiedy ma być im lepiej? Z pewnością nie po 2020 roku. Lepiej, żebyśmy umieli sie sprzeciwić UE, jak cierpieć potem, bo Polak zawsze mądry po szkodzie. I jakiś publicysta, polityk mówi, że Kaczyniak dąży do władzy totalitarnej, a UE chce zmienić nasze życie poprzez wprowadzenie kontroli o długości świeczek? To kpina ta cała Unia i sądzę, że jest tylko machiną zadłużania i ważnym mechanizmem finansowym w rękach bankierów. To jest władza totalitarna. > Obyś się nie przekonał czym może się skończyć taka polityka, bo pod rządami Putina będziesz musiał trzymać mordę na kłódkę jako fanatyczny katol.Mi się podoba polityka Kaczyńskiego  Może i dobrze, że taki prawicowiec doszedł do władzy i reprezentowany jest przez swoje marionetki. Ustawy o TK, medialna to nic innego jak "trzymanie za mordę" tych co najbardziej krzyczą po utracie koryta. Przez błędy Merkel ws. polityki o uchodźcach, Dania wprowadziła kontrole na granicy z Niemcami. Gdzie ta wolność o której w UE tak się pierdzi? Gdzie ta Schengen? |
| oportunista (1711 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | Oczywiście, że dla kasy można zrobić wszystko. Kasa to podstawa każdej działalności politycznej. Czy się na to łapiemy? A Ty gdy kupujesz żarcie czy pastę do zębów, to się nie łapiesz na reklamy? Kapitał to podstawa, wszystkie frazesy o sprawiedliwości, patriotyzmie itp. to tylko taka socjotechnika. Najważniejsza jest "ciepła woda w kranie" gdy jej zabraknie wtedy się zaczyna.....
|
#41 1 na 1 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > ... ale PiS nie jest nawet najmniejszym lekarstwem na dotychczasowe zło...Oczywiście Polska nie płonie, czy też nie jest w ruinie, co jedni "ideologowie" w prześciganiu się z drugimi, próbują ludziom wmówić. Ale mimo wszystko, sytuacje w Polskiej rzeczywistości społecznej, dobrze jest mierzyć różnymi miarami, np. po przez liczbę emigrantów... stosunek cen do zarobków... ect. ręce opadają. Zaraz któryś wyjdzie i powie, jest Unia możemy podróżować i zarabiać gdzie chcemy. Takiej właśnie pogardy dla współobywateli, dla swojego kraju, po prostu nie idzie zdzierżyć. To oczywiście aluzja do polityków broniących status quo....  > >W polityce jak i ekonomii, jestem zwolennikiem pragmatyzmu..> Pragmatyzm pragmatyzmem, ale dla mnie konieczną jest rozumna ideowość polityków oparta na naukowej wiedzy i racjonalnych przemyśleniach.Pełna zgoda, dla mnie również. Tylko ten pragmatyzm w praktyce politycznej, oznacza dojrzałość polityczną, tak pojedynczego polityka, tak również całych elit politycznych. Przykładem najlepszym zdają się Brytyjskie, Włoskie, czy Francuskie elity polityczne. cooltura.c(*)html?id=767&t=batalia-cameronaTo umiejętność tworzenia podłóża do współpracy, niezależnie od "upodobań" ideologicznych. Tego zdecydowanie brakuje, zarówno w polityce krajowej, jak i międzynarodowej, w wykonaniu naszego establishmentu politycznego. Ale oczywiście zgadzać się nie musimy. Jeśli idzie o ideowość, to tu duże znaczenie mają dla mnie wartości konserwatywne z prawej strony, takie jak interes własnego narodu, rozumianego pod pojęciem -ojczyzna-, i do tych zdecydowanie mi bliżej. Ale bezrefleksyjność po każdej stronie jest szkodliwa, i o tym oczywiście nie wolno zapomnieć. Choć w Polsce dziś, w mojej subiektywnej opinii, wszystko w tej materii (idee polityczne) jest do góry kołem, te wartości zdają się "wywrócone", czy też wymieszane. PiS uchodzący za partie prawicową, z jakim programem socjalnym szedł do wyborów? Pozdrawiam. "Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | . > pragmatyzm w praktyce politycznej, oznacza dojrzałość polityczną, tak pojedynczego polityka, tak również całych elit politycznych.Tak. > To umiejętność tworzenia podłoża do współpracy, niezależnie od "upodobań" ideologicznych.Tak. > Tego zdecydowanie brakuje, zarówno w polityce krajowej,Tak. > jak i międzynarodowej, w wykonaniu naszego establishmentu politycznego.A tu bywa już różnie. Zależy to od kraju i od polityka. > Ale oczywiście zgadzać się nie musimy.Tak. > Jeśli idzie o ideowość, to tu duże znaczenie mają dla mnie wartości konserwatywne z prawej strony, takie jak interes własnego narodu, rozumianego pod pojęciem -ojczyzna-, i do tych zdecydowanie mi bliżej.Tyle tylko, iż inne jest znaczenie ideowości sjp.pwn.pl/sjp/ideowy;2465533.html jako postawy, którą sobie cenię i np za ideowego polityka uważam pana Kaczyńskiego, który jest moim przeciwnikiem ideologicznym. Chodzi tu o zgodność słów i czynów. @@@ . |
#43 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > Rozbrajają mnie takie wypowiedzi.... Bo oznaczają, że ktoś jeszcze wierzy, że ludzie do władzy się pchają z przyczyn.... jakichś tam, a nie aby się "przyspawać do czegoś"  Nie o to mi chodziło. Zupełnie nie wchodzę w ewentualną motywację polityków, zresztą zapewne w ogromnej większości przypadków masz rację. Problemem jest raczej brak kontroli. Na Zachodzie partia która nie spełnia przez kolejne lata właściwie żadnych obietnic wyborczych i zajmuje się tylko obsadzaniem stołków i przekrętami byłaby w kolejnych wyborach skreślona. A w międzyczasie dziennikarze zadawaliby rządowi coraz bardziej otwarte pytania typu "co pan właściwie tu robi poza pobieraniem takiej a takiej pensji i zatrudnianiem pociotków bez konkursu". U nas czegoś takiego brakuje - i dlatego właśnie politycy robią to co robią, po prostu dlatego że mogą. Gdyby dla zachowania stołków musieli zachowywać jakiekolwiek standardy, to by to robili i to nie dla idealizmu bynajmniej. Przykładowo - gdybyśmy mieli klimat jak w Szwecji (gdzie minister poleciała po zapłaceniu za pieluchy służbową kartą) to u nas taki Radek też pomyślałby dwa razy czy zapraszać kolegów na prywatne kolacje za państwowe pieniądze. Itd. |
| GrzeTor (1279 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | Widać, że częściowo załamał się główny plan PO - walka z demokracją przez wstawienie swoich agentów do Trybunału Konstytucyjnego, który byłby wykorzystywany jako narzędzie wetowania ustaw, przez fałszywe twierdzenie, że są niezgodne z Konstytucją.
Czyli plan B - duży teatrzyk. Jak na razie te liczby - kilkadziesiąt tysięcy - to nie jest nawet liczba członków partii opozycyjnych. Natomiast zupełnie teoretycznie jakby dołączyli zwolennicy to może być nawet parę milionów. Tylko co oni będą robić na tych ulicach - skakać (kto nie skacze ten jest z PiSem?).
|
#45 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Co będzie dalej z tym konfliktem? II | > Około 1,5 miesiąca temu zainicjowałem wątek pod tytułem: "Co będzie dalej z tym konfliktem?"> www.racjonalista.pl/forum.php/s,689733#w689785> Wtedy pisałem: "Jak myślicie czy przeciwnicy PiS, posuną się do wywołania niepokojów społecznych na> dużą skalę?Ludzi na ulicę wyprowadza PiS swoim aroganckim, bezczelnym zachowaniem. Zdążyłem przywyknąć do faktu, że wszelkie poprzednie rządy upolityczniały media, że zawłaszczały spółki państwowe, że działały religijnie i amatorsko. PO upolityczniła również TK i w zasadzie w istotnych sprawach nie działała lepiej niż PiS. Więc tutaj nie widzę specjalnie powodu do histerii - "business as usual" w Polsce po wyborach. PiS poszedł jednak dalej - jest po prostu szczery. "Mamy władzę to robimy co chccemy". Wyciąganie z pudła kolegi i robiegnie go szefem służb, jawne zignorowanie TK i jawne jego upolitycznianie, brak propagandy, którą kupiłby ktokolwiek poza ludźmi b. wierzącymi w bogów i ideologie, działanie w sposób skrajnie arogancki - nocne ślubowania, podpisywanie ustaw na telefon, jawna karykaturalizacja funkcji prezydenta, sądów, premiera czy TK, głupawe gesty jak ściąganie flagi UE czy szafowanie "gorszym sortem Polaków", fanatyzm religijny ciężko strawny nawet dla niektórych wierzących - to wszystko prowadzi do dość łatwego do przewidzenia wzburzenia społecznego. Kogo za to obwiniasz? > Czy może przy wsparciu kogoś z zewnątrz spróbują odsunąć PiS? Oczywiście nie mam na> mysli interwencji zbrojnej, tylko grę polityczną, np poprzez struktury unijne lub międzynarodowe."Nikt PiSu poza Polakami od władzy nie odsunie. PiS to wybór większości Polaków, Polacy (większość) chcą takiego sposobu myślenia co udowadniali wielokrotnie w swojej historii. UE, jej obywatele, mogą co najwyżej przełknąć fakt, że Polacy są 100 lat mentalnie do tyłu za Niemcami czy Francuzami i nas pożegnać, to wszystko. Wiele narodów przez fakt, że o Polsce niewiele wiedzą, nie rozumie jęz. polskiego (np. naszego głównego eksportowego bohatera - Lecha "elektryka/prezydenta") naiwnie myślało, że Polacy mają podobną kulturę do Niemców, Czechów czy Francuzów i wszyscy jesteśmy "kuzynami". Naiwniacy nie rozumieli tego jak myśli i działa ten naród i teraz się budzą. > dla kasy można zrobić Majdan w Warszawie lub z Polski Rosję... Wy dalej łapiecie się na to?Myślę, że to Ty się łapiesz na tanie artykuliki w polskich mediach mające na celu podsycenie paniki i zwiększenie poczytności. Nikt z Polakami nie zamierza walczyć. W mediach zachodnich panuje konsternacja, chcą wierzyć, że Polacy nie chcieli wybrać PiSu, tak jak mąż do końca się łudzi, że żona go nie zdradza tylko sąsiedzi złośliwie gadają... |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|