Racjonalista - Strona głównaDo treści
Problem kropki i nie tylko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-03-2016 13:40betme (25 punktów)Problem kropki i nie tylko
0 na 4
Jestem jak przypuszczam ewolucjonistą.
mogę zrozumie, że moim dziadkiem był szympans, babią meduza, zaś pradziadkiem bakteria, a on powstał ze skalnej zupy. Rozumiem nawet rozszerzajacy się wszechświat w miliardach lat. Ale nie rozumiem, skąd wzięła się kropka mniejsza od ziarna piasku, która wybucha? Bo jezeli tylko wierzyć, że tam była lub, co gorsza, powstała z nicości to niestety ewolucje tez musimy nazwać bezwzględnie religią. A do tego wszystkiego, za każdym razem jak naukowcy cos odkryją to kreacjoniści prędzej czy później łatwo to obalają - często naukowo i przez zasady logiki/matematyki Czy starczy nam czasu by udowodnić kropkę zanim nasza teoria będzie wyśmiana do końca, jak to miało miejsce z twierdeniem o płaskiej Ziemi? Proszę, tacę argumenty na obronę ewolucji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#46
30-03-2016 12:45
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi betme

>jeżeli odrzucasz czas, to negujesz wszystkie prawa fizyki taka filozofia nie przystoi umiejętnościom poznawczym człowieka

czas jest czymś czym odmierza się zmiany. Jak określiś czasem początek świata który potwierdza twoje poglądy? ujemnym? jeżeli przyjmiemy że istnienie jest od zawsze to ok kiedy zaczął je opisywać czas? Bo to by oznaczało że materia czyli nieskonczonoac jest NIE nieskończoną tylko jest ograniczona przez czas.

#47
30-03-2016 14:17
 Ocena 2 na 6
Drobner (19539 punktów)Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Kropka wzięła się z Ducha.

Jego Duchowatość raczyła mokro pierdnąć...

Drobner, z maską na nosie...

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Drobner
www.racjonalista.pl/forum.php/s,703334#w703363



( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#49
30-03-2016 19:42
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,703334#w703363

Eeee. Bo czytasz tylko czarne i alboś zbyt skapcaniały, albo leniwy, aby odparować to, coś po niewczasie zrozumiał z białego.

No gods, no masters...I am who I am.

#50
30-03-2016 20:09
 Ocena 3 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,703334#w703363
>

Ot - wpadł nagle Duch z linkami...

Tak to jest jak jeden schizol nie zrozumiał drugiego schizola...

Drobner, rozweslony

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Christos



( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#52
30-03-2016 21:38
 Ocena 7 na 9
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Drobner
Jednego chociaż poddawano leczeniu na tych jego satanistów i czarne madonny. Drugi nie miał tego szczęścia nikt nie podał mu tabletek na jestem mesjaszem, nazywam się Sławek co znaczy ten którego mają słuchać i dzięki cebulowym krążkom i gołębicy na dachu domu dostałem olśnienia a teraz macie mnie słuchać. A szkoda.

#53
30-03-2016 22:58
 Ocena 2 na 2
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi W.R.
ja nie rozumiem problemu istnienia kropki. nie znam dokładnie teorii jak wszyscy się tu wypowiadający. albo większość. dokładnie nie znam. znam tym spopularyzowane fakty.

czy jest możliwy proces zamiany energii w materie? wybuch?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,522203

#54
30-03-2016 23:10
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Kropka wzięła się z Ducha.

Problem w tym, że kiedy przyjrzeć się strumieniowi świadomości psyche, kolejności następujących po sobie w myślach pojęć, to można zbudować wniosek, że każde pojęcie wynika ze swoich przyczyn i składa się na swoje konsekwencje.

Abstrakcją rządzą takie same prawa jak i światem fizycznym.

Fizyczna rzeczywistość wynika z abstrakcyjnej?
Abstrakcyjna rzeczywistość wynika z fizycznej?

Wątpię, żeby związek przyczynowo-skutkowy był tu właściwym wyjaśnieniem.

Sam obstawiam, że abstrakcja i fizyczność to dualizm natury a raczej jej sprzeczność.
Natura jest sprzeczna, dobro nie może istnieć bez zła, prawda bez fałszu, materia bez próżni, działanie bez przerwy, fizyczność bez abstrakcji a ciało bez duszy.

Właśnie tak.
Ciało nie może istnieć bez duszy, bo cóż znaczyłoby wówczas ciało? To sprzeczna z ciałem dusza nadaje ciału znaczenie.

#55
30-03-2016 23:18
 Ocena 4 na 6
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi handzlik
>ja nie rozumiem problemu istnienia kropki. nie znam dokładnie teorii jak wszyscy się tu wypowiadający. albo większość. dokładnie nie znam. znam tym spopularyzowane fakty.
> czy jest możliwy proces zamiany energii w materie? wybuch?
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,522203

Nie warto z tobą gadać na tym forum dałeś się już poznać. Drobner już kiedyś prezentował twoje nieudolne próby trolowania na innych forach, więc ja tylko przypomnę kilka twoich akcji.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,674744
forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=9&t=36803
forum.pcla(*)uznany-za-chorego-psychicznie/
www.forumo(*)zarnoskórej-kobiet-z-bilznami/
forum.cdac(*)17-forum-i-cda-zdemaskowane33/

A więc żegnam. No i powtarzam pytanie do moderacji co robi. W regulaminie jest jak byk zakaz posiadania kilku kont ta oto osoba to w oczywisty sposób łamie, ma tu już 3-4 konto.

#56
30-03-2016 23:19
 Ocena 2 na 2
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi krystkon_1976
czym jest dusza? bo poruszasz ciekawy temat.

#57
30-03-2016 23:56
 Ocena 2 na 2
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi W.R.
>>ja nie rozumiem problemu istnienia kropki. nie znam dokładnie teorii jak wszyscy się tu wypowiadający. albo większość. dokładnie nie znam. znam tym spopularyzowane fakty.
>> czy jest możliwy proces zamiany energii w materie? wybuch?
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,522203
>Nie warto z tobą gadać na tym forum dałeś się już poznać. Drobner już kiedyś prezentował twoje nieudolne próby trolowania na innych forach, więc ja tylko przypomnę kilka twoich akcji.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,674744
>forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=9&t=36803
>forum.pcla(*)uznany-za-chorego-psychicznie/
>www.forumo(*)zarnoskórej-kobiet-z-bilznami/
>forum.cdac(*)17-forum-i-cda-zdemaskowane33/
>A więc żegnam. No i powtarzam pytanie do moderacji co robi. W regulaminie jest jak byk zakaz posiadania kilku kont ta oto osoba to w oczywisty sposób łamie, ma tu już 3-4 konto.
>

odpowiem w nieco innej stylistyce.


Now everybody from the 313
Put your motherfucking hands up and follow me
Everybody from the 313
Put your motherfucking hands up
Look Look

Now while he stands tough
Notice that this man did not have his hands up
This free world got you gased up
Now who's afraid of the big bad wolf

1, 2, 3 and to the 4
1 pac , 2 pac, 3 pac, 4
4 pac, 3 pac, 2 pac, 1
You're pac, he's pac, no pacs, none

This guy ain't no mother-fucking MC,
I know everything he's got to say against me,
I am white, I am a f**king bum, I do live in a trailer with my mom,
My boy Future is an Uncle Tom.
I do got a dumb friend named Cheddar Bob who shoots
himself in the leg with his own gun,
I did get jumped by all 6 of you chumps
And Wink did f**k my girl,
I'm still standing here screaming "FUCK THE FREE WORLD!"
Don't ever try to judge me dude
You don't know what the f**k I've been through

But I know something about you
You went to Cranbrook, that's a private school
What's the matter dawg? You embarrassed?
This guy's a gangster? he's real name's Clarence

And Clarence lives at home with both parents
And Clarence's parents have a real good marriage
This guy don't wanna battle, He's shook
'Cause there no such things as half-way crooks
He's scared to death
He's scared to look in his f**king yearbook, f**k Cranbrook

f**k the beat, I go acapella
f**k a papa doc, f**k a clock, f**k a trailer, f**k everybody
f**k y'all if you doubt me
I'm a piece of f**king white trash, I say it proudly
And f**k this battle, I don't wanna win, I'm outty,
Here, tell these people something they don't know about me.


#58
31-03-2016 00:18
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Jezumaria, zainteresowania: religioznawstwo. Właśnie gdybyś miał nieco większą wiedzę w tym temacie, wtedy być może nie byłaby ona dowodem dla Ciebie, że "Religijność to ciężka choroba umysłowa", ale byś przynajmniej nie prosił by Ci go przedstawiono.
>i przyjąłbyś na wiarę, że tak jest
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Ciekawi mnie dlaczego dla teisty słowo wiara kojarzy się pejoratywnie, zamiast być cnotą

#59
31-03-2016 00:25
 Ocena 1 na 1
handzlik (491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
Entropia.

#60
31-03-2016 01:53
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Problem kropki i nie tylko
W odpowiedzi handzlik
>czym jest dusza? bo poruszasz ciekawy temat.

pl.wikipedia.org/wiki/Osobowość
pl.wikipedia.org/wiki/Ego

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365