 |
po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2016 20:41 | silencjum (-53 punktów) (zablokowany) | po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki?
2 na 4 | Wedle religii ludzie są w centrum uwagi Boga. On podobno cały ten Wszechświat tworzył właśnie dla nas - nie? No to dlaczego on taki wielki?! Przecież nawet ta nasza malutka Droga Mleczna jest grubo, ponad wszelkie wyobrażenia ludzkie! Tysiące lat światła, ponad 200 miliardów słońc, pewnie biliony planet, itd. A co dalej... no to już kompletny kosmos: miliardy galaktyk, gigantyczne strumienie energie, tajemnicze supernowe, magiczne kwazary... co to to ku... ma być!!!! Kpina z człowieka? Może nasz wielki mistrz Kopernik coś na ten temat wiedział: www.webexh(*)dars/year-text-Copernicus.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#61 6 na 6 | ZaKotem (8733 punktów) | Kto kogo ukrzyżował |
> Kto Jezusa ukrzyżował? Wnioskowanie lemingowe prowadzi do sukcesu myślowego: ten ukrzyżował, kto góźdź wbijał - a zatem Rzymianie! Tak to robi się z kata decydenta. To szczyt lemingowego myślenia.Dosłownie - ten, kto gwóźdź wbijał, mniej dosłownie - ten, kto skazał. W obu przypadkach Rzymianie. Na pewno nie ten, kto tylko miał z tego złośliwą satysfakcję, bo na takiej zasadzie można mówić o "polskich obozach zagłady". > Dodatkowo dodał sobie coś skazaniu, o którym ja nic nie pisałem. Typowe dla myślenia lemingowego - napisać, że ktoś coś napisał i dyskutować z tym!O wbijaniu gwoździ nie pisałeś, pisząc o ukrzyżowaniu, bo to myślenie lemingowe, o wydaniu wyroku też nie, bo to pewnie myszoskoczkowe, więc konkretnie o czym? Jakie jest twoje znaczenie tego słowa? Wyznanie wiary KRK głosi: "Ukrzyżowany również za nas pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany." Ale może papieżem został już xiądz Międlar, tylko my we wsi jeszcze nic nie wiemy.
Wzruszają mnie nutrie. |
#62 4 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | |
#63 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | . może po tylu latach wyszedłby Pan poza pyskówki i coś mądrego - wynikającego z osobistej refleksji nad ciekawymi książkami - tu napisał?> Tu zaprosiłem Pana do dyskusji:www.racjonalista.pl/forum.php/s,708547> ale Pan od niej ucieka.Od dyskusji, czy od upartego Pańskiego pieprzenia o sprawach, o których nie ma Pan pojęcia? www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,708547#w708586A o czymże Wiele Szanowny Pan chciałby tu podyskutować? O RAmen, Boguś?Dobrze, iż Pańska wieś nie zna Pańskich tu popisów, gdyż chyba czuła by się skompromitowana. @@@ . |
#64 1 na 1 | Rova (234 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | |
#65 15 na 15 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > A Zbawiciela to nie my, tylko Żydzi ukrzyżowali (ola Boga, czy nie wyjdę na antysemitę?!)Pytasz, czy nie wyszedłeś na antysemitę. Chciał - nie chciał, ale wyszedłeś, chociaż bynajmniej o antysemityzm Cię nie posądzam. Przecież wystarczy przeczytać cztery ewangelie i choćby odrobinę przy tym myśleć, by dojść do jedynie słusznego wniosku, że Jezusa zwanego Chrystusem ukrzyżowano z wyroku Poncjusz Piłata, rzymskiego namiestnika Judei. Przecież - jestem tego niemal pewny - czytałeś ewangelie. Po co więc takie antysemickie bzdury wypisujesz. Przypomnę Ci, bo może już zapomniałeś, że we wszystkich czterech ewangeliach to nie Żydzi lecz Piłat wydał wyrok śmierci na Jezusa: Mk 15, 15; Mt 27, 26; Łk 23, 25; J 19, 16. Jednakże w czasach, gdy pisane były ewangelie, chrześcijaństwo "ulokowało" się już w Rzymie i sukcesywnie zyskiwało nowe rzesze zwolenników spośród pogan. Z tych oczywistych względów autorzy ewangelii postanowili zdjąć z Piłata odpowiedzialność za ukrzyżowanie Jezusa, albo tę odpowiedzialność przynajmniej znacznie ograniczyć, winą zaś obciążyć Żydów. Co postanowili, to zrobili popuszczając wodze fantazji i fałszując rzeczywisty przebieg wydarzeń. Jednakże nic za darmo. Wprawdzie z Piłata a przy okazji z Imperium Rzymskiego odpowiedzialność za śmierć Jezusa została w znacznej mierze zdjęta, ale Nowy Testament zabrudzony został trucizną antyjudaizmu. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#66 -7 na 9 silencjum (-53 punktów) (zablokowany) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > Przypomnę Ci, bo może już zapomniałeś, że we wszystkich czterech ewangeliach to nie Żydzi lecz Piłat wydał wyrok śmierci na Jezusa: Mk 15, 15; Mt 27, 26; Łk 23, 25; J 19, 16.Następny znawca... Żydzi go zajebali, durniu! A Piłat był tam tylko.. zastraszonym kretynem na stanowisku! Stąd też te jego 'umywam ręce'... bo on tego nie zrobił.. został jedynie wyruchanych przez Sanhedryn - żydowskie władze. |
#67 10 na 10 | czes (4083 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | Dawno nie bylo tu takiego gnojka jak ty.
Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum. |
#68 11 na 11 | szarley (54913 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >Przypomnę Ci, bo może już zapomniałeś, że we wszystkich czterech ewangeliach to nie Żydzi lecz Piłat wydał wyrok śmierci na Jezusa: Mk 15, 15; Mt 27, 26; Łk 23, 25; J 19, 16.> Następny znawca...> Żydzi go zajebali, durniu!...a big_żyd zbanowan..... Iwan Denisowicz zbanowan daddy zbanowan Bill Kilgore zbanowan Nietsche zbanowan liliac zrezygnowała |
#69 9 na 9 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > Iwan Denisowicz zbanowanMiło, że ktoś pamięta  > liliac zrezygnowałaDziwisz się?
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#70 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >Przypomnę Ci, bo może już zapomniałeś, że we wszystkich czterech ewangeliach to nie Żydzi lecz Piłat wydał wyrok śmierci na Jezusa: Mk 15, 15; Mt 27, 26; Łk 23, 25; J 19, 16.> Następny znawca...> Żydzi go zajebali, durniu!> A Piłat był tam tylko.. zastraszonym kretynem na stanowisku!No bez przesady! Nie taki zastraszony. Był namiestnikiem cezara na tej południowej prowincji ze stolicą w Jerozolimie. Po prostu zastosował zasadę "Vox populi vox Dei", tworząc pozory demokracji. > Stąd też te jego 'umywam ręce'... bo on tego nie zrobił..> został jedynie wyruchanych przez Sanhedryn - żydowskie władze.> Swoją drogą silencjum rozumuje i interpretuje te zdarzenie tak dowolnie jak i całą Biblię. Dowód to na to jak nieścisła jest ta pisanina pozwalająca na dowolność interpretacji. Silencjum po prostu tak to widzi. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
#71 7 na 7 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > >>Przypomnę Ci, bo może już zapomniałeś, że we wszystkich czterech ewangeliach to nie Żydzi lecz Piłat wydał wyrok śmierci na Jezusa: Mk 15, 15; Mt 27, 26; Łk 23, 25; J 19, 16.> >Następny znawca...> >Żydzi go zajebali, durniu!> ...a big_żyd zbanowan.....> Iwan Denisowicz zbanowan> daddy zbanowan> Bill Kilgore zbanowan> Nietsche zbanowan> liliac zrezygnowałaA Meretseger? A Anna Salman? Pozdrowienia.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
#72 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Kto kogo ukrzyżował | > O wbijaniu gwoździ nie pisałeś, pisząc o ukrzyżowaniu, bo to myślenie lemingowe, o wydaniu wyroku też nie, bo to pewnie myszoskoczkowe, więc konkretnie o czym? Jakie jest twoje znaczenie tego słowa?Ten kto decydował, ten odpowiada. Nie ten co formalnie przyklepał decyzję i nie ten co ją formalnie wykonał, tylko ten który realnie zdecydował. Gdybyś miał problemy ze zrozumieniem to zadam Ci pytanie pomocnicze, mam nadzieję że lemingi i myszoskoczki też zrozumiom: Kto rządzi dziś w kraju? Ten kto formalnie podejmuje decyzje (Szydło, Duda), ten kto je realizuje (ministry przeróżne), czy ten kto realnie decyduje (Jarek). |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > Przypomnę Ci, bo może już zapomniałeś, że we wszystkich czterech ewangeliach to nie Żydzi lecz Piłat wydał wyrok śmierci na Jezusa: Mk 15, 15; Mt 27, 26; Łk 23, 25; J 19, 16.> Jednakże w czasach, gdy pisane były ewangelie, chrześcijaństwo "ulokowało" się już w Rzymie i sukcesywnie zyskiwało nowe rzesze zwolenników spośród pogan. Z tych oczywistych względów autorzy ewangelii postanowili zdjąć z Piłata odpowiedzialność za ukrzyżowanie Jezusa, albo tę odpowiedzialność przynajmniej znacznie ograniczyć, winą zaś obciążyć Żydów. Co postanowili, to zrobili popuszczając wodze fantazji i fałszując rzeczywisty przebieg wydarzeń.Nie ten co formalnie wydaje wyrok, faktycznie decyduje. A jeśli masz dowody lub przesłanki, że sfałszowano ewangelie w tym względzie, podaj je lub wskaż stosowne źródła. Bo mimo, że nie mam podstaw aby Ci nie wierzyć, to jednak jestem sceptyczny. |
#74 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: po co Bóg tworzył gwiazdy i galaktyki? | > Po co więc takie antysemickie bzdury wypisujesz.Z Ewangelii wynika, że ukrzyżowanie Jezusa nie odbyłoby się, gdyby nie decyzja ówczesnych Żydów w tej sprawie. Nie są to zatem antysemickie bzdury, tylko rzeczy zaczerpnięte z Biblii. Trudno zatem pisać inaczej niż tylko tak, iż to Żydzi ukrzyżowali. A to czy jest to antysemickie zależy od interpretacji czytającego. To sformułowanie oznacza dla mnie tylko i wyłącznie to co zapisano w Biblii. Nie oznacza że wszyscy Żydzi ukrzyżowali, że naród żydowski ponosi winę, tym bardziej współcześni Żydzi. Nie ma w tym nic z antysemityzmu. To jest tak jak powiedzieć: emigranci gwałcili kobiety w Kolonii. Fakt. Nic poza tym. |
#75 4 na 4 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Kto kogo ukrzyżował | > Ten kto decydował, ten odpowiada. Nie ten co formalnie przyklepał decyzję i nie ten co ją formalnie wykonał, tylko ten który realnie zdecydował.> Gdybyś miał problemy ze zrozumieniem to zadam Ci pytanie pomocnicze, mam nadzieję że lemingi i myszoskoczki też zrozumiom:> Kto rządzi dziś w kraju? Ten kto formalnie podejmuje decyzje (Szydło, Duda), ten kto je realizuje (ministry przeróżne), czy ten kto realnie decyduje (Jarek).Ten, kto realnie decyduje o tym, czy ten, który formalnie podejmuje decyzje, zachowa swoje stanowisko. Prezydent Duda jest samodzielny, bo nikt nie może go odwołać, toteż nawet, jeśli ulega wpływom Prezesa, to jest to jego suwerenna decyzja, żeby ulegać. P.o. premiera Szydło oczywiście nie jest, bo jej stanowisko zależy od Partii, a Partia zależy od Prezesa. To znaczy, że nie może podejmować decyzji, które byłyby wbrew woli Prezesa, ale dopóki jego wolę realizuje, ma w tym swobodę decyzji. Tak więc, około 30. roku n.e. w Judei ostateczne decyzje podejmował ten, od którego woli zależała pozycja prokuratora. Któż to mógł być? a) S.P.Q.R., czyli Cezar Tyberiusz b) religijne władze okupowanego kraju, których okupanci mieli za niegolonych dzikusów?
Wzruszają mnie nutrie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|