 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-03-2019 14:56 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Porządki wampirów
-1 na 3 | Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.
Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane. Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.
Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć. Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR. Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.
Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.
Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług. Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.
Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..| szarley (54913 punktów) | Odp: Porządki wampirów | Zarzuciłeś mi przestępstwo Udowodnij lub przeproś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#167 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > Wiadomość od użytkownika szarley (46.77.240.67/apn-46-77-240-67.dynamic.gprs.plus.pl) Nadawca tej wiadomości nie zna twojego adresu email. ------------------> jesteś gotów przed sądem w Berlinie przedstawić dowody, że złamałem prawo?> W założonym przez Ciebie wątku dodano wypowiedź: Autor: szarley >www.racjonalista.pl/forum.php/s,785799#w786573> Tytuł: Odp: Porządki wampirów -> Spotkamy się w sądzieA ja naiwny miałem opór przed podaniem Ci nazwy fabryki, bo sądziłem, że zaraz narobisz jakiegoś dymu, ktoś zareaguje, koleś najmie papugę, i zaczna się cyrki przed waszymi sądami, gdzie zawsze zwycięża kłamstwo i manipulacja ale nie Ty postanowiłeś dołączyć się do pijawek i mnie dodatkowo wydoić. Typowe. Jakiej sumy żądasz? Kolesie z forum przyjadą świadczyć na twoją korzyść? Nie zamierzam się jakoś szczególnie bronić, bo gardzę waszą sprawiedliwością, więc masz szansę, ze coś wydoisz. Sądziłem kiedyś, że jeśli się spotkamy to na kawie i podamy sobie ręce ale teraz już nie chcę. Nie boję się twoich gróźb i jeszcze raz podkreślę gardzę waszą dziadowska kulturą pełną przemocy, manipulacji, dominacji i wyzysku. Kij Ci w oko Szarleyu. |
#168 3 na 3 | j23a (1186 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > Szarleyu zdefiniowalem Ci już twoją niemoralna działalność przeciw ludzkości, której się dopuszczasz, i która jako współczynnik współczesnego świata o mało mnie nie zniszczyła.To nie chodzi o to że nie podobają się Tobie poglądy Szarleja tylko że mu zarzucasz przestępstwa. I to całkowicie bezzasadnie. Uparłeś sie na tej osobie jak głupek i w końcu się wkurzył. W realny wyrok skuteczny za bardzo nie wierzę (Szarlej wskazuje na pseudonim a to nie jest dana osobowa) ale z sądem bujać się możecie  Jak piszesz z Ifonu to gorzej, było sobie postawić lokalne wifi do laptopa + vlan na Grecje (zawsze można się później tłumaczyć włamem na lokalną sieć, router itp. hejt to nie przestępstwo na poważne przecież, nikt sie nie będzie sprężał w ogóle  A śmiałeś się z logowania itp. > Jakiego dowodu jeszcze oczekujesz?> Potwierdzenia ze strony twoich kolesi?> Nie ma szans, wpierw musielibyscie przestać być kolesiami.Przecież ja nawet nie mam pojęcia gdzie on mieszka (i niespecjalnie mnie to interesuje). > Chcesz mi wyjaśnić, że większość ludzi sądzi inaczej?Szarlej nie jest przestępcą i nawet poglądy ta takie w miarę (stanowczo za dużo religii + zbyt lewicowe jak na moje gusta ale do przeżycia, na pewno nie są niebezpieczne w sensie dyktatur, prześladowań czy coś takiego). Ale ja nie jestem miarodajny w tym zakresie jako że chyba z całej grupy mam raczej najniższy współczynnik akceptacji obecnej rzeczywistości. Brak akceptacji nie oznacza pieniactwa czy głupiego hejtu (o projekcie strefy Knopke nie mówiąc). > Mam to gdzieś jak wasza tajną demokrację i żeby mnie ręka boska chroniła przed wzięciem w niej jakiegokolwiek udziału.Już w tym bierzesz. Na tym właśnie polega Twoj problem. Innych też. Nie żyje się poza społeczeństwem będąc samotnym w tajdze co nie znaczy że jak się przygotujesz nie jest to skrajnie atrakcyjne. I tam (bardziej stawiam na Brazylie) faktycznie trudno do czegokolwiek zmusić. Myślę że Kanada też ok do tego. > Nie obchodzi mnie to w co wierzycie, wasza moralność nie może zmienić mojej moralności.> Reprezentujesz prymitywną kulturę, której fundamentem są przemoc, tajemnice, manipulacje, dominacja i wyzysk.Ale do tajgi jechać po przygotowaniu nie chcesz to znaczy że Tobie pasuje pisanie hejtu (obrażanie i głupie projekty strefy) a nie działania. Poza tym natrzasklałeś bachorów na potęgę , to jest dopiero głupota i nieodpowiedzialność. I działanie mi. na moją szkodę. Nie dość że będą (zakładając że Twoje teksty są cokolwiejk zgodne z prawdą) źle socjalizowajne i niewykształcone to jeszcze zasiłki rózne dostają razem z ojcem pasożytem (z zadatkami na wampira)/ ps Znalazłem nieco srebra, muszę przetopieć i odlać jakiś szpikulec na wszelki wypadek  Na małą skalę typowym palnikiem chyba się da  EOT w tym wątku. |
#169 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > było sobie postawić lokalne wifi do laptopa + vlan na Grecje (zawsze można się później tłumaczyć włamem na lokalną sieć,Nie jestem jednym z Was, żeby w taki sposób odcinać się od odpowiedzialności za własną wiarę. Używałem podmienionego IP ale tylko po to aby obejść ban ale nie zamierzam w ten sposób udawać kogoś kim nie jestem. Opowiadasz mi o waszych gierkach w sądach, w których prawda nie ma żadnego znaczenia a zresztą w zależności od przekonań każdy ma swoją, odmienną prawdę - do akceptacji takiego świata mnie przekonujesz? Dlaczego miałbym zaakceptować wasze podłe zasady? Bo tego chcecie? Bo macie poczucie panowania nad światem? Nie! |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > Zarzuciłeś mi przestępstwo> Udowodnij lub przeproś> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyTeraz widzisz? Nawet twój podobnie przekonany kolega zauważył, że nigdy nie wyraziłeś swojej prawdziwej tożsamości a byc może nigdy też nie wyraziłeś prawdy. Jak chcesz wystąpić przed berlińskim sądem z oskarżeniami przeciw mi? Po postacia "Szarleya"? Uważasz, że wysokiemu sądowi będzie chciało się przeczytać wszystkie posty na forum, żeby ustalić kim postać Szarleya jest? Hanke ile jeszcze postaci wykreowales? Jacek Glodzik to też twoja postać? Salek, zenciu? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Porządki wampirów |
> >Zarzuciłeś mi przestępstwo> >Udowodnij lub przeproś> Teraz widzisz?Wiadomo od początku, więc nie da się wykluczyć, że szarley swoją prywatność po to ujawnił w dyskusji, w której założeniem jest, że posiadanie majątków jest przestępstwem, żeby ugrać coś w dyskusji właśnie tym swoim domniemanym posiadaniem; tymczasem jest to po prostu "dowód anegdotyczny".
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > w której założeniem jest, że posiadanie majątków jest przestępstwemW której założeniem jest, że prowadzenie przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności jest przestępstwem. Założeniem jest, że prowadzenie przymusowej egzekucji zobowiązań wobec możliwości zawarcia ich wszystkich w rozkładzie pieniądza jest przestępstwem. Ale nie posiadanie majątków. Jestem zwolennikiem czystego kapitalizmu, bez tajemnic i przemocy, posiadanie majątku jest wg mnie jak najbardziej OK. I nie tylko rzeczy, w sensie materii ale także czynności, w sensie ruchu. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > Wiadomo od początku, więc nie da się wykluczyć, że szarley swoją prywatność po to ujawnił w dyskusji, w której założeniem jest, że posiadanie majątków jest przestępstwem, żeby ugrać coś w dyskusji właśnie tym swoim domniemanym posiadaniem;22-12-2013 www.racjonalista.pl/kk.php/s,9518/i,13Tekst podpisany imieniem i nazwiskiem Także tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,781996#w785545Nie było problemu z napisaniem pełnego imienia i nazwiska www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,203026Tu też, ktoś nie miał problemów
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#174 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > >Wiadomo od początku, więc nie da się wykluczyć, że szarley swoją prywatność po to ujawnił w dyskusji, w której założeniem jest, że posiadanie majątków jest przestępstwem, żeby ugrać coś w dyskusji właśnie tym swoim domniemanym posiadaniem;> 22-12-2013> www.racjonalista.pl/kk.php/s,9518/i,13> Tekst podpisany imieniem i nazwiskiem> Także tu:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,781996#w785545> Nie było problemu z napisaniem pełnego imienia i nazwiska> www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,203026> Tu też, ktoś nie miał problemówZe tez z kretynami chce Ci sie tak dlugo gadac 😁 |
#175 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > Ze tez z kretynami chce Ci sie tak dlugo gadac 😁Nie nazywaj damy kretynem 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#176 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > >Ze tez z kretynami chce Ci sie tak dlugo gadac 😁> Nie nazywaj damy kretynem  Co jak co ale kawaly to ty umiesz opowiadac 😂😂 |
#177 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > >>Wiadomo od początku, więc nie da się wykluczyć, że szarley swoją prywatność po to ujawnił w dyskusji, w której założeniem jest, że posiadanie majątków jest przestępstwem, żeby ugrać coś w dyskusji właśnie tym swoim domniemanym posiadaniem;> >22-12-2013> >www.racjonalista.pl/kk.php/s,9518/i,13> >Tekst podpisany imieniem i nazwiskiem> >Także tu:> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,781996#w785545> >Nie było problemu z napisaniem pełnego imienia i nazwiska> >www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,203026> >Tu też, ktoś nie miał problemów> Ze tez z kretynami chce Ci sie tak dlugo gadac 😁Tylko zapamiętaj, że jeśli kiedyś dojdzie do eksperymentu społecznego też milcz a już a pewno nie otwieraj ust w proteście. Nie gadamy to nie gadamy i każdy robi swoje. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Porządki wampirów |
> Jestem zwolennikiem czystego kapitalizmu, bez tajemnic i przemocy, posiadanie majątku jest wg mnie jak najbardziej OK.OK, ale mnie tu idzie o mechanizm wg którego obraża się szarley, a on najpierw podaje te swoje anegdotyczne dowody, a potem się obraża, że ktoś się do tej jego prywatności odnosi.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Porządki wampirów |
> Tekst podpisany imieniem i nazwiskiem> Także tu:> Nie było problemu z napisaniem pełnego imienia i nazwiska> Tu też, ktoś nie miał problemówAle o co chodzi? Po pierwsze imię i nazwisko ma każdy, po drugie dla forumowiczów podane nazwisko i tak nie jest weryfikowalne, a po trzecie forumowicze nie dzielą się na bardziej i mniej godnych szacunku z uwagi na formę nazwania się (nickiem, nazwiskiem lub nickiem mającym formę nazwiska).
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#180 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > Ale o co chodzi?Głownie o zarzut popełnienia przestępstwa 1 czyn, który mi się zarzuca nie jest przestępstwem 2 tego niezakazanego czynu też nie popełniłem 3 jeśli ktoś zarzuca mi przestępstwo powinien to umieć udowodnić To Twój pupilek złamał prawo zarzucając przestępstwo, może i tym razem go będziesz bronić? Ciekaw jestem Twoich argumentów
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|