Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#211
11-04-2019 20:46
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Jesli ktoś naruszy moją jawną i opodatkowana własność protestuje i
> proszę, żeby przestał. Jesli nie reaguje, żądam żeby przestał. Jesli
> własność narusza dalej biorę go za bety i wypycham, krępuje, ograniczam.
> Jesli nie daje rady go wypchnąć/ograniczyć wzywam na pomoc innych

Takie resime dla forumowiczow: wreszcie otrzymalem z grubsza odpowiedz, ktora pozwala na doprecyzowanie, co robi Hamerlik w sytuacji gdy w 2007 r. był przewrót, zgodnie z teorią raju powiodło mu sie, ma rodzinę w jawnym dużym domu na 7a działce z ogrodem, od ktorego jawnie odprowadza przez lata podatki uchwalone mu w demokracji bezposredniej. 12 lat później, czyli w kwietniu 2019 r. po drodze dojazdowej do jego posesji idzie sobie rolnik. Spaceruje z psem.
Co Hamerlik robi?
a) wybiega i przekonuje go do uznania jego własności korzyściami, gdyż boi się, że ten je zakwestionuje (mimo oplacania podatkow)
lub
b) zastrasza rolnika, bo sądzi że wszyscy tak robią wokół (inaczej są w niebezpieczeństwie) więc i on musi
lub jedno i drugie.

Na pewno nie stoi z zalozonymi rekami, gdyz dobrze wie, co mu w hamerlik-raju za kazdym razem grozi, gdy ktos przejdzie obok jego domu.
Najgorzej jest, gdy spi, jest chory albo dotyka go jakis niedowlad, a wybudowana chalupniczo Policja (wedlug zapewnien 'większa organizacja ktora podola').. zajmuje sie swoimi sprawami (umow nie trzeba dotrzymywac).
No coz, w praktyce biedak boi sie zasnac, a jeszcze bardziej zachorowac, co niestety nie oddala od niego widma choroby, nawet przybliza.
I tym 'optymistycznym' hamerlikanskim akcentem dziekuje za uwage. Pozostane jednak w zwyklym, bezpiecznym dla uczciwych swiecie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#212
11-04-2019 21:01
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu,
> nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił.
> Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności
> dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.
> Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale
> ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy
> na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje
> sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.

Z tego co piszesz, przeciez nie chodzilo o przysporzenie koncernowi, tylko 'ktosiowi' co to nie zaplacil, a koncern chcial sciagnac.
Druga rzecz, z tego co wiem w Niemczech sad daje kase za stawiene sie w roli swiadka.
No coz.
Tak oto tworca 'idealnego systemu przyszlosci' daje wyraz swojej solidarnosci z bliznimi w potrzebie.
Alleluja i w krystkonizm!!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#213
11-04-2019 21:03
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Absolutnie nie twierdzę, ze wspolczenie wszystkim jest źle.
> Wzrost przeciwnie. Tym, którzy przejęli kontrolę jest jak w raju.

Cos cie Hamerliku powstrzymuje? Tylko nie mow, ze obrzydzenie do dzisiejszego swiata.
Przede wszystkim siebie nie oklamuj.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#214
11-04-2019 21:51
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Mnie tam panstwo chroni.

Mnie, twoje państwo i nie moje, nie chroni, dlatego szukam sposobu ochrony i probuje sie jakoś zorganizować

>Naprawde nie wiem, po co mam budowac cos calkiem od podstaw, zamiast reformowac.

Za to ja wiem.
1. Dziadostwo nie odpuści swojego i niczym się nie podzieli, wprost przeciwnie spróbuje zdobyć więcej.
2. Na zgnilych podstawach niczego nie zbudujesz. Wszystko wcześniej czy później się rozleci i traci zgnilizna.

>Ale ty mozesz, smialo. Alleluja i do przodu, zbieraj ekipe i powodzenia.
>Co, jeszcze nikogo nie zebrales? Ach pechunio..

Nie ciesz się tak, bo twoi kolesie kończą się jeden po drugim. Wkrótce to Ty możesz już tylko siebie reprezentować.

>Doprawdy? Nie poprosiles banku, aby przeslal ci wczesiej wzor umowy kredytowej?
>Nie dales jej do ogladniecia swojemu prawnikowi??
>No jakies jaja. Ty jednak masz 'cos' z baniakiem.

Próbujesz mnie oskarżyć? Ośmieszyć? Poniżyć?
No niemożliwe!

>Pieknie powiedziane komunaly i idee.
>Wytlumacz prosze, jak jawnosc ksztaltuje ludzi na prawych, sprawiedliwych, prostolinijnych i nie sklonnych do chodzenia na skroty.

Aha i dlatego coraz więcej z waszych tajemnic staje się informacjami publicznie jawnymi? Bo to nie działa?

To proste. Jak ktoś zobaczy twój jad jak na łyżce, to się odsunie.
Powiesz robolowi, ze możesz mu zapłacić za ciężką robotę tylko 100 jednostek a ten zobaczy, że na koncie masz milion i zrozumie, że kłamiesz mu prosto w twarz i zrozumie kim jesteś i do czego dążysz.

>Dokladniej wytlumacz. Pytam o to, bo tu wlasnie tkwi zdaje sie esencja twojej mantry.
>Nie wiesz jak, nie wiesz gdzie, nie wiesz kiedy, ale w twoim systemie 'jakos' poprzez jawnosc diabel stanie sie aniolem.Tylko ze tak kazdy potrafi napisac czy powiedziec, ba - na swiecie jest bylo i bedzie tysiace sekt, ktore podobny kit serwowaly ludziom.
>Nawet niektorzy dali sie nabrac.

Od jawności kapitału czy braku przemocy egzekucyjnej nie staniesz się aniołem ale twoje możliwości manipulacji innymi zostaną istotnie ograniczone. Nie poradzisz już z taką łatwością zrobić innych w konia jak dziś.

I świetnie o tym wiesz i świetnie to rozumiesz dlatego boisz się jawności jak święconej wody.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>I tym 'optymistycznym' hamerlikanskim akcentem dziekuje za uwage. Pozostane jednak w zwyklym, bezpiecznym dla uczciwych swiecie.

Tym się różni organizacja państwa Krystiana Hamerlika-Konopki od raju Jacka Żmiji, ze policja zajmująca się przymusową egzekucją własności prywatnej opłacana jest z podatku zapłaconego przez właścicieli a nie z podatku zapłaconego przez najemników bez żadnego mienia od konsumpcji każdej kromki chleba.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Absolutnie nie twierdzę, ze wspolczenie wszystkim jest źle.
>> Wzrost przeciwnie. Tym, którzy przejęli kontrolę jest jak w raju.
>Cos cie Hamerliku powstrzymuje? Tylko nie mow, ze obrzydzenie do dzisiejszego swiata.
>Przede wszystkim siebie nie oklamuj.

Próbuję z całych sił odzyskać kontrolę nad własnym życiem, nie widać?

Mam przejąć kontrolę nad swoim życiem na twoich zasadach?

Ale co to za kontrola?
Kontrola pod kontrolą?
Nie.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jawnosc jest dobra do pewnego momentu. Jak czlowiek ma o tobie zbyt duzo informacji to, ma cie w garsci na 100 sposobow.

Ooooo tak wasze tajemnice gospodarcze, bankowe i państwowe pokazały już wyraźnie na co je stać i dla kogo są dobre a dla kogo złe.

Potem okazuje się nagle, że hierarchowie kościelni masowo wykorzystują dzieci seksualnie a biedny Jacek Zmija nic nie wie?

Nie jest Ci Zmijo ciężko żyć z taką świadomością?

Czyjej wiedzy boisz się najbardziej?
Boisz się świadomości Ludu?
Boisz się, że Lud przestanie wierzyć w wasze mity o prawie króla do władzy przekazanym mu przez samego Boga?

Czego się boisz?
Ze będziesz musiał zrobić coś jeszcze dla drugiego człowieka zamiast oszukać go, zmanipulować i wydoić jak krowę?

#218
12-04-2019 07:30
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Mam przejąć kontrolę nad swoim życiem na twoich zasadach?
>Ale co to za kontrola?
>Kontrola pod kontrolą?

Nic wczesniej nie pisales, ze 'tym, którzy przejęli kontrolę jest jak w raju' w brzydkiej kontroli.
Swoja droga, od wolnej amerykanki w twoim systemie 100x wole dzisiejszy swiat.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#219
12-04-2019 07:40
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Potem okazuje się nagle, że hierarchowie kościelni masowo wykorzystują dzieci seksualnie a biedny Jacek Zmija nic nie wie?
>Nie jest Ci Zmijo ciężko żyć z taką świadomością?
>Czyjej wiedzy boisz się najbardziej?
>Boisz się świadomości Ludu?
>Boisz się, że Lud przestanie wierzyć w wasze mity o prawie króla do władzy przekazanym mu przez samego Boga?
>Czego się boisz?
>Ze będziesz musiał zrobić coś jeszcze dla drugiego człowieka zamiast oszukać go, zmanipulować i wydoić jak krowę?

Tlumaczenie jest bardzo proste. Co wiecej, tlumaczono ci to setki razy. Dzieci na nauce religii, w plebaniach powinny miec w kolo kamery. Podobnie w szkole i na boisku.

Jesli jednak kazdy bedzie glosowal jawnie, pozniej ten kto ma wladze bedzie go eksterminowal, aby swoja wladze utrzymac.
W twoim systemie wladze absolutna.
Naprawde nie rozumiesz tak prostej rzeczy?

W temacie robienia czegos dla drugiego człowieka lepiej, zebys siedzial cicho.
Nie dalej, jak w tym watku opisujesz sytuacje, gdy nie chcialo ci sie pojsc do sadu aby 'ktosia' bronic przez koncernem.
HIPOKRYTA, a jeszcze placze ze kare od sadu dostal.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#220
12-04-2019 07:43
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nie dales jej do ogladniecia swojemu prawnikowi??
>No jakies jaja. Ty jednak masz 'cos' z baniakiem.

Czyli wiesz, ze stosunki zobowiązaniowe są w waszym swiecie wadliwe?

Czyli przyznajesz, że egzekwujecie przemocą zobowiązania, które są wynikiem nieporozumien?

Dlaczego? W imię jakich wartości?

I nawet przygotowałem dla Ciebie rozwiązuje kwestie wad stosunków zobowiazaniowych ale Ty je odrzucasz i wolisz pozostać przy przemocy?

W imię czego?

Czy tak sami kupujecie swój system podatkowy?
Na głębokim niezrozumieniu i nieporozumieniu?

Bo Pan wie co jest dobre a niewolnik nie musi tego wiedzieć?
Ale dobro jest przymiotem indywiduum, więc o czyje dobro chodzi?

Wszystkich?

#221
12-04-2019 07:46
 Ocena-2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Mam przejąć kontrolę nad swoim życiem na twoich zasadach?
>>Ale co to za kontrola?
>>Kontrola pod kontrolą?
>Nic wczesniej nie pisales, ze 'tym, którzy przejęli kontrolę jest jak w raju' w brzydkiej kontroli.
>Swoja droga, od wolnej amerykanki w twoim systemie 100x wole dzisiejszy swiat.

Ty wolisz kiedy jesteś na szycie szklanej wieży gdzie przeżywasz uniesienia i decydujesz o życiu tych, którzy na dole pracują w płaskich halach bez okien

#222
12-04-2019 07:51
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Od: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jesli jednak kazdy bedzie glosowal jawnie, pozniej ten kto ma wladze bedzie go eksterminowal, aby swoja wladze utrzymac.
>W twoim systemie wladze absolutna.

Po to głosujemy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.
Po to posiadamy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.

Twoje projekcje, że pomimo jawności uzyska są fałszywe.

>Naprawde nie rozumiesz tak prostej rzeczy?

Naprawdę rozumiem.

>W temacie robienia czegos dla drugiego człowieka lepiej, zebys siedzial cicho.
>Nie dalej, jak w tym watku opisujesz sytuacje, gdy nie chcialo ci sie pojsc do sadu aby 'ktosia' bronic przez koncernem.
>HIPOKRYTA, a jeszcze placze ze kare od sadu dostal.

To była gra najemcy z koncernem, w której nie chciałem uczestniczyć.
Nie chcę grać w wasze gierki na waszych zasadach.

#223
12-04-2019 08:13
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Mnie, twoje państwo i nie moje, nie chroni, dlatego szukam
> sposobu ochrony i probuje sie jakoś zorganizować

Trudno chronic kogos, kto sam z uporem maniaka podstawia sobie noge.
Mnie chroni bo znam zasady, ktorymi ty gardzisz.
Widac lubisz byc ofiara i nie dorabiaj teorii ze jest inaczej.

> twoi kolesie kończą się jeden po drugim. Wkrótce to Ty możesz
> już tylko siebie reprezentować.

Ten jak zwykle: 'zostalem sam na placu boju, to na pewno dlatego ze wygralem, a nie inni sie znudzili i dali juz spokoj'.
Alleluja i powodzenia.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#224
12-04-2019 10:12
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Od: Porządki wampirów
>Po to głosujemy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.

Mantra bez poparcia w argumentach.

>Po to posiadamy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.

Mantra bez poparcia w argumentach.

>Twoje projekcje, że pomimo jawności uzyska są fałszywe.

Bo se tak powiedziales?
No tak, zignorujmy lekcje historii, po co z niej wyciagac wnioski.
Lepiej uwierzyc leniowi, co to drugiemu czlowiekowi ktory nie zaplacil koncernowi ostatniego czynszu, pomoc nie chce.

>>Naprawde nie rozumiesz tak prostej rzeczy?
>Naprawdę rozumiem.

Trudno. Widac bedziesz do konca zycia w blogiej nieswiadomosci zyl.

>To była gra najemcy z koncernem, w której nie chciałem
> uczestniczyć.
> Nie chcę grać w wasze gierki na waszych zasadach.

Napisal NAJEMCA (lokator). No comments.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#225
12-04-2019 10:15
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>I tym 'optymistycznym' hamerlikanskim akcentem dziekuje za uwage. Pozostane jednak w zwyklym, bezpiecznym dla uczciwych swiecie.
>Tym się różni organizacja państwa Krystiana Hamerlika-Konopki od raju Jacka Żmiji, ze policja zajmująca się przymusową egzekucją własności prywatnej opłacana jest z podatku zapłaconego przez właścicieli a nie z podatku zapłaconego przez najemników bez żadnego mienia od konsumpcji każdej kromki chleba.

Zaplaconego z kradzionego lub wcale nie zaplaconego (ten kto prawie nic nie ma - niewiele moze zaplacic, a takich u ciebie jest wiekszosc).
Swoja droga ladna mi polica, ktora interweniuje tylko wtedy, gdy jej sie chce.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365