Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#226
12-04-2019 10:21
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>Nie dales jej do ogladniecia swojemu prawnikowi??
>>No jakies jaja. Ty jednak masz 'cos' z baniakiem.
>Czyli wiesz, ze stosunki zobowiązaniowe są w waszym swiecie wadliwe?

Czemu wadliwe? Nie, trzeba tylko wiedziec, co sie podpisuje.
Wadliwe jest twoje podejscie.
Jak czegos nie wiem, albo sie nie zgadzam - najpierw probuje zrozumiec sam, lub przy pomocy kogos. Jesli dalej nie rozumiem lub rozumiem ale sie nie zgadzam - nie podpisuje.

No coz, tym masz widac inaczej, wiec chyba dalej musisz becki od swiata dostawac.
Powodzenia.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#227
12-04-2019 10:58
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Od: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Po to głosujemy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.
>Mantra bez poparcia w argumentach.
Mantra wielekroć obalona, ale łatwiej przekonać kilof

>>Po to posiadamy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.
>Mantra bez poparcia w argumentach.
Mantra wielekroć obalona, ale łatwiej przekonać kilof

>>To była gra najemcy z koncernem, w której nie chciałem
>Napisal NAJEMCA (lokator). No comments.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#228
12-04-2019 18:20
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Od: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Po to głosujemy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.
>Mantra bez poparcia w argumentach.

Sam przyznałeś, że człowiek, który ma o Tobie wiedzę uzyskuje na Ciebie wpływ. Nie tylko właściciel będzie wiedział jaki podatek wybrał jego najemnik ale także najemnik będzie wiedział co posiada jego właściciel.

>>Po to posiadamy jawnie, żeby nikt z nas nadmiernej władzy nad innymi nie uzyskał.
>Mantra bez poparcia w argumentach.

Sam przyznałeś, że człowiek, który ma o Tobie wiedzę uzyskuje na Ciebie wpływ. Nie tylko właściciel będzie wiedział jaki podatek wybrał jego najemnik ale także najemnik będzie wiedział co posiada jego właściciel.

>>Twoje projekcje, że pomimo jawności uzyska są fałszywe.
>Bo se tak powiedziales?

Bo wszystkie państwa, wszystkie organizacje gospodarcze, wszyscy ludzie taja informacje o sobie w obawie o utratę własnego wpływu i wzrostu wpływu innych.
Wiedza oznacza władzę o czym doskonale wiecie, dla ograniczenia której się organizujecie, czyż nie?

>No tak, zignorujmy lekcje historii, po co z niej wyciagac wnioski.

Historia to nie jawność lecz tajemnice. O jakiej lekcji historii mówisz? O wyciągnięciu za bety Juliana Assange z ambasady, żeby ukarać go za wyjawienie prawdy, żeby żaden inny nie odważył się waszych tajemnic zdradzić?
Żebyście mogli nadal udawać kogoś kim nie jesteście?

>Lepiej uwierzyc leniowi, co to drugiemu czlowiekowi ktory nie zaplacil koncernowi ostatniego czynszu, pomoc nie chce.

Pomoc w czym? W nieopłaceniu czynszu z powodu zalania deszczówka paru rzeczy, które szybko wyschną?
Bo taki macie układ, ze koncern wyzyskuje najemców wykorzystując swoją dominację a najemca ma się różnymi kombinacjami przed wtryskiem bronić?
Nie, nie bawię się w wasze chore gierki.

>>>Naprawde nie rozumiesz tak prostej rzeczy?
>>Naprawdę rozumiem.
>Trudno. Widac bedziesz do konca zycia w blogiej nieswiadomosci zyl.

Pozyw się tym, że reprezentujesz wysoką kulturę a ja niska. Wiem, ze tego potrzebujesz.

>>To była gra najemcy z koncernem, w której nie chciałem
>> uczestniczyć.
>> Nie chcę grać w wasze gierki na waszych zasadach.
>Napisal NAJEMCA (lokator). No comments.

Ktoś kto nie akceptuje waszych stosunków społecznych.
Tym razem okradliscie mnie, trudno, nie pierwszy i nie ostatni raz ale nie zawsze tak będzie.

#229
12-04-2019 18:26
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Tym się różni organizacja państwa Krystiana Hamerlika-Konopki od raju Jacka Żmiji, ze policja zajmująca się przymusową egzekucją własności prywatnej opłacana jest z podatku zapłaconego przez właścicieli a nie z podatku zapłaconego przez najemników bez żadnego mienia od konsumpcji każdej kromki chleba.
>Zaplaconego z kradzionego lub wcale nie zaplaconego (ten kto prawie nic nie ma - niewiele moze zaplacic, a takich u ciebie jest wiekszosc).
>Swoja droga ladna mi polica, ktora interweniuje tylko wtedy, gdy jej sie chce.

Co masz na myśli pisząc, że policja miałby być opłacana w moim modelu z kradzionego?
Chodzi ci o to, ze finansowanie policji chroniącej własność prywatną z podatków zapłaconych przez właścicieli to okradanie właścicieli, bo policja powinna być finansowana przez najemników bez mienia z podatków od chleba?

#230
12-04-2019 19:57
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Od: Porządki wampirów
.
>Sam przyznałeś, że człowiek, który ma o Tobie wiedzę uzyskuje na Ciebie wpływ. Nie tylko właściciel będzie wiedział jaki podatek wybrał jego najemnik ale także najemnik będzie wiedział co posiada jego właściciel.

No i? Bedzie wiedzial, ze posiada elektrownie, stacje benzynowa i sklep. I jak zaglosuje za wysokim podatkiem dla wlasciciela to ten mu nie sprzeda chleba w sklepie, nie sprzeda paliwa i nie dostarczy pradu. I wlasciciel bedzie mial do tego prawo bo w duposystemie umow nie ma. Umowe zrywa kazde ze stron w dowolnym momencie bez konsekwencji.

Ja wole system aktualny, w ktorym umowy so dotrzymywane. I nawet nie przeszkadza mi, ze pozyczone pieniadze trzeb oddawac 😂😂😂

A do Twojegp duposystemu, w ktorym nie trzeba oddawac pozyczonych pieniedzy jakos jeszcze nikt sie nie zapisal. 7 miliardow ludzi, 6,99 miliardow ucisnionych niewolnikow (wedlug twoich wyliczen) i ani jeden z tych 6,99 miliardow nie zapisal sie 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Od: Porządki wampirów
W odpowiedzi zeniu73
>.
>>Sam przyznałeś, że człowiek, który ma o Tobie wiedzę uzyskuje na Ciebie wpływ. Nie tylko właściciel będzie wiedział jaki podatek wybrał jego najemnik ale także najemnik będzie wiedział co posiada jego właściciel.
>No i? Bedzie wiedzial, ze posiada elektrownie, stacje benzynowa i sklep. I jak zaglosuje za wysokim podatkiem dla wlasciciela to ten mu nie sprzeda chleba w sklepie, nie sprzeda paliwa i nie dostarczy pradu. I wlasciciel bedzie mial do tego prawo bo w duposystemie umow nie ma. Umowe zrywa kazde ze stron w dowolnym momencie bez konsekwencji.
>Ja wole system aktualny, w ktorym umowy so dotrzymywane. I nawet nie przeszkadza mi, ze pozyczone pieniadze trzeb oddawac

To sobie chleb sam upiecze i prąd sam wytworzy zamiast wchodzić w niewolniczy stosunek z drugim człowiekiem. Wyjdzie mu na zdrowie.

Wyobraź sobie, że ludzie mają zdolność wypieku chleba, pozyskiwania prądu i paliwa bez króla. Tyle że im wpojono, iż o wszystkim decyduje król a im nie wolno.

Odmowa sprzedaży chleba może być sytuacją wybudzajaca robola ze snu i przypominajaca mu o godności człowieka.

#232
13-04-2019 10:10
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Od: Porządki wampirów
W odpowiedzi zeniu73
>nie sprzeda chleba w sklepie, nie sprzeda paliwa i nie dostarczy pradu

Tak się przyzwyczailiscie już do centralnych organizacji i zależności od nich każdego człowieka, ze struktury rozproszone w ogóle nie mieszczą się Wam w głowie.

Dla Ciebie nie ma już żadnych 100 niezależnych piekarzy zaspokajajacych twoje potrzeby na dostawy chleba tylko jest jedna jebitna piekarnia, która obejmuje 100% rynku.

Dla Was dominacja jednego człowieka w stosunkach gospodarczych to absolutna norma, której już się nawet nie dziwicie i nie przychodzi Wam nawet do głowy, że gospodarkę można organizować inaczej.

Jesli ktoś Ci odmówi przyłączenia się do jednej jedynej rury z gazem, bo nie zaglosowales nad podatkiem jak chce, to może wreszcie zauważysz, że istnieje tylko jedna rura i tylko jedno podłączenie a nie 100.

Wiesz dlaczego istnieje tylko 1 rura z gazem a nie 100?
Wiesz dlaczego jesteś całkowicie zależny od jednej organizacji i nie masz 100 alternatyw?

Bo monopol to absolutna norma w waszych stosunkach społecznych, taka, że już nawet Wam do głowy nie przychodzą rozproszone struktury gospodarcze.

I wiesz co?
Gardzę waszymi normami.
Gardzę waszą centralną organizacją i centralną władzą.
Budujecie system niewolniczy.

#233
13-04-2019 12:29
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Od: Porządki wampirów

>I wiesz co?
>Gardzę waszymi normami.
>Gardzę waszą centralną organizacją i centralną władzą.

Oprocz kindergeldu i socjalu w RFN. Tymi dwoma centralnymi wynalazkami nie gardzisz. Czerpiesz garsciami. Specjalnie dls tych norm spierdoliles z Polski do RFN 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

#234
13-04-2019 13:04
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Od: Porządki wampirów
W odpowiedzi zeniu73
Z 3000 EUR brutto dostaje nieco ponad 2000 na rękę a to jeszcze zanim zaczne płacić VAT wraz z zakupem każdego bochenka chleba.

Nawet wg twojego pojęcia świata nie dajesz mi nawet 1 centa a ja mimo to akceptuje twoją własność prywatna.

Ochoczo zrezygnuje z Kindergeld jesli tylko pojawi się alternatywa egzystencji przywracająca mi ludzka godność. Na razie muszę pogodzić się z tym ponizajacym świadczeniem żeby przetrwać.

Nie jestem takim frajerem, żeby dać się Wam tak po postu zniszczyć.
Ten świat nie należy do Was. To jest mój świat i kiedyś go odzyskam.

#235
15-04-2019 09:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>>Tym się różni organizacja państwa Krystiana Hamerlika-Konopki od raju Jacka Żmiji, ze policja zajmująca się przymusową egzekucją własności prywatnej opłacana jest z podatku zapłaconego przez właścicieli a nie z podatku zapłaconego przez najemników bez żadnego mienia od konsumpcji każdej kromki chleba.
>>Zaplaconego z kradzionego lub wcale nie zaplaconego (ten kto prawie nic nie ma - niewiele moze zaplacic, a takich u ciebie jest wiekszosc).
>>Swoja droga ladna mi polica, ktora interweniuje tylko wtedy, gdy jej sie chce.
>Co masz na myśli pisząc, że policja miałby być opłacana w moim modelu z kradzionego?
>Chodzi ci o to, ze finansowanie policji chroniącej własność prywatną z podatków zapłaconych przez właścicieli to okradanie właścicieli, bo policja powinna być finansowana przez najemników bez mienia z podatków od chleba?

Chodzi mi o to, że w twoim systemie ten, który coś ma - dorabia się swojego obowiązkowo nieuczyciwymi metodami szantażu i zagaraniania cudzego mienia. W takiej sytuacji opłaca ową Policję tymi właśnie dochodami.

Uczciwy czlowiek w twoim systemie zyje na skraju nędzy, jako że nie ma czym opłacać Policji - ona nawet palcem nie kiwnie, żeby chronić jego szczątkowe mienie.

Tak działa twój system.

Ostatnia rzecz: skoro umów nie trzeba podtrzymywac, co sprawi że Policja będzie chronić mienie bogatego i toczyć wojny z pospolitymi ruchawkami biedaków?

Finałowa scena filmu 'Gladiator': w trakcie walki na scenie Koloseum, pozbawiony przez Maksimusa miecza Commodus każe najbliższemu gwardziście pretoriańskiemu, aby dał mu swój miecz.
Ten odmawia.

Dość znamienne w realiach twojego systemu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#236
15-04-2019 10:11
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Od: Porządki wampirów
> Sam przyznałeś, że człowiek, który ma o Tobie wiedzę uzyskuje na Ciebie wpływ.

Uzyskuje przewagę, niestety może ją wykorzystać i wykorzysta w nieuczciwy sposób, a jak dotąd nie pokazałeś metod tej nieuczciwości ograniczania / rugowania.

> Nie tylko właściciel będzie wiedział jaki podatek wybrał jego najemnik
> ale także najemnik będzie wiedział co posiada jego właściciel.

Zgadza się. Co jednak najemnikowi z samej wiedzy, bez możliwości jej użycia?

>>>Twoje projekcje, że pomimo jawności uzyska są fałszywe.
>>Bo se tak powiedziales?
>Bo wszystkie państwa, wszystkie organizacje gospodarcze, wszyscy ludzie taja informacje o sobie w obawie o utratę własnego wpływu i wzrostu wpływu innych.

Mylisz się. Też, ale nie tylko.
Chronią swoje inyteresy przed nieucziwymi ludźmi.
Ty proponujesz w celu uniknięcia deszczu tron pod rynną.

> Wiedza oznacza władzę o czym doskonale wiecie, dla ograniczenia
> której się organizujecie, czyż nie?

W twoim systemie działa to w jedną stronę. Wiedza bogaczy pozwala niewolić biedaków.
Wiedza biedakom nic nie daje.

>> Lepiej uwierzyc leniowi, co to drugiemu czlowiekowi ktory nie zaplacil
>> koncernowi ostatniego czynszu, pomoc nie chce.
> Pomoc w czym? W nieopłaceniu czynszu z powodu zalania deszczówka paru
> rzeczy, które szybko wyschną?
> Bo taki macie układ, ze koncern wyzyskuje najemców wykorzystując swoją
> dominację a najemca ma się różnymi kombinacjami przed wtryskiem bronić?

Leń, nie posiadający śladowych zdolności do kooperacji próbuje tutaj uczyć innych, jak kooperowac i bronić się przed wyzyskiem.
Raz po raz obnażasz swoją hipokryzję, żenujące.

>> Napisal NAJEMCA (lokator). No comments.
> Ktoś kto nie akceptuje waszych stosunków społecznych.
> Tym razem okradliscie mnie, trudno, nie pierwszy i nie ostatni raz ale nie zawsze tak będzie.

Nie. System prawny RFN po prostu dał ci nauczę: skoro nie chciałeś pomóc w ustaleniu prawdy, dostałeś po kieszeni.
W ten sposób dba też o ciebie, drugim razem ty możesz być w potrzebie i skoro ktoś inny oleje twój proces, to też dostanie karę.
Wyciągnałeś z tego naukę (napisałes, że później się stawiłeś) - sprawa zamknięta.
Takich jak ty czasem trzeba wtórnie edukowac, skoro nie wykazują szacunku dla zastanych zwyczajów.
Jeszcze np. przyszłoby im do głowy ustalić w RFN swoje zasady i jeździć lewą stroną drogi.
Dostaną mandat i później drugi raz zastanowią się, czy czasem komuś tym nie szkodzą.
Samo życie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Chodzi mi o to, że w twoim systemie ten, który coś ma - dorabia się swojego obowiązkowo nieuczyciwymi metodami szantażu i zagaraniania cudzego mienia. W takiej sytuacji opłaca ową Policję tymi właśnie dochodami.
>Uczciwy czlowiek w twoim systemie zyje na skraju nędzy, jako że nie ma czym opłacać Policji - ona nawet palcem nie kiwnie, żeby chronić jego szczątkowe mienie.
>Tak działa twój system.

Co za absurdalne oskarżenia bez żadnego uzasadnienia. Żadnego mechanizmu nie opisałeś tylko wylales z siebie kolejne jadowite projekcje.
Mam nadzieję, że nikt w twoje kłamstwa nie uwierzy.

Przestań źle osądzać bez uzasadnienia.

>Ostatnia rzecz: skoro umów nie trzeba podtrzymywac, co sprawi że Policja będzie chronić mienie bogatego i toczyć wojny z pospolitymi ruchawkami biedaków?

Dotrzymanie umowy w moim modelu bierze się z woli jej dotrzymania przez strony a nie z jednostronnych gróźb. Możesz to pojąć.
Powinieneś, bo przecież poslugujesz się pieniądzem do uznania wartości którego nikt Cię nie zmusza a jego wartość uznajesz.
Chciałbyś, żeby Ci ktoś określił pod groźbą przemocy, że twój rower jest warty 100 zł?
Nie Ty dziś możesz uznać, że jest wart 100 zł ale już jutro możesz uznac, ze jest warty 200. I nikt nie może Ci tego zabronić.

Ty twierdzisz, ze jak raz się na coś zgodzisz to zdania w tej sprawie nie wolno Ci zmienić, bo to grozi anarchia.
Ja twierdzę, że można zmieniać zdanie 100x i zachować porządek

>Finałowa scena filmu 'Gladiator': w trakcie walki na scenie Koloseum, pozbawiony przez Maksimusa miecza Commodus każe najbliższemu gwardziście pretoriańskiemu, aby dał mu swój miecz.
>Ten odmawia.
>Dość znamienne w realiach twojego systemu.

Przyjaciołom się nie odmawia, wrogom tak.
Widac nie był prawdziwym przyjacielem.

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Przestań źle osądzać bez uzasadnienia.

Przestań źle osądzać bez uzasadnienia.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#239
15-04-2019 22:40
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>Chodzi mi o to, że w twoim systemie ten, który coś ma - dorabia się swojego obowiązkowo nieuczyciwymi metodami szantażu i zagaraniania cudzego mienia. W takiej sytuacji opłaca ową Policję tymi właśnie dochodami.
>>Uczciwy czlowiek w twoim systemie zyje na skraju nędzy, jako że nie ma czym opłacać Policji - ona nawet palcem nie kiwnie, żeby chronić jego szczątkowe mienie.
>>Tak działa twój system.
>Co za absurdalne oskarżenia bez żadnego uzasadnienia. Żadnego mechanizmu nie opisałeś tylko wylales z siebie kolejne jadowite projekcje.

Ta garstka forumowicza, która czyta te i inne wpisy w dyskusjach z tobą, robi to raczej uważnie.
Każdy z nich już dawno sobie ustawił własne poglądy w głowie, zważył argumenty za i przeciw.
Cały twój problem w tym, że nie możesz przejść nad cudzym sceptycyzmem do porządku dziennego, tylko wszystko wokół racjonalizujesz, odmienne zdanie odrzucasz, prychasz na ludzi, naginasz i wykrzywiasz cudze poglądy, aby nie stracić swojej wiary.
Niestety moja racjonalnosc daje mi lepszą orientację, niż twoja wiara w cuda. Czemu miałbym modlić się przed twoim ołtarzykiem? W ogóle jakimkolwiek?

>Mam nadzieję, że nikt w twoje kłamstwa nie uwierzy.
>Przestań źle osądzać bez uzasadnienia.

To była próba odstraszenia, prawda?

>>Ostatnia rzecz: skoro umów nie trzeba podtrzymywac, co sprawi że Policja będzie chronić mienie bogatego i toczyć wojny z pospolitymi ruchawkami biedaków?
>Dotrzymanie umowy w moim modelu bierze się z woli jej dotrzymania przez strony a nie z
jednostronnych gróźb. Możesz to pojąć.

Ok. Zadajmy wobec tego pytanie inaczej: skoro umów nie trzeba podtrzymywac, co sprawi że Policja będzie wolała chronić mienie bogatego, wolała toczyć wojny z pospolitymi ruchawkami biedaków?

> Chciałbyś, żeby Ci ktoś określił pod groźbą przemocy, że twój
> rower jest warty 100 zł?

Podziwiam twoje pomysły na 'moje' motywacje.

> Nie Ty dziś możesz uznać, że jest wart 100 zł ale już jutro możesz
> uznac, ze jest warty 200. I nikt nie może Ci tego zabronić.

Tak. I widzisz, po raz 10 chyba wypowiem mój pogląd, nie należy zabraniać ci fantazjować bo masz do tego prawo. Ale nie zabraniaj innym być sceptykami.

> Ty twierdzisz, ze jak raz się na coś zgodzisz to zdania w tej
> sprawie nie wolno Ci zmienić, bo to grozi anarchia.

Zawsze podziwiam tego typu ludzką kreatywniosć wobec cudzych motywacji.
Czego to ludzie nie wymyślą..

>Ja twierdzę, że można zmieniać zdanie 100x i zachować porządek

Twierdzisz tak, gdyż jesteś wyznawcą swojej religii, a wyznawcy z natury rzeczy nie zastanawiają się racjonalnie nad konsekwencjami, niestety te konsekwencje niekiedy ich zaskakują.
Nie dziwi mnie, że tak twierdzisz. Mantrowanie w twojej desperackiej i wyjałowionej sytuacji jest raczej naturalne. Będzie ci zapewne towarzyszyć przez długie, dłuuuugie lata.

>Widac nie był prawdziwym przyjacielem.

Oglądnij sobie ten film uważnie. Polecam.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>>Przestań źle osądzać bez uzasadnienia.
>Przestań źle osądzać bez uzasadnienia.

Przestań chwalić przemoc i tajemnice. Pomyśl o tym, że Jezus Chrystus nie używał przemocy i nie miał żadnych tajemnic katoliku. Skoro twój Bóg dał Ci przykład, dlaczego postępujesz wbrew temu, w co rzekomo wierzysz????
Uznajesz się za mądrzejszego od Jezusa?
A może twoja wiara to tylko pic na wodę?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365