 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-03-2019 14:56 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Porządki wampirów
-1 na 3 | Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.
Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane. Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.
Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć. Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR. Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.
Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.
Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług. Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.
Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#76 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > >Jest to prawda oczywista żeś jest dupa nie planista. I porażką ewolucji na dokładkę.> Podobnie jak wszyscy robole spędzający życie w fabrykach bez okien.Wyjechałeś do Berlina, już to stawia ciebie na odpowiednio dużym poziomie samodecyzyjnym. Jesteś tam bo chcesz, popełniasz błędy idioty bo chcesz je popełniać. Nie ma tłumaczenia. Robole w UE (o ile to w ogóle prawda, to nie Chiny!) pracuja bez okien bo chcą. A przynajmniej Ty. Podejrzewam że to w znacznej części lipa to co piszesz. Nieprzyjemnie to w jakiejś kopalni może być. > Z tym, że jak widzisz zacząłem coś planować.Raczysz żartować  Chyba od 2008 jak rozumiem tu wpisy pitolisz o tej strefie i kryptografi i swoich długach. Nie masz ani jednego zwolennika. Co Ty w ogóle umiesz żebym zechciał chociażby poważnie Ciebie wysłuchać? Ja chce zająć się surviwalem ekonomiczno-wolnościowym na serio, na co mi jakiś frustrat i jego śmieszna strefa. Na co mi ktoś w ogóle, pies czy osioł to rozumiem ale inni? Przecież w tej strefie wolny nie będe! Zaraz wpadnę w jakieś super tarapaty, tam wszystko leży i kwiczy. A pasożyt Knopke z batem stoi i tylko czeka na pomyłkę. Wzorować to się można na jakimś "Walden" Thoreau wywaliwszy rzecz jasna ideologiczne wtręty, naleciałości i idiotyzmy. Widziałem nawet tą chatę na fotkach, nawet może być Brakuje fotobaterii i paru innych drobiazgów, piec na drewno jakiś cienki i na drogi wygląda, ale to szybko do uzupełnienia jest. No i mało klamotów do konstruowania, książek, warsztatu, jakiś cienki ten gościu jednak był, za dużo polityki i jęcznia i chęci przewodzenia. Gdzie jakiś sensowny sprzęt do pisania różnorodnego, wymiany danych ze światem? Spawanie, metalurgia ogólnie? Pozatym bawiać się można na mojej chacie, już jest przecież, warsztat też. Co mi trzeba więcej? Zapłacić ze 3 stówki na rok za teren? Ale ta strefa? Troling nad trolingami i tyle. |
#77 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > >Każdy jest nieco odmienny umysłowo> Ale Ty nieco bardziej od innych. Sorry, nie mogłem się powstrzymać.> Odpadam. Z Tobą się nie da dyskutować. Tworzysz własne definicje, własne prawa - to nie ma sensu.Nie powstrzymuj się, bo już to zauważyłem. Co poradzić? Jak chciałbyś stworzyć nowy świat bez nowych definicji i bez nowych praw? W oparciu o stare definicje i prawa? Paweł proszę nie żartuj. Tobie może wydawać się, że żartuję, że uprawiam sobie pogaduszki, że dobrze uporzadkowany świat jest już niepodważalny. Paweł zrobię co tylko w mojej mocy, żeby wspolczesny świat zakwestionować i zburzyć a na jego ruinie budować nowy od podstaw. Mam znikomą moc i zdaje sobie z tego sprawę ale cała ja zamierzam wykorzystać. To się stało moim celem podstawowym i przy naszej niezgodności światopoglądowej ciężko będzie Ci to zaakceptować. Ja się z istniejącym światem już nie zgadzam. Nie jestem jednym z Was |
#78 -3 na 3 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > Nie ma tłumaczenia.Ja twierdzę, że nie ma waszych zasad. Choć jeszcze są ale jakby ich już nie było. > Robole w UE (o ile to w ogóle prawda, to nie Chiny!) pracuja bez okien bo chcą.Co Ty nie widziałeś hal pod miastami? Porównaj je z wieżami w centrach m, w których ściany są ze szkła. Pracowaliby po 14h bez ubezpieczenia zdrowotnego i odsprzedaliby własną nerkę za niezłą kaskę BO CHCĄ gdybyście ich tak nie ograniczali groźbami kar. Skoro wola człowieka jest dla Ciebie taka fundamentalna to może niech każdy człowiek robi chce. Idziesz w to? Czy jednak mają robić co Ty chcesz? |
#79 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > wieśniacy w Sudanie mają swoje stado, ono daje moc, Krystek żyje w tłumie ale -podejrzewam- bez swojego stada, co czyni go bezbronnym. Jest dzieckiem propagandy elit -wolność i indywidualizm- w które uwierzyłZnaczy się goście co żyją sami na Syberii, bez żadnego stada, ideologii i bahorów to sobie nie radzą czy jak? Żeście się z Knopke w korcu maku dobrali  |
#80 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > Co mi trzeba więcej? Zapłacić ze 3 stówki na rok za teren?> Ale ta strefa? Troling nad trolingami i tyle.Jesteś na luziku i niczego Ci nie brakuje bo wspolczesny świat toczy się na garbie biedoty. Absolutnie nie twierdzę, ze wspolczenie wszystkim jest źle. Wzrost przeciwnie. Tym, którzy przejęli kontrolę jest jak w raju. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > >wieśniacy w Sudanie mają swoje stado, ono daje moc, Krystek żyje w tłumie ale -podejrzewam- bez swojego stada, co czyni go bezbronnym. Jest dzieckiem propagandy elit -wolność i indywidualizm- w które uwierzył> Znaczy się goście co żyją sami na Syberii, bez żadnego stada, ideologii i bahorów to sobie nie radzą czy jak?> Żeście się z Knopke w korcu maku dobrali  Prowadza życie jakiego ja na pewno wiesc nie chciałbym. Walka z przyrodą o utrzymanie się przy życiu samemu z własnymi myślami. Wiem, ze niektórzy lubią taki hard core i ciekawe czy Ty też, czy to tylko twoje wyobrażenie o sobie. Wielu tu pozerow, którzy udają kogoś kim nie są, nawet przed samymi sobą. |
#82 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > Może znajdź sobie kawałek ziemi niczyjej, usyp wyspę czy coś, wówczas żaden z urzedników do ciebie (was) nie przypłynie. Ja niestety nie będe ci asystował, odnoszę wrażenie, że wiesz dlaczego. Powodzenia.Wody otwarte ? Żarcie rośnie samo, wode sobie odsoli, jak koło równika to energii wbród, postawi sobie odbłyśnik do radaru coby go jakiś tankowiec nie staranował i luz. Byleby nie zdryfować koło Somalii  Narkotyków chyba nie wolno ale np. pirackie programy raczej przejdą (na pewno można piratowac do woli na określonych pasmach radiowych itp). Żadnych podatków, policji (w sensie np. jakiejś kontroli, oświadczeń czy coś). Widziałem gdzieś na necie odmianę parkingu dla jachtów, bractwo sobie tak żyje (coś ala kamper tylko na wodzie). Knopke jakiś na umyśle ciasny  Co do wyspy - Pictarin jest kiepską propozycją. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Porządki wampirów | Cytat:złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa. Udowodnij lub przeproś Jak dotąd udowodniłeś tylko że stawiasz chochoła i wymyślasz moje poglądy. Nawet jednak jeśli te poglądy są w 10% prawdziwe (jak w przypadku lekarskiej tajemnicy) to posiadanie takich poglądów NIE JEST PRZESTĘPSTWEM Cytat:jesteś przestępcą. Udowodnij lub przeproś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#84 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > Jak dotąd udowodniłeś tylko że stawiasz chochoła i wymyślasz moje poglądy. Nawet jednak jeśli te poglądy są w 10% prawdziwe (jak w przypadku lekarskiej tajemnicy) to posiadanie takich poglądów NIE JEST PRZESTĘPSTWEMNie Szarleyu. Karanie człowieka za wyjawienie prawdy jest PRZESTĘPSTWEM! I nikomu nie wolno ukarać innego człowieka za to, że ten wyraża prawdę. Jesli wyjawienie twoich chorób jest dla bolesne, bo skazuje Cię na dyskryminację w społeczeństwie, które zbudowałeś, to przekształc własne społeczeństwo tak, żeby przestalo dyskryminować ludzi chorych. Ale nie wolno Ci, powtarzam NIE WOLNO! nikogo ukarać za wyjawienie prawdy. Taka kara jest całkowicie niemoralna i jest PRZESTEPSTWEM! |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Porządki wampirów | Cytat:złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.
Udowodnij lub przeproś Cytat:jesteś przestępcą.
Udowodnij lub przeproś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > >Może znajdź sobie kawałek ziemi niczyjej, usyp wyspę czy coś, wówczas żaden z urzedników do ciebie (was) nie przypłynie. Ja niestety nie będe ci asystował, odnoszę wrażenie, że wiesz dlaczego. Powodzenia.> Wody otwarte ?> Żarcie rośnie samo, wode sobie odsoli, jak koło równika to energii wbród, postawi sobie odbłyśnik do radaru coby go jakiś tankowiec nie staranował i luz. Byleby nie zdryfować koło Somalii  > Narkotyków chyba nie wolno ale np. pirackie programy raczej przejdą (na pewno można piratowac do woli na określonych pasmach radiowych itp).> Żadnych podatków, policji (w sensie np. jakiejś kontroli, oświadczeń czy coś).> Widziałem gdzieś na necie odmianę parkingu dla jachtów, bractwo sobie tak żyje (coś ala kamper tylko na wodzie).> Knopke jakiś na umyśle ciasny  > Co do wyspy - Pictarin jest kiepską propozycją.Znając już nieco waszą kulturę, gdziekolwiek na swiecie zbudować wartość, zaraz tam pojawi się wasz funkcjonariusz, żeby zaprowadzić porządek i sprawiedliwość. Oczywiście nie za frajer, wystarczy mu 95% całkowitego przychodu. Wszelkie zasoby, w tym zasoby ludzkie, działają na organizatorów życia jak lep na muchy. Stwórz cokolwiek co nadaje się na królestwo a zaraz pojawi się tam król. Na obrzeżach społeczeństwa możesz żyć w spokoju tylko wtedy gdy nic nie osiągniesz, bo jeśli cokolwiek osiągniesz znajdzie się zaraz ktoś, kto zechce Ci zdefiniować dobro i sprawiedliwość. Ponieważ sam probuje innym definiować dobro i sprawiedliwość nie zmierzam na obrzeża społeczeństwa lecz w jego samo centrum. Żadnej wyspy usypywac nie będę, ani plywajacej arki, żeby się od Was izolować. Ja tu zostaję, to jest moje miejsce i jeśli biorę udział w eksperymencie społecznym to nie w najbiedniejszym regionie świata lecz w centrum metropolii. Jesli Ty chcesz zbudować arkę i dryfowac miedzy tankowcami to proszę bardzo, nic mi do tego. Ale nie czuj się znowu takim właścicielem świata. To, że zajeliscie teren pierwsi nie znaczy jeszcze, że się na nim utrzymacie. Wasze 5 minut właśnie przemija. |
#87 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Porządki wampirów | > Udowodnij lub przeprośUdowodniłem po 100-kroc Przez kilka lat naszych rozmów nigdy nie zakwestioniwales współczesnych zasad. Żadnej i nigdy. Za to zajestiinowales wszystkie zasady, które ja próbuję wprowadzić. Jesteś fundamentalista współczesności. Architektem istniejącego podłego kapitalizmu z jego tajemnicami, manipulacjami, przemocą i dominacją człowieka nad człowiekiem. Nie pozuj na to, ze się z obecnym światem nie zgadzasz. Takie głodne kawałki to biedocie, ona może uwierzy w twoją opiekę na swoją zgubę. |
#88 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Porządki wampirów | Acha. A jak u Ciebie, arogancja wciąż ma się dobrze? Rozumiem też, że rozciągnąłeś czas i wśród tak licznych obowiązków rodzinnych z 5 dzieci masz go coraz więcej, aby propagować swój eksperyment.. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#89 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > > Kto podejmował ryzyko, gdy zaciągałeś kredyt na działkę w 2007 r.?> Może ten kto je znał?Ci co chcą wziąć udział w twoim eksperymencie, owo liczne grono zapewne dobrze zna wagę owego ryzyka.. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#90 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Porządki wampirów | > Dzieci często tak robią w zabawie, uczą się eksperymentując.> Od tego się nie umieraWiesz co? Masz rację, trzeba mieć mentalność infantylnego dziecka, aby wziąć udział w twoim eksperymencie którego zasady dość jasno tu przez kilka ostatnich lat nakreśliłeś.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|