Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obraz powyborczy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2020 11:05Mariusz Agnosiewicz (moderator)Obraz powyborczy
Ocena 4 na 4
Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.



Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość.

W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy.

Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi gruby Rysiek

>Każdy widzi to co chce zobaczyć.

To oznacza, że należy zamknąć "Racjonalistę" na cztery spusty.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>>Podaj źródła cytatów. Faktem jest, że są to wypowiedzi przypisywane pewnym osobom, ale chodzi o to, by wykazać, że osoby te faktycznie wypowiedziały te słowa.
>Spójrz jeszcze raz tu...

Naprawdę, daj sobie spokój z takimi metodami.

#213
17-07-2020 20:18
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi gruby Rysiek

>Każdy widzi to co chce zobaczyć.

A potem pisze o tym. A pytanie czy każdy chce czytać o tym co każdy widzi co chce zobaczyć?

Na forum często ludzie nie piszą nawet tego co widzą po swojemu a co sobie wyobrażają.

Był tu kiedyś człowiek co wyobrażał sobie że robotnik powinien uznać mieszkanie drugiego robotnika. Latami tu pisał. Aż dostał bana.
Ciekawe czy pojawił się w jakieś odsłonie bo po za tym forum nikt nie miał siły dyskutować o tym.

gruby Rysiek (19903 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>> Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:
>>'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',
>>albo
>>'Z fałszu (wynika) co kto lubi'.
Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?


Nie można wykluczyć zamachu, nie można wykluczyć trafienia w lotto, nie można wykluczyć rażenia piorunem.

Racjonalni ludzie szacują prawdopodobieństwo i gdy jest ono dla wystąpienia określonego zdarzenia bardzo niskie, wtedy nie związują z takim zdarzeniem swoich decyzji.

Zaczniesz wyrównywać teren pod budowę domu, bo jest prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu wygrasz w lotto?

Nie.

Przygotujesz akcję odwetową na Rosjanach za zabicie w zamachu polskiego prezydenta?

Nie.

A dlaczego?

Bo zdajesz sobie sprawę, że idea "zamachu" służy jedynie zbiciu kapitału politycznego przez PiS poprzez sianie niepewności i strachu.

Mechanizm takiej idei działa następująco:
Inni oszukują i mają zbrodnicze zamiaru, chcesz przetrwać to poddaj się naszej ochronie i zaakceptuj naszą władzę.

gruby Rysiek (19903 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi farmer
>po za tym forum nikt nie miał siły dyskutować o tym.

Są sprawy łatwe i sprawy trudne.

Dla przykładu problemy poruszane w popularnym serialu "Świat wg Kiepskich" są blache.

Są jednak na tym świecie problemy cięższe i znacznie trudniejsze w rozwiązywaniu.

Nie każdy pływa tylko po plyciznie.
Niektórzy zapuszczają się na głębie.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi gruby Rysiek
>>> Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:
>>>'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',
>>>albo
>>>'Z fałszu (wynika) co kto lubi'.
Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?

>Nie można wykluczyć zamachu, nie można wykluczyć trafienia w lotto, nie można wykluczyć rażenia piorunem.

Dobrze to słyszeć.

>Racjonalni ludzie szacują prawdopodobieństwo i gdy jest ono dla wystąpienia określonego zdarzenia bardzo niskie, wtedy nie związują z takim zdarzeniem swoich decyzji.

To prawda.

>Zaczniesz wyrównywać teren pod budowę domu, bo jest prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu wygrasz w lotto?
>Nie.
>Przygotujesz akcję odwetową na Rosjanach za zabicie w zamachu polskiego prezydenta?
>Nie.
>A dlaczego?

>Bo zdajesz sobie sprawę, że idea "zamachu" służy jedynie zbiciu kapitału politycznego przez PiS poprzez sianie niepewności i strachu.
>Mechanizm takiej idei działa następująco:
>Inni oszukują i mają zbrodnicze zamiaru, chcesz przetrwać to poddaj się naszej ochronie i zaakceptuj naszą władzę.

Może to być jeden z celów. Nie sądzę, aby to był cel jedyny.

#217
17-07-2020 21:03
 Ocena 2 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi gruby Rysiek
>>po za tym forum nikt nie miał siły dyskutować o tym.
>Są sprawy łatwe i sprawy trudne.
>Dla przykładu problemy poruszane w popularnym serialu "Świat wg Kiepskich" są blache.
>Są jednak na tym świecie problemy cięższe i znacznie trudniejsze w rozwiązywaniu.
>Nie każdy pływa tylko po plyciznie.
>Niektórzy zapuszczają się na głębie.

Siedząc w Berlinie i pobierając dodatki socjalne pracując za biurkiem opisują swoje wyobrazenia.

Czy pływają w głębi? Nie. Głębia wyobrażeń którymi dziela się na forum gdyż ta głębia dla ludzi którzy ich znają osobiście pewnie przyprawia ich o mdłości.

#218
17-07-2020 21:12
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>>>> Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne.
>>>>Wygodnie jest mieć krótką pamięć, nieprawdaż?
>>#1
>>> Na racjonalistycznym forum trzeba sięgac po inne dowody niż dowód z pamięci. Przedstaw więc żródło tych cytatów.
>> Cytat:
Art. 228.
>>§ 1. Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu.
>>§ 2. Nie wymagają dowodu również fakty, o których informacja jest powszechnie dostępna...
, itd.

> Dobrze, dobrze, to jest kluczenie i robienie wszystkiego, by nie podać źródeł, bo są nimi: jeden artykuł w "Gazecie Wyborczej" plus "Nonsensopedia".

Za następne 10 lat te cytaty będą jeszcze bardziej nieprawdziwsze...

Strach pomyśleć, co będzie za 2000 lat...




'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#219
17-07-2020 21:15
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner

>Strach pomyśleć, co będzie za 2000 lat...

Nie udawaj idioty ekhm ....udajesz?

gruby Rysiek (19903 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
> Może to być jeden z celów. Nie sądzę, aby to był cel jedyny.

Nie jedyny, niepotrzebnie to napisałem.

Pewnie służy też wylaniu goryczy, przemianie bolesnego żalu w niebolesna złość i paru sprawom jeszcze.

#221
17-07-2020 21:19
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "

>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

Fajna stopka.
Prawie tak dobra jak mój nick.

#222
17-07-2020 21:31
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>> Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:
>>'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',
>>albo
>>'Z fałszu (wynika) co kto lubi'.
Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?


Nie.

Kiepski z Ciebie logik.
A tak dobrze się zapowiadało


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#223
17-07-2020 21:33
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>>Podaj źródła cytatów. Faktem jest, że są to wypowiedzi przypisywane pewnym osobom, ale chodzi o to, by wykazać, że osoby te faktycznie wypowiedziały te słowa.
>>Spójrz jeszcze raz tu...
> Naprawdę, daj sobie spokój z takimi metodami.

Z jakimi metodami?

Bo już nie pamiętam...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#224
17-07-2020 21:46
 Ocena-2 na 2
Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>>>>Podaj źródła cytatów. Faktem jest, że są to wypowiedzi przypisywane pewnym osobom, ale chodzi o to, by wykazać, że osoby te faktycznie wypowiedziały te słowa.
>>>Spójrz jeszcze raz tu...
>> Naprawdę, daj sobie spokój z takimi metodami.
>Z jakimi metodami?
>Bo już nie pamiętam...

Polegającymi na posługiwaniu się obrazem, a nie argumentem.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>>> Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:
>>>'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',
>>>albo
>>>'Z fałszu (wynika) co kto lubi'.
Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?

>Nie.

Czyli jest prawdą zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu".

To właśnie twierdzę, może tylko dodaję pewne uwagi tytułem uzasadnienia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365