 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#136 5 na 5 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Tak, dokładnie to znaczy i nawet można w pewnych warunkach odpowiadać karnie za taką postawę. Brak działania - bierność - też ma konsekwencje.> Więc niestety nie udajesz..Fanboy nigdy nie udaje. Fanboy broni wbrew wszelakim prawom logiki, fizyki, chemii, biologii i etyki 😂😂😂 Z jednej strony fascynujące zachowanie z perspektywy psychologicznej a z drugiej zatrważające, bo tacy fanboye usprawiedliwią dosłownie wszystko co ich guru, firma, klub zrobi. |
#137 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | |
#138 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Z jednej strony fascynujące zachowanie z perspektywy psychologicznej a z drugiej zatrważające, bo tacy fanboye usprawiedliwią dosłownie wszystko co ich guru, firma, klub zrobi.I na dodatek mają prawo do głosowania. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Więc niestety nie udajesz.. Naprawdę przemyśl to, co napisałem, zamiast rzucać na oślep inwektywami. |
#140 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Więc niestety nie udajesz..> Naprawdę przemyśl to, co napisałem, zamiast rzucać na oślep inwektywami.> Naprawdę, po przemyśleniu, wychodzi na to, że Jarosław Kaczyński winien jest bratobójstwa 1 Nie odradzał Lechowi podróży na Ruś 2 Skorzystał na jego śmierci
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#141 4 na 4 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Naprawdę przemyśl to, co napisałem, zamiast rzucać na oślep inwektywami.Ależ przemyślałem. Teraz Twoja kolej - przemyśl co napisałeś, choć to należałoby zrobić przed publikacją. Zwróć uwagę na różnicę pomiędzy scenką 'widzę nieprzytomną osobę na turystycznym szlaku', a scenką 'proszę przytomnego idiotę by nie lazł na oblodzoną grań'. Według Ciebie w obu wypadkach, gdy pójdę swoją drogą jestem odpowiedzialny za narażenie na utratę życia. Warto byłoby także byś przemyślał różnicę pomiędzy stwierdzeniem 'Jesteś idiotą', a zapytaniem czy tylko udajesz podsumowując pewną postawę, by posądzać kogokolwiek o inwektywy - zwłaszcza rzucane na oślep, bo to już wygląda na bareizm (To złodziej! I pijak, bo każdy pijak to złodziej!) |
#142 5 na 5 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Ucieczka. Niewygodny temat kłamstwa smoleńskiego boli co? Dlaczego PiS nie ściga winnych zamachu, który ponoć jest udowodniony? Bo to kłamstwo które świadomie popierasz. Moralne dno.> Niczego nie popieram! Naprawdę uważam, że komisja Macierewicza to wyrzucanie pieniędzy, a jak było naprawdę, to opiszą historycy za 100 lat. - Zbyt potężne siły zostały umoczone w tę sprawę.> Zauważ, że poza domysłami, hipotezami itd .. nie ma żadnych silnych argumentów do oskarżenia kogokolwiek, Rosji w szczególności o zamach. W zamian za to jest wiele faktów bezsprzecznie wkazujących winę Polaków, w tym Lecha Kaczyńskiego, który pokazał rok wcześniej jak traktuje bezpieczeństwo przelotów i pilotów, którzy próbują wykonywać swoją pracę. Hipotezy i domysły będą istniały i istnieją zawsze. W rzeczywistym systemie nigdy nie ma 100% pewności niczego, ale oskarżanie Rosji, ogronmego rynku zbytu, państwa posiadającego broń atomową i naszego sąsiada bez dowodów, na podstawie hipotezy o prawdopodobieństwie 0.000000.1%, do tego oskarżanie o zdradę i szpiegostwo połowy narodu nie popierającego PiS, tylko dlatego, że opierają się na faktach a nie domysłach i bajkach, samo w sobie jest ZDRADĄ! Gdybym miał skrajnie sprzeczne interesy z Polską, chciał doprowadzić do rozpadu jedności narodowej i odebrać rynek zbytu w Rosji, napuścić Rosjan na Polaków tak by na poziomie narodu nie było porozumienia - to zrobiłbym wszystko żeby PiS jak najdłużej ciągnął swoją historię o zamachu! Zrobiłbym wszystko żeby Antkowi i Jarkowi włos z głowy nie spadł. Sponsorowałbym polski kościół poprzez NGO i ekspertów Antka, Gazetę Polską, Radio Maryja , TVP i inne szmatławce, które szczują na 'zdrajców' i 'zaprzańców' nie wierzących w 'zamach'. Sponsorowałbym kolejne filmiki w TVP o zamachu, bombach termobarycznych cokolwiek ten naród kupi. Płaciłbym Antkowi za podróże i opowiadanie ludziom, kościołowi za wynajmowanie mu sal, wyborcom PiS za dojazdy na demonstracje. Postawiłbym w każdym mieście krzyż smoleński na środku miasta tak by blokował ruch i wk-wiał mieszkańców! Dałbym Antkowi miliony bo wg mnie od bardzo długiego czasu nie zdarzył się taki wspaniały agent! Antek byłby zrządzeniem losu - za tak małą kasę i w tak prymitywny sposób osiągnał tak wiele!Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Ależ przemyślałem. Teraz Twoja kolej - przemyśl co napisałeś, choć to należałoby zrobić przed publikacją. Zwróć uwagę na różnicę pomiędzy scenką 'widzę nieprzytomną osobę na turystycznym szlaku', a scenką 'proszę przytomnego idiotę by nie lazł na oblodzoną grań'. Rozumiem, że nie prosiłbyś przytomnego idioty by nie lazł na oblodzoną grań i byłbyś zdziwiony gdyby ktoś miał co Ciebie pretensje o to, że tego nie zrobiłeś? Jeżeli ten człowiek nie wie co czyni i nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu (tak rozumiem słowo "idiota"), to ten, kto te konsekwencje zna, ma obowiązek działać. Przypuśćmy, że jakiś człowiek powodowany ciekawością otwiera rozmaite beczki i bada ich zawartość. Przypuśćmy, że Ty wiesz, że są tam substancje groźne dla zdrowia i życia. Rozumiem, że nic Cię nie obchodzi ten idiota i nie uważasz się za zobowiązanego, by działać - ? Może jest na forum kompetentny prawnik, który rozstrzygnie spór, ja ze swej strony sądzę, że za taką postawę odpowiadałbyś karnie, gdyby ten człowiek poniósł szkodę na życiu lub zdrowiu. > Według Ciebie w obu wypadkach, gdy pójdę swoją drogą jestem odpowiedzialny za narażenie na utratę życia. Warto byłoby także byś przemyślał różnicę pomiędzy stwierdzeniem 'Jesteś idiotą', a zapytaniem czy tylko udajesz prezentując podsumowaną postawę, by posądzać kogokolwiek o inwektywy - zwłaszcza rzucane na oślep, bo to już wygląda na bareizm (To złodziej! I pijak, bo każdy pijak to złodziej!) Odpowiedź znajduje się wyżej. |
| Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Wy "patrioci" nawet nie wiecie jak marną Polskę malujecie tym swoim bredzeniem.> Polskę, której można bezkarnie zabić prezydenta, a ona nic z tym nie zrobi i położy uszy po sobie.Wiem, to przykre. - Katyń jest symbolem międzynarodowego consensusu, że Polaków można mordować bezkarnie. Mamy z tym problem od 200 lat - www.youtube.com/watch?v=EQ016cSV-AIŁadna i krótka piosenka: www.youtube.com/watch?v=RoidjHh1W2w |
#145 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Ależ przemyślałem. Teraz Twoja kolej - przemyśl co napisałeś, choć to należałoby zrobić przed publikacją. Zwróć uwagę na różnicę pomiędzy scenką 'widzę nieprzytomną osobę na turystycznym szlaku', a scenką 'proszę przytomnego idiotę by nie lazł na oblodzoną grań'.> Rozumiem, że nie prosiłbyś przytomnego idioty by nie lazł na oblodzoną grańKim trzeba być, by zwrot 'proszę przytomnego idiotę by nie lazł' rozumieć jako 'słowem się nie odezwę'? I pijak. To oczywiste. > Odpowiedź znajduje się wyżej.Nie, przyjacielu, bo nie przyłożyłeś się do tego myślenia i zamiast odpowiadać ględzisz coś nie na temat. Spróbuj jeszcze raz. |
#146 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Czy mogłeś jej odradzić wycieczkę? Tak. Czy gdybyś ją namówił do rezygnacji, zostałaby w domu? Być może tak. Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie.Pięć cytatów: #1:Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. W. Stasiak, minister prezydencki, 2010 r. #2:Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać. L. Kaczyński, prezydent, 2010 r. #3:Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy." J. Kaczyński, 2010 r. #4:Jeżeli pan nie wyda polecenia lotu do Tbilisi, to jak wrócę, będzie taka rozpierducha na skalę międzynarodową.(...) Musimy lecieć i koniec. L. Kaczyński, prezydent, tel. do płk. T. Pietrzaka, 2008 r. #5:Jeszcze się policzymy. L. Kaczyński, prezydent, do kpt. G. Pietruczuka podczas wychodzenia z samolotu, 2008 r. 'Wracając' do 'teściowej': "Volenti non fit iniuria" ("Chcącemu nie dzieje się krzywda"). =================== I 'wisienka na torcie': #6:Brak dowodu, to poważna przesłanka, że taki dowód istnieje. Z. Ziobro, 2006 r. Paranoja i Schizofrenia rulez...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
| uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Wy "patrioci" nawet nie wiecie jak marną Polskę malujecie tym swoim bredzeniem.> >Polskę, której można bezkarnie zabić prezydenta, a ona nic z tym nie zrobi i położy uszy po sobie.> Wiem, to przykre. - Katyń jest symbolem międzynarodowego consensusu, że Polaków można mordować bezkarnie.Buuuuu. Żonę mi Niemcy jebią... www.youtube.com/watch?v=cE-mIa0MW9cŁadna piosenka to jest tu: www.youtube.com/watch?v=CcK0XP9KE10 |
#148 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Nie, przyjacielu, bo nie przyłożyłeś się do tego myślenia i zamiast odpowiadać ględzisz coś nie na temat. Spróbuj jeszcze raz. Nie, nie będę próbować, masz bowiem odpowiedź. |
#150 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Nie, przyjacielu, bo nie przyłożyłeś się do tego myślenia i zamiast odpowiadać ględzisz coś nie na temat. Spróbuj jeszcze raz.> Nie, nie będę próbować, masz bowiem odpowiedź.Ględzenie nie na temat, bazujące na błędnym rozumieniu zwrotu (mniejsza o to, czy świadome bądź nie) użytego przez rozmówcę to nie odpowiedź. Natomiast za odpowiedź może służyć ta ucieczka - to fakt. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|