 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2025 15:52 | okragly (21676 punktów) | racjonalista = komunista 0 na 2 |
gdybyśmy stworzyli komunę  nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..#16 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> Podałem nazwiska racjonalistów, którzy nie byli komunistami,komunizm jest zakazany a u naszego pana usazyda nawet socjalizm, tam zjedzą takiego na śniadanie > Carl Sagan i Stephen Hawking to przykłady racjonalistów, którzy nie byli filozofami oraz nie byli komunistami, pasuje?kto jest właścicielem uniwersytetów (kiedyś kościół), drukarni, prasy, TV, pieniedzy, tytułów, wszystkiego. 1% posiada 99%, o czym my piszemy, stąd tak popularny dupek Platon, syn królewski, właściciel 100 niewolników > obala Twoje twierdzenie, że racjonalista to komunistatwój Carl Sagan to żyd, oni są komunistami z religi, bez nich (wspólnoty religijnej) nigdy nic by nie osiągnął > I weź powiedz jak można kwestionować racjonalizm tylu wybitnych ludzi, którzy z racji swoich umysłowych predyspozycji zostali filozofami?my racjonaliści to indywidualiści, wielbiący wolność, to nie jest racjonalne, żydzi są mądrzy dzięki wspólnocie a nie antywspólnocie tj nam panującemu liberalizmowi -indywidualizmowi, wolności, własnosci tak wygląda komunizm tu dzieci rodzą się same a my libki niedorozwojki wymieramy, z indywidualizmu, wolności, własnosci za 100 lat w Polsce nie będzie racjonalistów, bez wojen, zarazy, czy innej katastrofy, po prostu wymrą
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#17 1 na 1 | Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >Podałem nazwiska racjonalistów, którzy nie byli komunistami,> komunizm jest zakazany a u naszego pana usazyda nawet socjalizm, tam zjedzą takiego na śniadanieSpływa po Tobie jak woda po kaczce wszelki argument. Czego nie możesz przetrawić? > > obala Twoje twierdzenie, że racjonalista to komunista> twój Carl Sagan to żyd, oni są komunistami z religi, bez nich (wspólnoty religijnej) nigdy nic by nie osiągnąłAle Stephen Hawking Żydem nie był. I co Ty na to? > >I weź powiedz jak można kwestionować racjonalizm tylu wybitnych ludzi, którzy z racji swoich umysłowych predyspozycji zostali filozofami?> my racjonaliści to indywidualiści, wielbiący wolność, to nie jest racjonalne, żydzi są mądrzy dzięki wspólnocie a nie antywspólnocie tj nam panującemu liberalizmowi -indywidualizmowi, wolności, własnosciWygląda na to, że nie rozumiesz czym jest racjonalizm. Gdybyś bowiem wiedział to nie kwestionowałbyś racjonalizmu wielu filozofów. Przypominam Ci, że Marks też był filozofem. Plujesz na Platona a pomijasz fakt, że to Heraklit inspirował Hegla, który inspirował Marksa. > > tak wygląda komunizm> tu dzieci rodzą się same a my libki niedorozwojki wymieramy, z indywidualizmu, wolności, własnosci> za 100 lat w Polsce nie będzie racjonalistów, bez wojen, zarazy, czy innej katastrofy, po prostu wymrąA słyszałeś o problemach demograficznych jakie mają Chiny? |
#18 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> Ale Stephen Hawking Żydem nie był. I co Ty na to? było tak jak miało być, Hawking ur się w Oksfordzie, był z bogatej rodziny, bardzo inteligentny, nudził się na studiach filozofię powinna pisac niepiśmienna, biedna matka, która dobrze wychowała 6 i więcej dzieci, czarny chleb i czarna kawa a nie platony czy inne prof balcerowicze > >za 100 lat w Polsce nie będzie racjonalistów, bez wojen, zarazy, czy innej katastrofy, po prostu wymrą> A słyszałeś o problemach demograficznych jakie mają Chiny?największym problemem jest tam bezrobocie młodych automatykę mają 100 x bardziej rozwiniętą niż my my jesteśmy w 19 wieku kapitalizmu, komuniści wkraczają w nową erę, idą prosto do raju
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >Ale Stephen Hawking Żydem nie był. I co Ty na to?> było tak jak miało być, Hawking ur się w Oksfordzie, był z bogatej rodziny, bardzo inteligentny, nudził się na studiach> filozofię powinna pisac niepiśmienna, biedna matka, która dobrze wychowała 6 i więcej dzieci,> czarny chleb i czarna kawa a nie platony czy inne prof balcerowiczeUdajesz wariata. Przypominam Ci, że Hawking nie był filozofem, tak samo jak nie był komunistą i nie był Żydem, a był racjonalistą. > > A słyszałeś o problemach demograficznych jakie mają Chiny?> największym problemem jest tam bezrobocie młodych> automatykę mają 100 x bardziej rozwiniętą niż my> my jesteśmy w 19 wieku kapitalizmu, komuniści wkraczają w nową erę, idą prosto do rajuDemagrafia w Chinach to poważny problem. Uważasz, że spadek dzietności dotyczy libkow, a nie komunistów. Przykład Chin, które sam przecież uważasz za komunistyczne to kolejny dowód na to, że fakty kłócą się z Twoją narracją. www.osw.wa(*)kryzys-demograficzny-w-chinachChRL dotknęły problemy demograficzne podobne do tych występujących w większości państw rozwiniętych. Skutki kryzysu populacyjnego ujawniają się tu jednak w krótszym czasie i - przy wyraźnie niższym poziomie zamożności społeczeństwa - mają bardziej negatywny wpływ na ludność i gospodarkę. To efekt błędów w polityce rodzinnej popełnianych od początku lat osiemdziesiątych XX wieku, a także długotrwałej niezdolności systemu do szybkiej korekty mimo ujawnienia się niekorzystnych trendów demograficznych już na przełomie stuleci. Pod władzą Xi Jinpinga Chiny odeszły od "polityki jednego dziecka" i zaczęły promować model wielodzietnej rodziny. Równocześnie w populacji zachodzą jednak zmiany kulturowe, które biegną w kierunku przeciwnym do pronatalnego kursu rządzących. W połączeniu z ograniczeniami budżetowymi, śladową imigracją oraz szybko malejącą liczbą kobiet w wieku rozrodczym czyni to problem praktycznie nierozwiązywalnym. W konsekwencji załamanie demograficzne wpłynie znacząco zarówno na politykę wewnętrzną, jak i zagraniczną ChRL. Malejącą dzietność w ChRL wynika z kilku czynników natury zarówno ekonomicznej, jak i kulturowej. Koszt wychowania dziecka wynosi tutaj prawie siedmiokrotność (6,9) PKB per capita i jest znacznie wyższy niż w Stanach Zjednoczonych (4,11) czy Japonii (4,26)[7]. Do tego dochodzi niski poziom zabezpieczeń społecznych i opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych w powszechnym systemie. Nakłada to na pracujących obowiązek wspierania starzejących się ojca i matki. Przykładowo małżeństwo dwojga jedynaków musi wspierać czwórkę rodziców oraz zaoszczędzić część dochodów na wypadek choroby. W konsekwencji często nie ma środków na wychowanie więcej niż jednego dziecka. Dodatkowo macierzyństwo utrudnia karierę zawodową i na niełatwym chińskim rynku pracy nierzadko powoduje utratę posady. Prawo pracy chroni kobiety w ciąży i matki małych dzieci, ale w realiach ChRL jest to zabezpieczenie niewystarczające. Wysokie bezrobocie wśród młodych i problemy ze znalezieniem zajęcia odpowiadającego aspiracjom czy potrzebom[8], a także wysokie ceny mieszkań sprawiają, że wielu ludzi rozpoczynających dorosłe życie odkłada decyzję o założeniu rodziny. W Chinach doszło również do zmian kulturowych, analogicznych do tych w innych państwach Azji Wschodniej, jak Japonia i Korea Południowa, czy na Zachodzie. Rodziny pragną dać swoim dzieciom szanse na lepszy start życiowy. Ponadto motywuje je świadomość, że braki systemu zabezpieczenia społecznego powodują, iż ich własny poziom życia na starość będzie w dużym stopniu zależał od sukcesu zawodowego potomka. Stąd skupienie się na jednym lub - rzadziej - dwójce dzieci, aby zapewnić im najlepsze wykształcenie. Z jednej strony skutkuje to zaspokajaniem wszystkich kaprysów dziecka (zjawisko tzw. małych cesarzy), a z drugiej - wywieraniem presji na młodych ludzi, aby znaleźli dobrze płatną pracę. I co, wygląda na to, że komuniści też wymierają. |
#20 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >>Ale Stephen Hawking Żydem nie był. I co Ty na to?> > było tak jak miało być, Hawking ur się w Oksfordzie, był z bogatej rodziny, bardzo inteligentny, nudził się na studiach> Udajesz wariata. Hawking nie był filozofem,każdy fizyk badający podstawowe problemy świata jest filozofem patrz nasz ks prof Michał Heller albo inny fizyk, Krzysztof Meissner > Demagrafia w Chinach to poważny problem.to wydumany problem w Korei Południowej jest 0.6 dziecka/kobieta a w K. Pólnocnej 3.5 > Uważasz, że spadek dzietności dotyczy libkow, a nie komunistów.tak, my libki jesteśmy indywidualiści, dla nas wolność jest bogiem, rodzicielstwo to wyklucza > Przykład Chin, które sam przecież uważasz za komunistyczne to kolejny dowód na to, że fakty kłócą się z Twoją narracją.tak jak był nakaz zaprzestania rodzenia (są wspólnotą, ona jest bogiem) tak przyjdzie nakaz rodzenia i będą się rozmnażać jak króliki  w raju tak wygląda bóg (chmurka ponad głowami  ), to jest supermózg, ale aby powstał, wpierw musi powstać komuna, zażyła grupa to z tego boga pełnymi garściami czerpią żydzi jak Einstein, my libki (indywidualizm, wolność) z natury jesteśmy go pozbawieni > I co, wygląda na to, że komuniści też wymierają.bo tak chcą, w sensie jest tam za tłoczno co pogarsza komfort życia
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >Udajesz wariata. Hawking nie był filozofem,> każdy fizyk badający podstawowe problemy świata jest filozofem patrz nasz ks prof Michał Heller albo inny fizyk, Krzysztof MeissnerChodzi o to co formalne, oficjalne. Wiem, że masz bujną wyobraźnię, ale na takiej zasadzie za filozofa moglibyśmy uznać i Ciebie. Jesteś filozofem? I jeszcze jedno. Nazywasz filozofów niedorozwojkami, a tu bronisz fizyków, a przez to wg Ciebie najbardziej racjonalną naukę jaką jest fizyka, i nazywasz ich filozofami. O co w ogóle Tobie chodzi? > >Demagrafia w Chinach to poważny problem.> to wydumany problemRealny. Ja wiem, że propaganda chciałaby inaczej, ale fakty mówią same za siebie. > w Korei Południowej jest 0.6 dziecka/kobieta a w K. Pólnocnej 3.5Skąd te 3.5? Ja znalazłem, że 1.78, a przyrost naturalny wynosi w Korei Północnej 0.3%, czyli jest ujemny. > >Uważasz, że spadek dzietności dotyczy libkow, a nie komunistów.> tak, my libki jesteśmy indywidualiści, dla nas wolność jest bogiem, rodzicielstwo to wykluczaWg mnie to sprawa ekonomii i wynikającego z niej dobrobytu, który skutkuje tym, że ludzie przestają się rozmnażać. Zwyczajna wygoda, która jak wiać jest zgubna. pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna> >Przykład Chin, które sam przecież uważasz za komunistyczne to kolejny dowód na to, że fakty kłócą się z Twoją narracją.> tak jak był nakaz zaprzestania rodzenia (są wspólnotą, ona jest bogiem) tak przyjdzie nakaz rodzenia i będą się rozmnażać jak królikiNiczym nieuzasadnione twierdzenie. Przeczytałeś zalinkowany przeze mnie tekst? >  > w raju tak wygląda bóg (chmurka ponad głowami ), to jest supermózg, ale aby powstał, wpierw musi powstać komuna, zażyła grupaUmysł zbiorowy? > to z tego boga pełnymi garściami czerpią żydzi jak Einstein, my libki (indywidualizm, wolność) z natury jesteśmy go pozbawieniTo skąd wspólne wartości? > >I co, wygląda na to, że komuniści też wymierają.> bo tak chcą, w sensie jest tam za tłoczno co pogarsza komfort życia> Nonsens. Komunistów chińskich spotyka to samo co zachodnich liberałów kapitalistów bo to się dzieje -zawsze?- wtedy gdy osiągnięty zostaje określony poziom życia. Jak wyżej; wygoda, a nie ideologia. Choć tej drugiej nie odbieram żadnych "zasług" ponieważ mam świadomość jej wpływu na to co nazywamy sposobem ogranizowania sobie porządku. |
#22 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> jesteś filozofem?murarzem, wolnomurarzem, mój ostatni wątek o budowaniu www.racjonalista.pl/forum.php/s,946435> Nazywasz filozofów niedorozwojkami,są jak teolodzy > a tu bronisz fizyków, a przez to wg Ciebie najbardziej racjonalną naukę jaką jest fizyka, i nazywasz ich filozofami. O co w ogóle Tobie chodzi?tylko fizycy mogą być filozofami > >w Korei Południowej jest 0.6 dziecka/kobieta a w K. Pólnocnej 3.5> Skąd te 3.5?tu zachowałeś czujność, gratulacje  > >>Uważasz, że spadek dzietności dotyczy libkow, a nie komunistów.> >tak, my libki jesteśmy indywidualiści, dla nas wolność jest bogiem, rodzicielstwo to wyklucza> Wg mnie to sprawa ekonomii i wynikającego z niej dobrobytu, który skutkuje tym, że ludzie przestają się rozmnażać. Zwyczajna wygoda, która jak wiać jest zgubna.to czemu ZydzI się tak mnożą, choć są najbogatsi wśród narodów podobnie Amisze, są 10 x bogatsi od przecietnego amerykanina (chociaż to "prymitywy", nie uzywają prądu ani żadnej techniki) bo są wspólnotą, komuną > pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhounato głupi eksperyment > > >w raju tak wygląda bóg (chmurka ponad głowami ), to jest supermózg, ale aby powstał, wpierw musi powstać komuna, zażyła grupa> Umysł zbiorowy?tak. U żydów jest tak, że bóg da im mądrość, wysłucha, jeśli stworzą wspólnotę min 7 mężczyzn > >to z tego boga pełnymi garściami czerpią żydzi jak Einstein, my libki (indywidualizm, wolność) z natury jesteśmy go pozbawieni> To skąd wspólne wartości?z komuny (pierwsze chrześcijańskie zbiorowości były komunami)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >>www.racjonalista.pl/forum.php/s,81875> >A ten zalinkowany autor to jakiś autorytet?  > E tam. Pytanie czy owy jest przydatny?  Jeśli to autorytet, to nie. Ale jeśli argument, mamy tu pytanie jaki.
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
#24 1 na 1 | Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >Wg mnie to sprawa ekonomii i wynikającego z niej dobrobytu, który skutkuje tym, że ludzie przestają się rozmnażać. Zwyczajna wygoda, która jak wiać jest zgubna.> to czemu ZydzI się tak mnożą, choć są najbogatsi wśród narodów> podobnie Amisze, są 10 x bogatsi od przecietnego amerykanina (chociaż to "prymitywy", nie uzywają prądu ani żadnej techniki)> bo są wspólnotą, komunąZ tym bogactwem to różnie bywa. Izrael wcale nie mieści się w ścisłej czołówce. Są kraje bogatsze od Izraela, i nie jest ich mało. Zamożni i niezamożni Żydzi spoza Izraela są zróżnicowaną pod względem dzietności diasporą. Ogólnie notuje się wśród nich spadek dzietności. Niemniej ta wysoka dzietność w Izraelu spowodowana jest m.in. religią, ale zarówno poczucie zagrożenia ze strony wyznawców islamu wśród, których dzietność też jest wysoka, ma duże znaczenie. Komuna w sensie kibuce, które teraz są bardziej zliberalizowane niż kiedyś, też na to wpływa, to na pewno. Tyle tylko, że należy zadać pytanie; ilu Żydów obecnie mieszka w kibucach? > >To skąd wspólne wartości?> z komuny (pierwsze chrześcijańskie zbiorowości były komunami)Jakie wg Ciebie czynniki wpływają na utopijność komunizmu w szerszej, niż relatywnie mała społeczność, skali? Bo mnie wychodzi, że te czynnki są głównie polityczne. |
#25 1 na 1 | Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,81875> >>A ten zalinkowany autor to jakiś autorytet?  > >E tam. Pytanie czy owy jest przydatny?  > Jeśli to autorytet, to nie.Dlaczego?  > Ale jeśli argument, mamy tu pytanie jaki.Chciałem pokazać, że niełatwo być racjonalistą. Nie wszyscy racjonaliści to racjonaliści. Uważasz, że należy łączyć racjonalizm z empiryzmem? |
#26 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >z komuny (pierwsze chrześcijańskie zbiorowości były komunami)> Jakie czynniki wpływają na utopijność komunizmu w szerszej, niż relatywnie mała społeczność, skali?mamy za małe mózgi na komunizm większy niż wspólnota Amiszy mrowisko jak osiągnie optymalną wielkość dzieli się, podobnie jest u Amiszy, podobnie było w raju, ok 50 osób, jest nawet liczba Dunbara, odnosząca się do liczby stałych relacji społecznych, które człowiek jest w stanie utrzymać, wynosi 148, zaokrągla się ją do 150. Liczba ta została określona na podstawie badań nad grupami społecznymi naczelnych
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >Jakie czynniki wpływają na utopijność komunizmu w szerszej, niż relatywnie mała społeczność, skali?> mamy za małe mózgi na komunizm większy niż wspólnota Amiszy> mrowisko jak osiągnie optymalną wielkość dzieli się, podobnie jest u Amiszy, podobnie było w raju, ok 50 osób, jest nawet liczba Dunbara, odnosząca się do liczby stałych relacji społecznych, które człowiek jest w stanie utrzymać, wynosi 148, zaokrągla się ją do 150. Liczba ta została określona na podstawie badań nad grupami społecznymi naczelnychZaskoczyłeś mnie.  Wg mnie komunizm jest utopijny bo pomija m.in. to czym jest polityczność człowieka. Co przez to rozumiem? To, że polityka rodzi hierarchię, a każda rada wyłania swojego przewodniczącego. Poza tym własność jest naturalna. Potrzeba jej wymiany też, stąd handel, a potem kapitalizm. |
#28 1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> Poza tym własność jest naturalna.Prywatny np. las jest sprawą NATURALNĄ ??? |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >Poza tym własność jest naturalna.> Prywatny np. las jest sprawą NATURALNĄ ???To kwestia konkretnego prawa. A mnie chodzi o banał. Czy własność wynika z natury? Wg mnie tak. Tzw. prawo natury. Prawo do życia, prawo do wolności i właśnie prawo do własności. Jeżeli nasz prymitywny przodek wyrobił sobie narządzie to była to jego własność, tak samo jak wtedy gdy postawił sobie szałas. Dopiero w dalszym kroku zachodzi ew. decyzja o dzieleniu się z drugim człowiekiem tym co sami posiadamy. To oczywiście nie wyklucza istnienia równolegle przedmiotu wspólnego, np. upolowana wspolnie zdobycz. |
#30 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
hierarchia jest antyludzka, ja jej nie cierpie, to jest mój naturalny odruch, jak na zatrucie, rzygam. U mrówek czy Amiszy nie ma hierarchii, podobnie było w raju > a każda rada wyłania swojego przewodniczącego.w raju był autorytet, jak wśród przyjaciół (nikt go nie wyłania) > własność jest naturalnaprzez 2 mln lat w raju, nie było własnosci, bo nie mogło, byliśmy nomadami komunizm to wspólnota przyjaciół, rodzina, czy tam jest hierarchia, własność? nie możesz mieć za dużo przyjaciół, masz za mały mózg, dlatego Polska nie może być komunistyczna, ale moze być komunizm w Polsce
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|