Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>>>>Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.
>>>>praca z raju jest przyjemnością, to łapanie ryb, polowanie na mamuta, zbieranie grzybów, opieka nad dziećmi, jedzenie czy podrywanie kobiet
>>>Myślę, że Tobie po prostu ewolucja nie pasuje.
>>to jest ewolucja
>Więc pogódź się z tym co jest, bo to jej wynik.
nie buntuję się, często Tu powtarzam "jest tak jak ma być, inaczej być nie może", wynika to z fizyki

dodatkowo ten obrazek wklejony w innym wątku przez cr pokazuje że historia zatoczy koło (to jest spirala a więc będziemy stopień wyżej


>>w nowym raju jeden jest elektronikiem inny fizykiem inna anglistką, inny muzykiem, ina położną (musi ktoś odbierać porody) inny astronomem inny mechanikiem i nawet ksiądz. Oczywiście są ogrodnicy, hodowcy krów i kur (mleko i jajka to podstawa)
>>młody nauczy sie tego co mu pasuje.
>A kto te naukę kształtuje?
pasjonaci

>>Wszystkie współczesne liberalne "elektronowe" rodziny (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ) są dysfunkcyjne. To wymieranie
>A może taka kolej rzeczy? Ja np dostrzegam to co zauważyli już wcześniej mądrzejsi ode mnie, że jest związek między odchodzeniem od wiary a upadkiem. Tam gdzie człowiek odwraca się od Boga, tam dobrze się nie dzieje.
w raju nie było boga, bo wszyscy wszystko o sobie wiedzieli, byliśmy komuną
Bóg musiał powstać kiedy powstała cywilizacja, kiedy łatwo ukryc moralnie potępiane czyny, dlatego cywilizacja wymyśliła Boga który wszystko widzi, za dobre wynagradza za złe karze


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#107
07-09-2025 09:56
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>A recykling?
>To wygenerowany przez kapitalistów kolejny biznes i kolejne narzędzie zniewolenia.

Zniewolenia? Ja tam widzę rozwiązanie problemu.

>>Kogo nie stać na kupno nowego?
>Nie stać większości, gdyby spróbowali oni poziomem życia dorównać producentom.

Nie przekonuje mnie żaden determinizm. Choć mam świadomość jego uczestnictwa w naszym życiu, to skupiam się na tym co wynika z woli.

>>Moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że ktoś jest np przedsiębiorcą.
>Przecież póki nie ma w tym pojęciu nic konkretnego, to nie wiadomo.

Odnoszę wrażanie, że trzymasz się jedynie tego co wertykalne.

>>komunizm zaistniały w XX wieku miał różne interpretacje. Ale każda jego wersja była krwawa. Dlatego twierdzę co twierdzę na jego temat.
>A ja twierdzę, że obecną historię piszą przeciwnicy komunistów.

Dziwisz się?

>>A nie jest czasem tak, że nieważne gdzie się rodzisz możesz osiągnąć sukces?
>Statystycznie szanse są śladowe. Bo jeśli sukcesem miałaby być poprawa pozycji materialnej, to rodzący się jako bogacze statystycznie na taki sukces szanse mają niewielkie, a zarazem i większość biedaków nie staje się bogaczami. Czyli kapitalizm ogólnie jest systemem bez perspektyw.

Tako rzecze cr.
Widzisz jakąś różnicę między PRL a III RP?
Albo III RP lat 90' a tą współczesną?

#108
07-09-2025 10:15
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>>>>Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.
>>>>>praca z raju jest przyjemnością, to łapanie ryb, polowanie na mamuta, zbieranie grzybów, opieka nad dziećmi, jedzenie czy podrywanie kobiet
>>>>Myślę, że Tobie po prostu ewolucja nie pasuje.
>>>to jest ewolucja
>>Więc pogódź się z tym co jest, bo to jej wynik.
>nie buntuję się, często Tu powtarzam "jest tak jak ma być, inaczej być nie może", wynika to z fizyki
>dodatkowo ten obrazek wklejony w innym wątku przez cr pokazuje że historia zatoczy koło (to jest spirala a więc będziemy stopień wyżej
>


Co ten stopień wyżej oznacza?

>>>w nowym raju jeden jest elektronikiem inny fizykiem inna anglistką, inny muzykiem, ina położną (musi ktoś odbierać porody) inny astronomem inny mechanikiem i nawet ksiądz. Oczywiście są ogrodnicy, hodowcy krów i kur (mleko i jajka to podstawa)
>>>młody nauczy sie tego co mu pasuje.
>>A kto te naukę kształtuje?
>pasjonaci

I na nich spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie młodych.

>>>Wszystkie współczesne liberalne "elektronowe" rodziny (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ) są dysfunkcyjne. To wymieranie
>>A może taka kolej rzeczy? Ja np dostrzegam to co zauważyli już wcześniej mądrzejsi ode mnie, że jest związek między odchodzeniem od wiary a upadkiem. Tam gdzie człowiek odwraca się od Boga, tam dobrze się nie dzieje.
>w raju nie było boga, bo wszyscy wszystko o sobie wiedzieli, byliśmy komuną
>Bóg musiał powstać kiedy powstała cywilizacja, kiedy łatwo ukryc moralnie potępiane czyny, dlatego cywilizacja wymyśliła Boga który wszystko widzi, za dobre wynagradza za złe karze

Mam inną wersję. Poza tym uważam, że cywilizacja to coś dobrego.

Thoter (6650 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>Widzisz jakąś różnicę między PRL a III RP?
>Albo III RP lat 90' a tą współczesną?

A widzisz różnice między Chinami a III RP?
Co ma wspólnego II RP z III RP ??

#110
07-09-2025 20:31
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Thoter
>A widzisz różnice między Chinami a III RP?

Widzę. Nawet nie jedną różnice a wiele. Wychodzę z założenia, że większy może więcej.

>Co ma wspólnego II RP z III RP ??

W obu przypadkach mamy do czynienia z niepodległym państwem.

Thoter (6650 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>Co ma wspólnego II RP z III RP ??

>W obu przypadkach mamy do czynienia z niepodległym państwem.
>

Jak to się mówi, masz ptasi móżdżek.
Zajmij się czymś innym.

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Thoter
>>>Co ma wspólnego II RP z III RP ??
>>W obu przypadkach mamy do czynienia z niepodległym państwem.
>>
>Jak to się mówi, masz ptasi móżdżek.
>Zajmij się czymś innym.

Errare humanum est.
A co trzeba mieć w czaszce by kwestionować takie oczywiste oczywistości?
Ja nie zawracam kijem Wisły, choć płynę czasem pod prąd to generalnie trzymam się kierunku w jakim płynie główny nurt, po to by lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące światem. Nie poznasz świata ignorując jego oficjalną wykładnię. Cokolwiek byśmy o niej nie sądzili.
Bunt uważam za niedojrzałość.
Sztafeta pokoleń trwa w najlepsze, więc trzeba zrozumieć, zaakceptować, wziąć odpowiedzialność i kontynuować. Odpadają słabi i głupi.
Analiza geopolityczna rzeczywistości międzynarodowej skłania do refleksji, że pozycja i znaczenie Polski rośnie. 2 RP też miała swoje okazje. Dzisiaj mądrzejsi o jej błędy wiemy jak ich nie powtórzyć.
Grunt to zrozumieć własne położenie. Ile Ty z tego rozumiesz? Rosja i Niemcy w chwili obecnej nie grają do jednej bramki. Jakie z tego płyną wnioski?
Czym jest dążność USA do uzyskania drugiego cyklu hegemonicznego wobec dążeń strukturalnych sił kontynentalnych by ograniczyć obecność mocarstw morskich w rimlandzie Eurazji?
Te i wiele innych pytań nasuwa się wobec tej sprawy. Ty masz w zwyczaju unikać tych dla siebie niewygodnych.

okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

> pozycja i znaczenie Polski rośnie.
dzisiaj jesteśmy 20 gospodarką świata (nasza gospodarka jest własnością usażyda)
w PRLu, po ogromnych zniszczeniach 2 wś, bez pomocy Planu Marshalla, byliśmy wyżej, i cała gospodarka była nas, Polaków

>2 RP też miała swoje okazje. Dzisiaj mądrzejsi o jej błędy wiemy jak ich nie powtórzyć.
przeciez powtarzamy, w 2 RP było powiedzenie; domy nasze (usazyda) ulice wasze (Polaków)
jak inaczej postąpiły komunistyczne Chiny, mają wszystko swoje a my mamy wszystko chińskie

przed 2 wś naszym wybawicielem miała być WB, dziś usazyd, to historia 2 RP (usazyd zastąpił WP)

>Grunt to zrozumieć własne położenie.
jesteśmy sąsiadem ogromnej Rosji, to nasz ogromny atut a nie zagrożenie, patoelity, "psy" usazyda twierdzą, na jego łańcuchu, inaczej

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>> pozycja i znaczenie Polski rośnie.
>dzisiaj jesteśmy 20 gospodarką świata (nasza gospodarka jest własnością usażyda)
>w PRLu, po ogromnych zniszczeniach 2 wś, bez pomocy Planu Marshalla, byliśmy wyżej, i cała gospodarka była nas, Polaków

PRL to bieda.

>>2 RP też miała swoje okazje. Dzisiaj mądrzejsi o jej błędy wiemy jak ich nie powtórzyć.
>przeciez powtarzamy, w 2 RP było powiedzenie; domy nasze (usazyda) ulice wasze (Polaków)
>jak inaczej postąpiły komunistyczne Chiny, mają wszystko swoje a my mamy wszystko chińskie
> przed 2 wś naszym wybawicielem miała być WB, dziś usazyd, to historia 2 RP (usazyd zastąpił WP)

Kolejny już raz powtarzam, że Chiny bez zachodniego kapitału niczego podobnego ze swym komunizmem by nie osiągnęły.
Natomiast gwarancje jakie Polska miała od WB, a jakie ma dziś od USA to zupełnie inna historia.
Możliwości obu tych mocarstw tym się od siebie różnią, że USA ma potężniejszą armię, a i atom zmienił percepcję geopolityczną.

>>Grunt to zrozumieć własne położenie.
>jesteśmy sąsiadem ogromnej Rosji, to nasz ogromny atut a nie zagrożenie, patoelity, "psy" usazyda twierdzą, na jego łańcuchu, inaczej

Kolejne nieporozumienie. Czy np w XVI i XVII wieku nie było wojen polsko-rosyjskich?
Z czego to wynikało i wynika, że mamy z Rosją konflikt interesów?

Thoter (6650 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>Kolejny już raz powtarzam, że Chiny bez zachodniego kapitału niczego podobnego ze swym komunizmem by nie osiągnęły.
>Natomiast gwarancje jakie Polska miała od WB, a jakie ma dziś od USA to zupełnie inna historia.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Paperclip

Amerykanie tak jak zaplanowali długo przed tzw. II WŚ, brali udział w mordowaniu Żydów komunistów i w przejęciu z zaatakowanych Niemiec naukowców.
Fizycy atomowi w Niemczech pracowali nad bombą atomową dla Europy. Najlepsi byli w tym niemieccy Żydzi.
Jak wyglądają te amerykańskie gwarancje ??

www.fitchr(*)gative-affirms-at-a-05-09-2025

Fitch Ratings - Frankfurt nad Menem - 05.09.2025: Agencja ratingowa Fitch Ratings zmieniła perspektywę długoterminowego ratingu Polski w walucie obcej (IDR) ze stabilnej na negatywną i potwierdziła poziom IDR na poziomie "A-".
Pogarszający się stan finansów publicznych: Zagrożenia dla finansów publicznych Polski wzrosły od czasu naszego ostatniego przeglądu. Znaczne poślizgi budżetowe w latach 2024 i 2025, z deficytami na poziomie średnio 6,7% PKB, zwiększone wyzwania polityczne we wdrażaniu środków fiskalnych oraz brak wiarygodnej strategii konsolidacji fiskalnej prawdopodobnie skomplikują zdolność Polski do znaczącej redukcji deficytów budżetowych przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi w 2027 roku. Obecnie przewidujemy, że wzrost deficytów budżetowych doprowadzi do gwałtownego wzrostu długu sektora instytucji rządowych i samorządowych, sięgającego 68% PKB do 2027 roku.

Deficyt budżetowy sektora instytucji rządowych i samorządowych wzrósł do 6,6% PKB w 2024 r. (z 5,3% w 2023 r. i 1,7% w 2021 r.), przekraczając cel rządowy na poziomie 5,7% i marcową prognozę agencji Fitch na poziomie 6,2%. Stało się tak z powodu niższego niż przewidywano wzrostu dochodów oraz wyższych wydatków na płace w sektorze publicznym i obronność. Wydatki sektora instytucji rządowych i samorządowych wzrosły do ​​49,4% PKB w porównaniu z 43,6% w 2021 r., głównie ze względu na znaczny wzrost płac w sektorze publicznym, emerytur, programów socjalnych i kosztów obsługi długu, co usztywniło strukturę wydatków. Według metodologii COFOG, wydatki na wojsko wzrosły o szacunkowo 1,5 punktu procentowego od 2021 r.

Duże prognozowane deficyty budżetowe: Fitch prognozuje, że deficyt wzrośnie do 6,9% w 2025 r. (ponad dwukrotnie więcej niż mediana "A" wynosząca 2,9%), a następnie nieznacznie spadnie do 6,8% PKB w 2026 r., przekraczając rządową prognozę budżetową na poziomie 6,5%, a następnie do 6,3% w 2027 r. Nasza prognoza odzwierciedla nasze oczekiwania dotyczące ograniczonej możliwości podnoszenia podatków oraz dalszego wzrostu inwestycji publicznych i wydatków na obronność (prognozowanych do 4,5% według danych NATO), pomimo dodatkowych dochodów z zamrożenia progów podatku dochodowego i wolniejszego wzrostu wynagrodzeń w sektorze publicznym i wydatków socjalnych.

Nasza prognoza uwzględnia również wykorzystanie dodatkowej przestrzeni na wydatki (poprzez wyłączenie części wydatków wojskowych ze ścieżki wydatków netto) w związku z uruchomieniem krajowej klauzuli wyjścia oraz trudnościami politycznymi w dostosowaniu wydatków socjalnych i wynagrodzeń w sektorze publicznym przed kolejnym cyklem wyborczym.

Gwałtowny wzrost długu publicznego: Agencja Fitch prognozuje, że dług publiczny wzrośnie do 59,3% PKB w 2025 r. z 55,3% w 2024 r. i 49,5% w 2023 r. Utrzymujące się deficyty pierwotne i emisja gwarancji netto (głównie na pozabudżetowy fundusz wojskowy) spowodują wzrost długu do 68,3% w 2027 r. (mediana "A": 53,7%). Fitch prognozuje, że relacja długu publicznego do PKB będzie nadal rosła, o ile nie zostaną podjęte dodatkowe działania konsolidacyjne. Oczekujemy, że płatności odsetkowe Polski wzrosną z 5,1% dochodów publicznych w 2024 r. do 7,2% w 2027 r., czyli więcej niż prognozowana mediana "A" na poziomie 4,3%, i prawdopodobnie pozostaną wysokie ze względu na duże potrzeby finansowe Polski.

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Thoter
>Amerykanie tak jak zaplanowali długo przed tzw. II WŚ, brali udział w mordowaniu Żydów komunistów i w przejęciu z zaatakowanych Niemiec naukowców.
>Fizycy atomowi w Niemczech pracowali nad bombą atomową dla Europy. Najlepsi byli w tym niemieccy Żydzi.

Na jakiej podstawie utożsamiasz interes Niemiec z interesem Europy?

>Jak wyglądają te amerykańskie gwarancje ??

Np. Artykuł 5 NATO. A ich obecność w Polsce to dodatkowe wzmocnienie. To wszystko wpływa na kalkulacje strategiczne naszych przeciwników, odstrasza ich.

#117
10-09-2025 16:25
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>Na jakiej podstawie utożsamiasz interes Niemiec z interesem Europy?
bo są sercem, napędem i mózgiem Europy

>>Jak wyglądają te amerykańskie gwarancje ??
>Np. Artykuł 5 NATO. A ich obecność w Polsce to dodatkowe wzmocnienie. To wszystko wpływa na kalkulacje strategiczne naszych przeciwników, odstrasza ich.
usazyd nas okupuje, militarnie, finansowo, emocjonalnie,.... . Dziś nie opłaca się miec koloni jak 100 lat temu, dziś zniewala się kraje inaczej, patrz usazyd- Polska.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#118
10-09-2025 16:44
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>> pozycja i znaczenie Polski rośnie.
>>dzisiaj jesteśmy 20 gospodarką świata (nasza gospodarka jest własnością usażyda)
>>w PRLu, po ogromnych zniszczeniach 2 wś, bez pomocy Planu Marshalla, byliśmy wyżej, i cała gospodarka była nas, Polaków
>PRL to bieda.
moje dziecinstwo to PRL na wsi
-nie było żłobka- ogromny + (matka nie musiała pracowac)
-nie było przedszkola - ogromny + (matka nie musiała pracowac)
-bardzo dobre pożywienie- swoje kury, jajka, króliki, świnia, mleko, chleb piekła babcia, był też sklepowy, lepszy niż ten dzisiejszy
-mała szkoła,
- w szkole darmowe zajęcia pozalekcyjne, nie było korepetycji
- w szkole darmowe zajęcia na lodowisku, łyżwy w tym tzw panczeny, narty w tym biegowe, stroje, przychodziłeś brałeś i jeździłeś
-za darmo kolonie, dzięki nim objeździłem Polskę, góry, morze
-blisko babcia, dziadek, dzis młodzi spotykają sie z rodziną tylko na święta
-w szkole w jednakowych mundurkach, choć i bez nich wszyscy byliśmy o takiej samej zamożności np nikt nie miał auta

>Kolejny już raz powtarzam, że Chiny bez zachodniego kapitału niczego podobnego ze swym komunizmem by nie osiągnęły.
przecież oni przed nami (tzn 1500r) produkowały 50 % PKB świata, po to był szlak jedwabny

> Czy np w XVI i XVII wieku nie było wojen polsko-rosyjskich?
wojny zawsze są pomiedzy sąsiadami (oprócz panst kolonialnych np usazyd)
to my nachodziliśmy na wschód a nie na zachód, ani południe, ani północ, zawsze byliśmy agresorem na wschód, nasza kolebka to Gniezno

>Z czego to wynikało i wynika, że mamy z Rosją konflikt interesów?
my jesteśmy agresorem np bezwarunkowa pomoc Ukrainie (są naszymi żołnierzami niewolnikami). W 1 rp tez walczylismy np z Tatarami Ukraińcami)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>Na jakiej podstawie utożsamiasz interes Niemiec z interesem Europy?
>bo są sercem, napędem i mózgiem Europy

Rządzą interesy narodowe. Tylko naiwny może uważać, że ktoś je poświęci w imię "kosmopolityzmu".

>>>Jak wyglądają te amerykańskie gwarancje ??
>>Np. Artykuł 5 NATO. A ich obecność w Polsce to dodatkowe wzmocnienie. To wszystko wpływa na kalkulacje strategiczne naszych przeciwników, odstrasza ich.
>usazyd nas okupuje, militarnie, finansowo, emocjonalnie,.... . Dziś nie opłaca się miec koloni jak 100 lat temu, dziś zniewala się kraje inaczej, patrz usazyd- Polska.

A słyszałeś o neokolonializmie? Geografia miała ma i będzie mieć wpływ na politykę, bez względu na to jakie mamy czasy. Poza tym mylisz sojusz z wasalizmem.

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>> pozycja i znaczenie Polski rośnie.
>>>dzisiaj jesteśmy 20 gospodarką świata (nasza gospodarka jest własnością usażyda)
>>>w PRLu, po ogromnych zniszczeniach 2 wś, bez pomocy Planu Marshalla, byliśmy wyżej, i cała gospodarka była nas, Polaków
>>PRL to bieda.
>moje dziecinstwo to PRL na wsi
>-nie było żłobka- ogromny + (matka nie musiała pracowac)
>-nie było przedszkola - ogromny + (matka nie musiała pracowac)
>-bardzo dobre pożywienie- swoje kury, jajka, króliki, świnia, mleko, chleb piekła babcia, był też sklepowy, lepszy niż ten dzisiejszy
>-mała szkoła,
>- w szkole darmowe zajęcia pozalekcyjne, nie było korepetycji
>- w szkole darmowe zajęcia na lodowisku, łyżwy w tym tzw panczeny, narty w tym biegowe, stroje, przychodziłeś brałeś i jeździłeś
>-za darmo kolonie, dzięki nim objeździłem Polskę, góry, morze
>-blisko babcia, dziadek, dzis młodzi spotykają sie z rodziną tylko na święta
>-w szkole w jednakowych mundurkach, choć i bez nich wszyscy byliśmy o takiej samej zamożności np nikt nie miał auta

Wiem, że nie ma co w czambuł krytykować bo PRL miał też swoje sukcesy, ale większość cierpiała na braki. Dziś na braki cierpi niewielki odsetek ludzi. W PRL-u ludzie cierpieli też prześladowania, dziś ich nie ma.

>>Kolejny już raz powtarzam, że Chiny bez zachodniego kapitału niczego podobnego ze swym komunizmem by nie osiągnęły.
>przecież oni przed nami (tzn 1500r) produkowały 50 % PKB świata, po to był szlak jedwabny

Chodzi o modernizację. Bez reform Denga i wpuszczeniu zachodniego kapitału nie byłoby tego cudownego skoku w postępie cywilizacyjnym.

>> Czy np w XVI i XVII wieku nie było wojen polsko-rosyjskich?
>wojny zawsze są pomiedzy sąsiadami (oprócz panst kolonialnych np usazyd)
>to my nachodziliśmy na wschód a nie na zachód, ani południe, ani północ, zawsze byliśmy agresorem na wschód, nasza kolebka to Gniezno

Z jednej strony za konflikt interesów między Polską a Rosją obwiniasz USA, a z drugiej piszesz o tym, że wojny między sąsiadami to rzecz naturalna. O co w takim razie Ci chodzi?
Powtarzam po raz kolejny, że chodzi o pomost.

>>Z czego to wynikało i wynika, że mamy z Rosją konflikt interesów?
>my jesteśmy agresorem np bezwarunkowa pomoc Ukrainie (są naszymi żołnierzami niewolnikami). W 1 rp tez walczylismy np z Tatarami Ukraińcami)

Nie my jesteśmy agresorem tylko rywalizujemy z Rosją o pomost. Czym był atak na Wilno 3 stycznia 1919 roku? To była sowiecka agresja na II RP. To było preludium wojny polsko-sowieckiej. Co wydarzyło się 17 września 1939 roku?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365